Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 16:07   #21
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Cijena zlata ne ovisi toliko o troškovima proizvodnje, ona je otprilike ista već nekoliko stotina godina, jer kako se troše izvori iz kojih je jeftinije vaditi, tako se usporedno razvija tehnologija koja olakšava vađenje iz "teževadljivih" izvora. A zlato nije pšenica da se svake godine pojede.

Zlato je sigurnost-sredstvo plaćanja koje vrijedi i u najvećoj krizi, a dionice rizik-koji ti potencijano može donjesti veliku dobit. I onda se novac preljeva iz jedne u drugu, ovisno o ciklusu
Zasto mislis da se cijena zlata nije kretala sa svim cijenama?Znaci li to da zlato ne podlijeze osnovnom zakonu o trzistu(zakon ponude i potraznje)?Zlato je uvijek imalo veliku cijenu jer je rijetko isto kao i plemeniti minerali(dijamant,opal,rubin itd.)i podlijeze trzistu kao i sve drugo.To se trziste zove Commodities ako se ne varam ili?
Ako nadjes vremena objasni malo to o zlatu jer sam ocito nesto pomijesao.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:13   #22
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Zasto mislis da se cijena zlata nije kretala sa svim cijenama?Znaci li to da zlato ne podlijeze osnovnom zakonu o trzistu(zakon ponude i potraznje)?Zlato je uvijek imalo veliku cijenu jer je rijetko isto kao i plemeniti minerali(dijamant,opal,rubin itd.)i podlijeze trzistu kao i sve drugo.To se trziste zove Commodities ako se ne varam ili?
Ako nadjes vremena objasni malo to o zlatu jer sam ocito nesto pomijesao.
"ona je otprilike ista već nekolik stotina godina"

Mislio sam na troškove proizvodnje, ne na cijenu. Možda sam malo krivo formulirao rečenicu
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 21:40   #23
Zahvaljujuci modernoj tehnologiji bice zlata sve vise i vise heheheheh
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 01:25   #24
Slažem se da zlato nije pšenica pa se nepojede sva proizvodnja ali i kod zlata imamo neku malu stvarnu potrošnju, naprijer izgube se zlatni predmeti zlatni zubi i slično, zlato se ugrađuje u neku opremu i odbacivanjem te opreme je uglavnom izgubljeno, takođe se zlato stvarno troši na razne načine ali male količine u osnovu na postojeće količine.
Znači nebi trebalo zanemariti ni plemenite metale ali im netreba ni pridavati ovakve drastične promjene vrijednosti jer su to vjerovatno manipulatorski efekti koji nemaju velike povezanosti sa stvarnim troškovima i potrebama.
horn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 01:28   #25
Quote:
horn kaže: Pogledaj post
Slažem se da zlato nije pšenica pa se nepojede sva proizvodnja ali i kod zlata imamo neku malu stvarnu potrošnju, naprijer izgube se zlatni predmeti zlatni zubi i slično, zlato se ugrađuje u neku opremu i odbacivanjem te opreme je uglavnom izgubljeno, takođe se zlato stvarno troši na razne načine ali male količine u osnovu na postojeće količine.
Znači nebi trebalo zanemariti ni plemenite metale ali im netreba ni pridavati ovakve drastične promjene vrijednosti jer su to vjerovatno manipulatorski efekti koji nemaju velike povezanosti sa stvarnim troškovima i potrebama.
Istina jer napuhavanje cijene da bi se obezvrijedila druga je stalna praksa.Svaka cast istina.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 18:41   #26
Quote:
horn kaže: Pogledaj post
Pa najbolje je ulaganja što više raspršiti s tim da ti provizije procentualno ne rastu. Nisutu najveći mogući prinosi ali je najveća moguća sigurnost sa veoma kvalitetnim prosječnim prinosima gledajući period od pet godinaperiodične cikluse od pet godina.
Moja šema je jedna trećina nekretnine jedna tržište kapitala a jedna keš.
Međutim teško je zadržati visinu keša i ulaganja u nekretnine.

Kolega horn nije to tvoj sistem ulaganja već je to opće poznati sistem uaganja koji prakticiraju židovi..
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:14   #27
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Kako ne znaš?

Pa zlato raste kad dionice padaju, a dionice rastu kada zlato pada. I to otprilike istom stopom.
Jer se lova preljeva iz jednog u drugo, ovisno o tome da li je kriza ili blagostanje.
nije li to onda igra sume nula? na mostu dobija na ćupriji izgubija?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:40   #28
Pa nije isto, imaš više mogućnosti ako ti treba keš pa moraš nešto prodati ponudiš i zlato i odtalo na prodaju po tebi zadovoljavajućim cijenama.
Čim nešto prodaš da ti je dovoljno keša ostalo povučeš iz prodaje.
Veoma mnogo su veće mogućnosti da ćeš do keša moći doći bez gubitaka čak i u veoma lošim vremenima.
horn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.