Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 22:12   #521
Quote:
kleo55 kaže:
Kaparila sam Mazdu 3, dolazi mi u 11 mjesecu
Ma nema zene do one u BMW-u...
zato cu si JA kupiti jedinicu malu...
Glupa krava is offline  
Old 20.10.2006., 13:34   #522
Quote:
Glupa krava kaže:
Ma nema zene do one u BMW-u...
zato cu si JA kupiti jedinicu malu...
ja te ženim odmah
__________________
Domo Arigato Gozaimasu :)

http://i6.photobucket.com/albums/y21...less-annoy.gif

ovako
IwamaKodo_San is offline  
Old 20.10.2006., 14:21   #523
Quote:
impoSIBILA kaže:
pa ne znam. neke žene preferiraju muškarčine koji ih mlate tri puta dnevno a ja eto imam "sonju" koji vrijedno radi i dobro skrbi o svojoj obitelji.


moj "sonjo" je istina bio mamin sin ali sam tu bitku dobila pa...
Gledaj, ja imam muza koji radi i zaradjuje vrlo, vrlo dobro ali je muskarac. To muskarac ne znaci da me tuce, da vice na mene ali to znaci da zeli zenu koja ce mu biti partner a ne drugu mamu da ga odgaja.
Ja sam supruga koja radi i vrlo, vrlo dobro zaradjuje ali sam zena. To zena ne znaci da trebam nekog da mi zamjeni zarulju ili donese paket mlijeka iz podruma ali to znaci da trebam partnera na kojeg se mogu osloniti a ne treba mi mamina maza koju cu kaznjavati durenjem ili uskracivanjem seksa.

To sto je on BIO mamina maza i to sto si ti njega PROMIJENILA su price za malu djecu... A to i sama znas inace ne bi bacala toliko drvlja i kamenja na ljubavnice i svakoj takvoj temi bila poklopac.

I dalje mi te zao, ne znas sto propustas u zivotu i braku u kojem nitko nikoga ne treba odgajati ucjenama, u kojem postoji rijec kompromis i u kojem su partneri toliko sigurni da ne vide prijetnju u svim osobama suprotnog spola
penelop@ is offline  
Old 20.10.2006., 18:30   #524
Quote:
kleo55 kaže:
Nema nista novog, osim sto je muz jucer navecer poslao SMS u kojem najboljem sinu na svijetu cestita imendan i salje pusu. Ne znam sto bih mislila, jednostavno ne znam

Prije neki dan je moja sestra slucajno naletjela na svekrvu na trgu, pa pita i ona za malog, na sto joj je sestra rekla da ga dodje pogledati. Svekrva joj je odgovorila da je nazalost jako prezaposlna i zauzeta i da nema vremena. Sad mi je stvarno lakse, jer sam mislila da mozda nesto s njima nije u redu kad ne pitaju za dijete odnosno unuka, ali sad mi je lakse jer znam da imaju puno posla.
Kleo, goni ti to sve k vragu, kupi dooobru sjedalicu (ne žali i 300 EUR za sjedalicu, jer dječja sigurnost je jaaaako bitna, a ima mnogo razlike između sjedalice i sjedalice, vjeruj!), malca u auto, i juriš u Mazdi 3 .
Nego, koji si motor i opremu odabrala?
Galileo is offline  
Old 20.10.2006., 21:51   #525
Quote:
penelop@ kaže:

To sto je on BIO mamina maza i to sto si ti njega PROMIJENILA su price za malu djecu...

nažalost, bojim se, točno... pitam se ponekad vole li uopće te "takve" majke te svoje glorificirane sinove, kad, odgajajući ih, ni na trenutak nemaju u vidu kako će oni jednom funkcionirati u braku. i, tako, lakirajući nokte i nemajući to u vidu, ostavljajući samo svoj idiotski "majčinski pečat", želeći biti zapamćene kao patetična utjelovljenja ljubavi, sve što mogu, zajebu..

iako, dakako, ne može se ni za sve kriviti majke, ako govorimo o odraslim ljudima.
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Old 25.10.2006., 10:26   #526
taj frajer je idiot, ta žena treba otići od njega....frajer je jedva čekao izgovor da pobjegne od nje...i našao ga je u nekoj trivijalnoj gluposti....jadna žena....savjet ženi - nađi si nekog boljeg muškarca.....da sam upoznao ženu s djetetom koja je žena mojih snova - ja bi ju oženio...i točka
marioreni is offline  
Old 30.10.2006., 09:56   #527
Quote:
deep in the sun kaže:
i, tako, lakirajući nokte i nemajući to u vidu, ostavljajući samo svoj idiotski "majčinski pečat", želeći biti zapamćene kao patetična utjelovljenja ljubavi, sve što mogu, zajebu..
morala sam reagirati na ovaj post, naime moja 62godisnja uskoro bivsa svekrva je imala nevjerojatno duge nokte i uvijek ljubicasto ili crveno nalakirane sin joj se vratio, opet zivi s njim, i za cudo, nije odusevljena situacijom, citiram "nervozna je sto nikako da ga se rijesi..."

inace, jucer smo proslavili djetetov prvi rodjendan, tata je opet poslao sms
ako netko ima dobrog brakorazvodnog odvjetnika/icu za preporuciti, dajte mi posaljite na PM.. thnx
kleo55 is offline  
Old 31.10.2006., 13:07   #528
sms???????? A STVARNO SI JE DAO TRUDA NEMA ŠTA GONI TO K VRAGU, NE VOLI TAJ BAŠ TAKO SVOJE DIJETE, A TEBE JOŠ MANJE. ČIM PRIJE GA SE RIJEŠI, NEZNAM KAKO JOŠ NISI, PROČITALA SAM UPRAVO SVE TVOJE POSTOVE I NE MOGU VJEROVAT
mila jovovich is offline  
Old 10.11.2006., 18:22   #529
Quote:
kleo55 kaže:
Moja najuza familija koja zna situaciju misli da on ima neku drugu.
Da, najvjerojatnije tu sogoricu, ne?


Quote:
kleo55 kaže:
ga to nedavno mirno i otvoreno pitala, uz molbu da se ne naljuti zbojg mojeg pitanja,
Kleo55, jesi sigurna da nisi odrasla u okruzju gdje su te iskoristavali? Ili si izmisljeni lik i smijes se nama koji se javljamo pomoci ti.

Jesi razmisljali o bracnom savjetovanju? Ili barem psiholoskoj pomoci za tebe, ako on ne zeli ici? Puno pomogne s nekim razgovarati, s nekim tko je objektivan i moze ti pomoci postaviti svoj zivot na noge. Nekad ljudi u teskoj situaciji pocnu se ponasati kao da su depresivni, kao da ne zasluzuju neke osnovne stvari u zivotu (kao naprimjer gore, gdje se ponasas kao da ne zasluzujes jedan obican razgovor...)

Da ne spominjem udaranje... sto god da si izgovorila, samar se nikada "ne zasluzi". Ocito da ste bili u problemima, trudnoca je stvari samo eskalirala. Sada nakon trudnoce, on je ocito dobro razmislio i dosao do zakljucka. Bilo bi fer da te informira o svom procesu razmisljanja.
Shtefitza is offline  
Old 10.11.2006., 18:28   #530
Quote:
kleo55 kaže:

Razmisljam o odlasku u neko psiholosko savjetovaliste, mislim da ne bi stetilo...
Dobra ideja, oni ti pomognu da prodjes kroz tu kriznu situaciju...

Quote:
kleo55 kaže:
sad nam jos preostaje rijesiti gradiliste i razvod.




Quote:
kleo55 kaže:
Klinac je inace izvrsno, prohodao je u medjuvremenu
Shtefitza is offline  
Old 10.11.2006., 18:29   #531
Quote:
kleo55 kaže:
ali sad mi je lakse jer znam da imaju puno posla.
Kleo55 - izmisljeni lik?
Shtefitza is offline  
Old 10.11.2006., 20:34   #532
Quote:
Shtefitza kaže:
Kleo55 - izmisljeni lik?
zasto izmisljeni lik? od krvi i mesa sam

ne znam, moze biti da su me ljudi iskoristavali, npr. u srednjoj, na faksu, uvijek bi se posudjivale moje biljeznice, zadace, prepisivali ispiti od mene i tak... ali me osobno to nikad nije smetalo, bilo bi mi drago da mogu nekome pomoci
kleo55 is offline  
Old 11.11.2006., 11:34   #533
Quote:
zegerege kaže:
Bježi glavom bez obzira!
Odi zapaliti svijeću na kamenita vrata što je kreten sam odlučio otići!
Pamet u glavu ženo!!!
To je to....
jozooooo is offline  
Old 14.11.2006., 21:48   #534
Quote:
kleo55 kaže:
evo da odgovorim na potpitanja i dodam par detalja kojih u uvodnom postu nije bilo...

Tu je jos jedan zanimljiv detalj oko tog zemljista, prije nego sto smo podnijeli zahtjev za lokacijsku dozvolu (nakon sto je arhitekt isprojektirao kucu po nasim zamislima) trebalo je pola zemljista prepisati na supruga. Naravno, moja je ideja bila da mu ja pola zemljista darujem, da bi se izbjeglo placanje poreza. No njegova velicina nije mogla podnijeti da se njemu nesto DARUJE, pa je inzistirao da radimo kupoprodajni ugovor, na sto se naravno moralo platiti porez na promet nekretninama. Ja sam glupaca potpisala taj ugovor, na odredjeni iznos, koji on naravno nije platio, (dakle kao da sam zemlju prodala i dobila novce), nego je cijela stvar bila izvedena na taj nacin samo da nebi ispalo da njemu netko nesto daruje. Jos su nas kod javnog biljeznika cudno gledali i pitali zasto ne radimo darovni...

Inace suprug nije nasilan tip, obje situacije s udaranjem su bile u svadji, medjutim ne sjecam se sto sam konkretno rekla prije nego sto me udario, medjutim, cinjenica je da sam u tom periodu bila poprilicno osjetljiva i razdrazljiva (tim vise jer sam 5 mjeseci morala iskljucivo lezati zbog komplikacija u trudnoci i cesto sam bila sama jer je on puno radio i kasno se vracao doma).
Draga moja Kleo, vjerujem da ga voliš jer ga ne bi inače toliko molila da se vrati. Iskreno - nisam dalje od ovog ni čitala ...tvoj uvod, i dva odgovora, bili su dovoljni da mi želudac počne radit osmice...
Ljubav je divna stvar i brak još divniji - kad ga dijeliš s pravom osobom.

1. Ako je tako OLAKO otišao, a tolike uvjete postavlja da se vrati onda mislim (pogotovo što se i prije prijetio razvodom braka koji još nema ni 2 g!) da je samo napravio nešto što je želio i što bi prije ili kasnije - nakon još nekog broja protraćenih godina i napravio

2. Olako shvaća brak i obaveze, a očito i život općenito i mislim da ti je time napravio medvjeđu uslugu. Iako se tebi sad to tako ne čini, ali često se LOŠE stvari događaju s razlogom kojeg u datom trenutku ne možemo shvatiti, a nakon par godina ispadne da je to zapravo bio - dar!

3. Znam da ti je teško sada samoj s tako malim djetetom, ali pruži mu ljubav i sve će biti ok! Vjeruj mi - i ja sam dijete rastavljenih roditelja. Nemam nikakvih kompleksa danas radi toga, a bila sam dijete rastavljenih roditelja pred 25 godina kada je to bila RJEĐA pojava nego danas.

4. Najviše mi je zaparalo uho ovo da te udario dok si bila trudna. Oprosti, ali za to ne postoji ni jedno opravdanje i ni jedan razlog. Ne postoji čak i da nisi bila trudna. Iz bliske obitelji znam primjer takvog ponašanja u početku braka. Vjeruj mi na riječ (i znam da ćeš sada misliti "ali on nije takav" - ali ni ovaj muškarac "nije bio takav") da je njihov dvadesetogodišnji bračni život bio pakao za nju a najviše za djecu. Što vrijeme dalje odmiče, počinju biti prisutni i psihički oblici maltretiranja (ne mora te šamarati!) a to je ono NAJGORE - jer tada te iznutra lomi i više nisi dovoljno jaka ni dovoljno svoja da odeš. Ta žena je otišla nakon 20 godina. I preporodila se. Njena djeca još danas nose traume iz djetinjstva a odrasli su ljudi, sa svojim obiteljima. Da li to želiš sebi i svom djetetu? Situacije su, kažeš, bile U SVAĐI? Pa u TAKVIM situacijama se to i dešava. U svađama. Znaš, drugi se DURE ili VIČU, ali NE ŠAMARAJU

5. To sa zemljištem... isto vrlo škakljivo pitanje...
daru is offline  
Old 14.11.2006., 22:04   #535
Quote:
kleo55 kaže:
Kaparila sam Mazdu 3, dolazi mi u 11 mjesecu

Za PDS imam vremena do 1.11. za prijavu, i vjerujem da cu ga zavrsiti, bez obzira na to sto je kolega "Mislim..." pesimistican DDvoumim se nesto izmedju 2 programa, ali to cu uskoro odluciti.

Inace, nismo se vidjeli vec vise od 5 tjedana, dakle u tom periodu nije vidio niti dijete, a zadnje smo se culi prije 2 i pol tjedna. Ja ga vise ne zovem, a ne zove niti on... Isto nitko od njegovih nije nazvao vec 4 mjeseca i pitao sto je i kako je dijete. Tjesim se da je i bolje tako, samo bi se zivcirala da mi "valjda_uskoro_ex_svekrva_going_to_be" dolazi svaki vikend sa zeljom da pregleda dijete

Sogorica, (ona koju je muzev brat ostavio s klincem), mi je dala broj svojeg odvjetnika, sad samo jos cekam da prodje malo vremena da odvjetnika i nazovem...

Inace suprug je rekao da slobodno nadjem odvjetnika i posaljem mu papire ako je razvod to sto JA zelim (on to kao ne zeli, nego sam ja valjda svemu kriva, pa i razvodu )..

Razmisljam o odlasku u neko psiholosko savjetovaliste, mislim da ne bi stetilo...

Inace, nacelno smo se dogovorili o podjeli imovine, medjutim kad je to trebalo sprovesti (dakle rijesiti u banci da mi se makne s racuna i kod biljeznika vratiti gradiliste), zavlacio me 3 tjedna i odgadjao svaki put. Obzirom da sam cula da si trazi i kupuje stan, digla sam novce (obzirom na izgubljeno povjerenje mogla sam cekivati da ce ih on dici bez obzira na dogovor, btw. njegov je brat svojoj uskoro bivsoj zeni digao nekoliko stotina tisuca Kn), sad nam jos preostaje rijesiti gradiliste i razvod.

Ne zuri mi se bas HITNO s razvodom, mucno mi je jos uvijek ici kod odvjetnika i onda sud, pa centar za socijalnu skrb i sto vec, bojim se da ce mi to biti veliki pritisak, pa jos zelim malo pricekati da mi u glavi stvari jos bolje sjednu na mjesto.

Klinac je inace izvrsno, prohodao je u medjuvremenu

Da, to ako TI želiš je tipično PREBACIVANJE KRIVNJE. Jadan on nikad ne bi i vjerojatno si ti krivo protumačila njegov bezglavi bijeg i odsustvo, ali kad već inzistiraš - pa dobro, onda se on neće buniti i brkati ti planove nekakvim povratkom itd itd. All seen before.
Što se odvjetnika tiče - imaš pravo. Kako god ti drago. Razvod je stvar unutarnje odluke a ne papira. Baš kao i brak. Očito komad papira na kojem piše "Da!" ne znači više puno - s njim ili bez njega osuđeni smo na neizvjesnost vremena u kojima živimo. Bitno je da U SEBI kažeš glasno i jasno što želiš i da u sebi napraviš križ - tog trenutka se osjeti OLAKŠANJE. Najgori su trenutci dok se LOMIŠ - da ili ne , što ću , kako ću.... Trenutak ODLUKE je trenutak oslobođenja.
A sudeći po opisima - definitivno si DOBRO odlučila.
Čeka te još puno posla! Još puno rada na sebi. Razvod ostavlja neke ožiljke kojih nisi svjesna u početku - nepovjerenje u prvom redu - prema drugima ali i prema sebi. "Što ako opet fulam?" "Što ako...?"
E pa dogovaraj se sa sobom dok ne dođeš do : PA ŠTO ako opet fulam! Imam pravo griješiti i ispravljati svoje greške, ali zbog straha od njih ne želim se zatvoriti u sebe i ne proživljavati sve ono što zaslužujem!" - to je KONAČNA pobjeda nakon razvoda, ne ona na sudu - tko je dobio kauč a tko fotelju
daru is offline  
Old 22.11.2006., 03:05   #536
Izvrsno "daru"!
m@l@ pl@v@ is offline  
Old 23.01.2007., 11:08   #537
closure

Bok svima, evo da se javim, ovo ce biti moj zadnji post na temu... Naime suprug je preko nekih prijatelja saznao da pisem o nasim problemima na forumu i jako mu smeta sto razmjenjujem razmisljenja s nepoznatim ljudima i smatra to zlonamjernim i pakosnim cinom uperenim protiv sebe.

S druge strane, meni je ovo pisanje pomoglo da se suocim s problemom koji sam prethodno potiskivala iz nevjerice da je uopce moguce da se takvo nesto dogodilo i pocela sam razgovarati s ljudima iz okoline (prethodno sam to tajila jer sam se nadala da ce se ON vratiti, pa bi kao bilo bolje da nitko niti nezna da je otisao...) U svakom slucaju, postignut je terapeutski ucinak

Anyway, vasi su mi odgovori pomogli u trenutku kad sam pocela sumnjati u vlastiti zdrav razum Javite se slobodno na PM, lijepi pozdrav svima od kleo55!
kleo55 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.