Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2007., 16:45   #1
OTP indeksni fond - novo

http://www.otpinvest.hr/index.php?se...tion=uvod&id=4

OTP indeksni fond za postizanje svojih ciljeva koristiti pasivnu strategiju ulaganja u indeks hrvatskog tržišta kapitala. Kao usporedna vrijednost za vrednovanje povrata koje će Fond ostvarivati koristit će se CROBEX, indeks Zagrebačke Burze. Pasivna investicijska strategija Fonda i prihvaćanje CROBEX-a za usporedbu povrata koje će Fond ostvarivati u budućnosti podrazumijeva da će Društvo imovinu Fonda ulagati pretežito u dionice koje se nalaze u sastavu CROBEX-a te sukladno omjerima koji su njime određeni.

Ulazna naknada:

- za iznose do 75.000,00 kuna ulazna naknada iznosi 1%;
- za iznose od 75.000,01 kuna do 200.000,00 kuna ulazna naknada iznosi 0,5%;
- za iznose veće od 200.000,01 kuna ulazna naknada iznosi 0%;

Za uplate na račun OTP indeksnog fonda neće se obračunavati ulazna naknada do 31.03.2008. godine.


Izlazna naknada:

- u iznosu od 2,5% od ukupne prodajne cijene udjela za ulaganja kraća od 3 (tri) mjeseca,
- u iznosu od 1,5% od ukupne prodajne cijene udjela za ulaganja dulja od 3 (tri) mjeseca ali kraća od 12 (dvanaest) mjeseci,
- u iznosu od 0,5% od ukupne prodajne cijene udjela za ulaganja dulja od 12 (dvanaest) mjeseci ali kraća od 24 (dvadeset četiri) mjeseca,
- u iznosu od 0,0% od ukupne prodajne cijene udjela za ulaganja dulja od 24 (dvadeset četiri) mjeseca.


Vaše mišljenje?
Ako ništa, ovo je dosta straightforward shema... Ako sam dobro shvatio oni garantiraju da će vrijednost udjela pratiti vrijednost CROBEX-a, tako da je pitanje što očekujete od CROBEX-a u sljedećih godinu-dvije i mislite li da se isplati staviti nekakav novac u ovo?
sr-bistabil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 18:38   #2
teško baš da garantiraju išta

više kažu da će im on biti smjernica i zvijezda vodilja

ideja kao ideja nije loša

ionako je to prvi indexni fond u hrvata

po sadašnjoj strukturi moga portfelja, čini se da sam ionako previše izložen domaćem tržištu

no, postavio si dobro pitanje - što očekujete od crobexa u slijedeće dvije godine
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 19:38   #3
Sviđa mi se što imaju nisku godišnju naknadu za upravljanje (što se i očekuje pošto bi im teoretski troškovi trebali biti niski), ali mi se ne sviđa što npr. ako imam preko 200k neću platiti ulaznu, a za izlaznu se moram načekati tj. nema oprosta "velikima" (kakav se nadam jednog dana biti) kao npr. u Zb Aktivu.

Treba vidjeti kako će krenuti. Da su krenuli u korekciji i jeftino se krcali još jučer bi uplatio u njega, ali ako uletim sada moglo bi biti nezgodno jer bi skupo plaćali dionice koje rastu i daljnji rast fonda bi naravno bio slabiji.

Sve u svemu, dugo smo kukali kako nam fali indexni fond, pa neka ovaj uspije.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 19:58   #4
a jel treba potpisati ortački ugovor?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 14:38   #5
A što mi bi da sam ušao u ovaj fond?!
Dok je crobex padao padao je i on, a sad crobex raste, a on i dalje pada.
MK2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 22:23   #6
Baš sam se pitao može li to biti dobro i dali stvarno prati crobex, i kad danas gledam ono ne. Pa zašto je onda indexni?
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 11:50   #7
CROBEX se računa na zaključne cijene, a fondovi uzimaju prosječnu cijenu...na dnevnoj razini teško da će bit dobra korelacija, ali kroz mjesec dana bi trebali biti vrlo blizu (naravno treba uzet u obzir i dio fonda u cashu + naknade koje smanjuju prinos...)
inzinjerac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:26   #8
Ušla u krivo vrijeme.
Sada je odlično vrijeme za dokup.

P.S. dobro prate Crobi. samo u krivo vrijeme.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 02:52   #9
dali se po vama sada isplati uci u taj fond
batana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:48   #10
JEl zivi ovaj fond??

Sad bi uplatitl nes u njega.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 21:30   #11
zašto?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:13   #12
Nekad sam vjerovala u njega, ali kad sam shvatila kojim putem ide Crobex samo bi budala ulagala u Crobex sa silaznom putanjom sa 3200 na 1500.
Stvarno mi je ta ideja praćenja Crobija u lošim vremenima debilna. Namjerno ulaze u minus.
Kad Crobex bude 1000-1200 počet ću ubacivati veću svote novca jer vjerujem da će ga jednako pratiti u rastu, a bit ću zadovoljna sa Crobexom na 2200 što bi bilo 100% dobiti.
Mislim da si OTP banka neće dozvoliti gašenje fonda. Ipak, žele biti jači igrač na tržištu.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:00   #13
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Nekad sam vjerovala u njega, ali kad sam shvatila kojim putem ide Crobex samo bi budala ulagala u Crobex sa silaznom putanjom sa 3200 na 1500.
Stvarno mi je ta ideja praćenja Crobija u lošim vremenima debilna. Namjerno ulaze u minus.
Kad Crobex bude 1000-1200 počet ću ubacivati veću svote novca jer vjerujem da će ga jednako pratiti u rastu, a bit ću zadovoljna sa Crobexom na 2200 što bi bilo 100% dobiti.
Mislim da si OTP banka neće dozvoliti gašenje fonda. Ipak, žele biti jači igrač na tržištu.
Otp banka je u kurcu. Zato i pitam.

+ crobex je blizu dnu... ovo enbi bilo ulaganje na dva mjeseca vec na vise godina....
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:00   #14
što je ulaganje duže to je isplativije. mislim da onaj tko ulaže u fondove na period kraći od 5 godina će ispušiti lovu jer mu se uvijek može dogoditi ovako nešto što se nama dogodilo. ako želiš ulagati u dionice, a nemaš znanja i želiš se kladiti na Crobex tada je on tvoj izbor.
ako želiš nešto konzervativnije imaš i mješovite. većina ljudi se prebacila u novčane.
OTP je sasvim ok banka.
Ono što bi te trebala zabrinjavati je kriza fondovske industrije jer svi iz fondova povlače novce, prvo mirovince, onda mali ulagači, pa svjetska kriza i evo ti Crobija gdje je danas.
Mislim da bi mogli još dolje, ali recimo moja strategija bi bila polako uplaćivati manje svotice svaki mjesec i na prvi znak stabilizacie u svijetu i RH praiti trend.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:42   #15
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
što je ulaganje duže to je isplativije. mislim da onaj tko ulaže u fondove na period kraći od 5 godina će ispušiti lovu jer mu se uvijek može dogoditi ovako nešto što se nama dogodilo. ako želiš ulagati u dionice, a nemaš znanja i želiš se kladiti na Crobex tada je on tvoj izbor.
ako želiš nešto konzervativnije imaš i mješovite. većina ljudi se prebacila u novčane.
OTP je sasvim ok banka.
Ono što bi te trebala zabrinjavati je kriza fondovske industrije jer svi iz fondova povlače novce, prvo mirovince, onda mali ulagači, pa svjetska kriza i evo ti Crobija gdje je danas.
Mislim da bi mogli još dolje, ali recimo moja strategija bi bila polako uplaćivati manje svotice svaki mjesec i na prvi znak stabilizacie u svijetu i RH praiti trend.
Za otp leasing znam da su zavtvorili urede u zadru i splitu i podjelili otkaze ljudima... al fond je fond...kolko love mora imat minimalno?

Kaj se tice Crobija nemozes samo dno gadjat.....to nitko nezna gdje je... ja samo mislim da je blizu....
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 09:20   #16
lizing je svugdje ovih dana pušing.
matematički smo blizu dna.
sve ispod toga bi bilo smiješno.
najbolji su mi oni (idioti) koji predviđaju Crobex na 0 ili na 500.
već sada na ovim razinama da kupiš 100% dionica neke firme i sve rasprodaš imovinu imao bi više nego što si platio.
a klizanjem Crobexa na 1000-1200 to će se još više javljati.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:40   #17
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
a klizanjem Crobexa na 1000-1200 to će se još više javljati.
Evo nas tu smo

skoro
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.