Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 16:04   #5641
Quote:
ST-M3 kaže: Pogledaj post
Aha hvala puno Angelbyu
Samo me zanima sta ti to znaci "HORNE" kod zadnjih zvucnika? Jel mozda poznajes neke tog tipa pa da pogledam malo cijene?
Po tebi sta mislis iz iskustva za zadnje zvucnike uzeti ono tipa best buy?
Stereo mi je uopce nije bitan,jer pojacalo mi sluzi vecinom za PS4 i filmovi.
Horn je tip zvucnika. Kao oni starinski razglasi. Klipschi su poznati po njima. No to sam ti samo tako spomenuo. Nije bas bitno u cijeloj prici.
Osobno, preferiram da su svi zvucnici od istog proizvodaca (osim suba) makar i iz razlicitih serija (bolji / losiji)
Recimo kada sam uzimao 1. sistem (skuplji) uzeo sam centralni i zadnja 2 B&W serija 600 a prednja 2 iz serije CDM 1NT
TO je bila jako dobra kombinacija.
Preporucio bih ti, ako ikako mozes sta god da kupujes, pokusaj to i poslusati kod sebe ili makar u ducanu.
Ponekada neke stvari ne odgovaraju jedna drugoj ili prostoru ili...

samo polako i budi SIGURAN da je to to...ne gledati po specifikacijama i tehnikalijama.
Angelbyu is offline  
Old 26.10.2016., 14:30   #5642
Poanta horni osim disperzije je primarno jako visoka osjetljivost, zbog čega su pogodni za dinamiku i filmove. Horne uopće nisu potrebne da bi riješio surround za veću slušnu lokaciju, postoje razni dipoli i slični zvučnici specifično namijenjeni za surround svrhu.
Kod kina ti je najbitniji odličan centar (po mogućnosti visoke osjetljivosti) i odličan sub, frontovi i surroundovi uglavnom podjednako pate po nedostatku sadržaja (surroundovi više), ali u svakom slučaju je poželjno ne miješati modele (barem kod prednja tri). Best buy sub se neće tako lako naći kod tipično poznatih brandova.
donktard is offline  
Old 26.10.2016., 18:00   #5643
Je li puno 1000 kn za polovan (stanje stvarno kao nov izvana), radi normalno, ne cujem da krci itd. B&w asw600?
Osim njega, gledam mu i vecu bracu asw 608 i 610 ali ovaj mi je u istom gradu pa mi to uvelike olaksava kupnju?

Sent from my D5803 using Tapatalk
ivanvk7 is offline  
Old 26.10.2016., 18:25   #5644
Ovisi, kak glasno, kak duboko želiš, kolko želiš/smiješ ometat susjede i koji ti je budžet?
donktard is offline  
Old 26.10.2016., 19:05   #5645
Glasnoća nije problem jer ne slušam glasno osim dok gledamo filmove.
Ne smetam nikome jer sam u svojoj kući u svojoj sobi
Gledao sam novi asw 610 tako da je trenutno to neki max, 4500 kn.
ivanvk7 is offline  
Old 26.10.2016., 19:59   #5646
Quote:
ivanvk7 kaže: Pogledaj post
Glasnoća nije problem jer ne slušam glasno osim dok gledamo filmove.
Ne smetam nikome jer sam u svojoj kući u svojoj sobi
Gledao sam novi asw 610 tako da je trenutno to neki max, 4500 kn.
Mislio sam na maksimalnu glasnoću kojom planiraš slušati, tj gledati filmove. Npr. ciljati na referentnu sa ovim subom bi bilo jako loše za njega, al sumnjam da preferiraš baš tolko glasno, uglavnom nitko ne preferira.

SVS SB1000 i PB1000 su ti u tom cjenovnom rangu, a vjerojatno bez problema nadmaše taj sub. Cca 550€ na sv-sound.de
Preporučio bih ti i druge ID ali cijena im je uglavnom viša ili moraju slat iz amerike pa nije baš praktično (plus te oderu za pdv + špediciju).

A prodajem i ja svoj Boston M da se malo izreklamiram.
donktard is offline  
Old 26.10.2016., 22:54   #5647
Gledao sam i te ali ne volim kupovati nešto tako skupo iz udaljenih zemalja
Pošalji malo o svom na PM ako ti se da, stvar je što sam htio kompletirati sve istu marku (b&w). Iako, iskreno, mislim da to nije baš tako bitno u ovom početnom rangu zvučnika.
ivanvk7 is offline  
Old 27.10.2016., 02:40   #5648
I nisu ti baš neki razlozi.
O tim SVSovima sam već pričao, preferiram internet direct jer je najveći omjer uloženog i dobivenog, imaš probni rok nakon kojeg ga moš vratit ak ti se ne sviđa (bez pitanja), a i garancija je često prilično duga (5g i više). Ali npr baš kod SVS, ne znam kak kod drugih, pretpostavljam slično, ak ti krepa komponenta, onda ti jednostavno pošalju novu i sam zamijeniš, za što ti doslovce treba odvijač.
IDova ima više u USA neg u Europi, ovdje znam da ima Arendal, PSA, možda još nekaj.
Brandovi su uglavnom debelo precijenjeni, sa iznimkom onih koji se fokusiraju na proizvodnju subova, a tu isto možeš očekivat jače cijene (Velodyne, Rel).
donktard is offline  
Old 27.10.2016., 09:43   #5649
Quote:
ivanvk7 kaže: Pogledaj post
Je li puno 1000 kn za polovan (stanje stvarno kao nov izvana), radi normalno, ne cujem da krci itd. B&w asw600?
Osim njega, gledam mu i vecu bracu asw 608 i 610 ali ovaj mi je u istom gradu pa mi to uvelike olaksava kupnju?

Sent from my D5803 using Tapatalk
Bok
Malo prckao... citao i proucavao.
Za 1000 kn ako je sve OK imas dobar (pocetni) sub.
Koliko sam gledao recenzije onih koji ga imaju, najcesce su jako zadovoljni s njime, ali moras biti svjestan... da ima i boljih.

Ako je prodavac u gradu... znas sta ti je raditi? Namjesti svoj sistem, zamoli ga da ga isprobas(te) te ga doslovno isprobaj kako i koliko utjece kod tebe na muziku. Vjerovatno ces moci popraviti za neki postotak poslije zvuk nekim razmjestajem, ali... stavis neku pozbatu filmsku distancu i open your mind... da li je to to. Ako te produ trnci kao da si zaljubljen...

S druge strane cak i da falis, 1000kn nije puno, poslije ga mozes "utopiti" za 100 Eura pa minimalno riskiras.

150W
10 inca driver

Obavezno probati.

http://www.audioreview.com/cat/speak...3_2741crx.aspx
Angelbyu is offline  
Old 27.10.2016., 14:31   #5650
Istina je da mu ostaje prodajna vrijednost pošto je već kupljen rabljen, ali tržište je već natopljeno brdom takvih igrački, pa je i pitanje hoće li se prodati i nakon koliko vremena. A i s obzirom na starost uvijek je rizik koliko je istrošen, mehanički. Ako je "gažen" očekujem da radi dobro u gabaritima ali da ne može više dosegnuti maksimum koji je prije mogao. Al to se uglavnom lako čuje.
donktard is offline  
Old 27.10.2016., 15:41   #5651
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Istina je da mu ostaje prodajna vrijednost pošto je već kupljen rabljen, ali tržište je već natopljeno brdom takvih igrački, pa je i pitanje hoće li se prodati i nakon koliko vremena. A i s obzirom na starost uvijek je rizik koliko je istrošen, mehanički. Ako je "gažen" očekujem da radi dobro u gabaritima ali da ne može više dosegnuti maksimum koji je prije mogao. Al to se uglavnom lako čuje.
Slazem se u potpunosti.
No mislim da je prvi korak proba...pa ce (pretpostavljam) i sam skuziti da li je to to ili zeli vise od toga.
Angelbyu is offline  
Old 28.10.2016., 20:46   #5652
I kako zavrsila prica sa subom?
Angelbyu is offline  
Old 29.10.2016., 09:17   #5653
Nije ni blizu zavrsetka. Malo mi je kolega donktar prosirio vidike tako da se skuplja jos eurića pa nesto od svs ili slicno.
Mislio sam max potrositi 500-600 eura, sad bi jos malo dodao iako nije iskljuceno da cu kupiti nesto u međuvremenu..
Kao I uvijek, sve opcije su.otvorene.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
ivanvk7 is offline  
Old 30.10.2016., 22:23   #5654
Quote:
ivanvk7 kaže: Pogledaj post
Nije ni blizu zavrsetka. Malo mi je kolega donktar prosirio vidike tako da se skuplja jos eurića pa nesto od svs ili slicno.
Mislio sam max potrositi 500-600 eura, sad bi jos malo dodao iako nije iskljuceno da cu kupiti nesto u međuvremenu..
Kao I uvijek, sve opcije su.otvorene.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
ako ces vise trosit...REL i po mogucnosti ne najjeftiniji model
Angelbyu is offline  
Old 31.10.2016., 10:13   #5655
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
ako ces vise trosit...REL i po mogucnosti ne najjeftiniji model
Velodyne
Caecus is offline  
Old 31.10.2016., 15:37   #5656
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
Velodyne
Paradigm
donktard is offline  
Old 31.10.2016., 16:21   #5657
Diy

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
ivanvk7 is offline  
Old 01.11.2016., 10:52   #5658
Dakle frend u Kopru kupio monitore
Rotel RSP1098
RB 1075
Amphion monitori
Od iza oni mali B&W LM1
Trazi subwoofer
Donktar sta ti nudis i za koliko?
Ne smije biti preskup (naravno)
Angelbyu is offline  
Old 01.11.2016., 13:45   #5659
Definiraj preskup.
Ja prodajem Boston M sub, spustio sam ga baš na 2500.
http://www.bostonacoustics.com/US/Pr...ostonAcoustics)
donktard is offline  
Old 01.11.2016., 19:37   #5660
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Definiraj preskup.
Ja prodajem Boston M sub, spustio sam ga baš na 2500.
http://www.bostonacoustics.com/US/Pr...ostonAcoustics)
E hvala na info.
Prenesao ponudu.
Imas kakav oglas / fotke / nedto
Ili prodajes to ovako?!
Salji link da mu prenesem...

Zadnje uređivanje Angelbyu : 01.11.2016. at 20:22.
Angelbyu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.