Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 21:11   #21
Med sa borovim iglicama iz ekološke proizvodnje "PROTIVKAŠLJAVKO" je jako učinkovit za sve simptome poremećaja rada respiratornog trakta. Da ne reklamiram proizvođača (mali eko OPG) možete me pitati na pp.
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 12:33   #22
Savjet za sve astmatičare

Moja supruga je imala tešku astmu dok je živila u Slovačkoj u dijelu gdje ima puno tvornica i u blizini cementare te tvornice auto guma, po nekoliko tjedana svakih par mjeseci je bila u bolnicama stalno nosila sa sobom onu pumpicu i redovito kašljala krv konstantno, kad se je preselila u HR točnije na otok Pag od kud sam ja danas više nema nikakvih simptoma nikakve lijekove ne uzima, bacili smo pumpicu ponekad blago periodički zakašlje i to kada živimo u Zagrebu tijekom zimskih mjeseci, i ti mali simptomi nestanu kada joj dam Omega 3 kapsule i Vitamin C, konkretno od Solareya vitamin C sa Echinaceom periodički nakon toga je opet apsolutno zdrava, ali čim u poljeće oko 5 mjeseca dođemo na Pag niti omega joj nije potrebna..jednostavno je potpuno zdrava...

evo iz ovoga možete saznati kako se liječi astma.. za one koji ne mogu doći na more zbog bilo kojeg razloga preporučam posjete slanim sobama a postoje i slane spilje...u kojima udišete slani zrak.. ili čak ima i aparata za aroma terapiju odnosno kupite aroma difuzer za kućnu aromaterapiju unutra ubacite sol i neko eterično ulje i liječite se kod kuće... od biljaka se da spraviti ljekoviti čaj a biljke su plučnjak, podbijel, korijen i listovi sljeza ima i drugih..

Prirodni pčelinji med sa matičnom mliječi, propoliosom i cvijetnim prahom jer također lijek za sve bolesti, s tim da sa peludi treba biti oprezan kod alergičara...

Zaključak:
Astma je u biti autoimuna bolest kao i sve druge nastaju zbog oslabljenog imuniteta ili nedostatka vitamina i minerala, preporučam sunčanje kod svih takvih bolesti jer se na prirodan način sintetizira Vitamin D, a poznato je da je nedostatak tog vitamina uzročnik mnogih autoiminih bolesti kao što su multipla skleroza te astma.. što više na suncu, more sol i pravilna prehrana, a astma će nestati..


Nadam se da sam nekome pomogao ...

Pozdrav
Tomislav
tommycro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:08   #23
Quote:
tommycro kaže: Pogledaj post
Moja supruga je imala tešku astmu dok je živila u Slovačkoj u dijelu gdje ima puno tvornica i u blizini cementare te tvornice auto guma, po nekoliko tjedana svakih par mjeseci je bila u bolnicama stalno nosila sa sobom onu pumpicu i redovito kašljala krv konstantno, kad se je preselila u HR točnije na otok Pag od kud sam ja danas više nema nikakvih simptoma nikakve lijekove ne uzima, bacili smo pumpicu ponekad blago periodički zakašlje i to kada živimo u Zagrebu tijekom zimskih mjeseci, i ti mali simptomi nestanu kada joj dam Omega 3 kapsule i Vitamin C, konkretno od Solareya vitamin C sa Echinaceom periodički nakon toga je opet apsolutno zdrava, ali čim u poljeće oko 5 mjeseca dođemo na Pag niti omega joj nije potrebna..jednostavno je potpuno zdrava...

evo iz ovoga možete saznati kako se liječi astma.. za one koji ne mogu doći na more zbog bilo kojeg razloga preporučam posjete slanim sobama a postoje i slane spilje...u kojima udišete slani zrak.. ili čak ima i aparata za aroma terapiju odnosno kupite aroma difuzer za kućnu aromaterapiju unutra ubacite sol i neko eterično ulje i liječite se kod kuće... od biljaka se da spraviti ljekoviti čaj a biljke su plučnjak, podbijel, korijen i listovi sljeza ima i drugih..

Prirodni pčelinji med sa matičnom mliječi, propoliosom i cvijetnim prahom jer također lijek za sve bolesti, s tim da sa peludi treba biti oprezan kod alergičara...

Zaključak:
Astma je u biti autoimuna bolest kao i sve druge nastaju zbog oslabljenog imuniteta ili nedostatka vitamina i minerala, preporučam sunčanje kod svih takvih bolesti jer se na prirodan način sintetizira Vitamin D, a poznato je da je nedostatak tog vitamina uzročnik mnogih autoiminih bolesti kao što su multipla skleroza te astma.. što više na suncu, more sol i pravilna prehrana, a astma će nestati..


Nadam se da sam nekome pomogao ...

Pozdrav
Tomislav
Boldano na žalost nije potpuno točno. Ja imam vrlo jak imunitet, a ipak sam oboljela od autoimune bolesti (sindrom Hashomota).

Ako nekog zanima alternativno liječenje astme, tu je jako uspješna yogoterapija odnosno pravilno kreiran kompleks pranayama.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 04:10   #24
Quote:
tommycro kaže: Pogledaj post
Moja supruga je imala tešku astmu dok je živila u Slovačkoj u dijelu gdje ima puno tvornica i u blizini cementare te tvornice auto guma, po nekoliko tjedana svakih par mjeseci je bila u bolnicama stalno nosila sa sobom onu pumpicu i redovito kašljala krv konstantno, kad se je preselila u HR točnije na otok Pag od kud sam ja danas više nema nikakvih simptoma nikakve lijekove ne uzima, bacili smo pumpicu ponekad blago periodički zakašlje i to kada živimo u Zagrebu tijekom zimskih mjeseci, i ti mali simptomi nestanu kada joj dam Omega 3 kapsule i Vitamin C, konkretno od Solareya vitamin C sa Echinaceom periodički nakon toga je opet apsolutno zdrava, ali čim u poljeće oko 5 mjeseca dođemo na Pag niti omega joj nije potrebna..jednostavno je potpuno zdrava...

evo iz ovoga možete saznati kako se liječi astma.. za one koji ne mogu doći na more zbog bilo kojeg razloga preporučam posjete slanim sobama a postoje i slane spilje...u kojima udišete slani zrak.. ili čak ima i aparata za aroma terapiju odnosno kupite aroma difuzer za kućnu aromaterapiju unutra ubacite sol i neko eterično ulje i liječite se kod kuće... od biljaka se da spraviti ljekoviti čaj a biljke su plučnjak, podbijel, korijen i listovi sljeza ima i drugih..

Prirodni pčelinji med sa matičnom mliječi, propoliosom i cvijetnim prahom jer također lijek za sve bolesti, s tim da sa peludi treba biti oprezan kod alergičara...

Zaključak:
Astma je u biti autoimuna bolest kao i sve druge nastaju zbog oslabljenog imuniteta ili nedostatka vitamina i minerala, preporučam sunčanje kod svih takvih bolesti jer se na prirodan način sintetizira Vitamin D, a poznato je da je nedostatak tog vitamina uzročnik mnogih autoiminih bolesti kao što su multipla skleroza te astma.. što više na suncu, more sol i pravilna prehrana, a astma će nestati..


Nadam se da sam nekome pomogao ...

Pozdrav
Tomislav
Sve je tacno.

More i slana soba jesu jedan od načina da se pomogne u liječenju astme.

Kod nas, u Srbiji postoji Soko-banja, gdje se uspješno liječi ova bolest, ali ne ekspresno, nego redovnim odlascima (vise godina zaredom)... putem udisanja nekog prirodnog gasa, nisam sigurna kako se tačno zove...

Meni licno pomaže čaj od PODBJELA (ne znam postoji li neki hrvatski naziv), kao i od PLUĆNJAKA. MAČJA KANDŽA (u vidu kapi ili kapsula) je takodje lijek za astmu, prirodan...

Za borove iglice sam nešto načula, ali ih nisam koristila.

Puno sreće!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:57   #25
Ima jedna biljka ili biljni preparat, koji navodno sa 100% sigurnośću lijeći astmu i to jako brzo, ali to mi se mislim samo jednom okrznulo o oći, jer sam trażio lijekove za druge stvari.
Potrażite preko trażilica, pa bi valjda trebali naći.
Ja sam to vidio na stranim stranama, ali możda ima i na naśem jeziku.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:27   #26
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ima jedna biljka ili biljni preparat, koji navodno sa 100% sigurnośću lijeći astmu i to jako brzo, ali to mi se mislim samo jednom okrznulo o oći, jer sam trażio lijekove za druge stvari.
Potrażite preko trażilica, pa bi valjda trebali naći.
Ja sam to vidio na stranim stranama, ali możda ima i na naśem jeziku.
Ta biljka je datura.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:14   #27

A ipak... Pa Ti znaś ne samo ...

Hvala, możda će mi trebati za nekog , jer sam bio zaboravio naziv.

Ako naravno ne uleti ovdje neka druga biljka i każe da to nije to i zaśto piśeś ...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 01:01   #28
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ta biljka je datura.
To je prokleto opasno što navodiš ljude na otrovnu i opasnu biljku.
Je li znaš koga da je izlijećio astmu daturom ?
Jel znaš dozu ?
Samo par listova može biti smrtonosno, a par sjemenki doživotni trip, gori od lsd-a..
Ako i je lijek preopasno je.
Svaki ozbiljniji herbalista, ne bi ni pomislio koristiti to zlo, ta biljka je đavolja bilja, Biljko112.
te bi isprobao sigurnije biljke.
Aj ne piši gluposti , to je laž da se nekoga napravi invalida, i svašta piše na internetu biljka, to bar ti znaš.

Biljni lijekovi za astmu su u obliku ćaja ili tinkture listovi crnog ribizla, divizma i podbjel.
Sa divizmom oprezno u malim količinama i raditi stanke,
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 01:09   #29
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

A ipak... Pa Ti znaś ne samo ...

Hvala, możda će mi trebati za nekog , jer sam bio zaboravio naziv.

Ako naravno ne uleti ovdje neka druga biljka i każe da to nije to i zaśto piśeś ...
Ne zahebavajte se!!! , Netko može otići na put bez povratka, ili se pretvoriti u nekog drugog doslovno.
Ćak misli da se vas dva zafrkavate, no radi drugih, datura stramonium i inoxia je potentnije opasnija i toksičnija i od bunike.
Ili datura = bunika, isti sastav alkaloida.
https://youtu.be/kSpmQ54vjNg
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:29   #30
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
To je prokleto opasno što navodiš ljude na otrovnu i opasnu biljku.
Je li znaš koga da je izlijećio astmu daturom ?
Jel znaš dozu ?
Samo par listova može biti smrtonosno, a par sjemenki doživotni trip, gori od lsd-a..
Ako i je lijek preopasno je.
Svaki ozbiljniji herbalista, ne bi ni pomislio koristiti to zlo, ta biljka je đavolja bilja, Biljko112.
te bi isprobao sigurnije biljke.
Aj ne piši gluposti , to je laž da se nekoga napravi invalida, i svašta piše na internetu biljka, to bar ti znaš.

Biljni lijekovi za astmu su u obliku ćaja ili tinkture listovi crnog ribizla, divizma i podbjel.
Sa divizmom oprezno u malim količinama i raditi stanke,
Rorione, opet lupetaš. I Plivadoni su opasni kao se ne uzimaju po uputi liječnika ili farmaceuta.
Nastavak tvog posta samo ukazuje na debelo neznanje u svezi s biljkama.
Osim toga, znam troje ljudi koji su riješili astmu daturom. I gle vraga, ne konzumira se kako misliš već se od lišća rade cigarete, puši se. Iste sam viđao u stranim trgovinama prirodnih lijekova.

Čaj koji si naveo moga bi pomoći ali ima i bolja mješavina: plućnjak i podbjel.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:29   #31
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rorione, opet lupetaš. I Plivadoni su opasni kao se ne uzimaju po uputi liječnika ili farmaceuta.
Nastavak tvog posta samo ukazuje na debelo neznanje u svezi s biljkama.
Osim toga, znam troje ljudi koji su riješili astmu daturom. I gle vraga, ne konzumira se kako misliš već se od lišća rade cigarete, puši se. Iste sam viđao u stranim trgovinama prirodnih lijekova.

Čaj koji si naveo moga bi pomoći ali ima i bolja mješavina: plućnjak i podbjel.
Možeš biti i pristojniji.
I dalje je datura opasna đavolja biljka koja može promijeniti ljude u zombije.
Znaš ih i ti sigurno par koji su otišli u k... od toga.
Plućnjak da, kada berem medvjeđi.luk u prolijeće nagledam se i njih u cvatu, naša autohtona lijekovita biljka.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:42   #32
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Možeš biti i pristojniji.
I dalje je datura opasna đavolja biljka koja može promijeniti ljude u zombije.
Znaš ih i ti sigurno par koji su otišli u k... od toga.
Plućnjak da, kada berem medvjeđi.luk u prolijeće nagledam se i njih u cvatu, naša autohtona lijekovita biljka.
Datura je i dalje samo biljka i ne znam nijednog koji je otišao u kurac od nje.
Bunika je već druga priča.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:55   #33
meni najučinokvitija varijanta: žlica (čajna) naribanog đumbira + čajna žlica cimeta + žličica-dvije meda.

Pojedeš i zaboraviš pumpicu; ne treba.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 21:26   #34
je cimet (ali cejlonski, jer je taj ok za jetru) me spasil da preživim do dijagnoze alergijske astme i prvog lijeka. Žličica cimeta = 2 sata nedostatka simptoma alergije. Dobila 2 vrste pumpica i 2 vrste tableta. Nakon mjesec dana sve je završilo u košu, radi nekog ludog recepta za jutarnji napitak: crveni grejp, komadić svježeg đumbira, mrkva, pol krastavca, limun, 1. češanj, i par listića mente bljutavo ali učinkovito. I kod zaista jake upale taj sok je suzbio simptome alergije u potpunosti na 5-6 sati. A uz to je išla litra čaja od miloduha ili izopa, što je djelovalo zaista blagotvorno.
LiliLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.