Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 14:16   #81
Quote:
frlet kaže: Pogledaj post
Od kad ja zivim u zg, toplana je uvijek bila u prednosti nad plinom. Istina, ljudi to iz nekog razloga zanemaruju, presucuju, ne vide... ali ja vec godinama samo trazim stanove sa toplanom. Konstantno u sred zime ja imam prozor otvoren na kip, nema pvc izolacije, topla voda konstantno, grijanje konstantno, a cijena upola jeftinija. Nema jebanja sa bojlerom, gasi se, kvari se itd. U stanu sam u kratkim rukavima
da ima prednost... tak i moj bratić ... samo on hoda u potkošulji...
ili čak i bez nje... samo kaj je to ipak prevruče
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:18   #82
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pa, uvijek su stanovi na toplanu bili u prednosti, što se tiče samog grijanja. Jedino je problem što toplane u novogradnji baš i nema
pa kolko ja znam... uopće ih i nema....
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:18   #83
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pa, uvijek su stanovi na toplanu bili u prednosti, što se tiče samog grijanja. Jedino je problem što toplane u novogradnji baš i nema
a da? pogotovo kad zima krene ranije od odredjenog datuma, majku joj njenu, pa svi cvokocu i ne mogu nista dok toplana ne pripusti dotok.
i sto imas osjecaj da placas nesto sto mozda nisi potrosio?
i sto u masu starih zgrada ne mozes regulirati jacinu, pa se kuhas i znojis?

hm, izgleda da mi ovdje stvarno gledamo na sve iz nekih drugih kuteva
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:53   #84
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
a da? pogotovo kad zima krene ranije od odredjenog datuma, majku joj njenu, pa svi cvokocu i ne mogu nista dok toplana ne pripusti dotok.
i sto imas osjecaj da placas nesto sto mozda nisi potrosio?
i sto u masu starih zgrada ne mozes regulirati jacinu, pa se kuhas i znojis?

hm, izgleda da mi ovdje stvarno gledamo na sve iz nekih drugih kuteva
ali sve to pada u vodu kad ti je u stanu 15 stupnjeva a imaš dijete od 2-3 godine kao što se dešava ovih dana.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:15   #85
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
a da? pogotovo kad zima krene ranije od odredjenog datuma, majku joj njenu, pa svi cvokocu i ne mogu nista dok toplana ne pripusti dotok.
i sto imas osjecaj da placas nesto sto mozda nisi potrosio?
i sto u masu starih zgrada ne mozes regulirati jacinu, pa se kuhas i znojis?

hm, izgleda da mi ovdje stvarno gledamo na sve iz nekih drugih kuteva
Daj, molim te. To maksimalno moze trajati 3 dana, ako. A i tada obicno i nisu neke zime. Nikad nisam imao problema sa toplanom. Ako ti je vruce preko zime, to su slatke brige (zatvoris radijator, otvoris prozor). Samo za info, ja vise placam HT-u nego toplani (mobitel ne koristim).
frlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:28   #86
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pa, uvijek su stanovi na toplanu bili u prednosti, što se tiče samog grijanja. Jedino je problem što toplane u novogradnji baš i nema
e da, zasto se stanovi vise ne pristekavaju na toplanu zapravo?
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:43   #87
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
e da, zasto se stanovi vise ne pristekavaju na toplanu zapravo?
Zato jer im se ne isplati za male zgrade. A treba i osigurati prostor za toplinsku stanicu i još par stvari.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:56   #88
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
a da? pogotovo kad zima krene ranije od odredjenog datuma, majku joj njenu, pa svi cvokocu i ne mogu nista dok toplana ne pripusti dotok.
i sto imas osjecaj da placas nesto sto mozda nisi potrosio?
i sto u masu starih zgrada ne mozes regulirati jacinu, pa se kuhas i znojis?

hm, izgleda da mi ovdje stvarno gledamo na sve iz nekih drugih kuteva
Grijanje na toplanu je određeno vanjskom temperaturom, postoje pravila kad se pali. Oko plaćanja molim te nemoj, jer tu nema nikakve sumnje da su argumenti na strani toplane. Meni je za stan od 70 kvadrata račun toplane po zimi 250 kn, skupa s neograničenom toplom vodom. Po ljeti je nekih 50% te cifre.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:59   #89
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
e da, zasto se stanovi vise ne pristekavaju na toplanu zapravo?
Ovo bih i ja htio znati, jel tehnološki problem priključivanja ili su kapaciteti toplane dosegnuti?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:21   #90
Quote:
Meni je za stan od 70 kvadrata račun toplane po zimi 250 kn, skupa s neograničenom toplom vodom
zašto lažeš?
pokaži ovdje račun za 12/08 koji ti je upravo trebao doći i ako je ispod 400 kn ja ti plaćam grijanje za cijelu 2009 godinu
sreser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:28   #91
Račun je za 11 mjesec, za 12. još nije došao. Radilo je grijanje u 11. mjesecu. Čuo sam da će poskupiti, ali i plin ide 30% gore, tako da će opet ostati ista razlika.
EDIT: Sad sam pogledao, 265 kn je bio račun.

Za plaćanje nema frke, poslat ću ti broj računa pa ću imati manje režije jer sam siguran da će biti manje od 400 kn
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.

Zadnje uređivanje banderas : 12.01.2009. at 13:35.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:35   #92
Quote:
Račun je za 11 mjesec, za 12. još nije došao. Radilo je grijanje u 11. mjesecu. Čuo sam da će poskupiti, ali i plin ide 30% gore, tako da će opet ostati ista razlika.
doći će ti danas ili sutra,obračun je po staroj cijeni,prikelji ga ovdje i ako bude ispod 400 kuna ponuda ostaje.
plin je do 31/12/08 bio 2,08 kn sada je 2,43 kn,nisam neki matematičar ali čini mi se da je to poskupljenje od 17%
sreser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:36   #93
Quote:
sreser kaže: Pogledaj post
doći će ti danas ili sutra,obračun je po staroj cijeni,prikelji ga ovdje i ako bude ispod 400 kuna ponuda ostaje.
Deal
Možeš i sam izračunati da će biti manji
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:33   #94
Quote:
sreser kaže: Pogledaj post
doći će ti danas ili sutra,obračun je po staroj cijeni,prikelji ga ovdje i ako bude ispod 400 kuna ponuda ostaje.
plin je do 31/12/08 bio 2,08 kn sada je 2,43 kn,nisam neki matematičar ali čini mi se da je to poskupljenje od 17%

Pod brojem 4 je kvadratura. Pod brojem 9 cijena po kvadratu. Broj 14 je ukupna cijena, broj 15 PDV, a broj 16 zatezne kamate.
Sve skupa sa zateznim kamatama 322 kune, a da sam prošli račun platio na vrijeme bilo bi 305 kn


Molim uplatu 305 kn na tekući, to je račun za 12. mjesec za 67,27 kvadrata.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:42   #95
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Oko plaćanja molim te nemoj, jer tu nema nikakve sumnje da su argumenti na strani toplane. Meni je za stan od 70 kvadrata račun toplane po zimi 250 kn, skupa s neograničenom toplom vodom. Po ljeti je nekih 50% te cifre.
Pa ne bih se složila s tobom, kolega .
Meni je sa etažnim plinskim račun zimi (11-3.mj) 200-250 Kn, a ljeti tj. od 3-11.mj. max 60 Kn . Za stan od 52m2. Naravno uključivo sa neograničenom toplom vodom.
Grijem KAD želim i KOLIKO želim, na temperaturu koja je meni ugodna (23,5 C) i toliko i platim.
Grijem i u 1h, i u 2h, i u 3:30h ujutro, ako mi je volja, a ne da me toplana već od 23h počne hladiti i ako dođem doma u 2h ujutro i hoću se istuširati, moram cvokotati. Jednako tako, kad se probudim, upalim grijanje, a ne da se budim u znoju lica svog, jer su oni u 6h odlučili početi.
Kad odem na posao, ugasim grijanje. A kad se vratim, zatekne me ugodnih 21, najhladnijih dana 20 C.
Sama određujem početak i kraj sezone grijanja.

Osobno ne vidim niti jednu jedinu prednost toplane u odnosu na etažno plinsko grijanje.

Govorim iz perspektive zagrebačkog podstanara sa 15-godišnjim stažom i iskustvom sa radijatorima, čiji ventili bi procurili one sekunde kad bi na njima, ne daj Bože, pokušao regulirati toplinu i osjećaj osobne ugode. Iste takve onda ne bi mogao ni odzračiti ukoliko bi polovično ili nikako grijali.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:45   #96
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Pa ne bih se složila s tobom, kolega .
Meni je sa etažnim plinskim račun zimi (11-3.mj) 200-250 Kn, a ljeti tj. od 3-11.mj. max 60 Kn . Za stan od 52m2. Naravno uključivo sa neograničenom toplom vodom.
Grijem KAD želim i KOLIKO želim, na temperaturu koja je meni ugodna (23,5 C) i toliko i platim.
Grijem i u 1h, i u 2h, i u 3:30h ujutro, ako mi je volja, a ne da me toplana već od 23h počne hladiti i ako dođem doma u 2h ujutro i hoću se istuširati, moram cvokotati. Jednako tako, kad se probudim, upalim grijanje, a ne da se budim u znoju lica svog, jer su oni u 6h odlučili početi.
Kad odem na posao, ugasim grijanje. A kad se vratim, zatekne me ugodnih 21, najhladnijih dana 20 C.
Sama određujem početak i kraj sezone grijanja.

Osobno ne vidim niti jednu jedinu prednost toplane u odnosu na etažno plinsko grijanje.

Govorim iz perspektive zagrebačkog podstanara sa 15-godišnjim stažom i iskustvom sa radijatorima, čiji ventili bi procurili one sekunde kad bi na njima, ne daj Bože, pokušao regulirati toplinu i osjećaj osobne ugode. Iste takve onda ne bi mogao ni odzračiti ukoliko bi polovično ili nikako grijali.

cita se kao da stanujes kod mene!?
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 07:10   #97
Prednost toplane- prije poskupljenja u Gorici se toplana plačala 13,5 kuna po kWh a gradski plin 38,5 lipa za isti kWh
Nakon groznog poskupljenja sada se toplana plača 20 lipa po kWh a plin 45 lipa po kWh.

I nek mi onda netko ne tupi da plin ima prednosti. Cijena od više od dva do tri puta skuplje svu prednost istopi!
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 07:48   #98
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post

Pod brojem 4 je kvadratura. Pod brojem 9 cijena po kvadratu. Broj 14 je ukupna cijena, broj 15 PDV, a broj 16 zatezne kamate.
Sve skupa sa zateznim kamatama 322 kune, a da sam prošli račun platio na vrijeme bilo bi 305 kn


Molim uplatu 305 kn na tekući, to je račun za 12. mjesec za 67,27 kvadrata.
ha,tu smo,znači nije 70 m2 već 67 m2 ,nije 250 kn već 320 kn i to za topli 12/2008(zima je počela tek iza Božića).

bez obzira na sve da sam mogao birati izabrao bi toplanu a ne plinsko grijanje.
sreser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 07:59   #99
Neki, ocito, ovde imaju povez oko ociju
Ne znam sto se to dogadja u 2h ujutro. Pa stan je i dalje topao i imas toplu vodu. Na plin ti racun moze biti tako mali jedino ako imas dobru izolaciju, ne grijes cijeli dan i u dugim si rukavima. Moj stan nema nikakvu izolaciju, prozori pustaju sa strane zrak kad malo jace puse, a ja sam unutra kratkih rukava. Da stavim pvc izolaciju, morao bi pola radijatora zatvoriti. I to je tako cijeli dan. Znaci, da imam punu kucu djece, bakica i ostalih, cijeli dan bi se grijali, a ti moras gasiti kad ides na posao. Ja se na 23 stupnja inace smrzavam i ne podnosim biti u stanu u dugim rukavima. Probao sam i plin i toplanu, daleko vise se pocuga na plin.
frlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 09:17   #100
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Prednost toplane- prije poskupljenja u Gorici se toplana plačala 13,5 kuna po kWh a gradski plin 38,5 lipa za isti kWh
Nakon groznog poskupljenja sada se toplana plača 20 lipa po kWh a plin 45 lipa po kWh.
Da to usporedimo sa Zagrebom.
U zagrebu je toplana 12 lipa po kWh
Plin je isti u odnosu na goricu odnosno 45 lipa po kWh

Odnosno toplana je 3,75 puta jeftinija!

Oliti onaj račun od 305 kuna bi iznosio 1143 kune
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.