Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2007., 13:08   #1
Ugradbene pećnice

Otvorila sam ovu temu na gastronomiji računajući da ću tamo dobiti nekakve konkretne odgovore, ali ništa. Pa cure i momci, kao što piše u naslovu, molila bih vas da preporučite koju ugradbenu pećnicu kupiti, odnosno da podijelite iskustva o onome što imate. Zahvaljujem na pomoći...
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 15:07   #2
Ja imam Bosch (model je HBN43W350). ODLICNA!!!! Ima teleskopske vodilice a to mi je stvarno super stvar, A energetska klasa, dobila s njom 3 plitice. Jos ima i LCD i botune na izvlacenje sta mi dosta olaksava ciscenje. A najbolja je stvar sta je on nekog cudnog inoxa na kojem uopce ne ostaju mrljice i otisci prstiju. Kostala 4000 kn, ali po meni je puno bolja od npr. electroluxa i candyja koji su nesto jeftiniji.
Toplo preporucujem...
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:33   #3
Quote:
fjaka02 kaže: Pogledaj post
Ja imam Bosch (model je HBN43W350). ODLICNA!!!! Ima teleskopske vodilice a to mi je stvarno super stvar, A energetska klasa, dobila s njom 3 plitice. Jos ima i LCD i botune na izvlacenje sta mi dosta olaksava ciscenje. A najbolja je stvar sta je on nekog cudnog inoxa na kojem uopce ne ostaju mrljice i otisci prstiju. Kostala 4000 kn, ali po meni je puno bolja od npr. electroluxa i candyja koji su nesto jeftiniji.
Toplo preporucujem...

Electrolux je izašao sa novom serijom ugradbenih pećnica. Izgledom su vrlo dopadljive, velik raspon cijena shodno klasi ( i izboru najrazličitijih mogućnosti). Vrijedi pogledati, a i iskoristiti činjenicu da se po svakoj kupnji dobije poklon bon na 6% vrijednosti računa.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 00:20   #4
Ugradbena pećnica za kuhinju

Dakle, radim kuhinju po mjeri u kojoj bi se trebala nalaziti i ugradbena pećnica, ali nikako neznam kako odabrati pravu. Koje funkcije MORA imati, koje su NAJBOLJE, ako ima tko ko se razumije u pećnice neka mi napiše koji modeli su dobri, koji proizvođači i koja cijena su poželjne.
Što je to ventilator, kakav je to tangencijalni, uglavnom nijedna specifikacija mi nije jasna!

Primjer:
Candy FL503X - LINK
Quadro BO-A10ST - LINK
Ariston FB 51.2BK - LINK

Gorenje B 7500 E - LINK

Da li cijene igraju neku ulogu? Koja od ovih navedenih je najbolja?
PUNO HVALA
FEsH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:36   #5
Ja sam malo surfala i vidim da pećnica mora biti snage barem od 2 kw pa dalje, mislim na ukupnu priključnu snagu. Ventilator ti raspršuje topli zrak po pećnici pa se sve peče ravnomjerno i to ti je super, ali to uglavnom imaju sve pećice danas, pogotovo ugradbene, dobro je da su od inoxa i to je to...ne znam ovo drugo..
solara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:47   #6
ja sam prije mj dana kupio Candy FL503X. candy je marka s kojom ne mozes pogrijesiti,a taj model je bolji od svih ovih koje si ti naveo/la
zico_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:15   #7
Quote:
zico_zg kaže: Pogledaj post
ja sam prije mj dana kupio Candy FL503X. candy je marka s kojom ne mozes pogrijesiti,a taj model je bolji od svih ovih koje si ti naveo/la

da, gledala sam i ja te ... lijepe su, ali nisu ni elecrtolux loše.
Cijene su od 3.000 - 4.000 kn; meni vrlo dopadljivog designa. U razgovoru sa prodavačima (jest da to nije baš obavezno prihvatilj savjet, ali bolji nego nikakav...) rekoše mi da su bolje su te po cijenema oko 3.500 kn dovoljno dobre za svekodnevne potrebe. Mislim da cu se na kraju za jednu takvu i odlučiti.

evo, npr ovako nešto
http://www.electrolux.co.uk/node38.a...7614,7615,7616
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:55   #8
vidis cuo sam od mnogih prodavaca da ove pecnice sa display-om nisu bas jednostavne, tj, da su dosta komplicirane kod svakodnevne uporabe. to sam cuo u gotovo svakom ducanu u kojem sam pitao. mogli su mi rec da je super i mozda bih kupio, ovako su mi preporucili jeftiniju bez tih kerefeka.
zico_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:04   #9
Tangencijalni ventilator ima ulogu hladjenja kučišta pečnice. To nije onaj koji vidiš kad otvoriš vrata. On se nalazi s vanjske gornje strane.
Dobra strana je ta što uslijed korištenja pečnice na dolazi do zagrijavanja okolnih elemenata i nema kondenzacije vlage unutar elementa u koji je pečnica ugradjena. Ventilacijski otvori na elementu kuhinje nisu potrebni jer se pečnica provjetrava s prednje strane.
Osobno nikada ne bih kupio ugradbenu pečnicu bez tangencijalne ventilacije.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:16   #10
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Tangencijalni ventilator ima ulogu hladjenja kučišta pečnice. To nije onaj koji vidiš kad otvoriš vrata. On se nalazi s vanjske gornje strane.
Dobra strana je ta što uslijed korištenja pečnice na dolazi do zagrijavanja okolnih elemenata i nema kondenzacije vlage unutar elementa u koji je pečnica ugradjena. Ventilacijski otvori na elementu kuhinje nisu potrebni jer se pečnica provjetrava s prednje strane.
Osobno nikada ne bih kupio ugradbenu pečnicu bez tangencijalne ventilacije.
e da, to je i kod electroluxovih ... pećnica s vanjske strane uvijek hladna
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:21   #11
Quote:
zico_zg kaže: Pogledaj post
vidis cuo sam od mnogih prodavaca da ove pecnice sa display-om nisu bas jednostavne, tj, da su dosta komplicirane kod svakodnevne uporabe. to sam cuo u gotovo svakom ducanu u kojem sam pitao. mogli su mi rec da je super i mozda bih kupio, ovako su mi preporucili jeftiniju bez tih kerefeka.
imaš jednostavne i komplicirane display-e
ja imam super jednostavan na mojoj pećnici, jer služi samo za one najjednostavnije funkcije, a pećnica je, u pravilu, 'mehanička' ... i ima jako dobar tangencijalni ventilator..skoro me otpuše kad stojim ispred :
http://www.propero.hr/product_info.p...ducts_id=19618
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:29   #12
Definitivno Gorenje u toj cijenovnoj kategoriji. Čula da je taj gore naveden model vrlo dobar a i zvjerski izgleda. Znam priličan broj ljudi koji su nezadovoljni Candy frižiderima i perilicama rublja, a mislim da im ni pećnice nisu daleko.

Ja ću sebi uzet sve Miele jer sam prase razmaženo, a naročito se veselim parnoj pećnici ...
Aussie-Gold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 16:04   #13
Bosch definitivno!
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 17:08   #14
Nadam se da se neće FEsH ljutit ali da ne otvaram novu temu.
Stavio sam u kuhinju između elemenata plinsku peć ali ne ugradbenu nego običnu.
Kad radi pećnica griju se elementi oko nje: sudoper i jedan manji ormarić.
Zanima me dal se mogu zapalit od topline pećnice i dal treba stavit kakvu pregradu između?

Zadnje uređivanje nsoul : 20.07.2007. at 19:27.
nsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 18:59   #15
ja sam kupila od electroluxa EOB 42100x...nakon pomnog proučavanja odnosa karakteristika i cijena mnogih pećnica raznih proizvođača...mislim da sam si na kraju izabrala dobru pećnicu...al pošto ju tek danas ugrađujem, javim još kakva je
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 19:30   #16
Quote:
Aussie-Gold kaže: Pogledaj post
Definitivno Gorenje u toj cijenovnoj kategoriji. Čula da je taj gore naveden model vrlo dobar a i zvjerski izgleda. Znam priličan broj ljudi koji su nezadovoljni Candy frižiderima i perilicama rublja, a mislim da im ni pećnice nisu daleko.

Ja ću sebi uzet sve Miele jer sam prase razmaženo, a naročito se veselim parnoj pećnici ...
prilican broj ljudi.. cuj, nisam fan niti jedna marke, imao sam i imam sve i svasta, ali nikad nisam cuo da je netko imao probleme sa candyjem, pogotovo "prilican broj ljudi". imam candyjevu perilicu vec 16-17 godina, jos nije na servisu bila, radi svakodnevno. u drugom stanu je tadkodjer candyjeva, stara 10 godina, ko nova.
za frizidere nisam siguran, iako jos nisam cuo da se netko zali, dapace, ali jedno je sigurno, candy je i "sluzbeno" svjetski no1 sta se perilica rublja tice.
zico_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 22:23   #17
Quote:
zico_zg kaže: Pogledaj post
prilican broj ljudi.. cuj, nisam fan niti jedna marke, imao sam i imam sve i svasta, ali nikad nisam cuo da je netko imao probleme sa candyjem, pogotovo "prilican broj ljudi". imam candyjevu perilicu vec 16-17 godina, jos nije na servisu bila, radi svakodnevno. u drugom stanu je tadkodjer candyjeva, stara 10 godina, ko nova.
za frizidere nisam siguran, iako jos nisam cuo da se netko zali, dapace, ali jedno je sigurno, candy je i "sluzbeno" svjetski no1 sta se perilica rublja tice.
Ovi su vjerovali u Candy:

Mami vrisnula perilica suđa (10 god), raspala se mašina za veš ( 7 god).

Svekrvi se raspala guma od vratiju fižidera i motor od istoimenog uređaja (2 god). Mašini za veš crkla centrifuga, ne uzima deteržent (5 god), peračica za suđe se drži iako ne potroši cijelu tabletu, nego ju pljune van (valjda je to normalno - kaže da joj dobro dođe za još koji put pa ću to nazvati prednošću )

Ima ih još al ovo je iz najužeg kruga... Ne kažem da je sve loše ali gore navedene žene bi rado spalile tvornicu...

Baka kupila Gorenje frižider i štednjak. Za sad nema problema.

I za Bosh potpisujem... s time brate, nikad problema.... Mislim da je to najbolje u srednjoj klasi. Definitivno omjer kvalitete i cijene.

Svekrva štednjak, komada 1, bosh, ljubi ga svakodnevno....
Aussie-Gold is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 00:40   #18
Ima tih proizvodjača danas ko dr..ka.
Nemam pojma da budem iskren.

Miele i Smeg su broj jedan što se tiče kvalitete, ali i cijene.

Koliko sam primjetio, u zadnjih par godina sam najviše ugradio Gorenja i Candya i svi su zadovoljni.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 00:44   #19
Žena i ja smo prije 10 godina kupili Tehnogramex samostoječu pečnicu i radi kao i prvi dan. Nikad do tada, a niti poslije nisam čuo za tu firmu.
Poznato ime ne mora značiti i kvalitetu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 01:39   #20
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja sam kupila od electroluxa EOB 42100x...nakon pomnog proučavanja odnosa karakteristika i cijena mnogih pećnica raznih proizvođača...mislim da sam si na kraju izabrala dobru pećnicu...al pošto ju tek danas ugrađujem, javim još kakva je
i ja razmisljam o tom modelu, daj neki povratni info...
aanneetta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.