Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2013., 21:28   #41
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Treba biti svjestan da nismo svi isti. Nekima to jest privremeno rješenje. Drugima je to pomoć da ostvare bolji i kvalitetniji život na duže staze.
Ne privremene. Nego .... prilično dugačke.

Nažalost, nekima od nas će vjerojatno biti potrebni čitav život jer evidentno imamo trajna oštećenja na mozgu.

Naravno...to govorim iz ove perspektive.
Možda se s vremenom stvari promijene, ali čisto sumnjam.

Ja osobno ne vidim razloga za prestankom pijenja lijekova ako mi djeluju više pozitivno nego negativno.
Idem na jetrene probe i KKS redovito... konzumiram silimarin za čišćenje jetre... stvarno ono... ne znam baš... ako sam pod tabletama produktivnija za 200% nego bez njih... čemu se skidati?
Samo zato kaj je poznato da izazivaju toleranciju i da su ti s vremenom potrebne veće doze. Jasna mi je tvoja perspektiva, i ja ih pijem dosta dugo i vjerojatno se neću tako skoro potpuno skinuti. Ali vidim ih kao nužno zlo. Pijem i druge vrste lijekova koji ne izazivaju takvo navikavanje i idem na psihoterapiju. Pogledaj iskustva ljudi koji su godinama pili anksiolitike i kak je to završilo
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 03:24   #42
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Samo zato kaj je poznato da izazivaju toleranciju i da su ti s vremenom potrebne veće doze. Jasna mi je tvoja perspektiva, i ja ih pijem dosta dugo i vjerojatno se neću tako skoro potpuno skinuti. Ali vidim ih kao nužno zlo. Pijem i druge vrste lijekova koji ne izazivaju takvo navikavanje i idem na psihoterapiju. Pogledaj iskustva ljudi koji su godinama pili anksiolitike i kak je to završilo
Pa...ja sam na istoj dozi već 8 mjeseci i ne osjećam potrebu za većim dozama.
Ponekad čak i na svoju ruku smanjim ako se osjećam dovoljno dobro taj dan. Ponekad povećam. Tako mi je psihijatar rekao da radim.


Gdje da pogledam?

Zato jer je troje ljudi na forumu navelo loše iskustvo bih trebala izvesti generalan zaključak?
Ne kopčam?

Poznajem ljudi kojima je nakon jednog anksiolitika bilo loše. Poznajem ljude koji su na anksioliticima živjeli desetljećima i doživjeli duboku starost. Poznajem ljude koji uopće ne piju anksiolitike pa su jadni i nesretni...

Tvoja izjava:"Pogledaj iskustva ljudi koji su godinama pili anksiolitike i kak je to završilo" mi nema veze s vezom niti mi uopće pada na pamet na što ti aludiraš tom izjavom?
Završe li svi ljudi koji se dugoročno liječe anksioliticima pod vlakom ili ne?
Samo mi na to pitanje odgovori. Bit će dovoljno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 08:33   #43
Ovako, dr mi je prepisala xanax i rekla da uzimam dvije tablete dnevno od 0,25 mg. Međutim, sinoć nisam uzela jer sam osjetila da mi nisu potrebne i jutros vidim da sam okey i planiram ne uzeti za sada.
Da li je to u redu ili je to s xanaxom neka terapija koju moram odraditi kao npr. s antibioticima?
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 11:33   #44
ovo je nevjerojatna izjava, "psihijatri od većine pacijenata stvore ovisnike"

ja ne razumijem onda sa kojim bi sistemom oni trebali pomoći pacijentima i zašto onda uopće po tome ići kod njih...znam masu ljudi koji se pate; u depresiji godinama, napetosti, nesanice i odbijaju sistematski ići psihijatru.

Većina specijalista će postupiti po iskustvu i naravno naobrazbi te propisati lijek prvog izbora dok ne pogode odgovarajuću terapiju pacijentu da može što bolje funkcionirati u dnevnim aktivnostima.Ako ćemo tako (a nije da branim lijekove) svi su lijekovi ŠTETNI, neki ovisni.Ne treba pretjerivati sa anksioliticima i treba naći onu granicu, ugode ili bar nekog "in between" stanja da si relativno ok, a da ih opet ne uzimaš u "velikim količinama".

Nisam tabletoman, ali ako ću se ja osjećati bolje od 3 Helexa dnevno i 2 antidepresiva onda ću ih piti do kraja života, jer bi dovodio to u pitanje da sam dijabetičar?Naravno da ne, nego ljudi imaju tu strašnu stigmu prema "lijekovima za živce" općenito.

I lijekovi bi trebali biti štaka, a ne komplet riješenje...mi smo ti koji se moramo boriti sa ostatkom simptoma.

ja bi isto želio da ih ne moram piti, no jednostavno što sam god probao nije išlo...svaki nagli prekid bi me doveo u još teže stanje...

btw, jedna osoba je napisala da popije Xanax i da joj srce počne lupati za 10 min, tom lijeku treba 15-20 min da počne djelovati i full se apsorbira i radi se o autosugestiji odnosno napadu panike...probaj tražiti Normabel ili Praxiten pa vidi kako će biti onda, bolje ili lošije.

Zadnje uređivanje Nixon86 : 11.05.2013. at 12:01.
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 16:38   #45
Quote:
BabyLou kaže: Pogledaj post
Ovako, dr mi je prepisala xanax i rekla da uzimam dvije tablete dnevno od 0,25 mg. Međutim, sinoć nisam uzela jer sam osjetila da mi nisu potrebne i jutros vidim da sam okey i planiram ne uzeti za sada.
Da li je to u redu ili je to s xanaxom neka terapija koju moram odraditi kao npr. s antibioticima?
Sve je ok. Anksiolitici nisu ko' antibiotici i uglavnom se prepisuju pp (po potrebi)...što znači...možeš uzet danas pa opet za deset dana. Ako osjećaš da ti ne treba ne uzimaj.

Čak i ja (a meni je prepisan anksiolitik uz antidepresiv tri puta dnevno, a ne po potrebi) ga ne uzimam baš uvijek tri puta dnevno. Ponekad manje, ponekad više. Ovisno o situaciji. Ponekad uzmem samo jedan.

Eventualno antidepresive ne bi smjela baš preskakati, ali opet nije isti slučaj ko s antibioticima...jelte... ...gadnije je preskočiti antibiotik nego antidepresiv.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 16:47   #46
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
ovo je nevjerojatna izjava, "psihijatri od većine pacijenata stvore ovisnike"

ja ne razumijem onda sa kojim bi sistemom oni trebali pomoći pacijentima i zašto onda uopće po tome ići kod njih...znam masu ljudi koji se pate; u depresiji godinama, napetosti, nesanice i odbijaju sistematski ići psihijatru.

Većina specijalista će postupiti po iskustvu i naravno naobrazbi te propisati lijek prvog izbora dok ne pogode odgovarajuću terapiju pacijentu da može što bolje funkcionirati u dnevnim aktivnostima.Ako ćemo tako (a nije da branim lijekove) svi su lijekovi ŠTETNI, neki ovisni.Ne treba pretjerivati sa anksioliticima i treba naći onu granicu, ugode ili bar nekog "in between" stanja da si relativno ok, a da ih opet ne uzimaš u "velikim količinama".

Nisam tabletoman, ali ako ću se ja osjećati bolje od 3 Helexa dnevno i 2 antidepresiva onda ću ih piti do kraja života, jer bi dovodio to u pitanje da sam dijabetičar?Naravno da ne, nego ljudi imaju tu strašnu stigmu prema "lijekovima za živce" općenito.

I lijekovi bi trebali biti štaka, a ne komplet riješenje...mi smo ti koji se moramo boriti sa ostatkom simptoma.

ja bi isto želio da ih ne moram piti, no jednostavno što sam god probao nije išlo...svaki nagli prekid bi me doveo u još teže stanje...

btw, jedna osoba je napisala da popije Xanax i da joj srce počne lupati za 10 min, tom lijeku treba 15-20 min da počne djelovati i full se apsorbira i radi se o autosugestiji odnosno napadu panike...probaj tražiti Normabel ili Praxiten pa vidi kako će biti onda, bolje ili lošije.
Meni je isto ta stigmatizacija i čitav tabu oko psihofarmaka presmiješan.
Kao što kažeš...ljudi se do kraja života šoraju iglama zbog dijabetesa. Moja teta ima probleme s bubrezima od djetinjstva i mora do kraja života pit takve tableturine pune kortikosteroida da ti pamet stane...a sve to da može voditi kolko tolko normalan život.
Ovi psihofarmaci koje ja (i većina drugih) konzumiram su pičkin dim naspram onoga što ona pije.
Zašto je moja bolest "manje vrijedna" liječenja nego njezina? Samo zato jer je njezina na čistoj fizičkoj razini?... Pa i moj mozak je oštećen. Fizički. I što sad? Hoću li trpit ili ću se liječit?..

Ako čovjek nađe prikladnu terapiju...znači...minimum nuspojava (ja sam recimo iz trećeg pokušaja sa psihijatrom našla kombinaciju koja mi odgovara)... onda ne vidim problema u konzumaciji istog.

Anksiolitici ...ako su kvalitetni... ne moraju nužno ići po pravilu "heroina"... odnosno... "potrebne su mi sve veće i veće doze"...
Ja uzimam Rivotril (ustvari antiepileptik koji se uzima kao anksiolitik) već 8 mjeseci...ako ne i duže...istu dozu...i jednako mi djeluje svaki dan. Nemam potrebu za većim količinama i nisam postala imuna na njega.

Sa Xanaxom i Normabelima mi je bilo drugačije...zato smo (psihijatar i ja) njih bacili iz uporabe.

Neke anksiolitike zbilja ne može čovjek piti dugo vremena (evo...ja bih danas mogla popit 50 miligrama normabela i ne bih trepnula. moj muž bi od 2 miligrama pao u nesvijest) pa onda psihijatri idu po principu da svakih 3-6 mjeseci mijenjaju anksiolitik.

Ja sam ipak imala tu sreću s Rivotrilom da zbilja nema potrebe da ga mijenjam.
Normabel mi je prestao djelovati već nakon tjedan dana.
Rivotril (ista doza) me drži već dugo, dugo vremena...i mislim da će me tako i držati.

Hoću reći... valjda treba pogoditi pravi lijek koji odgovara organizmu.
Nekome možda Xanax djeluje isto kao što meni djeluje Rivotril.
Al eto...Xanax je meni osobno sranje. Isto kao i Praksiten i Normabel. Ništa mi ne djeluje. Prebrzo sam stvorila rezistenciju na njih.
Na Rivotril nisam. On mi savršeno odgovara.
Uz Prozac...dakako.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 16:59   #47
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pa...ja sam na istoj dozi već 8 mjeseci i ne osjećam potrebu za većim dozama.
Ponekad čak i na svoju ruku smanjim ako se osjećam dovoljno dobro taj dan. Ponekad povećam. Tako mi je psihijatar rekao da radim.


Gdje da pogledam?

Zato jer je troje ljudi na forumu navelo loše iskustvo bih trebala izvesti generalan zaključak?
Ne kopčam?

Poznajem ljudi kojima je nakon jednog anksiolitika bilo loše. Poznajem ljude koji su na anksioliticima živjeli desetljećima i doživjeli duboku starost. Poznajem ljude koji uopće ne piju anksiolitike pa su jadni i nesretni...

Tvoja izjava:"Pogledaj iskustva ljudi koji su godinama pili anksiolitike i kak je to završilo" mi nema veze s vezom niti mi uopće pada na pamet na što ti aludiraš tom izjavom?
Završe li svi ljudi koji se dugoročno liječe anksioliticima pod vlakom ili ne?
Samo mi na to pitanje odgovori. Bit će dovoljno.
OK, izbrisala sam odgovor jer sam očito nešto pomiješala. Mislila sam da si na xanaxu. Sad vidim da piješ rivotril pa se neću miješati jer o njemu ne znam dovoljno.

Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
ovo je nevjerojatna izjava, "psihijatri od većine pacijenata stvore ovisnike"

ja ne razumijem onda sa kojim bi sistemom oni trebali pomoći pacijentima i zašto onda uopće po tome ići kod njih...znam masu ljudi koji se pate; u depresiji godinama, napetosti, nesanice i odbijaju sistematski ići psihijatru.

Većina specijalista će postupiti po iskustvu i naravno naobrazbi te propisati lijek prvog izbora dok ne pogode odgovarajuću terapiju pacijentu da može što bolje funkcionirati u dnevnim aktivnostima.Ako ćemo tako (a nije da branim lijekove) svi su lijekovi ŠTETNI, neki ovisni.Ne treba pretjerivati sa anksioliticima i treba naći onu granicu, ugode ili bar nekog "in between" stanja da si relativno ok, a da ih opet ne uzimaš u "velikim količinama".

Nisam tabletoman, ali ako ću se ja osjećati bolje od 3 Helexa dnevno i 2 antidepresiva onda ću ih piti do kraja života, jer bi dovodio to u pitanje da sam dijabetičar?Naravno da ne, nego ljudi imaju tu strašnu stigmu prema "lijekovima za živce" općenito.

I lijekovi bi trebali biti štaka, a ne komplet riješenje...mi smo ti koji se moramo boriti sa ostatkom simptoma.

ja bi isto želio da ih ne moram piti, no jednostavno što sam god probao nije išlo...svaki nagli prekid bi me doveo u još teže stanje...

btw, jedna osoba je napisala da popije Xanax i da joj srce počne lupati za 10 min, tom lijeku treba 15-20 min da počne djelovati i full se apsorbira i radi se o autosugestiji odnosno napadu panike...probaj tražiti Normabel ili Praxiten pa vidi kako će biti onda, bolje ili lošije.
Usporedbe s inzulinom su u ovom slučaju promašene. Anksiolitike bi se prije moglo usporediti s analgeticima jer saniraju samo simptome, ne i uzroke. Ako te boli zub, naravno da ćeš popiti tabletu da bi mogao funkcionirati dok ga ne popraviš. Nekima treba jača tableta, nekima slabija, nekima treba dulje da ga poprave jer su nastale komplikacije itd. Ali nema baš smisla jednostavno odlučiti da ćeš cijeli život samo piti analgetike. Možda ćeš ih piti po potrebi, kad te ponovno zaboli zub, ali u međuvremenu ćeš ići kod zubara. Ista stvar s anksioliticima
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 17:08   #48
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Usporedbe s inzulinom su u ovom slučaju promašene. Anksiolitike bi se prije moglo usporediti s analgeticima jer saniraju samo simptome, ne i uzroke.
S ovim se osobno ne bih složila.
Često nas strahovi natjeraju na to da budemo pasivni pa uopće ne djelujemo da liječimo uzrok.

Anksiolitik odagna strahove i skupimo snage da napokon napravimo to i to.

Tako da baš teorija o tome da anksiolitici neće odagnati uzroke... mislim...direktno...neće odagnati uzroke... ali...ako ih čovjek pravilno iskoristi (ko zadnju kurvetinu )...onda anksiolitici itekako mogu pomoći da jedan po jedan uzrok kvalitetno riješimo.

Ali ono što želim naglasiti...pravilna uporaba anksiolitika.
Ne sad... "e, ja ću popit xanax i idem spavat i zaboravit na probleme".
Daleko od toga.
Moj stav je... "sad ću, dakle, popit svoju dozu anksiolitika... popušit ću cigaretu...čekat da počne djelovat... i idem činiti nešto konkretno...nešto što se ne bih usudila bez anksiolitika."

Naglasila sam da nisam za to da se ljudi krkaju lijekovima tako da bi izbjegavali probleme i zaboravljali na njih.

Daleko od toga.

Ja sam za lijekove i za anksiolitike samo ukoliko služe kao zeleno svjetlo da se napokon suočimo s onim što nas pere ili na platonskoj razini ili u dubini nas.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 17:14   #49
Recimo... ja sam dugo vremena imala kompleks manje vrijednosti zbog nekih pizdarija za koje nisam niti najmanje kriva. Nametnuti su mi ti kompleksi još u ranom djetinjstvu.

Moje razmišljanje bez anksiolitika me samo vrtilo u krug. Krivila sam sebe. Pa druge. Pa sebe. Pa druge. I nikako se nisam micala s mjesta.

Kad su antidepresivi skupa s anksioliticima uzeli svog maha... kad su me anksiolitici dovoljno opustili da sjednem sama sa sobom, pogledam se u ogledalo i samoj sebi bez ikakve drame kažem:"Glupačo."
...onda mi je život krenuo prema gore.

Znači...pazi...ako ti samoj sebi možeš reći da si jebeno glupa, da si sjebala stvar, da su te sjebali drugi... sve to napišeš na papir ili izgovoriš na glas..ili istrabunjaš u sebi... i nakon što sve izrecitiraš...kažeš...
"Boli me kurac. Bilo pa prošlo. Riješit ću to sad. Kad riješim... Čeka me nešto novo. Nemam vremena niti volje vraćati se na isto bezbroj puta. Jebi me...ali ne mogu vratiti vrijeme. Mogu ti dati odštetu kakvu želiš...ali ne mogu vratiti vrijeme i napraviti drugačije. Možemo li sad dalje?"

Onda možemo ipak reći da anksiolitici nisu baš bezvezni.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 17:22   #50
meni je isto tako doktorica propisala helex i to kao svakodnevnu terapiju uz atenolol, to je bilo 2006e, nakon mjesec do dva dana kad su me malo prošli napadaji panike uz suglasnost doktorice sam prestao piti helex, apstinencijski simptomi su više nego odvratni, nakon tri dana ne spavanja i muvanja po hitnoj sam ih opet počeo piti. Vrlo brzo se stvara ta nekakava rezistencija na lijek tako da sam primjetio da mi nije dovoljno ujutro i navečer helex, jer ako bih ga uzimao npr u 8 ujutro i navečer budio bih se u 6 i uz lagane krize čekao 8 sati da ga uzmem, ako bih ga kojim slučaje uzeo prije 7 onda bih navečer već u 16-17 bio na muhama do 20 h, doslovno sam vidio da to sve uzima maha da mi se život sveo na helex. Odlučio sam otići kod psihijatrice koja mi je dodala zoloft u terapiju i rekla da nakon 10 dana prestanem sa helexom , naravno da je opet bilo isto. Promjenio sam psihijatra, idući mi je prepisao cipralex. Broj tableta se samo povečavao. I na svom primjeru isto tako mogu tvrditi večina psihića od pacijenta napravi ovisnike DA, što zbog svog nemara, što zbog rutiniranog stava prema pacijentima, neznanja i nedostatka iskustva, ili nekih drugih materijalnih razloga.
P.S sam sam si odlučio pomoći uz pomoć liječnika opće prakse(koji je imao identičan slučaj u obitelji sa fatalinim ishodom) i gotovo 18 mj sam se lagano spuštao doze sa 1 mg na 0875-0,750-0,625 do 0,5 itd sve do potpuna prestanka...
Neću govoriti u ime drugih,za mene je to vrsta droge, ne bih više nikad, hvala
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 17:34   #51
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
S ovim se osobno ne bih složila.
Često nas strahovi natjeraju na to da budemo pasivni pa uopće ne djelujemo da liječimo uzrok.

Anksiolitik odagna strahove i skupimo snage da napokon napravimo to i to.

Tako da baš teorija o tome da anksiolitici neće odagnati uzroke... mislim...direktno...neće odagnati uzroke... ali...ako ih čovjek pravilno iskoristi (ko zadnju kurvetinu )...onda anksiolitici itekako mogu pomoći da jedan po jedan uzrok kvalitetno riješimo.

Ali ono što želim naglasiti...pravilna uporaba anksiolitika.
Ne sad... "e, ja ću popit xanax i idem spavat i zaboravit na probleme".
Daleko od toga.
Moj stav je... "sad ću, dakle, popit svoju dozu anksiolitika... popušit ću cigaretu...čekat da počne djelovat... i idem činiti nešto konkretno...nešto što se ne bih usudila bez anksiolitika."

Naglasila sam da nisam za to da se ljudi krkaju lijekovima tako da bi izbjegavali probleme i zaboravljali na njih.

Daleko od toga.

Ja sam za lijekove i za anksiolitike samo ukoliko služe kao zeleno svjetlo da se napokon suočimo s onim što nas pere ili na platonskoj razini ili u dubini nas.
Dakle, anksiolitici su zapravo anestezija koja otupljuje bol i omogućuje popravak zuba?

Izgleda da sam te prepovršno čitala, moje isprike. Slažemo se da je sve ok dok se god na anksiolitike gleda samo kao na pomoć, a ne rješenje problema. Razumijem sve o čemu pišeš, napisala sam već da ih i sama pijem. Najviše mi u cijeloj priči pomaže psihoterapija, ali za promjenu obrazaca mišljenja i, još važnije, ponašanja stvarno je potrebna koliko-toliko hladna glava. To bez anksiolitika zasad nemam i vjerojatno neću imati još neko vrijeme. Ali vjerujem da jednog dana hoću. Bez te nade osjećala bih se kao da sam digla ruke od života
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:54   #52
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
OK, izbrisala sam odgovor jer sam očito nešto pomiješala. Mislila sam da si na xanaxu. Sad vidim da piješ rivotril pa se neću miješati jer o njemu ne znam dovoljno.



Usporedbe s inzulinom su u ovom slučaju promašene. Anksiolitike bi se prije moglo usporediti s analgeticima jer saniraju samo simptome, ne i uzroke. Ako te boli zub, naravno da ćeš popiti tabletu da bi mogao funkcionirati dok ga ne popraviš. Nekima treba jača tableta, nekima slabija, nekima treba dulje da ga poprave jer su nastale komplikacije itd. Ali nema baš smisla jednostavno odlučiti da ćeš cijeli život samo piti analgetike. Možda ćeš ih piti po potrebi, kad te ponovno zaboli zub, ali u međuvremenu ćeš ići kod zubara. Ista stvar s anksioliticima
Slažem se sa time, zato sam i napisao sljedeću rečenicu" I lijekovi bi trebali biti štaka, a ne komplet riješenje...mi smo ti koji se moramo boriti sa ostatkom simptoma"
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:36   #53
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
meni je isto tako doktorica propisala helex i to kao svakodnevnu terapiju uz atenolol, to je bilo 2006e, nakon mjesec do dva dana kad su me malo prošli napadaji panike uz suglasnost doktorice sam prestao piti helex, apstinencijski simptomi su više nego odvratni, nakon tri dana ne spavanja i muvanja po hitnoj sam ih opet počeo piti. Vrlo brzo se stvara ta nekakava rezistencija na lijek tako da sam primjetio da mi nije dovoljno ujutro i navečer helex, jer ako bih ga uzimao npr u 8 ujutro i navečer budio bih se u 6 i uz lagane krize čekao 8 sati da ga uzmem, ako bih ga kojim slučaje uzeo prije 7 onda bih navečer već u 16-17 bio na muhama do 20 h, doslovno sam vidio da to sve uzima maha da mi se život sveo na helex. Odlučio sam otići kod psihijatrice koja mi je dodala zoloft u terapiju i rekla da nakon 10 dana prestanem sa helexom , naravno da je opet bilo isto. Promjenio sam psihijatra, idući mi je prepisao cipralex. Broj tableta se samo povečavao. I na svom primjeru isto tako mogu tvrditi večina psihića od pacijenta napravi ovisnike DA, što zbog svog nemara, što zbog rutiniranog stava prema pacijentima, neznanja i nedostatka iskustva, ili nekih drugih materijalnih razloga.
P.S sam sam si odlučio pomoći uz pomoć liječnika opće prakse(koji je imao identičan slučaj u obitelji sa fatalinim ishodom) i gotovo 18 mj sam se lagano spuštao doze sa 1 mg na 0875-0,750-0,625 do 0,5 itd sve do potpuna prestanka...
Neću govoriti u ime drugih,za mene je to vrsta droge, ne bih više nikad, hvala

Ovo zvuči pregrozno!

Ali već smo toliko puta čuli da nije dobro odjednom prestati s anksioliticima već postepeno, tako da se i ne treba čuditi da si imao krize i mučnine.

Kasnije si postupio kako je trebalo i nije bilo posjeta hitnoj zar ne?

OT:
Slažem se s Death Of Art u tumačenju ovih tableta. Ne radi se o tome da ćemo ih popiti i zabiti glavu u pijesak i biti sretni što ne osjećamo kako nas pijesak žulja po faci i kako nas slon guzi nego se radi o tome da je kudikamo lakše rješavati probleme s anksioliticima!
Osobno poduzimam sve što mogu kako bih riješila probleme u vezi, sa sobom, kako bih na poslu bila učinkovitija. Sad osjećam puno više mira i uravnoteženosti i kao takva ću sigurno postići bolje rezultate u bilo čemu nego kad sam sva nabrijana.
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:38   #54
tako bi netko mogao gledat i na kokain i heroin, kao jedno sredstvo za uklanjanje emotivnosocijalnih inhibicija koje su nam se ispriječile na putu prema određenim životnim dostignućima koja od nas zahtjevaju hrabrost, odvažnost i mogućnost neuspijeha...
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:45   #55
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
tako bi netko mogao gledat i na kokain i heroin, kao jedno sredstvo za uklanjanje emotivnosocijalnih inhibicija koje su nam se ispriječile na putu prema određenim životnim dostignućima koja od nas zahtjevaju hrabrost, odvažnost i mogućnost neuspijeha...
Možemo reći da postoji neka korelacija ali opet kada bi bilo tako onda bi i anksiolitici bili zabranjeni za uporabu i panduri bi nas pratili i pretraživali i kada bi nam našli tableticu u džepu priveli bi nas u stanicu i gnjavili u nekoj smrdljivoj prostoriji.

Po meni su opasnije osobe i odnosi koji nam izazivaju inhibicije, a lijekovi nam daju hrabrost da se konačno maknemo od takvih inhibitora (na primjer).
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:57   #56
Iznenadila bi se, reakciji pandura kad ti nađu takve tablete( pa te gnjave sa propisima) upotreba dotičnih tableta striktno ne zabranjuje upravljanje motornim vozilom, ali se savjetuje neupravljanje, i druga situacija je odlaskom preko granice isto ne smiješ imati "zalihicu" u sebe...
A to što je jedno legalno a drugi ilegalno je stvar politike, nije prohibicija bila tako davno
Ovo za opasne osobe i odnose se slažem, ali bih nadodao da sve to osoba može svladati i bez lijekova. Život bi trebao biti učenje i skupljanje iskustva, a ne kako je jedan moj prijatelj narkoman rekao "odučavanje od loših stvari i poroka"
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:09   #57
Ljudi moji, vi ste toliko u Big Pharmi

Svi ste odignorirali moj link na stvari koje slično djeluju, a ne stvaraju ovisnost.

Molim vas, pogledajte barem, psihofarmaci su jako opasni.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=723071&page=6
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:13   #58
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Iznenadila bi se, reakciji pandura kad ti nađu takve tablete( pa te gnjave sa propisima) upotreba dotičnih tableta striktno ne zabranjuje upravljanje motornim vozilom, ali se savjetuje neupravljanje, i druga situacija je odlaskom preko granice isto ne smiješ imati "zalihicu" u sebe...
A to što je jedno legalno a drugi ilegalno je stvar politike, nije prohibicija bila tako davno
Ovo za opasne osobe i odnose se slažem, ali bih nadodao da sve to osoba može svladati i bez lijekova. Život bi trebao biti učenje i skupljanje iskustva, a ne kako je jedan moj prijatelj narkoman rekao "odučavanje od loših stvari i poroka"
Znam za upravljanje motornim vozilima.
Ma znaš, jednostavno dođe u životu takav tren kad osoba prestane nastojati biti jaka, učinkovita, ona koja ne konzumira ništa i koja se fura na zdrav život i sve pokušava riješiti svojim snagama, a ništa ne riješava.
Tvoj organizam je loše podnio svu tu priču s lijekovima, ali nisu svi organizmi isti.
Da, život je skupljanje iskustava, ali za mnoga je bolje da se nikad nisu dogodila. Svi se mi volimo tješiti kako nas patnja jača ali na žalost to je oda patnika koji imaju još mrvu snage tek za izgovaranje tih rečenica.

BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:21   #59
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, vi ste toliko u Big Pharmi

Svi ste odignorirali moj link na stvari koje slično djeluju, a ne stvaraju ovisnost.

Molim vas, pogledajte barem, psihofarmaci su jako opasni.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=723071&page=6
Pogledala sam upravo.
Pitam se kako možemo znati da je ta biljka u redu?
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:45   #60
Wink

BabyLou, ovo za zdrav život nije tek furka kod mene je napravilo znatan zaokret da ne kažem potpunu transformaciju
Vlastitom snagom uma ne znači da ćeš pomaknuti zid i polučiti uspijeh, ali da ga ljudski prihvatiš neuspijeh, neke stvari kako život odmiče traže od tebe da jednostavno se pomiriš i prihvatiš ih takvima kakve jesu. Ljudska volja kad su neke velike promjene u pitanju se može usoporedit za šibicom, plamen euforije dok maštaš o postignuću te ideje, a onda još lagano tinja i tinja i sve ti je jasnije da se ne neće održati i onda se ugasi i utihne isto kako je i nastala...
da ne odem u offtopic, ovaj link što je Gingerina stavila, neću biti nevjerni toma za nešto što nisam probao, ali se onako pitam zašto te biljke uvijek rastu negdje bogu iza nogu? i uvijek dolaze preko neke "firme" kao ekstrakti, kapljice, tabletice prašci?
I vidim da si pisala da ti ne dostaje energije, ja bih ti predložio nešto, ali već unaprijed mislim da ćeš odbiti pa ti neću ni predložiti...
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.