Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 10:16   #81
Quote:
Bordiger kaže: Pogledaj post
Zapravo uglavnom da? Socijaldemokrati svih boja, uglavnom. Posebice nakon Drugog svjetskog rata. Ponekad su ih uvele i konzervativne, desničarske vlade iz istog razloga iz kojeg su ih donijele i ove lijeve: pritisak radnika, opasnost od revolucije.

Jao imam negdje citat jednog konzervativnog britanskog političara gdje svojim stranačkim kolegama govori kako nakon rata (WW2) moraju uvesti progresivne socijalne mjere jer inače mogu očekivati revoluciju. Probam naći skoro.
Otišli ste predaleko u budućnost. Revoluciju je već davno prije, suzbijao neki drugi lijevi liberal-
http://povijest.hr/nadanasnjidan/ott...kancelar-1815/

Čak bih Vam priznao i da ste naveli nama poznatog lijevog liberala koji je Hrvatima ukinuo kmetstvo - link izbrisan zbog toga što je stranica na koju vodi zaražena virusom

Zadnje uređivanje klonka : 03.01.2017. at 12:35.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:02   #82
Quote:
Bordiger kaže: Pogledaj post
Zapravo uglavnom da? Socijaldemokrati svih boja, uglavnom. Posebice nakon Drugog svjetskog rata. Ponekad su ih uvele i konzervativne, desničarske vlade iz istog razloga iz kojeg su ih donijele i ove lijeve: pritisak radnika, opasnost od revolucije.

Jao imam negdje citat jednog konzervativnog britanskog političara gdje svojim stranačkim kolegama govori kako nakon rata (WW2) moraju uvesti progresivne socijalne mjere jer inače mogu očekivati revoluciju. Probam naći skoro.
Nisu li eksperimenti s temeljnim dohotkom na tom tragu?
Smrt fašizmu !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:28   #83
glupe su te podjele na radnike i ostale. svatko nešto radi , a je li korisno ili ne to je druga stvar. po čemu su to oni koji rade u industriji važniji od drugih ljudi
kovelsberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:54   #84
Quote:
kovelsberg kaže: Pogledaj post
glupe su te podjele na radnike i ostale. svatko nešto radi , a je li korisno ili ne to je druga stvar. po čemu su to oni koji rade u industriji važniji od drugih ljudi
Nisu samo industrijski radnici - radnička klasa. Ali nije ni svatko tko nešto radi - radnička klasa.
__________________
libertarian tears
Bordiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:29   #85
Da li je tko pročitao knjigu, koju sam ja doduše samo prolistao :

http://objektivno.hr/novo-iz-naklade...ije-1945-87121


USTAŠKI PUT U SOCIJALIZAM u teoriji i praksi NDH – Zbirka rasprava i članaka nikad objavljenih poslije 1945.

Što se o socijalizmu kao poželjnom društvenom uređenju mislilo i pisalo u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj? Dokle se dospjelo s provođenjem zamisli o hrvatskom socijalizmu? U NDH se, naime, naveliko razmišljalo i pisalo o osnovama društvenog uređenja i došlo se do zaključka da je socijalizam hrvatskog tipa za Hrvatsku najbolji i najprimjereniji model.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 05:41   #86
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da li je tko pročitao knjigu, koju sam ja doduše samo prolistao :
Koliko ima? Možeš u word pa pdf i download na internet ako ti se da...zašto da se kupuje? Inače,nakon pogleda ovog: http://www.youtube.com/watch?v=kUufWKfyXk8 sad mi je jasno što su "Pavelićeve kuće" za što sam čuo od komunisitčke generacije da su ih tako zvali ali nisam znao da su u NDH postojali radnički stanovi ta da su te kuće dio toga ! Ista stvar je bila u Jugoslaviji samo što vjerujem više društvenih a manje privatnih firmi,za državnu intervenciju je samo nužno imati represivni aparat. Inače Ivo Krosky je bio porijeklom Židov i govori o tim zamislima. To je europska verzija socijalizma bazirana na gospodarskoj selekciji i državnoj intervenciji dok ova orijentalna Marksova verzija želi ujediniti sve proletere svijeta a to rezultira padom nataliteta kod domaćih i povećanje kod stranih radnika ali i neselektivno državno vođenje. U selekciju države vjerujem jedino u vojsku. Kao što je u jugi tvornica bila društvena u NDH bi valjda bilo dozvoljeno dioničarstvo ali i pritisak na bruto zaradu dioničara u takvoj firmi u izgradnji radničkih nekretnina. Tako bi umjesto privanih podstanara postojali državni podstanari .

Zadnje uređivanje Detektor : 12.02.2017. at 06:03.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.