Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 15:40   #1021
Moze pitanje vas koji ste vec prosli kozice. Danas nam je 8-i dan. On je njih super podnia, nije ih ima puno i vec 2 dana nam ispadaju krastice. Na licu ima jednu milimetarsku na bradi i jednu veeeliku na pocetku kose odma povise uha. Na tijelu ih ima mozda jos 10-tak al su sve bas sitne sitne.
Jeli pametno ic s njim vani?? Izluduje vise u kuci...
I kada ste nakon kozica vodili djecu na more ??
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 16:12   #1022
mi smo išli van (balkon, dvorište) od početka izbijanja, samo kaj smo stalno bili u hladu i izbjegavali vrućine. Kozice je dobio oko 05.07, a na more smo išli 27.7.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 17:07   #1023
ako smo dobili kozice 29. 6. do 6,7. su nam vec sve bile kraste i pocele ispadat (nije ih ima puno) . vec tjedan dana izlazimo predvečer svaki dan van. mogu li s njim na more za 2-3 dana??
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:02   #1024
Bok, imam jedno pitanje vezano za kozice.
Curka 2,5 godine ima kozice i danas joj se zacrvenilo desno oko. Da li to može biti kozica? Nigdje ništa ne vidim samo ispucale kapilarice u oku kao kada ja previše buljim u komp pa mi ispucaju kapilare.
Čitala sam da se moram javiti doktoru ako izbije u oku, ali nisam sigurna da li je to kozica ili joj je oko nadraženo jer se kntenzivno družimo sa tabletom i televizorom pošto ne smijemo van?
Zna li itko od vas kako bi izgledala kozica u oku?
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 22:22   #1025
Iskreno ja bi na tvom mjestu barem nazvala pedicu pa pitala pa neka ona kaže što misli. Ne znam kako izgleda kozica u oku ali ja sam ih dobila u osnovnoj školi tek i imala sam ih po svim sluznicama znači po ustima u grlu po genitalijama ma užas. Te u ustima i grlu su mi bile prestrašne svrbe za poludit a ništa ne možeš.
A možda joj se i nadovezala neka upala. Ma ništa te ne kišta nazvati pedicu i pitati za svaki slučaj. Ipak je to oko
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:50   #1026
Najbolje je otići pedijatru. Moj je pri završetku kozica dobio konjuktivitis...
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 19:48   #1027
Bili danas kod pedijatra. Dobili kapi i mast. Sve joj je crveno u oku.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:42   #1028
Virus VZV koji uzrokuje vodene kozice može napraviti keratokonjunktivits, tj. upalu rožnice, što je očituje jarkim crvenilom oka uz preosjetljivost na svjetlost, suzenje iz oka, smetnjama vida i bolovima u oku. To se onda mora liječiti sistemskom primjenom lijeka. Crvenilo može biti i u sklopu eflorescencija, tj. promjena, samo na konjunktivi, što se onda može riješiti primjenom masti za oko i kapi. Ali aciklovir masti, a ne Tobrex masti. Ponekad može nastati i uveitis, kada je upalom zahvaćen dublji dio oka, što može biti opasno po vid. Ako postoje kakve dvojbe, dijete treba odvesti oftalmologu na pregled. Ako je stanje bolje na primjenu lokalne terapije, tada je očito da su zahvaćene samo površne strukture oka i ne bi trebalo biti opasnosti za oko.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 17:23   #1029
Evo i nas u klubu....
Mi smo u 4 krugu kozica... pokupili smo ih pocetkom drugoga...
Jucer smo bili kod mojih( pregledala ujutro sam je prije nego smo isli...otac mi ima transplatirani organ pa u slucaju tog ne smi ni blizu).
Popodne bili na igranju i kavici.. navecer je skinula da cu je kupati... a ono pikado ploca... 40tak komada

U ljekarni uzeli uriage pruriced gel.. 160kn... zamazen je 3-4puta... bile su 3 velike ko kovanica od kune... dva puta sam zamazala... osusilo se a i smanjilo..
__________________
You're my end and my beginning
Even when I lose I'm winning....
mania6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:48   #1030
Do kad je otprilike uobicajeno da djeca dobiju kozice? Starija mi ima sedam godina, u vrtic ide od prve, svi njeni prijatelji su ih dobili u nekoliko epidemija, ukljucujuci djecu s kojom se druzila do dana izbijanja (zadnje sad za novu godinu) a ona nista. Da li je moguce da ih je ipak prebolila a da nismo ni primjetili?
I drugo pitanje - ako netko dobije herpes na ustima, da li je to dokaz da je ipak prebolio kozice? Mm tvrdi da ih nije imao, a ponekad dobije herpes na usni, zar to nije taj isti virus?
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:43   #1031
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Do kad je otprilike uobicajeno da djeca dobiju kozice? Starija mi ima sedam godina, u vrtic ide od prve, svi njeni prijatelji su ih dobili u nekoliko epidemija, ukljucujuci djecu s kojom se druzila do dana izbijanja (zadnje sad za novu godinu) a ona nista. Da li je moguce da ih je ipak prebolila a da nismo ni primjetili?
I drugo pitanje - ako netko dobije herpes na ustima, da li je to dokaz da je ipak prebolio kozice? Mm tvrdi da ih nije imao, a ponekad dobije herpes na usni, zar to nije taj isti virus?
Ni moja nije još prebolila kozice, uskoro će 8 godina. Išla je 3 godine u vrtić i sad je prvi razred, prošla je kroz nekoliko vrtićkih "tura" kozice i nije ih dobila. Bar koliko mi znamo . Moj muž je do nedavno čuvao godišnji od dva tjedna za potrebe kozica da može s njom biti doma ( nažalost ga je morao potrošiti pa ćemo na bolovanje ako ih zaradi).

Meni je već palo na pamet da je testiramo je li ih možda i imala (mada ne vjerujem da bi prošle tak nezapaženo), jer mi nije jasno kak su je sve zaobišle.

Mislim da herpes ima veze s kozicama (bar sam ja tako shvatila, da se zadržava virus u krajevima živaca pa pa izbije u obliku herpesa kad padne imunitet),ali nemojte me držati za riječ, nisam stručna.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:45   #1032
Ja sam kozice prebolila u osmom osnovne, tako da imate vremena
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:49   #1033
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ja sam kozice prebolila u osmom osnovne, tako da imate vremena
Ma da, nema pravila. Mada radije bih da dobije sad nego da "strahuje" od njih kao odrasla.Zapravo, nije mi jasno kak ih nije već pokupila, to je dosta zarazna bolest, a bila je par puta izložena. I da,ako mogu birati, ja bih da izbjegnemo ljetne kozice
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:51   #1034
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Do kad je otprilike uobicajeno da djeca dobiju kozice? Starija mi ima sedam godina, u vrtic ide od prve, svi njeni prijatelji su ih dobili u nekoliko epidemija, ukljucujuci djecu s kojom se druzila do dana izbijanja (zadnje sad za novu godinu) a ona nista. Da li je moguce da ih je ipak prebolila a da nismo ni primjetili?
I drugo pitanje - ako netko dobije herpes na ustima, da li je to dokaz da je ipak prebolio kozice? Mm tvrdi da ih nije imao, a ponekad dobije herpes na usni, zar to nije taj isti virus?
Kako misliš do kada je uobičajeno?

Evo ja nisam nikada prebolila, a bila sam u doticaju puno puta. Ne moraš ih nikada preboliti ako ti se tako potrefi.

Herpes na ustima nema nikakve veze sa kozicama, njega uzrokuje herpes simplex. Ovo o čemu ti pričaš je herpes zoster, to su dva različita virusa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:47   #1035
Pa uobicajeno znaci upravo to. Djeca mojih frendica, stara kao ona ili mladja - svi preboljeli. Djeca slicnih godina kolega s posla koje sam pitala - svi preboljeli. Nakon nekog druzenja informacija da je dijete dobilo kozice i ostali dva tjedna kasnije se razbole - osim nje. I tu sad citam da neki prebole bez temperature i s par tockica, pa si sve mislim da nismo mozda previdjeli, kolikogod to malo vjerojatno bilo.

A mm se naravno pomalo grozi da on ne pokupi i sad se nekako nadam da je mozda ipak prebolio. Mogao bi ic vaditi antitijela ali njega nagovoriti za odlazak doktoru a da nije apsolutno neophodno - jaaaaako tesko Pa pitam ovo za herpes, netko mi je jednom stavio bubu u uho ali nisam isla istrazivati, nego eto pitam...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:54   #1036
Ako je imunitet dobar kad si izložen virusu ne moraš ga pobrati ili se zna dogoditi ovo što si napisala, da prođe neopaženo (iako sam čitala da se kod takvih ljudi zna kasnije dogoditi da ponovo pokupe jer nisu stvorili dovoljno antitijela, sad ne znam koliko je to točno).
Ja sam zadnji puta bila prije par godina baš full izložena jer mi ga je sestra pokupila i nisam se mogla izolirati od nje i mislila sam da mi ne ginu vodene i već sepomirila s time i zaobišle su me.

Ovo za herpes je istina, ali to važi za herpes zoster (ja sam nedavno saznala da ja mogu pobrati vodene ne samo od onih koji imaju vodene, nego i od onih koji imaju herpes zoster). Ovi na usnama su na svu sreću druga vrsta herpes virusa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:28   #1037
A nista, sad polazem nade u mladjeg, ona se sad vec cini mi se krece pretezno medju djecom koja su ih preboljela, pa ne vidim kako da se zarazi. A ima i cjepivo, samo mi je jos rano puno razmisljati o tome, no ako do neke dobi ne dobije (14?) mislim da bi bilo mudro cijepiti ju.

Eto ironije, vecinu muci los imunitet djece, ali i ovi s dobrim zadaju malo muke roditeljima
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 21:38   #1038
Joj i seka i ja smo se družile sa klincima koji su zaraženi i baš nas nije htjelo. Ajd danas barem postoji cjepivo, prije toga nije bilo.

Muža ti ne bi bilo loše nagovoriti da ode izvaditi antitijela pa ako nije prebolio da se cijepi. Mene je sada frka, ja ne smijem cjepivo, ne smijem se ni zaraziti a nisam ih još prebolila. Bila sam žicala da vadim antitijelapa mi doktorica rekla kao koje koristi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:41   #1039
ja sam čula da ne cijepe sve odrasle, samo trudnice ako nisu preboljele, a ugrožene su.
inače ja sam ih preboljela u 2. osnovne, a buraz u 3. frendica ih nije preboljela. u odrasloj dobi se kretala među oboljelom dječurlijom i nije ih pobrala dok ih je njezin buraz odmah pobrao od klinca.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 00:04   #1040
cijepe sve odrasle al treba malo iskomunicirati papirologiju izmedju doktora ob. medicine i zavoda koji cijepi. ja ih isto nisam nikad prebolila, muz je i to u dvadesetima i bilo mu je uzas. isla sam se testirati i ispalo je da ih zbilja nisam dobila i trebalo mi je neko vrijeme da uvjerim doktoricu za cjepljenje (njena je teorija bila "kako svi tako i vi"). e pa svi si mozda mogu priustiti toliko bolovanja, ja ne mogu, plus sto zbilja ne znam tko bi se brinuo o malom da ja kurim 40 a sami smo doma recimo

long story short - mali u jaslicama pobrao kozice, bilo mu je veselo, meni nije bilo nis
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.