Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 20:21   #1
Pregled dostupnih nam EU fondova

na stranici eufondovi.eu traze fine pare za pristup trazilici pa ja sad pitam ima li itko ideju kako bi mogla pretraziti fondove da vidim moze li azil spirit aplicirati za neke pare koje su prijeko potrebne
hvala
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 16:17   #2
Svi ili gotovo svi prespristupni fondovi imaju za svrhu dodjelu sredstava uglavnom tijelima lokalne i državne i pravosudne uprave, institucijama službenih registara i nešto vrlo malo za potporu gospodarstvu. Čakl se i fondovi za regionalni razvoj baziraju na to da se pomažu UREDI koji će "savjetovati" one koji žele nešto raditi, i to, jasno, uz PLAĆANJE TOG SAVJETOVANJA tim tijelima za savjetovanje.

Po meni smisao i cilj tih fondova je jačanje režimskih instrumenata, pojačanje sustava kontrola svih vidova i umanjenje mogućnosti tih istih tijela uprave, da se eventualno bune protiv uvožđenja sustava kojima je cilj da u trenutku pristupa EU uopće ne postoji mogućnost da Europska uprava nema potpuni kompletni uvid u individualne informacije o bilo kojem stanovniku u Hrvatskoj.

Cilj cijele priče je potkupljivanje službenika državnih tijela koji kroz "bespovratna sredstva" iz tih fondova osim redovitih plaća iz državnog proračuna, dobivaju i dodatna sredstva za razvoj programa za "kontrolu ovih dolje".

Jer temeljno načelo jest da je jadna i nezaštićena uprava uvijek na šteti od prevarantskih slojeva običnog građanstva koje radom na crno i sivo zarađuje mnogo više, te svjesno vara jadnu nezaštićenu državnu upravu, koja se eto svim silama bori da gražanima olakša život, a naročito novčanike.

Osim toga cijela ta priča sa fondovima jedna je lijepa intelektualna prevara za naivce koji vjeruju da će netko uopće podržati njihovo nastojanje da zdrav gospodarski program stave na noge uz njihovu pomoć.

Provjeri namjenu fondova na stranicama bilo koje od hrvatskih županija, tamo su detaljni popisi fondova i njihovih namjena. Ja nisam vidio niti jedan fond direktno usmjeren na gospodarstvenike-poduzetnike, a temeljito sam tražio...
stefanics is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:15   #3
Pregled dostupnih fondova EU za HR možeš naći ovdje.
mini maestro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:21   #4
Quote:
stefanics kaže: Pogledaj post
Svi ili gotovo svi prespristupni fondovi imaju za svrhu dodjelu sredstava uglavnom tijelima lokalne i državne i pravosudne uprave, institucijama službenih registara i nešto vrlo malo za potporu gospodarstvu. ...
Ovo je istina za neke fondove, kao što je npr. prva komponenta IPA programa - cilj je jačanje institucija.

Za neke druge to nije slučaj, makar i išle pare preko administracije kao koordinatora projekta.
Administracija će uzimati podugovarače za izvođenje projekata, što znači da će (indirektnu) korist imati i firme.
mini maestro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.