Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 11:04   #8681
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ako mislite da možete izbjeći parkiće, grdno ste se varali. Čekajte samo da vam dijete dovoljno naraste pa nađe omiljenog prijatelja ili grupicu djece u parku i svaki dan mu je stalo s njima se igrati.
uopce ne mora biti tako.
moji oboje, iako inace po svemu totalno razliciti, potpuno su isti sto se parkova tice.
dok su bili manji obozavali su ih i gljivili smo po parkovima dan i noc, obilazeci sve moguce parkove u 3-4 okolna kvarta.
tamo negdje oko 2,5 godine prestali su im biti toliko napeti, da bi ih sa 3 bas poceli izbjegavati.
vise vole puno hodati, po prirodi, po gradu, po bundeku, jarunu... voze bicikle ili jednostavno setaju.
ne sjecam se kad smo zadnji put bili u nekakvom parku. ako i udjemo, ona se poljulja 10 minuta i idemo dalje. on ni to.
s prijateljima vise vole ludovati doma (iako bi meni u tom slucaju bilo draze da su u parku) ili na rodjendanima (a bogu hvala, imamo bar 2-3 rodjendana mjesecno)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:15   #8682
Ajme, haha, ja sam isto ona "cudakinja" koja samo suti, tak sam barem cula komentare, da sam cudna. Ne mogu si pomoci, ali stvaaarno me ne zanima ogovaranje, ko je koga, koji je ciji bivsi muz, ko koga vara, koga sto... Ma zaboli me.
A imamo samo jednu klupu u parkicu i tesko mi je stajat pa moram sjesti.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:48   #8683
Quote:
cjepidlaka kaže: Pogledaj post
Ajme, haha, ja sam isto ona "cudakinja" koja samo suti, tak sam barem cula komentare, da sam cudna. Ne mogu si pomoci, ali stvaaarno me ne zanima ogovaranje, ko je koga, koji je ciji bivsi muz, ko koga vara, koga sto... Ma zaboli me.
A imamo samo jednu klupu u parkicu i tesko mi je stajat pa moram sjesti.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ovo me podsjetilo i na mame koje nose frustracije svugdje sa sobom..

Recimo ja sam ona mama kojoj je super uredu ako se djeca zaprljaju, djeca su, istrazivaju, uče kroz igru, zaprljaju se, poderu hlače ili maicu. Ne opominjem ih i ne sputavanje. Doma ih ima presvučem.

I onda mi se kosa na glavi digne kad dođe gospođa i obuće djecu ko za svadbu i stalno opominje, nemoj tu blato je, pazi pokušat će novu maicu.

Ima i jedna gospođa s dvoje klinaca koja redovito u potpeticama dođe i polomi se čitava jureci za klincima..


I mame koje se nadmeću svojim privatnim uspjesima.
Ja sam diplomirala ekonomiju, ja sam pravo, ja sam inžinjere naftnog rudarstva, ja sam sociolog. I onda krenu o lovi i što sve sebi mogu priuštiti.

I onda mi para ide na uši jer mi je žao djece koja su to primorana slusat i žao mi je što će djeca počet doživljavati da je jedino uspjeh bitan za sreću. I da si bolji ako si uspješni od onog druge osobe.

Moj mali misli da mu je tatin posao igranje igrica na kompu. A da mama ne radi jer se brine za njega.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 06:43   #8684
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Recimo ja sam ona mama kojoj je super uredu ako se djeca zaprljaju, djeca su, istrazivaju, uče kroz igru, zaprljaju se, poderu hlače ili maicu. Ne opominjem ih i ne sputavanje. Doma ih ima presvučem.

I onda mi se kosa na glavi digne kad dođe gospođa i obuće djecu ko za svadbu i stalno opominje, nemoj tu blato je, pazi pokušat će novu maicu.
To, a viđala sam i dosta obično obučene djece tipa trenutka i majica i roditelj stalno nemoj tu, tu je puno prašine, nemoj tu sjest, nemoj ovo, nemoj ono. Kužim da nas ima različitih, ali nije li cilj kad se dođe u park da se dijete igra i istražuje? Moja je uvijek sva prašnjava i blatna, imam s nama rezervnu odjeću ako je hića (dosad nije bila iako se voli valjati po podu). Meni je osobno super što je sve zanima, što sve želi opipati, svuda se penjati... I čini mi se da je zato jako spretna.

Uglavnom se trudim ne slušati tuđe razgovore jer stalno idem za njom, ali nekad ne mogu ne čuti jer ih ima koje su toliko glasne da ih čujemo cijeli park...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:03   #8685
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
uopce ne mora biti tako.

s prijateljima vise vole ludovati doma (iako bi meni u tom slucaju bilo draze da su u parku) ili na rodjendanima (a bogu hvala, imamo bar 2-3 rodjendana mjesecno)
Park je mojoj mjesto okupljanja i nalaženja s prijateljima. Vani. Igranje s prijateljima doma rijetko prakticiramo jer imamo mali zakrčeni stan i to je stvarno muka. Dok je vrijeme lijepo u parku se nalazi hrpa djece, da to nije park bilo bi nogometno igralištu ili neki drugi prostor. Ne vjerujem da se većina djece druži samo po kućama. Da ovisi o tome koliko često može pozvati nekoga doma ili da se druži samo na rođendanima,mislim da bi se osjećala poprilično usamljeno (moja je jedinica, tvojih je ipak dvoje, ma kakva razlika u godinama bila).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:10   #8686
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Park je mojoj mjesto okupljanja i nalaženja s prijateljima. Vani. Igranje s prijateljima doma rijetko prakticiramo jer imamo mali zakrčeni stan i to je stvarno muka. Dok je vrijeme lijepo u parku se nalazi hrpa djece, da to nije park bilo bi nogometno igralištu ili neki drugi prostor. Ne vjerujem da se većina djece druži samo po kućama. Da ovisi o tome koliko često može pozvati nekoga doma ili da se druži samo na rođendanima,mislim da bi se osjećala poprilično usamljeno (moja je jedinica, tvojih je ipak dvoje, ma kakva razlika u godinama bila).
dobro.
samo sam komentirala tvoju recenicu da se grdno varaju oni koji misle da ce moci zaobici parkice.
neki hoce, neki nece.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:13   #8687
mi nemamo park u blizini ali smo vikendima isli u park(ove) i nisam se nikad druzila s mamama u parku iako sam prilicno druzeljubiva
naprosto, svi su sjedili posebno, eventualno u paru, ili setkali za manjom djecom.
onih par rijeci o vremenu i starosti djeteta kaj izmjenis s nekim dok se djeca zajedno na klackalici ne brojim
sad jos manje, sjednem na kavu, niti ne znam gdje je dijete a kamoli mame
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:20   #8688
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dobro.
samo sam komentirala tvoju recenicu da se grdno varaju oni koji misle da ce moci zaobici parkice.
neki hoce, neki nece.
Ne znam koliko će roditelja biti tvoje sreće da se dijete nakon treće godine okrene od parka kao mjesta druženja i počinje vrijeme provoditi s vama u bicikliranju, pješačenju i šetnjama, a da se s prijateljima druži samo povremeno na rođendanima i doma. Mislim da je malo takvih, ne zato što drugi ne šeću s djecom ili ih ne vode nikuda, već zato što su parkovi ipak bliže kućama i pristupačniji za svakodnevno posjećivanje nego npr. tura bicikliranja nakon radnog dana (mada volim i ja to,ali nakako mislim da pet dana u tjednu ne bi ni maloj ni meni odgovaralo ići nekud nakon škole).

Ja bih prva potpisala da dijete provodi većinu vremena s nama u nekim aktivnostima tipa šetnje, bicikliranja, odlazaka u Maksimir (moja je u nedjelju mrzovoljila jer smo je odveli u šetnju šumom, bez društva. Drugi put ćemo joj frendicu povest. Počet ću posuđivat djecu da mojoj rade društvo.). Kaj kad ona nad svim tim bira parkić jer joj je tu društvo. Tak da mi ovoj small talk koji mrzim ne gine.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:26   #8689
al moram dopisati da moja ima opciju ispred kuce izaci i druziti se s klincima, inace bi morali u park i preko tjedna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:11   #8690
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko će roditelja biti tvoje sreće da se dijete nakon treće godine okrene od parka kao mjesta druženja i počinje vrijeme provoditi s vama u bicikliranju, pješačenju i šetnjama, a da se s prijateljima druži samo povremeno na rođendanima i doma. Mislim da je malo takvih, ne zato što drugi ne šeću s djecom ili ih ne vode nikuda, već zato što su parkovi ipak bliže kućama i pristupačniji za svakodnevno posjećivanje nego npr. tura bicikliranja nakon radnog dana (mada volim i ja to,ali nakako mislim da pet dana u tjednu ne bi ni maloj ni meni odgovaralo ići nekud nakon škole).

Ja bih prva potpisala da dijete provodi većinu vremena s nama u nekim aktivnostima tipa šetnje, bicikliranja, odlazaka u Maksimir (moja je u nedjelju mrzovoljila jer smo je odveli u šetnju šumom, bez društva. Drugi put ćemo joj frendicu povest. Počet ću posuđivat djecu da mojoj rade društvo.). Kaj kad ona nad svim tim bira parkić jer joj je tu društvo. Tak da mi ovoj small talk koji mrzim ne gine.
zar nije ona sad vec u godinama kad moze sama u parkic?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:07   #8691
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
zar nije ona sad vec u godinama kad moze sama u parkic?
Može ona sama u park. Trenutno imamo malo zafrknutu situaciju pa je muž zaključio da bi je ipak još neko vrijeme imali na oku, ali gledamo da bi ipak ona sam išla na igru. Zato i kažem da se veselim tome da je ne pratim.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:38   #8692
na zivce mi strasno ide sta random rodbina kupuje odjecu malom bez da bar pita koji broj nosi

dosla teta iz belgije i po rijecima moje mame,donesla mu prekrasnu zimsku jaknicu 98
mali nosi 104-110, visok 105cm
98 je nosio prosle zime

veli moja mama,zasto gledas brojeve,budes probala,sigurno mu bude dobra
a brojevi su onda za neznam koga
ljuta sam ko ris

i sad bi ja trebala biti zahvalna doneba sta je ona kupila neku ultra preskupu jaknu (obicno takve stvari nosi) koja mu je premala
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:15   #8693
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
na zivce mi strasno ide sta random rodbina kupuje odjecu malom bez da bar pita koji broj nosi
Mojoj je baka kupovala premalu odjeću. Ne razumijem,ako želiš nešto kupiti, pa pitaj za broj ili još bolje, nemoj kupovati odjeću. Moja je veća od klinaca svoje dobi. Baka nije nikako mogla shvatiti da ne možeš dijete dovijeka oblačiti na istom odjelu neke trgovine. Najtužnije mi je bilo kad bi joj kupila neku majicu/haljinicu u koju mala ni u teoriji ne stane, ali bi joj baka utupila da joj je "baaaš taaaman". Pa bi dijete silno željelo odjenuti nešto što puca po šavovima kad navuče jer joj je baka rekla da joj je taman . Ili one haljinice od čistog poliestera na koji mala dobije osip....ali, neee, bakino zlato će sigurno to nositi, bar broj premalo.

I da...mi smo nezahvalni jer dijete ne nosi tu odjeću već je proslijedimo dalje ili mjenjamo za nekaj drugo. Razgovor nije nikad urodio plodom.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:23   #8694
E vidite moji svi suprotno... nose barem dva broja preveliko!
Nema šanse da netko pita koji broj treba, ma neee.... kupi se da bude KOMOTNO kako kažu.
A moja starija ima 9 godina, 25 kila a visoka skoro 140.
Naravski, kupaće gaćice nosi 5/6.
Mislim da bi još stala u pampersice, ima minijaturan opseg bokova i svega ostalog.
Onda gospođa iz bliže rodbine kupi kupaći kostim, odmah 10/11.
Zamijenit ne mogu, donijela iz Italije.
Predivan, kvalitetan, skup.
I velik toliko da bi mene malo stezao oko bokova.
Mala plače, šizi, ne da mi se gubit živce.... ok obuci.
Pa ostane gologuza na plaži.
O gornjem dijelu ni ne pričamo, pokrio bi je od vrata do pupka.
Pa opet cvili... pa pošaljem i nju i kupaći...... tamo.
Eto, bezveze.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:45   #8695
Al ipak bolja verzija, bar uspiju nosit kad narastu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:24   #8696
Bolja verzija, svakako. Evo moja ce jos malo poceti nositi neke stvari sto je baka kupila jos kad je bila beba, mala sada ima 7 godina i jos koju godinu pricekamo i onda ce joj biti taman. Osim jedne trenirke, nju sam ja vec iznosila

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:32   #8697
Quote:
cjepidlaka kaže: Pogledaj post
Bolja verzija, svakako. Evo moja ce jos malo poceti nositi neke stvari sto je baka kupila jos kad je bila beba, mala sada ima 7 godina i jos koju godinu pricekamo i onda ce joj biti taman. Osim jedne trenirke, nju sam ja vec iznosila

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ovo me podsjetilo na rođendanski poklon muževe sestrične. Maloj je za PRVI rođendan donijela Zara baloner veličine 7-8. I ne, nije se mogla zeznuti jer je baloner bio nezamotan u poklon vrećici

Naravno da se povlačio po ormarima godinama, a onda kad je mala konačno došla u dob da bi ga mogla nosit, zaboravili smo na njega .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:40   #8698
Moja je dobila na ljeto poslije 3. rockasa traper sos koji joj je jos prevelik i uredno pise 8 na njemu
ja si nekako mislim da ljudi ili imaju doma ili upce ne razmisljaju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:08   #8699
probali tu famoznu jaknu (inače, uopće nije famozna, obična tanja kobasičarka, lijepa je, ali niš posebno), naravno da mu je premala..

no, htjela sam reći meni ne smeta da mi kupuju 2 broja veće stvari, bar će nekad možda nositi
jedino mi se dešavalo i to dosta puta, kad je bio manji, da su znali nositi brojeve koje nema šanse da će nositi u to godišnje doba. moj je jesenski, pa recimo nećeš tome djetetu donjeti 56 ljetno. to valjda doma poberu viškove tek toliko da nešto donesu...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:24   #8700
Meni nije cudno da ljudi koji nemaju iskustva s djecom pogrijese, pa donesu preveliko ili premalo.
Moja prijateljica i dan danas ima problema s procjenom, pa joj se ucini da odjeca s lutke (igracke) moze ici na prave bebe
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.