Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 21:31   #41
Nova dukatova boca je višeslojna ambalaža koja se ne može svrstati u neku normalnu vrstu plastike. Samim time sto je viseslojna sigurno ju je teze i reciklirati. Ono što ovu bocu cini zamljivo jeste da je slicnija ambalazi za sampone nego ambalazi za pica. PET se napuhava i na dnu boce ima mali pupak, a ambalaža za sampone se "vari" iz kalupova (primjetit cete šav po polovici boce). da li je to dobro riješenje za mlijeko neznam, ali znam da je dobar način za zaje...avanje fonda za zaštitu okoliša i neplacanje naknade potrosacima
LADS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:05   #42
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
To je polipropilen .

http://en.wikipedia.org/wiki/Polypropylene
Recycling
Polypropylene is commonly recycled, and has the number "5" as its resin identification code: the number 5 surrounded by a recycling symbol, with the letters "P P" below.
Bacio sam oko na ambalazu danas i ne radi se o polipropilenu nego o kodu 07 - u koje spadaju ostale vrste plastike. a sad dali je to ABS ili polikarbonatna neka mjesavina pitaj boga...
LADS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 23:27   #43
ako se mogu malo falit , eto prije dva mjeseca uselili u svoju kućicu , sa veeeelikim vrtom...da preciziram, pobjegli iz grada na selo ili da budem još preciznija ostvario mi se san o životu u kući i uzgoju hrane iz vlastitog vrta, ali, ono što me jaaako ugodno iznenadilo je slijedeće:

od naše komunalne službe dobismo (besplatno) dvije kante, jedna za smeće raznorazno, druga za papir + velike plastične vreće za plastiku, te nam se jednom mjesečno prazne

mislim da sam sad skužila da nisam ni riječ rekla u vezi teme pa mislim da bi bio red da odem
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 19:59   #44
a što sa čepovima, znam da se u sloveniji skupljaju, jerl itko skuplja ovdje u HR?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.