Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 19:24   #1
Fino papati, a skinuti kolesterol?

Evo šta mi se dogodilo. Meni, kojoj je hrana bila broj jedan! Ništa finije od meseka, pržene i pohane hrane, začina. Pa sendvič sa majonezom i zimskom. Ćevapi i to...Uf, čobanac. Špek, kulen...

No, ispalo je da mi je povišen kolesterol,
postoji mogućnost da ga skinem (bez lijeka), ali dijetom. Što uopće smijem jesti? I imate li kakve zgodne recepte - ukusna papica, a nemasna?
hvala unaprijed
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:50   #2
Join the club

Bilo nekoliko topica... uglavnom zaboravi na životinjske masnoće, jaja, mlijeko samo obrano, sir samo svježi posni. Margarin - još opasniji od maslaca, jer je hidrogeniziran, vrhnje ni u snu - ostaje ti posni jogurt...
Od mesa - samo riba, te pileća ili pureća prsa bez kože. Suhomesnato - prekriži.

Ostaje ti gotovo sve voće i povrće, proizvodi od soje - otkrila sam koliko je dobar dimljeni tofu, a i vegetarijanski namazi su bolji od pašteta...
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:51   #3
u istim sam problemima iako mi hrana i nije baš nekaj. mislim, volim ja mrknuti i čevape i slične delikatese, ali povremeno. kad sam se bacila na isključivo zdravu hranu skužila sam da nema bas neki neograničeni izbor: povrće na sve moguće mile načine (naravno, s maslinovim uljem), piletina, voće (ne sve), kruha što manje i po mogućnosti crnog, kulene, seke razne i kolačeke (e tu posebno patim) bi trebalo zaboraviti
hortenzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:54   #4
postoje neki recepti s cesnjakom, a cula sam i za nesto s ciklom i limunom. kazu da je pomoglo, uz normalnu prehranu, ali ne znam recept....

ako nitko ne napise, probat cu nabaviti


samo dijetom neces uspjeti... ako pusis, bilo bi dobro da barem smanjis
lolit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:18   #5
kolesterol ti je jaaako povezan sa stresom. mnogi ljudi ne jedu masno ali im ga stres povisi pa pripazi i na to uz dijetu
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:21   #6
jabučni ocat i med, 1:1
pitam ti mamu jel treba odstajat i kolko se toga pije na dan.
ona to pila, jela pancetu i kolesterol pao.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:26   #7
mislim da se to pije natašte, po jedna jušna žlica od svakog

mislim da bi crkla da to ulijem u sebe
a'l' mene na sreću kolesterol neće
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:17   #8
Quote:
polly kaže:
mislim da se to pije natašte, po jedna jušna žlica od svakog

mislim da bi crkla da to ulijem u sebe
a'l' mene na sreću kolesterol neće
2 čajne octa + 1 čajna meda u mlaku vodu. Nije ni tako loše. Poslije desetog puta postaješ ovisnik (navike).
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:27   #9
ne, to se pomiješa, i drži u bočici, i može se pomiješat s čašom vode i onda je blago osvježavajuće. samo ne znam koja je dnevna doza.
pitam mamu.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:31   #10
ma znam da se miješa
ja sam čula da se svako jutro natašte uzme jedna žlica octa i jedna žlica meda, to se zmješa i pojede/popije
naravno da se može izmiješati i ranije, doza za tjedan/mjesec...
može se umiješati u 1 dl mlačne vode
onda je dobro i za probavu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:45   #11
čaj od zobi. skuha se zob i ostavi se da odstoji u toj vodi. čaj se svakodnevno pije koliko je moguće više.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:03   #12
Quote:
elala kaže:
čaj od zobi. skuha se zob i ostavi se da odstoji u toj vodi. čaj se svakodnevno pije koliko je moguće više.
to je za sniženje šećera
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:11   #13
Quote:
medeja kaže:
to je za sniženje šećera
I meni su ga u jednoj biljnoj ljekarni ovih dana preporučili protiv kolesterola
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 19:30   #14
Quote:
maglica0624 kaže:
I meni su ga u jednoj biljnoj ljekarni ovih dana preporučili protiv kolesterola
dobro, onda, to je i za sniženje šećera, bar je meni doktorica zbog povišenog šećera preporučila vodu od kuhane zobi

protiv kolesterola pijem jabučni ocat s maslinovim uljem
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:54   #15
Quote:
medeja kaže:
to je za sniženje šećera
moj tata ga pije kako bi snizio kolesterol i "ocistio" krvne zile. vrlo je efikasan.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:02   #16
e hvala vam, zakon ste
ovaj ocat i med me malo zgrozio, ali probat ću sigurno

najtužnija sam zbog majoneze, zimske i podravec sira , al ajde, kupit ću vegetarijansku kuharicu i ufurat se da mi je to oke

danas smo imali francuski domjenak - sirevi, orasi i jagode sa šampanjcem - alkohol sam preskočila (ne pušim više naravno), a bacila se na jagode i sir,i sad vidim da ni sir nisam smjela klopat
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:17   #17
Može bit i da pušeš na hladno. Možda ćeš sa početnim snižavanjem uspjeti u umjerenim količinama vratit ono što voliš.

Inače onaj namaz (pašteta) od gljiva je čisto OK. A ostaje ti mozzarela i paradajzi s malsinama (ljeto je), ribice, krastavci na salatu (fala bogu ima bezmasnog vrhnja a to je super večera sa malo mirišljavih trava). Tikvice, blitva, špinat, janjetina, teletina, oslići, šanpjero kuhani...

Ja bi imala povišeni kolesterol
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:19   #18
Quote:
d@d@ kaže:
Može bit i da pušeš na hladno. Možda ćeš sa početnim snižavanjem uspjeti u umjerenim količinama vratit ono što voliš.

Inače onaj namaz (pašteta) od gljiva je čisto OK. A ostaje ti mozzarela i paradajzi s malsinama (ljeto je), ribice, krastavci na salatu (fala bogu ima bezmasnog vrhnja a to je super večera sa malo mirišljavih trava). Tikvice, blitva, špinat, janjetina, teletina, oslići, šanpjero kuhani...

Ja bi imala povišeni kolesterol
Niti se šaliti!
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:15   #19
kent, ovo ako se pomiješa s pol čaše vode ima ok okus. ja sam znala mami ukrast malo a da mi nije trebalo.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:25   #20
Mozzarella se baš i ne preporuča, osim ako ima neka light verzija.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.