Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 03:19   #12281
Svi će kupiti BTC i svi će se obogatiti bez ikakvog rada. Dobro pobjeđuje zlo.
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:24   #12282
a profiti od 1500 posto mjesecno su najuobicajenija stvar. Odrziva. Majke mi.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:26   #12283
Tako je. I oni koji brane (vojnom silom) svoj novac će mirno pasti bez ikakvog otpora. Utopija je napokon postala stvarnost.
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:27   #12284
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Cek. Ti to o euru pricas?. Zaboravio si da to sto ti sad spominjes se nedavno dogodilo u Grckoj ili ak osi dovoljno star u YU- Jednostavno su banke (drzava) zatvorile vrata i to je bilo to. Nema isplate . samo na kapaljku.

znaci BTC jos to nije dozivio sto eto u Grckoj euro je. Sve sto si nabrojao. Netko im je jednim klikom zabranio sve. nisu mogli doc do svog novca itd...

Znaci brzo treba euro prodat koji imas i kune i kupit BTC jer eto to se jos nije desilo s BTC
Ali ako ja imam u čarapi milijun Eura, mogu mi zabraniti kurac.
Jedino mogu biti toliko nesretan da mi inflacija pojede novac ali to je druga tema.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:30   #12285
Ova tema ima previse onih, pametnih, koji nisu kupili pa sad seruckaju.
Old Danas, 03:31   #12286
Quote:
Gusenica kaže: Pogledaj post
Papir ne može niko da ti izbije iz ruke samo može da odštampa još koliko god hoće takvih istih papira kao taj što je u tvojim rukama i da učini da s tim papirom možeš samo dupe da obrišeš.
Rekoh maloprije, inflacija je druga tema.
Netko klikom ciljano meni može ograničiti kupovnu moć jer mu npr. politički nisam podoban, protivnik sam sustava.
I naštetiti samo meni.
Ali država neće svjesno obezvrijediti svoju valutu samo kako bi eto, meni naudila.
Miješaš kruške i jabuke.
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:37   #12287
Quote:
Ćisto Sumljam kaže: Pogledaj post
Tako je. I oni koji brane (vojnom silom) svoj novac će mirno pasti bez ikakvog otpora. Utopija je napokon postala stvarnost.
to i ja citavo vrijeme tvrdim. ovoga puta sve je drugacije.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:37   #12288
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Samo dobri stari keš.
Jer keš mi nitko ne može izbit iz ruke jednim klikom niti mi ikako može zabraniti da ga koristim.
U povijesti je bilo stotine političkih sustava koji su ljudima ograničavali osnovna prava, bit će ih još stotine.
Tko mi jamči da neki od njih neće jednog dana blokirati ili ograničiti transakcije iz nekih svojih razloga?
Samo jebi ga, ljudi su kratkovidne ovce i trče u istom smjeru kao ovce. Kao tinejdžerke oduševljene šarenim i sjajnim stvarima.

Prije 4-5 godina sam čitao o Bitcoinu, već se spremao upustiti u to jer mi se činilo zgodno ,kao nekakva dopuna standardnom obliku plaćanja. Ali sam odustao kad sam pročitao da s tim ne možeš kupiti skoro ništa. Poslije uopće nisam pratio što se s tim događa jer me nije zanimalo. Pa nisam ni vidio rast cijene.
Šteta što nisam uložio i nekako ga zamijenio za PAPIRNATI novac.
Ali ovo što neki pričaju o potpunoj zamjeni papirnatog novca sa elektroničkom valutom me užasava. Ne daj Bože. Dopuna - da, potpuna zamjena - ne.
Ne može baš tako lako klikom, ali može zakonom preko vikenda, na "telefonskoj" sjednici.

Indija je samo ukinula najveću novčanicu, pa su mnogi popušili. Eurozona je mijenjala svoje valute, pa su mnogi također popušili.

Čisto 2 primjera iz nedavne prošlosti gdje su mnogi popušili.

Još ako imaš novce neke kvazi-države ili neke koja bi se možda htjela rješiti valute kako bi se rješila dugova (USA) i zajebala one koji gomilaju dolar, sve je moguće. U biti, sve je moguće u svakom trenutku ovog svijeta. Samo još imaj na umu da se trenutno sve brže i brže situacija mijenja nego prije 20 godina.

U ropotarnici povijesti: 2001 Punto Sporting 1.2 16V LPG, 2008 Alfa Romeo GT 3.2 V6, 2009 Z750, 2009 Civic Type R GT
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:48   #12289
Jel bio ovdje netko tko je masno zaradio na ovome? Baš zbog toga sam i došao na temu.
Evo, mene je spriječilo samo to što ja, tadašnji brucoš, nisam vidio mogućnost šire upotrebe bitcoina za vlastite svrhe.
A nisam ni pomislio da bi mogao toliko vrijediti. Da sam tada slučajno kupio nešto bitcoina kao što slučajno nisam, danas bi lijepo profitirao.
No dobro, život ide dalje. To je kao da žalim jer nisam uložio u neke dionice a nemam pojma o dionicama niti se bavim time niti me to zanima.
Besmisleno je.

Koliko sam skužio, i danas je ta zarada upitna. Jer jedini način da to unovčiš je da kupiš nešto materijalno sa bitcoinom i onda preprodaš za konvencionalni novac.
Jesam li dobro informiran?

I sve mi ovo smrdi. Već 2-3 godine po raznim portalima iskaču sponzorski članci sa nekakvim besplatnim knjigama o virtualnim valutama.
Netko to iz nekih razloga već dugo sponzorira i medijski gura.
Mislim da se tu kuha nešto složenije od strane glavnih centara moći svijeta.
Kao da bi oni samo tako gledali kako im bitcoin uzima financijsku moć.
Stalno puštaju probne balone o nekakvim restrikcijama slobode govora na internetu,
ali eto, baš pred bitcoinom su nemoćni i bitcoin će pobijediti bankarske centre moći i svi ćemo živjeti u utopiji.
Moš mislit.
Vrijeme će pokazati.
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:57   #12290
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne može baš tako lako klikom, ali može zakonom preko vikenda, na "telefonskoj" sjednici.

Indija je samo ukinula najveću novčanicu, pa su mnogi popušili. Eurozona je mijenjala svoje valute, pa su mnogi također popušili.

Čisto 2 primjera iz nedavne prošlosti gdje su mnogi popušili.

Još ako imaš novce neke kvazi-države ili neke koja bi se možda htjela rješiti valute kako bi se rješila dugova (USA) i zajebala one koji gomilaju dolar, sve je moguće. U biti, sve je moguće u svakom trenutku ovog svijeta. Samo još imaj na umu da se trenutno sve brže i brže situacija mijenja nego prije 20 godina.
Da, mnogi. Ali nitko to neće raditi kako bi naudio SAMO MENI jer mu politički ne odgovaram.
U tome je prednost konvencionalnog, papirnatog novca.

Zamisli živiš u Jugi, imaš po današnjim standardima 1000 eura mjesečnih primanja, kažeš da podržavaš slobodnu, kapitalističku Hrvatsku, ili ispričaš neki vic o Titu i samo odjednom imaš 100 eura mjesečno.

Ne, hvala. Daj mi papir, ili ako imam veću količinu papira, kupim zlato ili neko drugo uvijek vrijedno materijalno dobro i negdje ga spremim tako da mi ne može propasti u slučaju nekog kaosa.
Odgovori s citatom
Old Danas, 05:05   #12291
Tvrda je činjenica da je određeni broj ludi zaradio na ovom hypeu kriptovalutama.

Međutim većina ne može zaraditi jer je ovo jednostavno smoke in the water. Ista priča kao dotcom revolucija.
Da li je internetu next big thing bio 90ih. O itekako je. I koja firma je prezivila taj kaos? Google, Amazon,Apple(i to nakon jebenih vožnji) i još šačica firmi.
Dosta je ovo pogledati http://money.cnn.com/galleries/2010/...dot_com_busts/. I odma je sve jasnije

Ovi je čisti bubble I ima sve karakteristike istog:
1. Nova stvar, tehnologija, tržište kakve do sad nije bilo
2 Fantastični naslovi u medijima kako su se neki ljepo obogatili
3 luđački rast cijene gdje se može napraviti "quick buck" Sami tako

Problem je što mjehuri gravitacijom vuku i najveće a njihovo trajanje i visina se ne mogu točno predviditi. Bitxonit može narasti još 3x do 4x-5x, ali ja i dalje tvrdim da je mjehurcina kakve nema. Ulazem svoje novce ali ovo štapom nebi dirao, svaka čast ko je pazario pa sad mori slatke brige ali meni ovo vrijednosti nema ama baš nikakve.
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 05:32   #12292
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Da, mnogi. Ali nitko to neće raditi kako bi naudio SAMO MENI jer mu politički ne odgovaram.
U tome je prednost konvencionalnog, papirnatog novca.

Zamisli živiš u Jugi, imaš po današnjim standardima 1000 eura mjesečnih primanja, kažeš da podržavaš slobodnu, kapitalističku Hrvatsku, ili ispričaš neki vic o Titu i samo odjednom imaš 100 eura mjesečno.

Ne, hvala. Daj mi papir, ili ako imam veću količinu papira, kupim zlato ili neko drugo uvijek vrijedno materijalno dobro i negdje ga spremim tako da mi ne može propasti u slučaju nekog kaosa.
Ne znam kako ti misliš da netko u ovom slučaju želi uništiti samo mene, dok imam BTC?

Sve stvari na svijetu, imaju prednosti i mane. Samo svatko za sebe treba odlučiti što želi, a što ne želi.

Što se tiče zlata... bolje bi prošao da sam kupio BTC, nego kupio zlato. Sad bi mogao kupiti barem 15x više zlata nego što sam kupio, kad bi unovčio BTC.

U ropotarnici povijesti: 2001 Punto Sporting 1.2 16V LPG, 2008 Alfa Romeo GT 3.2 V6, 2009 Z750, 2009 Civic Type R GT
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 06:27   #12293
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ti misliš da netko u ovom slučaju želi uništiti samo mene, dok imam BTC?

Sve stvari na svijetu, imaju prednosti i mane. Samo svatko za sebe treba odlučiti što želi, a što ne želi.

Što se tiče zlata... bolje bi prošao da sam kupio BTC, nego kupio zlato. Sad bi mogao kupiti barem 15x više zlata nego što sam kupio, kad bi unovčio BTC.
Ništa nisi shvatio.
Odgovori s citatom
Old Danas, 06:31   #12294
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Tvrda je činjenica da je određeni broj ludi zaradio na ovom hypeu kriptovalutama.

Međutim većina ne može zaraditi jer je ovo jednostavno smoke in the water. Ista priča kao dotcom revolucija.
Da li je internetu next big thing bio 90ih. O itekako je. I koja firma je prezivila taj kaos? Google, Amazon,Apple(i to nakon jebenih vožnji) i još šačica firmi.
Dosta je ovo pogledati http://money.cnn.com/galleries/2010/...dot_com_busts/. I odma je sve jasnije

Ovi je čisti bubble I ima sve karakteristike istog:
1. Nova stvar, tehnologija, tržište kakve do sad nije bilo
2 Fantastični naslovi u medijima kako su se neki ljepo obogatili
3 luđački rast cijene gdje se može napraviti "quick buck" Sami tako

Problem je što mjehuri gravitacijom vuku i najveće a njihovo trajanje i visina se ne mogu točno predviditi. Bitxonit može narasti još 3x do 4x-5x, ali ja i dalje tvrdim da je mjehurcina kakve nema. Ulazem svoje novce ali ovo štapom nebi dirao, svaka čast ko je pazario pa sad mori slatke brige ali meni ovo vrijednosti nema ama baš nikakve.
Baš to. Sad kad je ovo sve eksplodiralo u medijima i postalo mainstream je vjerojatno prekasno. Možda se još može nešto zaraditi, ali vjerojatno svaki dan možeš očekivati strmoglavo padanje vrijednosti.
Tko je jamio, jamio je, manje više. To je moj dojam.
Odgovori s citatom
Old Danas, 06:40   #12295
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bitfinex je kreirao hrpu virtualnog novca, navodno vrijednu milijardu USD, koji će prvo imati takav efekt da napumpa cijenu bitcoina i svih ostalih kriptovaluta.

Nakon toga, Bitfinex i njegovi insideri mogu istovariti te napumpane kriptovalute naivcima koji ih sad kupuju po $20k.

Naravno da neće naglo prodavati nego će lagano istovarivati, za što je sad idealno vrijeme jer ovce upravo hrle po bitcoin od $20k "jer će ga nestati do 2140 i cijena može samo gore".

To naravno rade zato što nisu dovoljno naivni da vjeruju u btc od milijun dolara, to the moon, hodl i slične gluposti, nego će se zadovoljiti s profitom od par desetaka milijuna već danas.

Nije mi baš jasno kako ne vidiš interes nekoga da kreira lažan novac, za njega kupi kriptovalute, kojima je u međuvremenu napumpana cijena, i onda ih proda za USD.

A na ovakvim naivcima počiva cijela piramida.

Mcap od 290 milijardi dolara je fiktivna brojka, to nije stvarna vrijednost, nego ekstrapolacija temeljena na trenutnoj napumpanoj cijeni.

Po toj cijeni možeš prodati vrlo malo bitcoina prije no što cijena počne padati, pa onda počnu pucati oni japanski margini s omjerom 1:15, pa ljudi počnu redeemati tether za USD, pa kad vide da ne ide nastane panika, pa onda krdo zabije cijenu btc-a u zemlju. U ovoj zadnjoj fazi ćeš ti vjerojatno prodavati zadnje bitcoine da ne ostaneš bez gaća, a iskusniji traderi poput Kucila će kupovati.

Cijela stvar će se vjerojatno početi odvijati ili kad malo padne cijena btc-a, ili kad američki regulatori odu malo istražiti situaciju oko Bitfinexa (a što su sad dužni početi pratiti, jer futuresi su na reguliranom tržištu u Chicagu, a ne na nereguliranom btc tržištu), pa otkriju da ovi nemaju milijardu dolara pokrića za tether.

A kako komentiras 24h bitcoin trade volume od 14 mlrd usd, i da li je neki weekly volume od 100mlrd mogao nastati pumpom od 1 mlrd?

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.