Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 18:49   #101
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
Provjeri mozes li zamijeniti radijator smrzavanjem. Mozda ne dok griju, ne znam, ali znam da se to radi kada nisi u mogucnosti isprazniti sustav grijanja.
Ostale savjete, nazalost, nemam.
Bez obzira na grijanje, dio cijevi se može zmrznuti, pa i vertikale, ali treba biti u dogovoru s susjedima, jer za vrijeme radova , cca 2 sata nema grijanja.

Napravi se potrebna izmjena i nakon toga se sve vrati u normalno stanje.
Grijanje nemaju samo oni susjedi iznad jer se po potrebi zaledi vertikala.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 09:05   #102
Quote:
daneejela kaže: Pogledaj post
Imam dva pitanja


1.) Inace mi se svida kombinacija drvene ploce i bijelog umivaonika, a mi bi trebali imati drveni umivaonik, pa sam mislila da bi dobro islo na bijelu plocu.
Od kakvog materijala bi se mogla izvesti takva ploca da izgleda malo rustikalnije?

.....................................
Mi smo u fazi potrage za plocom na koju ide umivaonik pa ak znas za neku soluciju, pisi. Za sada su nam dvije opcije; gaziste za stepenice od hrasta od kojeg bi iskrojili plocu i neka kombinacija ljepljenja dvije iverice pa kantiranja da bi se dobila dovoljna debljina ploce.

Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:31   #103
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Mi smo u fazi potrage za plocom na koju ide umivaonik pa ak znas za neku soluciju, pisi. Za sada su nam dvije opcije; gaziste za stepenice od hrasta od kojeg bi iskrojili plocu i neka kombinacija ljepljenja dvije iverice pa kantiranja da bi se dobila dovoljna debljina ploce.

probaj stare hrastove planke od starih kuća ,debljine su oko 10cm
alitali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 14:37   #104
Dragi svi, ima li netko iskustva s tvrtkom KupaonCo (http://www.kupaonco.hr/)
Navodno u jednom danu vrše izmjenu kade u tuš prostor. Hvala!

Zadnje uređivanje mirta-zg : 27.12.2016. at 15:48.
mirta-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:39   #105
Quote:
mirta-zg kaže: Pogledaj post
Dragi svi, ima li netko iskustva s tvrtkom KupaonCo (http://www.kupaonco.hr/)
Navodno u jednom danu vrše izmjenu kade u tuš prostor. Hvala!
ovo je super kao mogućnost gdje se vlasnik ne bi upuštao u kompletnu adaptaciju, već samo kadu zbog recimo, bolesti, starosti i sl.

mene bi zanimalo čime je obložio unutrašnjost kabine i jesu li fuge dobro zatvorene. mislim da je to dosta važno zbog gljivica, vlage i sl...

mislim da to trebaš pitati.

i javi kako je prošlo ako si ušla u taj posao!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:22   #106
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ovo je super kao mogućnost gdje se vlasnik ne bi upuštao u kompletnu adaptaciju, već samo kadu zbog recimo, bolesti, starosti i sl.

mene bi zanimalo čime je obložio unutrašnjost kabine i jesu li fuge dobro zatvorene. mislim da je to dosta važno zbog gljivica, vlage i sl...

mislim da to trebaš pitati.

i javi kako je prošlo ako si ušla u taj posao!
Hvala, Kladi. Dogovorili smo izmjeru i javljam kakav je ishod. Daju 2 godine garancije i ne mijenjaju sve cijevi, nego samo sifon. Imas li mozda jos neki savjet (osim obloga)-sto bi jos bilo pametno pitati?
mirta-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:44   #107
svakako pitaj kakvo staklo stavlja, je li kaljeno ili kakvo?

ponovo sam pogledala film, tamo gdje montira poličicu za sapune u samom kutu vidi se da popunjeno nečim, pretpostavljam silikonom.

pitaj hoćeš li povremeno i u kojem roku možda morati mijenjati taj silikon. od čega su obloge i kako ih održavati, čime

to je recimo, ono što bih ja sve pitala


znaš li koliko bi te to koštalo?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 09:42   #108
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
svakako pitaj kakvo staklo stavlja, je li kaljeno ili kakvo?

ponovo sam pogledala film, tamo gdje montira poličicu za sapune u samom kutu vidi se da popunjeno nečim, pretpostavljam silikonom.

pitaj hoćeš li povremeno i u kojem roku možda morati mijenjati taj silikon. od čega su obloge i kako ih održavati, čime

to je recimo, ono što bih ja sve pitala


znaš li koliko bi te to koštalo?
I opet-hvala
Cijena je izmedju 12 i 15 tis kn, ovisno o izvedbi (staklena cijena cijelom duzinom, protuklizni premaz)
mirta-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:33   #109
kad riješiš to, dođi nam pokazati before i after
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:44   #110
Bok svima!

Planiram adaptirati kupaonu u Rijeci i tražim neke dobre majstore s razumnim cijenama. Ima li tko preporuku, savjet? Zahvalna do neba!
wileia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:19   #111
Quote:
wileia kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Planiram adaptirati kupaonu u Rijeci i tražim neke dobre majstore s razumnim cijenama. Ima li tko preporuku, savjet? Zahvalna do neba!
Nebih znala za Rijeku, ali možda da probate ovdje isto zatražiti ponudu:

https://www.bauhaus.hr/prodajni-cent...jet-kupaonica/
Ovo i mene interesira
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:01   #112
bilo je pitanje vremena kada se mijenja prostor wc-a i bidea u kupaonici:
https://www.pratique.fr/opter-pour-l...avantages.html
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:12   #113
Dragi svi,

Moje nedavno iskustvo sa adaptacijom kupaonice je iz iskustvo iz noćne more

koje ne bih poželjela više nikome. Angažirali smo tvrtku ENERGOTERM BARTOLIĆ d.o.o. iz Zagreba do kojih smo došli preko trebam.hr.

Npaltili su nam lupanje pločica, postavljanje sanitarija i grijanja i vode, odvoz šute 8000 kuna bez računa. Međutim, posao su odradili jako traljava. poslat ću i slike kasnije. Porazbijali su nam i probušili pola novih pločica nepotrebno. Grijanje su nam kao napravili novo sa pola starih cijevi koje su bile koje su na prvi dolazak usput popljuvali da ne valjaju uopće. neuredni i šlampavi jako a hvale sami sebe do neba, ostavili su nam bili sve stare sanitarije i šutu ispred stana prvih par dana.Kažu oni na kraju radova, da su napravili posao ko pravi majstori, što god to trebalo značiti. Međutim, šok koji su nam priredili nastao je iz sljedeće situacije. Zamolili smo ih ako možda mogu da nam odvedu stare ormare, stari sudoper, i stari krevet i kauč. Znači oni sami da to naprave a ne da dovedu neku nepoznatu firmu u naš stan koja nam je to još htjela i naplatiti 2300 kuna. Dragi ljudi, oni su angažirali bez prethodnih konzultacija sa nama, firmu MOUNT EVERESET d.o.o., vlasnik Goran Brkić, koja nam je odnijela sve ali doslovce sve stvari iz stana, tj.naprabvila fakin deložaciju jer je po njihovim riječima njima to sve izgledalo kao smeće i ljudi svašta bacaju!!!!!!! Znači oni su nama odnijeli ručnike, posteljinu, odjeću, slike, ruter od t-coma, suđe,alat,stolice sve sve sve osim ogledala. Nedo Bog nikome više! A to sve jer sam ja taj dan bila sa kćerkom po domovima zdravlja i isključio mi se mobitel a suprug je bio na poslovnom putu. Iskoristili su gužvu i opljačakali nas. I njihove izjave na to su da su oni samo radili svoj posao i da su stavri odbijeli ko fol na jakuševac i da ko zna gdje je to sada.
MATV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:35   #114
Žao mi je za neugodnosti i stres koje vam je prouzročila navedena firma, ali...
Ne razumijem da u današnje vrijeme ljudi srljaju sa angažiranjem ikoje firme bez da se detaljno ne informiraju i ne istraže o kakvoj je firmi riječ.
Isto tako, vjerujem da imate prijatelje koji su adaptirali svoje stanove kod kojih možete prikupiti informacije i na licu mjesta pogledati odrađeni posao od firme koja je njima odradila isti.
Nadalje, kada firmu i nađete, pozove se njihov predstavnik koji mora snimiti situaciju te sastaviti u detalje ponudu korak po korak po fazama kako će se radovi izvoditi te formirati cijenu za svaku fazu posebno.
Istodobno nađete bar još jednu, dvije firme koje će vam isto to odraditi.
Tek nakon svega toga odlučujete koja verzija vama najviše odgovara.

Nije to još gotovo.

Kada izvođač treba početi raditi naglasite da plačate po određenoj odrađenoj fazi, ništa prije i to po računu, ništa na crno.
Ako u startu niste zadovoljni, vidite da izvođač nije od povjerenja, mulja itd. šaljite to doma i tražite dalje.

Ako i ide neka akontacija, obavezno tražiti nekakav predračun, kakvo plačanje bez računa???

Znam da je to dugotrajan i stresan proces, ali puno jeftiniji i kvalitetniji nego ovo što se vama dogodilo.

Neznam, ja bih tako...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:11   #115
Quote:
MATV kaže: Pogledaj post
Dragi svi,

Moje nedavno iskustvo sa adaptacijom kupaonice je iz iskustvo iz noćne more

koje ne bih poželjela više nikome. Angažirali smo tvrtku ENERGOTERM BARTOLIĆ d.o.o. iz Zagreba do kojih smo došli preko trebam.hr.

Npaltili su nam lupanje pločica, postavljanje sanitarija i grijanja i vode, odvoz šute 8000 kuna bez računa. Međutim, posao su odradili jako traljava. poslat ću i slike kasnije. Porazbijali su nam i probušili pola novih pločica nepotrebno. Grijanje su nam kao napravili novo sa pola starih cijevi koje su bile koje su na prvi dolazak usput popljuvali da ne valjaju uopće. neuredni i šlampavi jako a hvale sami sebe do neba, ostavili su nam bili sve stare sanitarije i šutu ispred stana prvih par dana.Kažu oni na kraju radova, da su napravili posao ko pravi majstori, što god to trebalo značiti. Međutim, šok koji su nam priredili nastao je iz sljedeće situacije. Zamolili smo ih ako možda mogu da nam odvedu stare ormare, stari sudoper, i stari krevet i kauč. Znači oni sami da to naprave a ne da dovedu neku nepoznatu firmu u naš stan koja nam je to još htjela i naplatiti 2300 kuna. Dragi ljudi, oni su angažirali bez prethodnih konzultacija sa nama, firmu MOUNT EVERESET d.o.o., vlasnik Goran Brkić, koja nam je odnijela sve ali doslovce sve stvari iz stana, tj.naprabvila fakin deložaciju jer je po njihovim riječima njima to sve izgledalo kao smeće i ljudi svašta bacaju!!!!!!! Znači oni su nama odnijeli ručnike, posteljinu, odjeću, slike, ruter od t-coma, suđe,alat,stolice sve sve sve osim ogledala. Nedo Bog nikome više! A to sve jer sam ja taj dan bila sa kćerkom po domovima zdravlja i isključio mi se mobitel a suprug je bio na poslovnom putu. Iskoristili su gužvu i opljačakali nas. I njihove izjave na to su da su oni samo radili svoj posao i da su stavri odbijeli ko fol na jakuševac i da ko zna gdje je to sada.
da li ste vi bili priutni za vrijeme radova? jeste li se raspitali o firmi i refrencama? uputili u postupak renovacije ? majstore nikada ne smijete ostaviti same bez nadzora, nikada ne smijete na slijepo odabrati izvođača a da prije niste vidjetli odnosno raspitali se kako radi i morate biti bar donekle upueni i postupak renovacije da možete pratiti što rade. zašto niste reklamirali kad ste vidjeli polupane pločice i upotrebu starih cijevi? trebali ste zahtjevati da vam kupe nove pločice i da ponovo naprave grijanje. i, oprostite ali stvarno ne moogu razumjeti, vi ste u doba kad su se stvari odvozile iz stana bili odsutni?! jako mi je žao zbog vašeg iskustva, ali postupli ste vrlo neinformirano i naivno. ovo vam je skupa škola za idući put.
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:05   #116
Eto valjda smo i mi popusili . Prije cca mjesec dana vratili se u stan sa adaptiranom kupaonicom..sve 5.
Jucer susjeda zvoni da joj je iznad kade mala mokra fleka.
Majstor je odmah dosao, zakljucak, mora razbijati zid.
Nema pojma kako se to moglo dogoditi. Sve su dobro i dugo testirali i na kraju sipak. Sad me strah sto dalje, kad i sanira stetu..da ne bi opet neka cijev negdje popustila na spoju.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:46   #117
adaptacija kupaonice savjeti

Molim pp preporuku isključivo iz prve ruke za potpunu adaptaciju kupaone. Ako je uz to moguće vidjeti slike gotove kupaone koju vam je firma odradila i u kojim okvirima firma cjenovno posluje bilo bi super.

Imam nekoliko nedoumica oko preuređenja pa ako mi netko od iskusnih može pomoći bila bih super zahvalna



1. Želim umjesto postojećeg klasičnog kotlića staviti ugradbeni. Na slici se vidi položaj cijevi od grijanja koje idu od poda do stropa i koje su jako blizu zidu. Da li se te cijevi mogu pomaknuti prema unutrašnjosti prostorije da se ugradnjom ne zarobe u dijelu koji će se nadogradit za kotlić?
https://ibb.co/gw99gQ

2. Da li je moguće u taj otvor gdje će ići kotlić malo napraviti viši prostor da se negdje iznad njega ugrade budući vodomjeri? Prednji dio gdje visi školjka bi mi bio u pločicama a gornji bi bila neka drvena ploča (u skladu s pločom koja će mi držati nasadni umivaonik) koja bi to zatvarala i koja bi se po potrebi mogla dići. Da li je netko slično nešto radio i kako se čini izvedivost ideje?
Evo i približnog budućeg izgleda kupaonice. dimenzije su cca 2*2 https://ibb.co/j7LzgQ
Instalacije su trenutno u ovom središnjem pregradnom zidu, no moja pretpostavka je ipak da je vertikala na stražnjem zidu. Trenutno nema umivaonika iako mu je bilo predviđeno mjesto u tom pregradnom zidu. Ja bih umivaonik postavila na mjesto kao što je na slici. Zanima me da li je izvedivo da se provede tamo umivaonik, za tuš mi je svejedno na kojem će biti zidu, a i ujedno da se može ugraditi i sakriti vodomjeri za toplu i hladnu vodu u rupu iznad kotlića. Nemam drugu ideju.

3. Na strani pregradnog središnjeg zida gdje je trenutno kada, a bit će tuš kabina, nalazi se slobodno u prostoru cijev od pretpostavljam podnog sifona kata iznad, jer i ja imam podni sifon na tom mjestu. Meni je to apsolutno grozno i neprihvatljivo i tražim najbolje rješenje za zamaskirati to. Da li se to ikako može izvesti da ima manji pad pa da se obuče u nekakav knauf. Ili nekako probati izmanevrirati to u ovaj središnji zid. Evo slike: https://ibb.co/ir7Jak

4. Jedno za dizajnere: Gotovo da sam odbacila ideju perilice za rublje u kupaoni jer nemam pojma gdje bih s njom a da ne bude na putu, ali ako neko ima pametan savjet neka udjeli. Inače plan mi je imati ispod umivaonika ploču pa je bila ideja napraviti ju dugačku skoro od stranice tuša pa sve do zida i ispod nje staviti mašinu. Umivaonik bi išao više lijevo a mašina ispod desno. Samo što onda ne bih mogla imati nikakvu ladicu ispod te ploče jer bi dio zauzimao sifon a ostatak mašina... Ako netko ima neku super ideju kako da to ukomponiram neka piše.

Hvala unaprijed svima na pomoći
hanadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:55   #118
@hanadi
1. Teoretski mozes izmaknuti cijevi u C oblik ali zasto? Svejedno negdje moraju 'uci' u plocice da se vrate u vertikalu.

2. Koliko znam, mozes visinu koju zelis oko ugradbenog kotilica. Ako ti je bitno da kotlic i cijevi ostanu dostupni bez razbijanja plocica, razmisli o drvenoj oblozi ili perivoj boji. Plocice mozes postaviti samp u tus kabinu.

3. Knauf. Ostalo je prckanje po tudem odvodu i moras raditi u dogovoru sa susjedima.

4. Mozda ti stane uska perilica 45cm s punjenjem odozgo pa poklopac od daske kao ispod umivaonika. To ovisi doslovno o centimetrima.
Ako imas mjesta drugdje, ne bi na tome inzistirala, radije ostavi veci ormaric.
other is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:33   #119
Lepo prosim, ako netko ima saznanja za rasprodaje umivaonika sa ormarićima (svaki centar to drugačije zove, koliko vidim), znate na što mislim, elementi sa umivaonikom, ili centre koji sigurno daju popuste na gotovinu ili bilo kakvu takvu kemiju, nek napiše, fala lepa.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:30   #120
Jedno pitanje o ugradbenom vodokotlicu: ovdje negdje sam procitala da se on ne ugraduje u vec postojeci zid nego se stavlja na isti i pokriva knaufom - jesa ja to dobro pohvatala? Moj je plan stemati vanjski zid stare kamene kuce (ne bas ja osobno ) i uvaliti neki Geberit unutra da ustedim na prostoru obzirom da imam samo 1,5 m2 kupaonice.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.