Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 15:00   #1
Saw: The Video Game

http://en.wikipedia.org/wiki/Saw:_The_Video_game

http://www.gametrailers.com/game/saw/11089?cid=YSSP

Igra netko?
Ja baš počeo, pošto sam veliki ljubitelj istoimenog serijala filmova, za sada ispunjava moja očekivanja, iako zagonetke nisu nešto pretežno teške u prvih 10ak minuta.
__________________
I don’t suffer from insanity, I enjoy every minute of it
Chapter_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:14   #2
o, stiglo je.. idem nabavit
__________________
Zato!
Trakavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:54   #3
javim ovih dana dojmove
grdobina031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:33   #4
dobro izgleda igra, grafika, zagonetke makar lagane, solidna kombinacija tipkovnice i miša, a kako izgleda dalje, nisam uspio probati radi problema s zvukom... Mislim, u igri uopće nema zvuka. A i nisam jedini, no rješenja nema trenutno...
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 11:14   #5
Proveo sam par sati igrajući ovo i još se uvijek ne mogu odlučiti sviđa li mi se ili ne. Radnja je smještena između prvog i drugog "Saw" filma - iz nekog je razloga detektiv Tapp ostavljen živ i igrač upravlja njime kroz igru. Što se radnje tiče, očito će me jedino to tjerati da odigram do kraja. Nadam se da me tada čeka barem nekakav preokret
Grafika je prosječna (svi znamo da Unreal Engine 3 može daleko bolje od ovoga) i posebno smeta to što se v-sync ne može uključiti jer se neprestano pojavljuje tearing slike pri okretanju kamere, animacije likova su slabe, iako je voice acting dosta dobar.
Zagonetke su također zanimljive, iako ništa novo za one koji su gledali bilo koji od filmova. Nego, ono što će mi najviše smetati do kraja igre, ako budem imao volje odigrati to do kraja, jest sustav borbe, koji je katastrofalno loš. U dvije situacije se dogodilo to da me neprijatelj stjerao uza zid i uopće se nisam mogao obraniti, čak niti blokirati od udaraca. A pošto je pisalo da u igri ima negdje oko 30-ak neprijatelja, čini se da me čeka još puno veselja
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:10   #6
Za one koji imaju problema sa zvukom, evo rješenja sa Gamespot foruma:

Quote:
Control panel - Hardware and Sound - Sound - Select speakers - Configure - Select Stereo - Continue - Continue- Play
Nadam se da će pomoći.

Stigao sam nešto dalje u igri, kod 2. veće zagonetke (Jennings i pendulum zamka iz 5. Saw filma) i dalje mislim isto o igri, iako ipak postaje nešto strašnija iz jednog razloga: kamera. Sjećate se 1. filma u kojima jedan lik nema drugog izvora svjetla osim blica na kameri? E, pa ista stvar se dogodi u igri
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:46   #7
Posto sam veliki fan filma ovo cu odigrati definitivno...
infiniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 16:17   #8
nekuzim sto radit napocetku....glava mi je explodirala 10 puta zaredom...miš i tipkovnica što god stišćem ništa se nedogađa :SSS
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 16:48   #9
Slijedi upute - ako ti igra pokazuje da pomičeš miša gore-dolje ili lijevo-desno, onda to napravi. Ostale komande su brojevi 1,2,3,4,5 i 6, tako da postoji mogućnost i da se neki od brojeva pojavi u kombinaciji.

Što se tiče mojeg igranja, odustao sam nakon 4 poglavlja. Jednostavno previše zamorno - svaka druga vrata imaju zamku koja se izbjegne pritiskanjem nekog od brojeva, borba je katastrofa, a svakih 5 minuta iskoče barem dva-tri neprijatelja, "boss zagonetke" su samo kompleksnije zagonetke s početka igre itd.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 16:53   #10
mislim da nije necu jos dugo ovo igrat...pogotovo sad kad izzlazi Football Manager 10...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:34   #11
de mi recite ovo na samom pocetku kad imam onumasku na glavi...neznam sto treba radit uvijek mi glava explodira
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:09   #12
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
de mi recite ovo na samom pocetku kad imam onumasku na glavi...neznam sto treba radit uvijek mi glava explodira
to ti explodira od previse misljenja
grdobina031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 18:23   #13
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
de mi recite ovo na samom pocetku kad imam onumasku na glavi...neznam sto treba radit uvijek mi glava explodira
jbt, još nisi skužio? Kada se pojavi ona lampica s brojem, stisni taj broj 1 - 4 (ovisno koji god se pojavi) i vrti mišem ukrug cijelo vrijeme...

Iako sam fan serijala, ova igra je i mene počela zamarati. Nije toliko problem linearnost koliko dosada... Još jedna igra napravljena na brzinu, a imala je potencijala, šteta... A i jbt, kuda baš crnac kao glavni lik
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 09:16   #14
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
A i jbt, kuda baš crnac kao glavni lik
Zast bi to bio neki problem?
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 16:40   #15
Quote:
xGAME kaže: Pogledaj post
Zast bi to bio neki problem?
ma smeta mi što nema izbora likova... Čak niti nije glavni lik iz serijala, pa ne znam čemu taj nepoznati lik...
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:54   #16
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
ma smeta mi što nema izbora likova... Čak niti nije glavni lik iz serijala, pa ne znam čemu taj nepoznati lik...
Pa nije toliko nepoznat - detektiv Tapp je prisutan u većem dijelu 1. filma, samo što Konami nije uspio dobiti dozvolu za korištenje lika i glasa Dannyja Glovera pa lik u igri ne liči nimalo na glumca.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:06   #17
Quote:
Vepar kaže: Pogledaj post
Pa nije toliko nepoznat - detektiv Tapp je prisutan u većem dijelu 1. filma, samo što Konami nije uspio dobiti dozvolu za korištenje lika i glasa Dannyja Glovera pa lik u igri ne liči nimalo na glumca.
i ne samo taj, već i onaj u četvrtom dijelu... Ma mislim, kada već nisu mogli dobiti nikoga od glavnih likova, mogli su dati nekakav izbor likova, jer ovako nema nikakve interakcije niti se suosjeća s glavnim likom.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:17   #18
Ma trebali su licencirati Paris Hilton i slične celebrityje i uključiti mogućnost nepomaganja žrtvama Čisto da malo začine igru

Šalu na stranu, nije uopće trebalo spajati priču igre i filmova jer su time previše zakomplicirali ionako (pre)kompliciranu priču, Konami se trebao fokusirati na zanimljve nivoe, bolje razraditi borbu i najvažnije od svega, ostaviti igraču mogućnost da spasi ili ostavi određene likove da umru. Nešto kao radnja trećeg "Saw" filma.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:54   #19
Quote:
Vepar kaže: Pogledaj post
Ma trebali su licencirati Paris Hilton i slične celebrityje i uključiti mogućnost nepomaganja žrtvama Čisto da malo začine igru

Šalu na stranu, nije uopće trebalo spajati priču igre i filmova jer su time previše zakomplicirali ionako (pre)kompliciranu priču, Konami se trebao fokusirati na zanimljve nivoe, bolje razraditi borbu i najvažnije od svega, ostaviti igraču mogućnost da spasi ili ostavi određene likove da umru. Nešto kao radnja trećeg "Saw" filma.
Istina. Ma bar su za pohvalu zagonetke, kao onaj poison trap Ali stvarno ne mogu smisliti ono kada se prelazi preko provalije, jbt, kao da vučeš nekakvu lutku Da, i akcijske scene s zamkama su mi isto sjajne, kako se kamera trese i sve to, baš kao u filmovima... samo da su malo duže (flashbackovi).

Ne mogu baš reći da je riječ o igri napravljenu na brzinu, ali da su se mogli više potruditi i ispolirati ju, mogli su...
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 00:17   #20
Evo vam link od jedne hrvatske recenzije http://max.tportal.hr/SAW-Video_5969_0__0.aspx usput si pogledajte i ostale recenzije za igrice ekipa pre dobroo bjašnjava igrice loše i dobre strane igara, plus sa minimalnim i preporučenim konfiguracijama....zanimljive stvarčice
__________________
Mastering others is strength...BUT Matering yourself is true power...
EDDY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.