Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2009., 11:48   #21
Quote:
ERIKA 2 kaže: Pogledaj post
Sunce u Vodenjaku u 1.polju, trigon sa saturnom, marsom i plutonom u 9.
Može li mi netko pomoći opisati, pošto je u prvoj kući- trebalo bi se dobro izražavati, no baš i nije tako. Inače mars je u vagi. Da li to šteti?
Praciziraj pitanje, šta znači da bi se trebalo dobro izražavati? Ili zašto misliš da se ne izražava dobro?
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 18:34   #22
Npr. stidljiva sam.
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:07   #23
Quote:
ERIKA 2 kaže: Pogledaj post
Npr. stidljiva sam.
Sunce nije odgovorno za stidljivost, iako u 1.kući može olakšati po tom pitanju(otvorenija si, primjećenija, lakše se istakneš). Za stidljivost treba proučiti pozicije tvoga Mjeseca i Venere u znacima, kućama i aspektima
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:29   #24
imam Sunce u Djevici na samom DC-u da li se to moze racunati kao da je u 7.polju??? i darujem kvadrate salim se!!
Sunce kvadrat Mars i Uran(strijelac 9.kuca) kvadrat Neptun(strijelac 10.kuca) .... sve to poklanjam ako nekome treba samo nek se javi na pm heheh!
eto ako neko ima malo volje da mi objasni....fala lipa!!
__________________
Razgovaraju dvije sarme u želucu. Odjednom kroz jednjak uđe votka, pa još jedanput i tako još tri puta, pa jedna od njih kaže: VANI JE TULUM. IDEMO GORE!
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:48   #25
Quote:
blond-beast kaže: Pogledaj post
imam Sunce u Djevici na samom DC-u da li se to moze racunati kao da je u 7.polju??? i darujem kvadrate salim se!!
Sunce kvadrat Mars i Uran(strijelac 9.kuca) kvadrat Neptun(strijelac 10.kuca) .... sve to poklanjam ako nekome treba samo nek se javi na pm heheh!
eto ako neko ima malo volje da mi objasni....fala lipa!!
Ako je doslovce u samoj konjukciji na DC,a nisi navele stupnjeve,onda se interpretira kao da je to sunce i u 6. i u 7. kuci...

i ne hvala,samo si zadrzi te kvadrate!
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:10   #26
Što znači kada je usnce u aspektu s Jupiterom generalno?
Nija bitan konkretan aspekt, čisto me zanima kako funkcioniraju te dvije planete kada su u kontaktu.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:17   #27
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Što znači kada je usnce u aspektu s Jupiterom generalno?
Nija bitan konkretan aspekt, čisto me zanima kako funkcioniraju te dvije planete kada su u kontaktu.
Svi Jupiterovi aspekti proširuju, usrećuju, daju razumijevanje i znanje, optimizam, ali sa njima i pretjerujemo, neodgovorni smo i bahati, snobovi, itd. Kad je Jupiter u aspektu sa Suncem skloni smo se raširiti na sve strane, sve nas živo zanima, puni smo optimizma,mislimo da sve možemo napraviti i stići, itd. Sa negativne strane možemo biti licemjeri(savjetujemo druge o onome šta sami ne bi nikad napravili), neodgovorni smo, rasipni(trošimo više nego što imamo), pretjerujemo u svemu čega se primimo. Normalno kod pozitivnih aspekata(konjukcija,trigon i sekstil) više su izražene pozitivne osobine, a kod negativnih aspekata(kvadrat, opozicija, inkonjukcija) one negativne..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:07   #28
Smile

Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Svi Jupiterovi aspekti proširuju, usrećuju, daju razumijevanje i znanje, optimizam, ali sa njima i pretjerujemo, neodgovorni smo i bahati, snobovi, itd. Kad je Jupiter u aspektu sa Suncem skloni smo se raširiti na sve strane, sve nas živo zanima, puni smo optimizma,mislimo da sve možemo napraviti i stići, itd. Sa negativne strane možemo biti licemjeri(savjetujemo druge o onome šta sami ne bi nikad napravili), neodgovorni smo, rasipni(trošimo više nego što imamo), pretjerujemo u svemu čega se primimo. Normalno kod pozitivnih aspekata(konjukcija,trigon i sekstil) više su izražene pozitivne osobine, a kod negativnih aspekata(kvadrat, opozicija, inkonjukcija) one negativne..
hvala....

a što kada su aspekti maleni, tipa semisekstil i sl., neki kažu da oni nisu bitni za tumačenje, neki kažu da upotpunjuju "sliku"...
zanima me koja je razlika između toga kad netko ima semisekstil u između sunca i jupitera od onog koji ima sekstil?

i jako se malo govori o ostalim aspektima (SEMISQUARE,BIQUINTILE,DECILE...) a voljela bih znati što znači moj bikvintil s jupiterom....
na internetu sam našla da
"QUINTILE: aspekti donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja joj može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve. Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve. Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.
Kod Decila i Quintila je zajednička crta izuzetna sposobnost vizualizacije i kreativne imaginacijske. "

a da bikvintil ima većinu obilježja kvintila...

Rekao si da ako je aspekt pozitivan, pozitivna obilježja kontakta sunca sa jupiterom ga prate...u tom slučaju:
" Kad je Jupiter u aspektu sa Suncem skloni smo se raširiti na sve strane, sve nas živo zanima, puni smo optimizma,mislimo da sve možemo napraviti i stići, itd."

ja prosto nemam iskustva da napravim sintezu ovog, može pomoć?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:14   #29
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
hvala....

a što kada su aspekti maleni, tipa semisekstil i sl., neki kažu da oni nisu bitni za tumačenje, neki kažu da upotpunjuju "sliku"...
zanima me koja je razlika između toga kad netko ima semisekstil u između sunca i jupitera od onog koji ima sekstil?

i jako se malo govori o ostalim aspektima (SEMISQUARE,BIQUINTILE,DECILE...) a voljela bih znati što znači moj bikvintil s jupiterom....
na internetu sam našla da
"QUINTILE: aspekti donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja joj može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve. Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve. Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.
Kod Decila i Quintila je zajednička crta izuzetna sposobnost vizualizacije i kreativne imaginacijske. "

a da bikvintil ima većinu obilježja kvintila...

Rekao si da ako je aspekt pozitivan, pozitivna obilježja kontakta sunca sa jupiterom ga prate...u tom slučaju:
" Kad je Jupiter u aspektu sa Suncem skloni smo se raširiti na sve strane, sve nas živo zanima, puni smo optimizma,mislimo da sve možemo napraviti i stići, itd."

ja prosto nemam iskustva da napravim sintezu ovog, može pomoć?
Svi maleni aspekti su samo nadopuna velikim aspektima, oko njih se sve vrti.n Dakle, prvo treba proučiti velike aspekte a tek onda dolaze mali, njihov utjecaj je minoran ali svakako postoji. U čemu ti konkretno treba pomoć?
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:41   #30
pomoć u dvije stvari...na prvo pitanje si odgovorio, a drugo je kako tumačiti bikvintil sunca i jupitera?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:24   #31
Probat ću ti opisati svoje zapažanje odnosa Sunce-Jupiter -kod mene su u konjunkciji

Svako jutro idem na fax. Putem moram uhvatiti tramvaj, na koji krenem uvijek 2-3 minute kasnije, ali ja cijelim putem uredno mislim da ću i dalje stići...

Zatim moram proći par semafora, na kojima je u mojim mislima uvijek zeleno Dolazim do busa polagano (nedaj Bože da potrčim malo ) i upadam zadnja.
Poanta je da s pozitivnim stavom mislim lako ću, to se meni ne može dogoditi, sve će biti ok... Negativna strana je da ponekad zanemarujem stvari, i previše se uzdam u neku sreću, tj. ne stignem, pa onda krivim semafor!

To je jedan krajnje banalan primjer, međutim, Jupiter u globalu, pridonosi jednoj pozitivi, širem razmišljanju...
Meni se Sunce-Jupiter nalazi u 8. kući, razmišljam puno o religiji, ne bojim se smrti, dapače ponekad sam i previše bezbrižna

Evo nešto malo c/p s astrologyweekly:

"You will be naturally optimistic, enthusiastic and eager to explore the potential of life, looking to exploit your solar power and Jupiterian expansive tendency to enable you to taste life as deeply as possible."
marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:00   #32
Talking

nalazim se u opisu ,samo u nešto blažoj verziji
shvaćam..
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 15:47   #33
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post

i jako se malo govori o ostalim aspektima (SEMISQUARE,BIQUINTILE,DECILE...) a voljela bih znati što znači moj bikvintil s jupiterom....
na internetu sam našla da
"QUINTILE: aspekti donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja joj može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve. Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve. Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.
Kod Decila i Quintila je zajednička crta izuzetna sposobnost vizualizacije i kreativne imaginacijske. "

a da bikvintil ima većinu obilježja kvintila...
I ja sam primjetila da se o tim aspektima malo govori i u jednoj temi o aspektima sam pitala za taj Quintile i odgovoru sam dobila da su to sporedni aspekti i da nisu toliko važni(i ja sam negdje nešto slično pročitala).
A drago mi je da si i ti dodala nešto o tom aspektu i prema ovom što si napisala za taj aspekt i meni je sada jasniji ovaj moj aspekt Sunce BiQunitile NeptunA prije mi nije padalo na pamet da se taj aspekt odnosi baš na talent,odnosno sad mi je jasnije o kojem se talentu radi...Jer Neptun govori o slikama,vizualizaciji,crtanje...I ja se sjetih sad svog velikog talenta da mi ide crtanje i uvijek sam se u školi odvajala kao netko ko najbolje crta u razredu(i čak od vrtića sam voljela crtati ).Samo mi je sad žao što nemam baš ni vremena da crtam i da i dalje taj talent razvijam.

Sad bi samo trebala povezati te dvoje kuće u kojoj je Neptun i Sunce i valjda dobijem jasniju sliku

a i Neptun mi je retrogradan pa govori vjerovatno o tom talentu iz mladosti(jer vraća u prošlost),a kojem se i treba malo pažnje posvetiti da bi mogla uživati malo u onom što volim.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 23:03   #34
Sta donosi sunce opozicija mars R, sunce u egzaltaciji a mars u egzilu? Cula sam da to daje veliku energiju a manjak volje? Pomalo mi je to kontradiktorno, a paznju mi skrece ova egzaltacija sunca odnosno egzil marsa. Koja planeta je tu "jaca" s obzirom da je taj retro mars vladar sunca?
Gosini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:27   #35
Smile

Quote:
adiam kaže: Pogledaj post
a i Neptun mi je retrogradan pa govori vjerovatno o tom talentu iz mladosti(jer vraća u prošlost),a kojem se i treba malo pažnje posvetiti da bi mogla uživati malo u onom što volim.
Hm...moguće da ti taj talent nije došao do izražaja baš zato što je retrogradan neptun, retrogradane planete dolaze u drugoj polovici života do izražaja....postoje kočnice, koje bi s vremenom trebala osloboditi...imam negdje tekst o retro neptunu pa ti pošaljem...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:57   #36
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Hm...moguće da ti taj talent nije došao do izražaja baš zato što je retrogradan neptun, retrogradane planete dolaze u drugoj polovici života do izražaja....postoje kočnice, koje bi s vremenom trebala osloboditi...imam negdje tekst o retro neptunu pa ti pošaljem...
Ne da nije došao do izražaja,nego je to talenat koji su prepoznali mnogi kod mene,ali jednostavno vjerovatno iz nedostatka veremena nisam išla u tom prvacu da se dovoljno posvetim tome...Da sam se posvetila vjerovatno bi u tome imala nekakvu veliku osobnu sadisfakciju,jer je to osjećaj kao da nisi dovoljno u tome uživao,pa ti to nedostaje jer je to djetinstvo i tinejdžersko doba ipak više bilo povezano s tim crtanjem,odnosno tim talentom.
A možda su i postojale neke kočnice kojih ću možda kao što kažeš kasnije biti svjesna,a čitajući i tekst koji si mi sad poslala na PM,o retro Neptunu-stvarno ima nekih dodirnih tačaka sa mnom općenito,jako dobar opis.Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:23   #37
Smile

Kad god tražim sunce na netu, ovijek ga poetski opisuju, a meni za analizu trebaju jasno opisane
psihološke karakteristike...stoga:
Što sve Sunce predstavlja u našem karakteru? kažu da Sunce predstavlja naš karakter, ali karakter se sastoi od segmenata, a svaki segment je obuhvaćen nekom planetom, paa....koji segment našeg karaktera je Sunce?
Ne može Sunce biti ono što pokazujemo, ono može biti samo energija, koja se ispoljava u vanjski svijet ovisno o kući...Planete u znakovima i aspektima govore o tome kakvi smo mi, kakva je naša psiha, a planete u kućama kako se ta psiha, manifestira prema van...
Ipak, Sunce ima jaku moć ispoljavanja....malo kontradiktorno, što sam propustila?
Ne zanima me da li sunce simbolizira oca, muža u ženskom horoskopu, mjesto gdje se najviše ističemo....zanima me isključivo unutrašnji svijet...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:53   #38
... mislim da Sunce predstavlja " ono istinsko " na što nailazimo kada se u potpunosti okrenemo sebi. Ono je ona naša bit, naše srce, ono čemu uistinu težimo i u što ćemo se kao osobnost realizirati tijekom života bez obzira kakvi se predstavljamo prema vani ( ASC ), kako se osjećamo ( Mjesec ), što volimo ( Venera ), kako komuniciramo ( Merkur ) ...
Sunce je ona jedina i prava istina o nama koja govori koji je naš osnovni cilj u ovom životu. Bit svih bitnosti naše osobnosti - život, vitalnost, volja, srce.

Pokušaj s iskrenošću priznati sebi što je to što najviše voliš, što ti je najpotrebnije, čemu ti srce najviše teži, prema čemu se srdačno i spontano otvaraš i vidjet ćeš da je upravo to opisano znakom, kućom i aspektima tvog Sunca.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 22:28   #39
Smile

Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da Sunce predstavlja " ono istinsko " na što nailazimo kada se u potpunosti okrenemo sebi. Ono je ona naša bit, naše srce, ono čemu uistinu težimo i u što ćemo se kao osobnost realizirati tijekom života bez obzira kakvi se predstavljamo prema vani ( ASC ), kako se osjećamo ( Mjesec ), što volimo ( Venera ), kako komuniciramo ( Merkur ) ...
Sunce je ona jedina i prava istina o nama koja govori koji je naš osnovni cilj u ovom životu. Bit svih bitnosti naše osobnosti - život, vitalnost, volja, srce.

Pokušaj s iskrenošću priznati sebi što je to što najviše voliš, što ti je najpotrebnije, čemu ti srce najviše teži, prema čemu se srdačno i spontano otvaraš i vidjet ćeš da je upravo to opisano znakom, kućom i aspektima tvog Sunca.
Upravo to, meni se brkaju sve karakteristike ostalih planeta, sa karakteristikama Sunca, jer kao da je Sunce zapravo sve te planete....možda i jest, jer se sve te planete vrte oko tog Sunca, a i sunce je to koje ih osvjetljava, a ne oni sunce.....
da, mogu ga znači kao polazišnu točku za sve uzeti?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:04   #40
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Upravo to, meni se brkaju sve karakteristike ostalih planeta, sa karakteristikama Sunca, jer kao da je Sunce zapravo sve te planete....možda i jest, jer se sve te planete vrte oko tog Sunca, a i sunce je to koje ih osvjetljava, a ne oni sunce.....
da, mogu ga znači kao polazišnu točku za sve uzeti?
Sunce je baš to - srce, polazište, a energije ostalih planeta se nadovezuju na njega. Mislim da zapravo malo toga može potrajati ako nije podržano samim srcem - Suncem.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.