Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 23:46   #1
Talking Trogodišnjaci i stariji - topic podrške roditeljima

moje divno, blago, mazno dijete je gremlin. nije bio gremlin, postao je gremlin počne se svađat samnom čim se probudi, završimo rasprave u pola 9 kad ide spavat, a ja imam dojam da me netko izbušio pneumatskim čekićem posred čela.
ljut sam, ne volim te, neću te, makni se, a pet minuta kasnije opet je mamice i volim te i sve superduper.

znam da je faza i da bu ga prošlo, al fakat više nemrem ratovat s njim oko svake stvari. ako kažem da nešto pusti, namjerno to uzme, ako kažem da s nečim završi, baš neće, ako kažem da dođe on ode, ako treba jest, baca hranu, ako treba spavat urla, urla da hoće samnom nekamo, na pola puta urla da hoće doma... dajte mi recite da to magično prođe za, ne znam, tjedan dana?

plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 00:39   #2
znaci to me ceka! Moj je 6 mjeseci tek. Ma naravno da je to faza. A tek kad krene u skolu.....
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 08:49   #3
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 08:55   #4
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:06   #5
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:53   #6
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...



Savršeno!
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:27   #7
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali ...

Zadnje uređivanje putnica : 22.05.2007. at 16:13.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:47   #8
Svaka čast! Skidam kapu!
virgulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:35   #9
grrrrrrrrrr.............

danas je jedan od "onih" dana
mama odi se igrat samnom
necu
ha nemoj, onda cu ti cijeli dan biti davez za poludit

ljubice donesi mi...
a ona ce : ah, mozes se i ti dignuti .....

stavila nam susjeda novine pred vrata
kasnije mi izlazimo van i ja joj velim : podigni novine s poda i stavi ih na stol
a ona ce ( sa prevrtanjem ociju, naravno ) : sta sam ja ovdje,podizacica?

stalno! odgovara i sve zna bolje i naravno da je njena zadnja , pa makar mumljala iz sobe

ah... to mora da je zbog kisnog vremena *tjes*tjes*

a evo da vidite tu malu azdaju
http://www.pixilive.com/viewer.php?i...0703/maus2.jpg
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:48   #10
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...
Savršeno
To se zove odgoj.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:11   #11
Krenem čitati postove malo unazad..i.....?!.......ne kužim cure zašto stalno netko nekog osuđuje na temelju onog što je napisao ili u tom trenutku želio iznjeti svoje osobno mišljenje?

Mislim da je bit ove teme pripomoći jedni drugima u malim ili velikim problemima koje svako od nas misli da ima sa svojim mališanima vragolanima....Sad samo baratate sa tužbama zatvorima i kojekakvim institucijama, halo?!

Krećem od sebe i razmišljam da svaki roditelj za svoje dijete želi samo naj naj naj naj boljeeeeeeeeee i u tom možda i nekad pogriješi.
Imam prijatelje koji imaju dvije curke jedna 4 a manja 1,5...uglavnom, 4. svj.rat nebi bio ni do koljena koliko mašte ova veće ima!
Obišli su već niz osoba i doktora, psihologa, ma ne znam koga sve ne i nema dijagnoze jednostavno prevelika ljubomora između djece.
Da ne dužim iza toga svega sa moje strane gledišta djeca su velike spužve i ponašanje njihovo odraz je okoline u kojoj borave.
Uzimaju što njima paše jer drugačije nemogu prosuditi u toj dobi, mi ih potičemo što je dobro a što ne, što smiju a što ne..........velika radoznalost rezultira raznim ponašanjem i nemojte zaboraviti da se oni i nagonski nauče braniti....odabiru sebi najbolji način.
Imam zvrka od 3 g. pričati ne prestaje a k tome i "šska" kad priča a kad je ljut rečenica mu ide...E baš ti nečeš.....!!!!
To mu je najslađe izgovoriti i sve baca u smeće nakon toga....bilo to moje ili mm ili njegovo. Naučio se derati kao neki lik iz crtića grrrrrrrrrr ( ja ne znam koji je to jer gleda samo Doru doma) i nešto promumlja još ne razumijem što znači to ali teta u vrtiću kaže da su njih četvorica mali bistrići!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 18:12   #12
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...
ovo je genijalno (y)
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 18:32   #13
da, genijalno. kao u summerhillu.
samo ne mogu se sjetiti zašto summerhill nije zaživio
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 18:34   #14
moj ima tek 3god i ne prica bas(uskoro nadam se,idemo kod logopeda) tako da nemam problema sa njegovim rijecnikom
sto se tice njegove histerije.....pa ono...i nije strasno....samo me ljuti kad pocne bacat igracke,ali sam pocela uzimat svaku igracku koju baci i spremat je daaaleko od ociju i dodira...i tako da sad kad vidim da se sprema bacit,dovoljno je da upitno izgovorim njegovo ime,pogledamo se,i on pocne nesto vikat na svom jeziku i spremi igracku u kosaru za igracke,ko veli bolje da sam spremim nego da mi ona odnese hahah lisac mali....

a sto se kompa tice,sto vidim da se puno vas zali,a znam da i mene to ceka.....ovo mi je opasno dobar trik :


cekirajte i ovo sve usput http://www.buzzfeed.com/awesomer/peo...arenting-thing
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:34   #15
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino



neću ić u vrtić, hoću ić u vrtić, nisi mi uzela autiće, ja nemam NITI JEDAN autić, uopće nemam igračaka, ti mi ništa ne kupuješ, i novi hit: mene nitko ne voli i ja nikog ne volim.

pa ubit ću se. u pol 7 ujutro počne fajt (jutros oko love. da zakaj mu ne dam istu, a ja zbrajam lipe za tramvaj). u pol 8 dernjava u vrtiću ali samo ako ga ja ostavljam. onda 8 sati mira i tišine jer se nitko na mene ne dere, a popodne opet spektakl dok ja ne padnem mrtva od umora

kak vi ostanete mirne?
ja izađem iz sobe ak skužim da sam i ja postala bijesna, al ne pali uvijek. ide naime za mnom
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:13   #16
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino
ajme drage ženske, umirem od smjeha od prve stranice, suze mi frcaju, ovak se još nikad na ovom forumu nisam nasmijala

svaka vam čast

pa ja pojma nisam imala kaj nas očekuje. ovak sva spigana od hormona u 5. mjesecu trudnoće sve si nešto romantiziram oko bebice, a kad ono uskoro nam stiže mala zvijer.

ajme, pa mi nismo bili takvi. ja sam ona generacija rane 70-te. mislim da bi me stara ubila da joj idem npr. prijetiti plavim telefonom jer mi ne da da se igram.

a-u, bome veselo.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:13   #17
Quote:
Katie kaže: Pogledaj post
znaci to me ceka! Moj je 6 mjeseci tek. Ma naravno da je to faza. A tek kad krene u skolu.....

uf, pripremam se na to...ajmeeeeeee....................
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:02   #18
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
moje divno, blago, mazno dijete je gremlin. nije bio gremlin, postao je gremlin


meni je vec pun kufer tih faza, non stop svi oko mene govore...to mu je faza, to mu je faza,...jebate stofazno djetinjstvo će imati
nista ne sluša...NIŠTA! Ima jedno mjesec dana da ga puca agresiva, ono...mačem ću te, pa puškom, pa nožem . Poludila sam, rekla sam mu sto puta da ne smije tako govoriti, da je to ruzno, blablabla. Neki dan se vozimo u autu i on se počne derati da mu smeta sunce, a onda ga od toga, kaže, boli trbuh . I ja mu kažem da prestane, prvo na fino, pa dignem glas, a on će meni: "kad narastem nožem ću...", ja se na to trgnem i prosikćem: "šta ćeš???", a on sa osmjehom anđela: "ništa, izrezat ću meso i stavih ga kuhat."
Ubit ću se
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:52   #19
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post


meni je vec pun kufer tih faza, non stop svi oko mene govore...to mu je faza, to mu je faza,...jebate stofazno djetinjstvo će imati
nista ne sluša...NIŠTA! Ima jedno mjesec dana da ga puca agresiva, ono...mačem ću te, pa puškom, pa nožem . Poludila sam, rekla sam mu sto puta da ne smije tako govoriti, da je to ruzno, blablabla. Neki dan se vozimo u autu i on se počne derati da mu smeta sunce, a onda ga od toga, kaže, boli trbuh . I ja mu kažem da prestane, prvo na fino, pa dignem glas, a on će meni: "kad narastem nožem ću...", ja se na to trgnem i prosikćem: "šta ćeš???", a on sa osmjehom anđela: "ništa, izrezat ću meso i stavih ga kuhat."
Ubit ću se
__________________
...ko nema u glavi, ima u kompu...
Goblinglow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:03   #20
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post


meni je vec pun kufer tih faza, non stop svi oko mene govore...to mu je faza, to mu je faza,...jebate stofazno djetinjstvo će imati
nista ne sluša...NIŠTA! Ima jedno mjesec dana da ga puca agresiva, ono...mačem ću te, pa puškom, pa nožem . Poludila sam, rekla sam mu sto puta da ne smije tako govoriti, da je to ruzno, blablabla. Neki dan se vozimo u autu i on se počne derati da mu smeta sunce, a onda ga od toga, kaže, boli trbuh . I ja mu kažem da prestane, prvo na fino, pa dignem glas, a on će meni: "kad narastem nožem ću...", ja se na to trgnem i prosikćem: "šta ćeš???", a on sa osmjehom anđela: "ništa, izrezat ću meso i stavih ga kuhat."
Ubit ću se
štas ti vozila moje dijete u autu
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.