Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 19:13   #1
sezonski poslovi 2010

ima već mnogo oglasa po internetu za sezonu,jel netko bio na razgovoru,jel netko primljen,možete ovdje pisati.....
jura_19 is offline  
Old 05.03.2010., 21:03   #2
I odmah molba moderatorima ako mogu odoliti ovaj put i ne spajati nam ovu temu s onom o uvjetima zapošljavanja u firmama
Ima potencijala ovdje za zasebnu temu.

Ja sam također počela pratiti te oglase, teško se snalazim jer za većinu ne znam kakvi su uvjeti i stanje.
Pa tko ima iskustva neka slobodno napiše.
Ruralna is offline  
Old 05.03.2010., 21:42   #3
i mene zanimaju iskustva, naime zar na svaki razgovor za npr. konobara moram odlaziti u taj grad/mjesto?
monika33 is offline  
Old 05.03.2010., 22:03   #4
nemoraš odlaziti u taj grad,možeš telefonom rješit sve ili mailom,a i predstavnici pojedinih tvrtki,hotela idu po hrvatskoj,traže sezonske radnike,u vinkovcima su bili prošli i pretprošli tjedan,idući tjedan je sajam poslova,isto dolaze predstavnici hotela...
jura_19 is offline  
Old 05.03.2010., 22:47   #5
Quote:
jura_19 kaže: Pogledaj post
nemoraš odlaziti u taj grad,možeš telefonom rješit sve ili mailom,a i predstavnici pojedinih tvrtki,hotela idu po hrvatskoj,traže sezonske radnike,u vinkovcima su bili prošli i pretprošli tjedan,idući tjedan je sajam poslova,isto dolaze predstavnici hotela...
nekako mi je čudno da nekoga prime tako prek telefona, al ak ti tak kažeš iz iskustva onda super!!! hvala ti!
monika33 is offline  
Old 06.03.2010., 14:52   #6
Jel ima tko iskustva sa Solaris hotelima Šibenik?
Uskoro imaju predstavljanje za zainteresirane, ne znam da li da se zaletim do Šibenika na to.
Ruralna is offline  
Old 07.03.2010., 17:53   #7
Evo da se nadovežem na samu sebe, našla sam neke komentare za solaris da im je smještaj koma, plaće male, uvjeti rada nikakvi, carstvo neorganizacije i tako to. E sad, baš bi bilo lijepo ako netko ima osobno iskustva s njima da ih tu podijeli. Imam vremena do 15.da se odlučim
Ruralna is offline  
Old 07.03.2010., 19:40   #8
pa vjerovatno je ko i u svim ostalim hotelima,dobiješ hranu i smještaj,i 3000 kn plaću.........jesu te zvali na razgovor ili???
jura_19 is offline  
Old 07.03.2010., 21:36   #9
Oglasili su da tko je zainteresiran treba doći 15.03 u Ši, pretpostavljam da će biti neka vrsta grupnog razgovora.
Ima hotela i hotela, nije da je svugdje smještaj nikakav i plaće male. Što 3000 nije premalo za sezonu, s obzirom da se radi i duže svaki dan, bez slobodnih i sl.
Ruralna is offline  
Old 07.03.2010., 22:28   #10
a vjerojatno ti plate prekovremene,al računaj da ti za smještaj uzmu minimalno 500 kn,i za hranu 1500 kn,tako da je 3000 sasvim ok,jest da je malo,al di ćeš nać bolje.....
jura_19 is offline  
Old 08.03.2010., 13:15   #11
Kako pa di ćeš naći bolje-pa Sunčani Hvar ti za smještaj i hranu uzme 380kn mjesečno. A smještaj je pristojan, dvokrevetne sobe, nije daleko od posla. Samo što je firma već godinama u neredu, pa ne znaš na čemu si s njima.
Ruralna is offline  
Old 10.03.2010., 16:52   #12
sezonski poslovi na moru ZA STUDENTE

daklem, studentica sam koja traži posao u sezoni....

odustala sam nedavno od studiranja iz privatnih razloga ali mi studentska prava važe do kraja 9. mjeseca (ako sam u krivu nek me netko ispravi), pa bih ovog ljeta (tj. već poslije uskrsa) mogla početi raditi bilo kakav posao na moru - od konobarenja do čišćenja.

perfektno znanje engleskog i pasivno poznavanje nizozemskog jezika (uz osnovno sporazumijevanje), velika volja za radom, komunikativnost i iskustvo u radu s ljudima su neke od karakteristika koje bih navela kao vlastite prednosti pri traženju zaposlenja.

zanima me nekoliko stvari:

1. zna li tko je li mi sigurnije, isplativije i pouzdanije tražiti posao preko studenstskog servisa ili da se prijavim na HZZ pa otamo tražim posao.

2. kakva je zarada preko SC-a u usporedbi s onom preko HZZ-a?

3. ako itko ima kakav savjet ili slično iskustvo, hvala na komentarima!
ferrolucem is offline  
Old 10.03.2010., 18:48   #13
ovako nije mi opće jasno zašto bi i išla radit preko nekog tj preko sc il hzz ..oni kolko znam uzimaju neku proviziju..
zašto ne bi sama našla posao kad možeš..
a posla uvijek ima..pogotovo za konobarenje to često traže..
ja evo sam zadnja 2 ljeta radila..a tako planiram i ovo..
i iako još neam ni srednju završenu sama sam si našla posao preko plavog oglasnika..tamo najčešće stavljaju takve oglase..
možeš već sad početi gledati..jer neki tipa za rad u restoranima traže radnike već sada da počnu od 4. mj..

znači može se nać..samo provjeravaj često šta se nudi..
ja čak ni ne želim bilo šta radit jel osim prodaje pa sam našla..
ok ovo ljeto sam bila radila tetovaže al svejedno..
i plaća je bila jako dobra u odnosu kolko sam se malo naradila dnevno + plaćen smještaj i ručak
držim fige i tebi i sebi da nađemo dobar poso
black_diamonds is offline  
Old 10.03.2010., 18:53   #14
Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
ovako nije mi opće jasno zašto bi i išla radit preko nekog tj preko sc il hzz ..oni kolko znam uzimaju neku proviziju..
zašto ne bi sama našla posao kad možeš..
a posla uvijek ima..pogotovo za konobarenje to često traže..
ja evo sam zadnja 2 ljeta radila..a tako planiram i ovo..
i iako još neam ni srednju završenu sama sam si našla posao preko plavog oglasnika..tamo najčešće stavljaju takve oglase..
možeš već sad početi gledati..jer neki tipa za rad u restoranima traže radnike već sada da počnu od 4. mj..

znači može se nać..samo provjeravaj često šta se nudi..
ja čak ni ne želim bilo šta radit jel osim prodaje pa sam našla..
ok ovo ljeto sam bila radila tetovaže al svejedno..
i plaća je bila jako dobra u odnosu kolko sam se malo naradila dnevno + plaćen smještaj i ručak
držim fige i tebi i sebi da nađemo dobar poso
kaj si sve radila dosad?? daj malo iskustva, jesi sve našla u oglasniku, kak ste se dogovorili, jesi morala na neki razgovor?? pliiiiz
monika33 is offline  
Old 10.03.2010., 19:15   #15
da našla sam oboje u oglasniku..nazvala i dogovorili se za nać na kavi pošto su ljudi srećom iz zga bili..prošle god još nisam bila punoljetna pa sam radila preko sestre preko učeničkog..to je bio rad u suvenirnici..prodaja znači..to je bilo na viru gdje iam viksu tak da sam smještaj imala..to mi je bio prvi posao pravi ajmo reć pa sam pristala i na plaću koja je bila full mala i ne bi nikad više za tako malu..znači 3500 kn na mj..a radila 2 mj..s tim da sam radila svaki dan bez slobodnog znači od 2 popodne do 11 naveče..
ali mi je bilo super..sa šeficom sam bila dobra ko da mi frendica..
i bilo je čak i zabavno na poslu ponekad..naučila fraze na mađarskom..
super iskustvo

ovo ljeto sam odlučila neš drugo..i našla te tetovaže..nikad prije nisam to radila nit znala kak se to radi.,.našla sa šefom..objasnio mi di kad šta kako...ja reko može..jedan dan me dovezo do sebe doma da mi žena njegova pokaže kak se to radi i toe to bilo..
prvi put sam otišla negdje di neam nikog poznatog..u malinsku..
živjela sam s njima u stanu..znači plaćen smještaj i ručak..
radno vrijeme savršeno..od 5 popodne do ponoći većinom..plaća 6000 za mj
bila sam 2 i pol mj tamo i super isto bilo..većinom hh..zabavila se zaradila
black_diamonds is offline  
Old 10.03.2010., 19:19   #16
puno hvala, srce si!!! mene nekako uvijek brine da i ak se javim negdje na moru da će mi reći da dođem dole na razgovor što baš i nije isplativo jer nitko ne garantira da ću posao i dobiti...

ali svakako ću detaljnije gledati oglasnik!!

još jednom tenks!!
monika33 is offline  
Old 10.03.2010., 19:41   #17
... ja sam poslao zamolbu u Solaris prije par tjedana, pozvan sam sutra na razgovor pa vam javim kako je proslo
Balkan_boy is offline  
Old 10.03.2010., 23:53   #18
Quote:
Balkan_boy kaže: Pogledaj post
... ja sam poslao zamolbu u Solaris prije par tjedana, pozvan sam sutra na razgovor pa vam javim kako je proslo
Super, pa navrati onda iza razgovora podijeliti dojmove s nama
Ruralna is offline  
Old 11.03.2010., 13:47   #19
Quote:
ovako nije mi opće jasno zašto bi i išla radit preko nekog tj preko sc il hzz
hehe, to zato jer sam se naslušala priča o neisplaćivanju zarade, pa kao osiguranje, jel...

ma u biti zato jer sam pače malo neiskusno pa da mi se ne dogodi odmah isprve neko neugodno iskustvo jer me onda u budućnosti nitko više ne bi natjerao na posao

a zabrinjavaju me i ti razgovori za posao jer nisam iz zg nego s istoka hr, pa bi me već i sam put do zg koštao....al dobro, znam da će mi svakako za početak trebati neka lova za put i ostalo u početku...

hvala na savjetima i stalkat ću još oglase i ovaj thread.... sretno nam!
ferrolucem is offline  
Old 11.03.2010., 19:30   #20
... evo ovako , doslo je oko 30-40 ljudi pa dok je dosao red do mene sve je to islo vrlo brzo , udjes unutra, komisija od 5-6 ljudi , pitaju te samo par pitanja gdje si radio, sta si radio, sta mislis kod njih raditi i zasto bas to ?? usao i izasao za minutu , oni koji su imali iskustva u poslovima na koje su se javili su valjda vec primljeni ili su vrlo blizu tome , ja naime nisam imao nikakvog iskustva u poslu za koji sam se prijavio pa su mi rekli javiti u ponedjeljak

... mislim da cekaju da im se javi netko s iskustvom a ako ne mislim da cu i ja biti primljen

o smjestaju, hrani , placi i radnom vremenu nitko nije imao petlje pitati
Balkan_boy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.