Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2016., 11:10   #1
Pisanje dugih postova - privlačno ili neprivlačno

Svi mi percipiramo druge forumaše putem napisanih postova.
Vjerujem da većina pazi na pravopis i na izražavanje. Opet, ako je netko pismen, ne znači nužno da je u RL elokventan. Kad "surfam" po forumu, često naletim i na poduže postove. Meni osobno su dugački postovi nešto što u većini slučajeva volim preskočiti
Npr. tema je neka banalna i onda nakon nekoliko stranica "normalnih" (kratkih) postova naletim na plahtu od 10000 riječi.
Takve postove volim preskočiti iz nekoliko razloga:
1. smatram da se dotična osoba ne zna izražavati (potrebno joj je 100 riječi za nešto što može objasniti u jednoj rečenici od 10 riječi)
2. vjerojatno voli filozofirati (to baš ne volim )
3. ne da mi se gubiti vrijeme na čitanje
4. nemam volje čitati toliki post

I ovo nije tema sviđa li vam se netko seksualno na temelju upisanog.
Tako doživljavam i "muške" i "ženske" postove

A sad vi
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein

Zadnje uređivanje zvonezg : 22.09.2016. at 11:50.
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:36   #2
Ja volim pisati duže i kraće. Poznat sam po biblijama Osobno znam jako skratiti svaku temu, ali puno ti ovisi s kime pričaš i kakav dojam hoćeš ostavit.

Ako nešto želiš pisati ovisi kome pišeš i koliko zajedničkog imaš, onda ne želiš da te ta osoba shvati površno ili hladno, uostalom uvijek ga/ju možeš pitati je li voli puno pričati. Sve zavisi od osobe s kojom pričaš i kakva je tema, jer imaš osoba s kojima možeš i o vremenu pričati do besvijesti, a imaš ljudi s kojima sve središ u par riječi.

Ovisi kolko ti tko "leži" i kak se unesete u razgovor, ako imate zajedničkog takve te stvari sigurno neće puno smetati čak i da on ili ona priča tonu toga, a zna se kontrolirati i pričati suvislo, a da je zanimljivo. Slažem se da sve ovisi o pismenosti, ali i da osoba zna kako pričati, međutim nije uvijek nužno. Imaš ljudi koje jednostavno možeš slušati do besvijesti i smijati se kao i čitati fenomenalne knjige od 400 stranica u "dahu".

Uvijek ima ljudi koji ne mogu naći balans, ali svatko tko je voljan raditi na sebi i učiti, morat će vidjeti svoje prednosti i mane i uskladit će se kad tad. Oni koji se nisu voljni usavršavat i mijenjat, ah, nemreš tu niš posebno.
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:37   #3
Dug post, ako je o temi koja me zanima i vidi se da čovjek tko ga je napisao zna o čemu govori, čitam s užitkom.
Te ako se radi o curi koja me pali.

U svim drugim slučajevima - skip
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:47   #4
Meni je baš neka cura rekla da je dobila rak čitajući moju temu

Je da je tema glupa, al kad me baš neš zanimalo kaj ljudi misle i jel se meni sam učinilo
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:48   #5
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Dug post, ako je o temi koja me zanima i vidi se da čovjek tko ga je napisao zna o čemu govori, čitam s užitkom.
Te ako se radi o curi koja me pali.

U svim drugim slučajevima - skip
this
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:56   #6
Ova tema kao da je pogodila moja jučerašnja razmišljanja.

Pomislila sam kako bi dužina postova barem okvirno trebala biti ograničena.
Ne mislim da to treba biti strogo postavljeno (npr. brojem slovnih znakova), nego da se upozori kad netko prijeđe baš sve granice.
Jer kad se prevrši mjera u bilo čemu, jednostavno to nije ugodno ni prihvatljivo.
Bude zamorno, osjećaj je kao da se netko iživljava jer nema gdje, s kim i kad.

Lijepo je kad forumaši znaju uhvatiti srž, dati konstruktivan savjet, uobličiti misao (za to nije potrebno biti super pismen, nego je važno da je dobro posloženo, smisleno i čitljivo).
Kako u svemu volim zlatnu sredinu, tako najviše volim i takve postove.

A kratki su komentari fenomenalni kad ih pišu duhoviti i dobronamjerni ljudi.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:03   #7
Na ovoj sam temi prva dva preskočila jer su predugi.

Zvonac, malo te zekam.
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:08   #8
Kaj znači da je samo moj post opet naj.ba. čim njega zezaš, a baš je moj bio drugi
Uvijek rekorder u nečemu, pa i promašajima
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:09   #9
Quote:
Midfielder kaže: Pogledaj post
Ako nešto želiš pisati ovisi kome pišeš i koliko zajedničkog imaš, onda ne želiš da te ta osoba shvati površno ili hladno, uostalom uvijek ga/ju možeš pitati je li voli puno pričati. Sve zavisi od osobe s kojom pričaš i kakva je tema, jer imaš osoba s kojima možeš i o vremenu pričati do besvijesti, a imaš ljudi s kojima sve središ u par riječi.

Ovisi kolko ti tko "leži" i kak se unesete u razgovor, ako imate zajedničkog takve te stvari sigurno neće puno smetati čak i da on ili ona priča tonu toga, a zna se kontrolirati i pričati suvislo, a da je zanimljivo. Slažem se da sve ovisi o pismenosti, ali i da osoba zna kako pričati, međutim nije uvijek nužno. Imaš ljudi koje jednostavno možeš slušati do besvijesti i smijati se kao i čitati fenomenalne knjige od 400 stranica u "dahu".

Uvijek ima ljudi koji ne mogu naći balans, ali svatko tko je voljan raditi na sebi i učiti, morat će vidjeti svoje prednosti i mane i uskladit će se kad tad. Oni koji se nisu voljni usavršavat i mijenjat, ah, nemreš tu niš posebno.
Misliš da su kratki postovi hladni ili površni?
Zanimljivo.

Kad netko piše duge postove isto bi se na taj način moglo zaključiti da je ta osoba puna sebe, da smatra kako je jedino ona važna.

Meni osobno je komunikacija zanimljivija kad obje strane podjednako razgovaraju/pišu.

Kraći postovi su dinamičniji, prije se dobije odgovor, interaktivniji su.
Dug post pretstavlja monolog


Loli
Uvod se mora čitati
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:11   #10
Quote:
Midfielder kaže: Pogledaj post
Kaj znači da je samo moj post opet naj.ba. čim njega zezaš, a baš je moj bio drugi
Uvijek rekorder u nečemu, pa i promašajima
Znaci da je najeb zato jer je predug za citanje, meni.
Volim krace i jasne postove (ne velim da to tvoj nije, jasan jel).
Ali, volim tecnu komunikaciju, gdje se razmjenjuju misljenja u kratkim crtama.
But, that's just me.
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:12   #11
Quote:
Loli8 kaže: Pogledaj post
Znaci da je najeb zato jer je predug za citanje, meni.
Volim krace i jasne postove (ne velim da to tvoj nije, jasan jel).
Ali, volim tecnu komunikaciju, gdje se razmjenjuju misljenja u kratkim crtama.
But, that's just me.
Stavi. Gurni. Izvuci. Mrdni. Okreni. Stavi. #onokaduciscurufrigatjaja

Zadnje uređivanje Bebi Zombi : 22.09.2016. at 12:43.
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:34   #12
Ne znam jel privlačno ili neprivlačno, da pogađam, rekao bi da je više neprivlačno, no baš baš volim pisati duže postove

Dijelom iz razloga koji je istaknut u prvom postu, slabo se izražavam u malo riječi, pa nešto što sam možda mogao reći u 10-ak riječi ispadne...duže
A drugim dijelom jer volim pisati. Uglavnom mi je potpuno suvišno da pišem kratke postove, što ja imam od toga? Pa radije ću naći nešto što će me potaknuti da malo razmislim o tome što želim reći na tu temu i za što ću i imati mešto za reći.

No imam tu i neku dozu licemjerja, jer skoro obavezno preskačem duže postove od nekih forumaša, zato što sam dobio dojam da nikada ništa novo ili zanimljivo ne pišu. Iako s druge strane, čim vidim neke nickove, odmah mi raste nada da su napisali neki esej za pročitati, jer mi baš znaju probuditi ideju kako je to netko koga bi htio slušati da mi priča
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:26   #13
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Misliš da su kratki postovi hladni ili površni?
Zanimljivo.
A dobro, to ako previše zagovaraš svoja stajališta il tak nešto, pa može tako ispasti, ali recimo kod upoznavanja, onda je uvijek moguće da se možeš raspričati. Recimo kad te cura pita kaj ti je najsmiješnije, najtužnije, najbolje, najljepše iz djetinjstva, hoćeš nećeš, moraš napisat pol romana

Ja i da hoću nemrem ispod 20 redova skratit svoj najsmiješniji gaf, a vjeruj znam sažeti stvari Djelovalo bi ko da pišem crtice iz poezije da previše suzbijem, gubila bi se čar

Quote:
Loli8 kaže: Pogledaj post
Znaci da je najeb zato jer je predug za citanje, meni.
Volim krace i jasne postove (ne velim da to tvoj nije, jasan jel).
Ali, volim tecnu komunikaciju, gdje se razmjenjuju misljenja u kratkim crtama.
But, that's just me.
Što su cure, te kratko, te dugo, ma tko će ih više znat
Zezam, ma svatko bi se tome trebao prilagoditi, makar ja osobno nemam niš protiv biblija, kad netko podijeli neš samnom najmanji mi je problem slušat, ponekad je to potrebno za dobra prijateljstva.
Za na forumu posve kužim kaj misliš, gdje bi nam inače kraj bio s čitanjem
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:26   #14
ja bi ograničio i dužinu i broj postova
najjači su mi oni šta krenu redom po temama
di god klikneš oni ka iz paštete
__________________
Ne trebam veliku lovu ni bogata kuma dosta su mi osjećaji i misli iz srca i uma.
samotnjaknamoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:28   #15
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
blabla
meni je i ovaj tvoj malo predugačak
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:48   #16
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Svi mi percipiramo druge forumaše putem napisanih postova.
Vjerujem da većina pazi na pravopis i na izražavanje. Opet, ako je netko pismen, ne znači nužno da je u RL elokventan. Kad "surfam" po forumu, često naletim i na poduže postove. Meni osobno su dugački postovi nešto što u većini slučajeva volim preskočiti ...
samo ovo sam pročitao
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:38   #17
nikad ne čitam duge postove, kao ni one gdje nema razmaka
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:54   #18
Ograničiti duljinu postova.
Ako ne forumskim Zakonom,ono bar sami sebi.
Nitko ne bi bio oštećen.
Čak bi se i postovi pisaca eseja pročitali s pažnjom a ne preskakali sa u pozadini.
A ako se nađu srodne duše za pisanje priča, postoje i pm-ovi.

@Zvone, u uvodnom postu, koja je razlika između točaka 3 i 4?
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:58   #19
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
Ograničiti duljinu postova.
Ako ne forumskim Zakonom,ono bar sami sebi.
Nitko ne bi bio oštećen.
Čak bi se i postovi pisaca eseja pročitali s pažnjom a ne preskakali sa u pozadini.
A ako se nađu srodne duše za pisanje priča, postoje i pm-ovi.

@Zvone, u uvodnom postu, koja je razlika između točaka 3 i 4?
tri točka su vozilo od trottera iz only fools and horses, a 4 je normalan
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 17:47   #20
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Meni osobno su dugački postovi nešto što u većini slučajeva volim preskočiti
ovako nekako.

nisam često na forumu, ali kad dođem pročitam većinom samo one forumaše koji daju kratke, konkretne i direktne osvrte na temu.

u iznimnim slučajevima, ako se radi o osobi koja zna što govori i lijepo piše, pročitam i nešto duže. takvih je možda 3-4.

razlozi su što vremenski, što činjenica da nemam strpljenja za čitati one koji na dugo i na široko razglabaju o nečemu što se može u par rečenica sažeti.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.