Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 23:10   #5021
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Malikome?
Pusti coeka
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:08   #5022
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Zašto bi jedna odrasla osoba izdržavala drugu odraslu, radno sposobnu osobu, konkretno bivšeg supružnika?

Jedini slučaj u kojem mi to ima nekakvog smisla je da imaju zajedničko teško bolesno dijete koje treba stalno prisutnog roditelja pa dotični ne može raditi. A i u tom slučaju valjda postoje neke naknade za takve roditelje.
Mislim da u slučaju teško bolesnog djeteta, kada roditelj zbog njege ne može raditi,postoje nadoknade. Ali su kao i obično užasno niske i alimentacija se izbjegava kao i u običnim slučajevima. Ne znam kako je sa novim zakonom, ali znam jednu porodicu sa troje djece, gdje je srednje dijete postalo paraplegicar, otac ih je napustio poslije par mjeseci, žena je izgubila posao, a on nije plaćao alimentaciju. Znam da su živjeli jako loše, žena je čistila kada bi se drugo dvoje vratili iz škole (i kada su postali sposobni da se brinu o bratu).
Nije uopće neuobičajeno da (oprostite, ali nije generalizacija) muž napusti porodicu kada se žena ili jedno dijete teško razboli. I ne -ne želi da preuzme brigu o djeci. A ne da mu sud "ne da"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:15   #5023
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mislim da u slučaju teško bolesnog djeteta, kada roditelj zbog njege ne može raditi,postoje nadoknade. Ali su kao i obično užasno niske i alimentacija se izbjegava kao i u običnim slučajevima. Ne znam kako je sa novim zakonom, ali znam jednu porodicu sa troje djece, gdje je srednje dijete postalo paraplegicar, otac ih je napustio poslije par mjeseci, žena je izgubila posao, a on nije plaćao alimentaciju. Znam da su živjeli jako loše, žena je čistila kada bi se drugo dvoje vratili iz škole (i kada su postali sposobni da se brinu o bratu).
Nije uopće neuobičajeno da (oprostite, ali nije generalizacija) muž napusti porodicu kada se žena ili jedno dijete teško razboli. I ne -ne želi da preuzme brigu o djeci. A ne da mu sud "ne da"
Nije neuobičajeno, možemo pričati o svakakvim divnim kombinacijama i karakterima, moralu, nemoralu itd., ali nije tema trenutno.
Mislim da se radi o kokama kojima se ne da radit, pa se to lijepo upakira u Ja sam Majka i brinem se za djecu i obitelj, a ne o bolesti, gubitku posla i sl.
Najmanje 5 takvih mi ovako na prvu pada na pamet. Jedno dijete u vrtiću, dvoje u školi, a ona se ubija od posla svaki dan, s nogu pada već oko podneva.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:05   #5024
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nije neuobičajeno, možemo pričati o svakakvim divnim kombinacijama i karakterima, moralu, nemoralu itd., ali nije tema trenutno.
Mislim da se radi o kokama kojima se ne da radit, pa se to lijepo upakira u Ja sam Majka i brinem se za djecu i obitelj, a ne o bolesti, gubitku posla i sl.
Najmanje 5 takvih mi ovako na prvu pada na pamet. Jedno dijete u vrtiću, dvoje u školi, a ona se ubija od posla svaki dan, s nogu pada već oko podneva.
E, iskreno,takve su uglavnom u braku😂 I muževi im stalno pričaju kako im je teško, te oni stvarno puno uskaču. Maloprije vidjeh (da ne rekoh -zgazih) dvije, jedna ima troje, druga petoro klinaca. Njima treba točno dva sata da odvedu djecu u školu (vidjela ih prije osam u školi) pa do vrtića, pa do trgovine...A sve je na ukupno kilometar. I onda će u 12 istu turu obići. Naravno, kada ih pitaš u prolazu kako su -umorno, nemaju vremena, toliko stvari se treba uraditi... ali to nije tema
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:50   #5025
baš je super biti zloban i tvrditi kako ova sa petero djece češe onu stvar..
jel ti imaš petoro djece?
ono, petero?
ja bi si na papiriće morala pisat kak se koje zove jbt..
jedno sere u gaće, drugo je u tantrumu, treće mora logopedu jer ima probleme u govoru, četvrtom plaćaš instrukcije jer je koma u školi, peto..već me glava boli..

a svi jedu i moraš kuhat za vas sedmero (ej?), pa nije ti dosta jedan set suđa koliko vas je, kak se uopće prevozite i u kojem vozilu?
koliko to samo posteljine ima, božemeprosti, sedam poplona (ak računam tu i muža, il on ima svoj život i ne plaća alimentaciju jer se od ove očekuje da se uzdržava i sebe i ostale ili kaj je već ovdje paradigma?), sedam jastuka, navlaka, koliko uopće ručnika, majica, tenisica..


to je ko iz snjeguljice, i sedam patuljaka, prebolesno uopće, tko to nema bolje da ne komentira tak s visoka
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:04   #5026
Pa je, zvuči kao kaos, ali hej, pa nije baš da ih je svih petero odjednom rodila. Dakle, moglo se stati nakon recimo trećeg kada se shvatilo da je to, pazi, teško.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:40   #5027
nije tema jel treba imat jedno, dvoje, pet ili nijedno
iznesena je činjenica da ih ima pet

osim toga nije ih sama rodila nego ih je netko i napravio, a taj koji ih je radio isto valjda ima svjesnost o tome da je to teško, skupo i odgovorno
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:56   #5028
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
nije tema jel treba imat jedno, dvoje, pet ili nijedno
iznesena je činjenica da ih ima pet

osim toga nije ih sama rodila nego ih je netko i napravio, a taj koji ih je radio isto valjda ima svjesnost o tome da je to teško, skupo i odgovorno
Ti s 5+ su ili veliki katolici i to funkcionira po odredjenim pravilima ili su kategorija za Otvoreno i 24 sata.
U svakom slucaju nisu bas prosjek u rastavama.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:29   #5029
jel?

a pretjerivanje u tome tko je veći katolik i funkcioniranje po odredjenim pravilima - čitaj leopold i ostalo iz kategorije vjerovali ili ne -je neuobičajeno u hr?
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 06:24   #5030
Istekao period alimentacije

Kako ukinuti trajni nalog na placu za plaćanje alimentacije? Dijete je u medjuvremenu odraslo, ima 27 godina, radi itd. U presudi ne piše do kad traje obaveza plaćanja, a u obračunu plaća kazu da oni nisu tu da tumače zakon nego rade po presudi. U kojoj stoji samo obaveza plaćanja, iznos itd.

Treba li pokretati sudski postupak ili ima jednostavniji način?
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 06:24   #5031
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ti s 5+ su ili veliki katolici i to funkcionira po odredjenim pravilima ili su kategorija za Otvoreno i 24 sata.
U svakom slucaju nisu bas prosjek u rastavama.
Bas to, ekipa s 5plus djece, na racun te djece dobije hrpu donacija, uvijek ce susjedi pokloniti viska odjece, obuce takvima, dok onima s 1 ili 2 djece- nista, jer se podrazumjeva da je lakse s 1 ili 2, nego s 5.
Roditelj i nauci najstarije dijete da brine o mladem, nije bas da roditelj skace oko svih 5, vec stariji pazi na mladeg, mladi na jos mladeg i tako skupa su..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:18   #5032
Da li moram i kome dostaviti potvrdu da dijete nakon navrsenih 18 god pohada fakultet da bi se alimentacija nastavila uplacivati?
edit...dobila sam odg, hzzu treba dostaviti

Zadnje uređivanje Splicanka123 : 15.01.2018. at 15:37.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:53   #5033
Postovani, pitam za priju, da li moze tuziti muza dok su u braku i dalje, na nacin da on ne dopridonosi novcano zajednickom kucanstvu po njenom misljenju da daje premalo, tu je i 3 mal.djece, da li se itko susretao s takvim necim?
__________________
All you need is LOVE!
SPECIJALNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:20   #5034
Quote:
SPECIJALNA kaže: Pogledaj post
Postovani, pitam za priju, da li moze tuziti muza dok su u braku i dalje, na nacin da on ne dopridonosi novcano zajednickom kucanstvu po njenom misljenju da daje premalo, tu je i 3 mal.djece, da li se itko susretao s takvim necim?
Razgovor...
Mediacija u CZSS unutar Obiteljskog centra ali sve i dalje ostaje na dobrovoljnoj osnovi tj. ako pomogne dobro je ako ne pomogne nikom nista na zalost.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:48   #5035
Skrbnik sam.
Bivšoj je davno određeno 500kn alimentacije.
Bivša sad već ima dvoje djece u novom braku.

Centar je meni srao da imam pravo tražiti cca 870kn jer mi sin školarac.

Bivša ne plača niti ovih 500kn redovito, sa studenim prošle godine je imala duga 3000kn od zadnjih godinu i pol, i čudo to je platila.
Od prosinca opet nema uplata, kaže da kad bude imala platit će.

Sad me zanima - kakav je to zakon ako nemože njenom mužu sjest na plaću? To je njihov odabir bio, njezin da se rastavimo i meni ostane dijete.

Centar nam je prije cca godinu dana dao papir sa kojim se sami moram nanovo dogovoriti sve, sud to potvrdi i postaje legalno na novo...Da nije kao po zakonima od prije par godina kad smo se rastali.

Trebali smo se dogovoriti oko tih 870kn, iako je moglo opet manje prema dogovoru.

Nismo ništa dogovorili, kao da papir nismo dobili. I dalje isto, 500kn mjesečno, srijedom i jedan dan za vikend ide kod nje.
Ja nemam ništa protiv tog viđanja, dijete mora sa mamom biti.

Centar je rekao da ako nebude dalje plačanja, da podnesem njima zahtjev da će oni meni isplačivati alimentaciju a oni će dalje nju goniti da njima vrača.

Molim savjet- jel to i dalje istina? Nemam volje se više sa njom prepucavati, no morat ću.

Jer prije svega mene su iz centra napdali da se ne brinem dovoljno da dijete dobiva novce koje mora od nje.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:04   #5036
Itko? Šta, da sam žensko i da muško ne plača - već bi se buna radila.

Jel se promjenilo šta u zakonu? Kako navodim prije godinu dana su mi rekli da ako nebude plačala da se obratim da će centar isplačivati, a oni će nju teretiti.

Plus centar zahtjeva da plača cca 870kn jer je školarac, iako je nezaposlena bla bla..tu se nismo mogli dogovoriti ništa.

Znači - jel i dalje ima ta stvar da centar meni plača minimum što mogu oni (a to je oko 550kn bilo koliko se sječam), a oni nju gone?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:11   #5037
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Itko? Šta, da sam žensko i da muško ne plača - već bi se buna radila.

Jel se promjenilo šta u zakonu? Kako navodim prije godinu dana su mi rekli da ako nebude plačala da se obratim da će centar isplačivati, a oni će nju teretiti.

Plus centar zahtjeva da plača cca 870kn jer je školarac, iako je nezaposlena bla bla..tu se nismo mogli dogovoriti ništa.

Znači - jel i dalje ima ta stvar da centar meni plača minimum što mogu oni (a to je oko 550kn bilo koliko se sječam), a oni nju gone?
Ima i dalje ta stavka. Ona mora 3 mj nosta ne uplatit i onda ti mozes trazit od centra da ti uplacuju a onda oni nju dalje tuze.
S tim da centar placa 50% iznosa alimentacije. Dakle u tvom slucaju 250kn na 3 god. Iza toga opet nemas nista.
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:42   #5038
hmm da, tako nešto su pričali, ali se računalo 50% od najmanje alimentacije, što je tada u slušaju bilo 870kn pošto je ona nezaposlena.

Ona plaća (tj plača je) 500kn jer smo se tako dogovorili.

Mislim da su nešto spominjalo 480kn da mogu plačati, to je to valjda.

Dobro a koje su mi druge solucije? Mislim ovo je prvi korak prema nečemu da se krene plačati ili moram privatno tužiti? Jer neželim više to sa dogovorom za 500kn, neka plača normalnu minimalnu alimentaciju.

Dijete je drugi razred, ima svoje potrebe - mislim nije da nema sve što mu treba, no kažem - zadnji put su na mene prvo digli galamu da ja ne poduzimam mjere da ona plača njemu što mora. I tu ima istine.

Ona je u braku, ima dvoje djece sa drugim mužem, šta naše pravosuđe nemože gledati taj odnos da je ona udata i da ima izvor financija?

Zadnji put kad sam došao radi neplačanja itd, pozvali su nas na razgovor i dali papir koji možemo sami ispuniti sa svim uvjetima - od viđanja, skrbništva, alimentacije. I da kad potpišemo donesemo njima, oni to na sud šalju i to je to. To je kao papir vezan uz promjene oko detalja u skrbništvu.
Naravno, ispunili smo sve, no čim smo došli do novaca tu je bio zastoj i nismo ništa dogovorili na novo, nego je ostalo po staro.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:57   #5039
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Sad me zanima - kakav je to zakon ako nemože njenom mužu sjest na plaću?
zamisli da tebi Zakon sjedne na plaću, za dijete koje uopće nije tvoje i ima dva živa roditelja. to bi tebi bilo fer i u redu?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:38   #5040
Pa valjda je dijete bitnije od tog njenog novog muža?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.