Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 23:26   #1961
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
to je kao neko brzo kuhalo, boost. a pogledajte snagu ringova, promjer (on je važan zbog posuda, meni npr posude malog promjera tipa đezva za kavu, slabo se love na širim kolima :/ tako da ju uopće ne koristim, kuham tursku kavu u normalnoj posudi )
i eventualno vidjeti koliku gradaciju ima, što je veća onda bolje..tipa dal ring možeš skalirati o 0 do 9 ili 0 do 5. znači koliko "fino" ga se da naštimati
Ok, tnx!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 19:48   #1962
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Opremamo novu kuhinju pa me zanima na čega treba obratiti pažnju pri kupnji indukcije.
U stvari, da malo preformuliram pitanje.
Imam uveden plin i struju ali planiram samo indukciju za kuhanje, da li je to pametan potez?
Ili da uzmem kombinaciju 2+2? Molim prijedloge. Hvala.
ja imam 2+2, i meni je to bolje.
ne mogu uopce zamisliti wok drugacije nego na pravoj, vulgaris vatri, da ju ja vidim da gori.
uz to, imala sam dost svog posudja koje ne radi na indukciju, a bilo mi ga steta baciti, a isto tak, baka nekad dofura jelo u zepter rajnglama, pa cemu prebacivati za podgrijat.

a od dvaput kad nije bilo struje u ulici (iz tkoznakojih razloga), oba puta mi je dijete bilo bolesno, pa smo kuhali caj i juhu na plin.

dakle, ak razmisljas dugorocno, dobro je vidit sve mogucnosti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 23:26   #1963
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mislim da Bosch ima 2+2 kombinacije.

Ono sto bi pripazio kod kupnje jes sljedece - neke indukcije, cesto to budu jeftinije, rade na nacin da moduliraju snagu tako da pale/gase zavojnicu odnosno kuhaliste u odredjenim vremenskim intervalima. Kako je snaga manja, tako oni dulje cekaju dok je ponovno ne upale. Znaci na snazi npr 3 ce ti cekat 4 sekunde i upalit 1 sekundu a na snazi 8 ce ti cekat 2 sekunde i upalit 1 sekundu recimo. Ovisi kako je izprogramirana. Ideja je da se temperatura kontrolira na taj nacin...problem kod tog nacina je kada radis guste umake ili kod nekih pecenja snicla da kada on upali indukciju radi na punoj snazi, naglo raste temperatura posude i u tom trenutku u tih 1 sekundu se zna zapec stvar koju kuhas uz rub posude, dio mesa zagori pred kraj kuhanja itd. Da li imas takvu indukciju najboje vidis kada kuhas vodu ili juhu - baloncici idu, pa je pauza, pa idu opet i tako.

Skuplje indukcije imaju non-stop upaljenu zavojnicu a za promjenu snage mjenjaju jakost struje u njoj. To ti je onda kuhanje kao na plinu i mozes fino dozirati snagu dok kuhas i guste umake i zapeces meso dok przis itd. Takav nacin rada ima npr Bosch, Siemens, i drugi ali treba vidjet tko.
Je li možeš reći kako ću prepoznati način rada indukcije.Ima li u karakteristikama ili nešto drugo?
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 23:42   #1964
Na indukcijskoj ploči su ploče promjera 20,5 te 16,5 e sad me zanima koliki promjer mora biti lonac ako kuham npr. na ploči promjera 20,5.Je li moraju biti iste veličine kao ploča ili mogu biti veće ili manje
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 23:46   #1965
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja imam 2+2, i meni je to bolje.
ne mogu uopce zamisliti wok drugacije nego na pravoj, vulgaris vatri, da ju ja vidim da gori.
uz to, imala sam dost svog posudja koje ne radi na indukciju, a bilo mi ga steta baciti, a isto tak, baka nekad dofura jelo u zepter rajnglama, pa cemu prebacivati za podgrijat.
a od dvaput kad nije bilo struje u ulici (iz tkoznakojih razloga), oba puta mi je dijete bilo bolesno, pa smo kuhali caj i juhu na plin.
dakle, ak razmisljas dugorocno, dobro je vidit sve mogucnosti.
Zanimljivo iskustvo.
Zaboravih napomenuti da ću u garaži imati malu kuhinju, i tu bih mogao instalirati plin i za tu kuhinju koristiti postojeće posuđe, a u glavnu kuhinju bi onda mogao instalirati indukciju, tako da imam oboje
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 10:44   #1966
Quote:
marinaaa kaže: Pogledaj post
Na indukcijskoj ploči su ploče promjera 20,5 te 16,5 e sad me zanima koliki promjer mora biti lonac ako kuham npr. na ploči promjera 20,5.Je li moraju biti iste veličine kao ploča ili mogu biti veće ili manje
ne mora nužno isti, mogu i veće i manje. naravno, najbolje bi bilo da su ti istog promjera, zbog boljeg iskorištenja energije.
ja sam primjetila jedino problem ako je posuda dosta manjeg promjera, pisala sam gore, đezva za kavu npr na novoj indukciji mi nikako se povezati ne želi, a npr na indukciji u malom stanu uredno radi. isti promjer ringova.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 12:04   #1967
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ne mora nužno isti, mogu i veće i manje. naravno, najbolje bi bilo da su ti istog promjera, zbog boljeg iskorištenja energije.
ja sam primjetila jedino problem ako je posuda dosta manjeg promjera, pisala sam gore, đezva za kavu npr na novoj indukciji mi nikako se povezati ne želi, a npr na indukciji u malom stanu uredno radi. isti promjer ringova.
čoksa ,izgleda da ja imam indukciju kakvu ti imaš u malom stanu jer mi đezva normalno ide na veliki ring. Vidiš, nisam eksperimentila sa sva 4 ringa, kako se ponašaju prema različitim veličinama posuda jer su uvijek lonci u điru koji normalno funkcioniraju na sva 4. Jučer sam jedino, na brzinu, stavila đezvu na gornji desni ring i zagrijavao je vodu, ali jako sporo, dok na donja dva u minuti voda već kuha. Danas ću baš uzeti upute i malo proučiti kako i šta mi sve može moja Simplicity. Isto imam buster, pa da vidim kako to funkcionira
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 12:35   #1968
da da, u malom stanu je Simplicity
u velikom neki drugi model nemam sad upute. ma sve je to meni isto samo mi žao zbog đezve pošto mi je baš taman veličine bila
ali navikla sam se kuhati u široj posudi
mjesecima planiram kupiti drugu ali nikako
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:47   #1969
U uputama uredno piše koja je najmanja posuda koju lovi, tak sam ja svoju birala.
Imam AEG sa 4 flexi zone i zasad sam zadovoljna .

Mala džezvica za kavu uredno radi
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:10   #1970
Pozdrav! Radim novu kuhinju i frendica mi je poklonila rabljenu indukcijsku ploču Gala Induction KFCI600. Međutim, uz nju nisu došli nikakvi "vinkli" ni šarafi niti išta što bi koristilo za učvrćčivanje ploče u radnu ploču. Indukcija s donje strane nema nikakvih navoja. Zanima me kako ovakvu ploču učvrstiti u radnu ploču, osim silikonom ili nečim sličnim? Tražio sam uputstva po internetu, ali nikako ne mogu naći ništa za taj ili neki sličan model.

Evo i slike s donje strane (zanemarite utikač): http://i65.tinypic.com/f36smq.jpg

Hvala unaprijed na pomoći!
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:51   #1971
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Radim novu kuhinju i frendica mi je poklonila rabljenu indukcijsku ploču Gala Induction KFCI600. Međutim, uz nju nisu došli nikakvi "vinkli" ni šarafi niti išta što bi koristilo za učvrćčivanje ploče u radnu ploču. Indukcija s donje strane nema nikakvih navoja. Zanima me kako ovakvu ploču učvrstiti u radnu ploču, osim silikonom ili nečim sličnim? Tražio sam uputstva po internetu, ali nikako ne mogu naći ništa za taj ili neki sličan model.

Evo i slike s donje strane (zanemarite utikač): http://i65.tinypic.com/f36smq.jpg

Hvala unaprijed na pomoći!
mi smo dvije ugrađivali dosad indukcije, nema šarafa, ona se samo nasloni na radnu ploču. uz indukciju ti dođe kao neka spužvica koja je uz rub pa ploča sjedne na to.
čula sam da neko posilikonira spoj (crnim ili prozirnim silikonom) ali mislim da nema potrebe za tim.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:56   #1972
Hvala na odgovoru. Uz ovu ploču nisam dobio nikakvu spužvicu niti išta, samo golu ploču kakva je na slici. Budemo ju samo tako ubacili i stavili transparentni silikon i valjda će tako bit dobro.
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:32   #1973
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Uz ovu ploču nisam dobio nikakvu spužvicu niti išta, samo golu ploču kakva je na slici. Budemo ju samo tako ubacili i stavili transparentni silikon i valjda će tako bit dobro.
ma hoće. bit će vam ok.

mi smo za indukcije posebno rezali ranu ploču, na dvije razine je izrezana, znači nije samo napravljena rupa oblika ploče nego je ta "rupa" gore većih dimenzija, dolje manjih. Ima stepenicu. ako me razumiješ šta hoću reći.
tako je u uputama bilo ako se dobro sjećam.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:15   #1974
čoksa, naša indukcija ima šarafe sa donje strane, ali ne ušarafi se u radnu ploču nego se neke kao klipsice zašarafe za indukciju i stavi se ta spužvasta traka i kada spustiš indukciju napravi 'klik'.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 11:01   #1975
Pozdrav

Evo pročitao sam podosta teme i htio bih čuti iskustva i sugestije.
Mijenjam dotrajalu ploču za kuhanje koja je bila na plin, radi se o starijoj osobi (70 godina) pa bih iz siguronosnih razloga naravno uzeo indukciju.
Osoba je malo skeptična ali mislim da će se priviknuti, pošto koristi smartphone, watsapp, fotić na mobu itd .
Uvjet je 5godina garancije i cijena cca 2500kn.
Tu sam našao nekoliko modela Electroluxa i Candy.
Nekako naginjem na Electrolux npr. EHH6340FOK (2600,00) ili EHH6240ISK (2500,00) Candy bi izbjegao jer ima dvije veličine koluta 210 i 180mm, dok Electrolux ima tri 210, 180 i 145mm

Ima li tko ikakvih iskustava sa Electroluxom, ili može nešto drugo preporučiti u ovome cjenovnom rangu.

I jedno pitanje u vezi garancije, da li zbog garancije ploču mora spajati serviser ili mogu sam spojiti, imam nekih iskustava sa takvim poslovima

Hvala

Lp
florjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 11:51   #1976
Moja preporuka je svakako ova prva (EHH6340FOK) jer ima za svaki ring posebni senzor i za stariju osobu je puno jednostavnija za rukovanje. U svakom trenutku se vidi koji ring i na kojoj snazi radi.

Druga spomenuta ima samo jedan senzor za sva četiri ringa i nekada zna biti zbunjujuće podesiti snagu ili provjeriti jačinu na pojedinom ringu.

Također preporuka je da ima što veću gradaciju snage radi boljeg 'finog' podešavanja temperature.

Još bih Vam preporučio i ovu EHH6540FHK, kod nje su kontrole 'klizne' i ima do 14 maksimalnu gradaciju snage na svakom ringu.
pa3ksjul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 12:30   #1977
Quote:
pa3ksjul kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je svakako ova prva (EHH6340FOK) jer ima za svaki ring posebni senzor i za stariju osobu je puno jednostavnija za rukovanje. U svakom trenutku se vidi koji ring i na kojoj snazi radi.

Druga spomenuta ima samo jedan senzor za sva četiri ringa i nekada zna biti zbunjujuće podesiti snagu ili provjeriti jačinu na pojedinom ringu.

Također preporuka je da ima što veću gradaciju snage radi boljeg 'finog' podešavanja temperature.

Još bih Vam preporučio i ovu EHH6540FHK, kod nje su kontrole 'klizne' i ima do 14 maksimalnu gradaciju snage na svakom ringu.
To je i moje mišljene, što se tiče komandi, a evo našao u Emezeti i AEG HK6542H0XB jedino što ima aluminijski obrub (što i nije neki problem) ukoliko je bolja kvaliteta, mada mislim da u tome cjenovnom rangu je sve to tu negdje, a čisto sumnjam da ova AEG ima onu foru doziranja indukcije što se spominje kod Boscha i Siemensa, jedino što mislim da je možda servisna podrška možda bolja za Electrolux
florjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 15:00   #1978
Sve Vam je to ista grupacija (Electrolux, AEG, Zanussi) tako da nema neke velike razlike i trenutno uz internet registraciju daju 5 godina jamstva (malo proučiti što sve ulazi točno u to jamstvo).

Za garanciju mislim da ne mora biti ovlašteni serviser, obično to odradi majstor koji slaže kuhinju koji nije ovlašteni serviser. Samo treba pripaziti da se prilikom instalacije ne ošteti jer onda naravno ne vrijedi garancija.
pa3ksjul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:47   #1979
Odluka je pala na Electrolux EHH6340FXK
http://www.electrolux.hr/proizvodi/k...ke/ehh6340fxk/

Imao bih još jedno pitanje

Kako imate spojene elketrički, indukcijsku ploču za kuhanje i pećnicu.
Ja planiram spojiti pečnicu na jednu utičnicu osigurač 16A i ploču na drugu utičnicu osigurač isto 16A (drugi ne isti od pečnice).

Zanima me da li je 16A dovoljno za indukciju da ne izbacuje osigurač ukoliko su dva ringa na boost-u?

Hvala

Lp
florjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 15:48   #1980
Kod spajanja na električnu mrežu najveći problem je vaša snaga priključka, odnosno limitator. Pretpostavka je da imate jednofazni priključak od 230V. To znači ako je limitator 20A da vam je priključna snaga 4.6kW. Više ampera na limitatoru znači i veća snaga. Indukcijske poloče ako upalite sva 4 ringa na boost troše oko 7kW. Tu postoji vjerojatnost da vam iskoči limitator ili osigurač. S dvije ne bi trebalo biti nikakvih problema, a i 16A na osiguraču je dovoljno.

Pretpostvka je da ako vam rade perilica suđa, perilica veša, hladnjak i 3 ringa da će iskočiti limitator.

Za ovu ploču kliknite na linku koji ste postavili na "Detalji" karticu i tamo vam piše za svaki ring kolike je maksimalne snage.
pa3ksjul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.