Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 15:50   #1241
..a zašto se jednostavno za izračun potrošnje plina ne koriste njihove web stranice...???

odeš na pčitanje i izračun potrošnje i sve ti lijepo piše...
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 19:39   #1242
Mami je prije dva mjeseca plinara promijenila brojilo. Radnik plinara joj je dao da potpiše formular za učinjenu izmjenu i ona je to učinila. Nije uopće vidjela da je čovjek krivo prepisao stanje starog brojila i umjesto 13800 je napisao 14800, za 1000 previše!? I sad je došla razlika od koje je skoro pala u nesvijest!

Pisat ću mail plinari,mama će otići i osobno žaliti se, no zna li netko postoji li način da se provjeri na starom brojilu kakvo je bilo stanje?
Bacaju li oni ta brojila,prepariraju,što rade s njima? Zna netko?

Bojim se da će,s obzirom da je potpisala,morati platiti,iako,napominjem, žena je u godinama, živi sama i tip iz plinare ju nije pitao da provjeri je li dobro zapisano stanje starog brojila,samo da potpiše da je zamijenio uređaj...očajna je...
tinkerbella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:30   #1243
tinkerbella01, nemojte se tako uzrujavati. plinara ima podatke o prosječnoj potrošnji mjernog mjesta godinama unatrag, a i inače rade naplatu akontacije prema procjenama koje se temelje na potrošnji iz prošle godine.

imate svoja prethodna očitanja, i naravno da će biti jasno da je najednom 1000 kubika ekstra samo pogreška.

možda bi jedino bilo dobro da netko ide s mamom u plinaru, čisto da joj smanji stres i da ju bezobraznici ne vozaju.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:47   #1244
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
tinkerbella01, nemojte se tako uzrujavati. plinara ima podatke o prosječnoj potrošnji mjernog mjesta godinama unatrag, a i inače rade naplatu akontacije prema procjenama koje se temelje na potrošnji iz prošle godine.

imate svoja prethodna očitanja, i naravno da će biti jasno da je najednom 1000 kubika ekstra samo pogreška.

možda bi jedino bilo dobro da netko ide s mamom u plinaru, čisto da joj smanji stres i da ju bezobraznici ne vozaju.
Puno Vam hvala,svaki tračak nade nam puno znači.
Nadam se da i ta srednja potrošnja kroz godine ima veze i da neće samo reći "Gospođo,potpisali ste!"...žena je stvarno mislila da potpisuje samo izmjenu brojila.
Ma, kad ju nije šlag strefio,dobila je platiti u visini svoje dvije penzije...
Ja ću pisati mail na njihove reklamacije pa ću vidjeti,ako ne bude išlo tim putem,onda idemo u Plinaru...užas...

Hvala!
tinkerbella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 12:37   #1245
Dobili smo tromjesečni obračun potrošnje plina.
Iznenadili smo se, da smo potrošili duplo vise plina od uobičajnog prosjeka.
Trošili smo ga isto kao do sada !

Da li ima netko sličan slučaj ?
Može li mi tko pokušati objasniti kako se to dogodilo?

Hvala !
ajo baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:35   #1246
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
tinkerbella01, nemojte se tako uzrujavati. plinara ima podatke o prosječnoj potrošnji mjernog mjesta godinama unatrag, a i inače rade naplatu akontacije prema procjenama koje se temelje na potrošnji iz prošle godine.

imate svoja prethodna očitanja, i naravno da će biti jasno da je najednom 1000 kubika ekstra samo pogreška.

možda bi jedino bilo dobro da netko ide s mamom u plinaru, čisto da joj smanji stres i da ju bezobraznici ne vozaju.
mhm


što bi rekao kada bih ti napisao da sam dobio spor na Sudu jer me plinara teretila da sam u svibnju i pola lipnja (45 dana) u stanu od 60m2 u zgradi potrošio 18 000 kn ( osamnaest tisuća) plina? nije pomoglo nikakvo razumno pisanje prigovora, pokušaji da se objasni da teoretski nije moguće kroz instalacije u stanu protjerati u 45 dana 18 000 kn plina. Ništa. Tek kada mi je puko film dao sam ih na Sud.

šlag na tortu: pravomoćna presuda je iz travnja 2014. , a plinara mi i dan danas šalje opomene i obavijesti o rezanju cijevi. Kada sam zvao prije 2 tjedna da priupitam do kada misle tako i vrijede li za njih sudske presude, gospođa mi je rekla da vjerojatno još nisu "uveli" sudsku presudu. Znači u lipnju 2015. mi žena kaže da vjerojatno nisu "uveli" presudu iz travnja 2014. Sretno svima koji imate spor s tim društvom uhljebljenih vucibatina i razbojnika
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:44   #1247
Quote:
tinkerbella01 kaže: Pogledaj post
Puno Vam hvala,svaki tračak nade nam puno znači.
Nadam se da i ta srednja potrošnja kroz godine ima veze i da neće samo reći "Gospođo,potpisali ste!"...žena je stvarno mislila da potpisuje samo izmjenu brojila.
Ma, kad ju nije šlag strefio,dobila je platiti u visini svoje dvije penzije...
Ja ću pisati mail na njihove reklamacije pa ću vidjeti,ako ne bude išlo tim putem,onda idemo u Plinaru...užas...

Hvala!

nažalost, tek ti se sprema agonija, prošao sam istu stvar samo puno veća cifra.

1.) pod hitno pisani prigovor u kojem ćeš objasniti kako je došlo do greške poslati s povratnicom u plinaru. U tom prigovoru obavezno traži da NE DIRAJU stari plinomjer dok traje proces žalbe ( jer gamad će ti nakon mjeseci i mjeseci prepiske reći da je plinomjer ponovno baždaren i instaliran nekome drugome u stan)

2) s ovim prigovorom će šef odjela kontrole obrisati guzicu i poslati ti odgovor tipa "stanje je očitano i potpisano od strane korisnika, dakle točno je".

3) nemoj zaboraviti voditi evidenciju svoje stvarne potrošnje, nju uredno plaćaj.

4) pismenim putem obavjesti plinaru da će biti prijavljeni Sudu Časti pri HGK. Posjeti njihovu stranicu i slijedi upute za prijavu, sve lijepo piše.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:33   #1248
Quote:
tinkerbella01 kaže: Pogledaj post
Mami je prije dva mjeseca plinara promijenila brojilo. Radnik plinara joj je dao da potpiše formular za učinjenu izmjenu i ona je to učinila. Nije uopće vidjela da je čovjek krivo prepisao stanje starog brojila i umjesto 13800 je napisao 14800, za 1000 previše!? I sad je došla razlika od koje je skoro pala u nesvijest!

Pisat ću mail plinari,mama će otići i osobno žaliti se, no zna li netko postoji li način da se provjeri na starom brojilu kakvo je bilo stanje?
Bacaju li oni ta brojila,prepariraju,što rade s njima? Zna netko?

Bojim se da će,s obzirom da je potpisala,morati platiti,iako,napominjem, žena je u godinama, živi sama i tip iz plinare ju nije pitao da provjeri je li dobro zapisano stanje starog brojila,samo da potpiše da je zamijenio uređaj...očajna je...
Zg plinara?
Ulogirajte se pa pogledajte zadnja ocitanja, uz toga bi trebalo biti vidljivo da je 1000 kubika doslo "preko noci". link
Jednom su meni isto tako poslali nekakv ogromni racun - nije bilo mijenjanje ure u igri, nego su krivo ocitali, napisala prigovor i bilo je ok...osim sto je sljedeci mjesec opet dosao ogromni racun, pa sam morala ponovo urgirati...ali to je bilo slucajno...inercijom.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 22:21   #1249
Pozdrav svima!

Dajte mi recite, jel normalno za sad po ljetu kad se uopće ne grije da ispada da trošimo kubik dnevno, znači 30kubika na mjesec? 40m2 stan. Samo nas je dvoje, a mene praktički nema.
Na kaj opće ide plin, na toplu vodu? Pa jel moguće da 30 kubika plina potrošimo na tuširanje i pranje?
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 23:37   #1250
Quote:
refugee kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Dajte mi recite, jel normalno za sad po ljetu kad se uopće ne grije da ispada da trošimo kubik dnevno, znači 30kubika na mjesec? 40m2 stan. Samo nas je dvoje, a mene praktički nema.
Na kaj opće ide plin, na toplu vodu? Pa jel moguće da 30 kubika plina potrošimo na tuširanje i pranje?
Čini se previše,evo moj primjer : Dvoje odraslih,plinski bojler za toplu vodu za pranje suđa i osobnu higijenu te kuhanje na plin (pećnica je na struju).
18 kubika potrošeno za protekli mjesec.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 07:59   #1251
Da, ne kužim onda fakat. Nama su čak i svi ringovi na struju, ne na plin.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 11:36   #1252
Možda je bojler raštelan i/ili pun kamenca pa više troši.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:14   #1253
Quote:
ajo baba kaže: Pogledaj post
Dobili smo tromjesečni obračun potrošnje plina.
Iznenadili smo se, da smo potrošili duplo vise plina od uobičajnog prosjeka.
Trošili smo ga isto kao do sada !

Da li ima netko sličan slučaj ?
Može li mi tko pokušati objasniti kako se to dogodilo?

Hvala !
Ista situacija.
Naročito što godina nije bila hladna.
Mislim da je "caka" u energetskoj vrijednosti plina i poigravanju s njime.

Tko ih sada može kontrolirati...

Legalizirana pljačka, eto to je.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 18:54   #1254
Potrošnja plina mi se u zadnjih mjesec dana doslovno učetverostručila. Mislim zvati sutra servis za bojler i za štednjak, mogu li oni detektirati da li negdje curi plin ili mi treba još nekakav majstor baš za to?
__________________
Nemam potpis
Korry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 23:43   #1255
Question

Vidim da nije baš aktivna tema ali nadam se da će se naći netko voljan pomoći, odnosno objasniti.
Znači ukratko opis situacije: podstanari smo u jednom stanu par mjeseci, za studeni nam je došao relativno visoki račun za plin (potrošile smo 231 m3)-a uzmite u obzir da je studeni 2015. zbilja bio topli, plus nije se bas stalno grijalo itd. Ali ajde, prožvakali smo nekako. Sad za prosinac je došla neka basnoslovna cifra-u subotu tek saznajem točno pa vam mogu tada reći. Ali ponukani time smo pomislili da nas stanodavac želi prevariti, iako dobivamo račune na uvid i sve to. Čuli smo se preko telefona pa je rekao okvirnu cifru, a ostalo u subotu s računima. I sad-eksperimentalno sam danas isključila grijanje sve dok se nisam vratila s posla. Dakle uključila sam točno u 20:00, isključila točno u 23:00-i kad sam pogledala brojilo-šok: potrošeno je 4m3 za tako kratko vrijeme? Jel to zbilja moguće? Termostat sam uključila na 20 stupnjeva, tako inače uključujemo. Mislim to je prosjek 1,333 po satu.
Nešto o stanu: 45 m2, stan gleda na jug, prozori su stariji-dupli drveni.
Možda je ovo kriv pristup jer se cijeli dan nije grijalo pa zato. Ali trenutno sam u panici i ne mogu čekat subotu da vidim te ružne brojke. I ne znam da li da ih dočekam sa spakiranim koferom.
ibbi333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 08:24   #1256
Quote:
ibbi333 kaže: Pogledaj post
Vidim da nije baš aktivna tema ali nadam se da će se naći netko voljan pomoći, odnosno objasniti.
Znači ukratko opis situacije: podstanari smo u jednom stanu par mjeseci, za studeni nam je došao relativno visoki račun za plin (potrošile smo 231 m3)-a uzmite u obzir da je studeni 2015. zbilja bio topli, plus nije se bas stalno grijalo itd. Ali ajde, prožvakali smo nekako. Sad za prosinac je došla neka basnoslovna cifra-u subotu tek saznajem točno pa vam mogu tada reći. Ali ponukani time smo pomislili da nas stanodavac želi prevariti, iako dobivamo račune na uvid i sve to. Čuli smo se preko telefona pa je rekao okvirnu cifru, a ostalo u subotu s računima. I sad-eksperimentalno sam danas isključila grijanje sve dok se nisam vratila s posla. Dakle uključila sam točno u 20:00, isključila točno u 23:00-i kad sam pogledala brojilo-šok: potrošeno je 4m3 za tako kratko vrijeme? Jel to zbilja moguće? Termostat sam uključila na 20 stupnjeva, tako inače uključujemo. Mislim to je prosjek 1,333 po satu.
Nešto o stanu: 45 m2, stan gleda na jug, prozori su stariji-dupli drveni.
Možda je ovo kriv pristup jer se cijeli dan nije grijalo pa zato. Ali trenutno sam u panici i ne mogu čekat subotu da vidim te ružne brojke. I ne znam da li da ih dočekam sa spakiranim koferom.
Svaki bojler može potrošiti 2-2.5m3 na sat ako je stalno uključen. Tako da ništa čudno ako je otišlo 4m3 plina za 3 sata pošto cijeli dan nije radilo grijanje.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 09:04   #1257
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Svaki bojler može potrošiti 2-2.5m3 na sat ako je stalno uključen. Tako da ništa čudno ako je otišlo 4m3 plina za 3 sata pošto cijeli dan nije radilo grijanje.
Ok, i mislila sam si da je to krivi pristup.-.-
Ali javim se za vikend s racunima. Jer navodno je doslo cca 1500 kn-a bitna stvar je za napomenuti da nas minimalno 13-14 dana nije bilo u stanu zbog bozica i jos nekih drugih spleta okolnosti. I tad je grijanje bilo ugaseno. Znaci 1500 kn za prakticki pol mjeseca. To je pocetni problem.
ibbi333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:41   #1258
Quote:
ibbi333 kaže: Pogledaj post
Ok, i mislila sam si da je to krivi pristup.-.-
Ali javim se za vikend s racunima. Jer navodno je doslo cca 1500 kn-a bitna stvar je za napomenuti da nas minimalno 13-14 dana nije bilo u stanu zbog bozica i jos nekih drugih spleta okolnosti. I tad je grijanje bilo ugaseno. Znaci 1500 kn za prakticki pol mjeseca. To je pocetni problem.
to vam je najvjerojatnije stigao obračun za tri mjeseca, 10,11,12/2015 na kojem se vidi i prethodni dug ako nije bio plaćen
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 18:07   #1259
danas je zadnji dan najduljeg i dosad najhladnijeg zimskog mjeseca, jeste li očitali brojilo? koliko ste potrošili kubika u siječnju? mi spržili 244. probni obračun kaže, 837 kn. malo manje od sto kvadrata, troje. (i još dvoje od troje pola mjeseca nije bilo u Zg.) stan nije kvalitetno izoliran, a u zgradi smo koju ne možemo sami riješiti. predstavnika suvlasnika zanimaju druge stvari a svi bacamo energiju u zrak.

nije se dalo puno više štediti. u prijelaznom razdoblju smo koristili i klimu za grijanje dnevnog trakta, vidi se na računima, ali sad kad je jače zahladilo radilo je centralno. relativno novi kombi kondenzacijski bojler, prošlog ljeta servisiran i očišćen od kamenca. i kuhamo na plin.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 07:04   #1260
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post

55 kvadrata,temp stalno na 22-23,b kategorija,pvc prozori i siripor,dva vanjska zida,gore i dokje i lihevo susjedi.
evo, situacija se promijenila što se drastično vidi na računu za plin

dakle, do sada najveća rata bila 350 kuna u najvećoj zimi, sada za siječanj 540 kuna, grijano jednako, ali nemam više susjeda iznad sebe
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.