Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 14:17   #21
Istina jest jedna, ali je puno kompliciraniji pojam nego što se ponekad želi predstaviti. I samim tim njene interpretacije su mnogobrojne i, koliko god to smiješno zvučalo, čak i suštinski točne interpretacije istine mogu istovremeno biti opasne i zloćudne.

Sljedeći primjer nije tu da krenemo raspravljati o njemu, već ga dajem kao prikaz ovoga o čemu pričamo:

1. Je li islamski terorizam prijetnja Europi? Da.
2. Je li nekontrolirano puštanje desetaka i stotina tisuća ljudi preko granice nerazumno? Da.
3. Živi li 99% muslimana u Europi potpuno mirno i bez ikakvih terorističkih poriva? Isto da.

A, što dobijaš iz gornjih istina? Imaš jedne koji zbog činjenice da golema, pregolema većina muslimana živi mirno i poštuje zemlje u kojima žive, ignoriraju opasnost nekontrolirane imigracije. Imaš druge koji zbog opasnosti koja je stvarna svojim interpretacijama, vrlo ciljano, stvaraju mržnju prema kompletnoj muslimanskoj populaciji.

Istina nije plošna i jednostavna rečenica iza koje ništa ne stoji. Ti možeš izjaviti "Muslimani su danas prijetnja Europi" i nitko ti ne može reći da si rekao laž. Ali si rekao nepotpunu istinu, koja za sobom povlači potencijalne nebrojene implikacije.

I tako je u mnogim područjima. I samim tim priča nije jednostavna i banalna u stilu "pa, treba samo govoriti istinu". Jer je kompletnu istinu teško obuhvatiti u mnogo slučajeva.

No, slažem se apsolutno da je i "politička korektnost" otišla predaleko i pretvorila se u sprdnju.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:22   #22
Dakle, postoji li onda neka druga alternativa Političkoj Korektnosti?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:30   #23
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Dakle, postoji li onda neka druga alternativa Političkoj Korektnosti?
Mislim da ne postoji ikakva druga alternativa , samo treba ublaživati PC kao što treba ublažavati istinu i ublažavati laž kad odu u krajnost.

Ali problem je kad se ode krajnost kako se vratiti , jer onda kreću populisti da jašu sa "istinama" žestko lažući.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:35   #24
Teško (ali je svakako treba držati u razumnim okvirima), jer velika istina je ovo što je rekao joe enter - da svi sa svih strana žele "političku korektnost" kada su njihovi u pitanju.

Isti onaj koji se iščuđava i zgraža nad činjenicom da u razvijenim i normalnim zemljama ne obavještavaju svoje čitatelje o nacionalnosti ili vjeri počinitelja nekog kaznenog djela (ne govorim o terorizmu iza kojeg netko stoji upravo svojom vjerom ili nacijom) - pizdi ako netko napiše da je ubojica branitelj ili konkretnije, kao u ovom nedavnom slučaju, "merčepovac".

Tako da je dodatni problem u cijeloj priči to što je "borba za istinu" najčešće samo "borba za moja pravila". Koja bi bila identična, samo bi netko drugi bio zaštićen, a netko drugi izložen.

Meni osobno je sasvim u redu politička korektnost koja spriječava nekoga da pothranjuje nečiju mržnju ili strah ili bilo što, time što navodi nebitne detalje. Ako je u susjednoj zgradi netko ubio ženu potpuno me zabole je li on Srbin, musliman, crnac, bivši branitelj ili hadezeovac. I spominjanje tog podatka je ne samo potpuno suvišno, već može koristiti samo animozitetima.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:37   #25
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
No, slažem se apsolutno da je i "politička korektnost" otišla predaleko i pretvorila se u sprdnju.
Sprdnja je preblaga riječ.
Istina je da se većina toga događa na sveučilištima u SAD-u te u zemljama kao što su Švedska i Britanija, ali doista neke stvari su čak i nelogične u političkom kontekstu...

Recimo masa sveučilišta su zabranili "pljeskanje", a ja doista ne vidim kojoj političkoj opciji pljeskanje smeta. I navodno se to širi i na osnovne škole, gdje se djeci zabranjuje pljeskanje.

Tu je i zabrana zastava država.
Recimo iako Švedska nije sudjelovala ni u WW2, niti je imala kolonije u Africi i doista ako pod jednom zastavom nisu činjeni masovni zločini u zadnjih 200 godina. A opet je Švedska zastava zabranjena u masi škola u samoj Švedskoj "jer rijeđa nečije osjećaje". Ono dođeš u Švedsku, dobiješ najbolje beneficije na planeti, a onda te vrijeđa zastava te zemlje...

Tu je i zastava same Engleske, dakle ne Union flag nego baš Saint George's Cross, koji je već tradicionalno zabranjen u nekoliko većih gradova u samoj Engleskoj kao "uvredljiva", što je ne samo bizarno, nego i nelogično, jer pod tom zastavom Englezi nisu već stoljećima ništa radili.

O idejama kao "roditelj A i roditelj B", suspendiranje učenika jer je koristio u zadaći riječ "salesMAN" a ne "salesPERSON", i sl. zbilja ne treba komentirati.

Kažem, treba spriječiti pozive na diskriminaciju, treba spriječiti govor mržnje, doista neke stvari je OK da se ograniči, pogotovo prijetnje i omalovažavanja po nečijoj pripadnosti.

Ali ja doista ne vidim da će nekoga riječ "salesman" ugroziti...
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 23.04.2017. at 14:52.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:40   #26
Ma dobro, da, to su super idiotizmi, u te vode nisam htio ni ić
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:12   #27
Rasna,rodna i nacionalna pripadnost se prosto ne sme napadati kao takva , to je bar za mene civlizacijska tekovina br.1.

Ali mi PC po pitanju religije je nešto me uzluđuje do krajnjih granica , i što ljudi koji na njoj insistiraju ne shvataju posledice toga(tu ne mislim na zatucane vernike) , jer svako zna sa iole soli u glavi da je to najveći paravan za mržnju i diskriminaciju upravo zato što počiva na tzv.duhovnoj uvređenosti i mučeništvu koji su osnova svakog fašizma.

Kako je moguće da u 21.jebenom veku neko kritiku religije može povezati sa mržnjom spram vernike te iste religije?! , pa može ako mu je mozak razvaljen od PC do te mere da više ne primećuje u koju je krajnost otišao.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:22   #28
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Istina jest jedna, ali je puno kompliciraniji pojam nego što se ponekad želi predstaviti. I samim tim njene interpretacije su mnogobrojne i, koliko god to smiješno zvučalo, čak i suštinski točne interpretacije istine mogu istovremeno biti opasne i zloćudne.

Sljedeći primjer nije tu da krenemo raspravljati o njemu, već ga dajem kao prikaz ovoga o čemu pričamo:

1. Je li islamski terorizam prijetnja Europi? Da.
2. Je li nekontrolirano puštanje desetaka i stotina tisuća ljudi preko granice nerazumno? Da.
3. Živi li 99% muslimana u Europi potpuno mirno i bez ikakvih terorističkih poriva? Isto da.

A, što dobijaš iz gornjih istina? Imaš jedne koji zbog činjenice da golema, pregolema većina muslimana živi mirno i poštuje zemlje u kojima žive, ignoriraju opasnost nekontrolirane imigracije. Imaš druge koji zbog opasnosti koja je stvarna svojim interpretacijama, vrlo ciljano, stvaraju mržnju prema kompletnoj muslimanskoj populaciji.

Istina nije plošna i jednostavna rečenica iza koje ništa ne stoji. Ti možeš izjaviti "Muslimani su danas prijetnja Europi" i nitko ti ne može reći da si rekao laž. Ali si rekao nepotpunu istinu, koja za sobom povlači potencijalne nebrojene implikacije.

I tako je u mnogim područjima. I samim tim priča nije jednostavna i banalna u stilu "pa, treba samo govoriti istinu". Jer je kompletnu istinu teško obuhvatiti u mnogo slučajeva.

No, slažem se apsolutno da je i "politička korektnost" otišla predaleko i pretvorila se u sprdnju.
Podsjetio si me na anegdotu u kojoj slijepe osobe komentiraju izgled slona.
Onaj koji je držao slona za nogu rekao je:
- Slon je kao drvo.
- Ne, slon je kao zid - rekao je onaj što se naslonio na trbuh slona.
- Slon je najsličniji konopu - rekao je onaj koji je držao slona za rep.
- Ja bih prije rekao da izgleda kao velika zmija - rekao je onaj koji mu je u rukama imao surlu.
- Ne, slon je najsličniji listu - rekao je onaj koji je slona držao za uho.
- Meni slon sliči koplju - rekao je onaj koji ga je držaso za kljovu.

Svi su rekli DIO ISTINE, a ni jedan cijelu!!!

Vezano za političku korektnost, nije problem što netko govori dio istine, jer cijelu nije spoznao, nego ako ima "bolesne ambicije" DIO predstaviti kao CJELINU.

Istina je uvijek APSOLUTNA, samo sto nismo uvijek u stanju spoznati cijelu, pa kažemo da je RELATIVNA.
Dakle, jedno od "alata mišljenja" je pravilo: "KOLIKO JE MENI POZNATO"!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:06   #29
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
PC - Political Correctness - iliti po naški Politička Korektnost

(cut)

Mnogima se PC zamjerila, recimo to tako... no što mislite o alternativama, te da li uopće postoji stvarna potreba za alternativom?
Ako ti se to toliko "zamjerilo" ( ) uvijek se možeš vratiti ili prikloniti rasizmu, govoru mržnje, snishodljivosti prema ženama, antisemitizmu, teorijama zavjera, ksenofobiji, homofobiji, šovinizmu, militantnom anti-ateizmu, bibliolatriji, kuranolatriji, štovateljima Opakog Osmjeha ... imaš veliki "izbor".
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:24   #30
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Rasna,rodna i nacionalna pripadnost se prosto ne sme napadati kao takva , to je bar za mene civlizacijska tekovina br.1.

Ali mi PC po pitanju religije je nešto me uzluđuje do krajnjih granica , i što ljudi koji na njoj insistiraju ne shvataju posledice toga(tu ne mislim na zatucane vernike) , jer svako zna sa iole soli u glavi da je to najveći paravan za mržnju i diskriminaciju upravo zato što počiva na tzv.duhovnoj uvređenosti i mučeništvu koji su osnova svakog fašizma.

Kako je moguće da u 21.jebenom veku neko kritiku religije može povezati sa mržnjom spram vernike te iste religije?! , pa može ako mu je mozak razvaljen od PC do te mere da više ne primećuje u koju je krajnost otišao.
Ovisi do kuda kritika ide. Meni je također zaista nepojmljivo da u 21. stoljeću postoje ljudi koji vjeruju u bajke i pričice bilo koje religije. To čak nema veze s eventualnim urođenim ljudskim potrebama da si obrazlože ono što ne mogu sami pojmiti, odnosno vjerovanjem u višu silu bilo kojeg oblika. Ali, da danas postoji čovjek koji "vjeruje u religiju", bilo koju, to je prilično neshvatljivo.

No, problem je što ćemo s tim. Naime, neka vjeruje. Koga briga?

Druga stvar su konkretni problemi koji proizlaze iz djelovanja konkretnih osoba, a povezani su s vjerom te osobe.

Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Vezano za političku korektnost, nije problem što netko govori dio istine, jer cijelu nije spoznao, nego ako ima "bolesne ambicije" DIO predstaviti kao CJELINU.
To se slažem, samo obično nailazimo u širem smislu na ove druge, odnosno ti drugi su glasnogovornici te "istine" (odnosno njenog dijela koji njima paše).
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:02   #31
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako ti se to toliko zamjerila.................
Ako kažem da se mnogima jest, zašto misliš da se automatski i meni zamjerila?
Ili, čitaš onako što želiš pročitati?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:49   #32
Politička korektnost je himbena laž i pošten čovjek je neće upotrebiti. Pristojnost u ljudskim odnosima je dovoljna a to znači, na primjer, da nećeš grbavcu reći da ima divan stas niti ćeš javno obznaniti istinu o njegovom izgledu.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:17   #33
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Politička korektnost je himbena laž i pošten čovjek je neće upotrebiti. Pristojnost u ljudskim odnosima je dovoljna a to znači, na primjer, da nećeš grbavcu reći da ima divan stas niti ćeš javno obznaniti istinu o njegovom izgledu.
Potpis...

U političkoj korektnosti ima i nastojanja da se odnosi u društvu mijenjaju i kontroliraju transformacijom rječnika, no upotrebom druge riječi ne mijenja se stav koji netko ima.
Stav se zadržava, samo se seli iz javne u privatnu uporabu.

Također, PC je i način političke borbe, "jeftino i prljavo" političko oružje.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:06   #34
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ovisi do kuda kritika ide. Meni je također zaista nepojmljivo da u 21. stoljeću postoje ljudi koji vjeruju u bajke i pričice bilo koje religije. To čak nema veze s eventualnim urođenim ljudskim potrebama da si obrazlože ono što ne mogu sami pojmiti, odnosno vjerovanjem u višu silu bilo kojeg oblika. Ali, da danas postoji čovjek koji "vjeruje u religiju", bilo koju, to je prilično neshvatljivo.

No, problem je što ćemo s tim. Naime, neka vjeruje. Koga briga?

Druga stvar su konkretni problemi koji proizlaze iz djelovanja konkretnih osoba, a povezani su s vjerom te osobe.
Mene baš briga , neka veruje kući ko šta hoće , ali ako religija ide u javni diskurs tj.propagira se onda mora biti tretirana kao i sve drugo u javnosti što se propagira i jednako izloženo kritici.
Međutim ovde a i bogme u dobbrom delu Evrope i Amerike religija ima specijalan status , a pogotovo islam.

Sve što je u javnosti i propagira se treba jednako tretirati , pa shodno sa time ako postoji islamofobija onda moraju pstoji i hrišćanofobija,ateistofobija,budizmofobija,komunis tofobija,fašistofobija,....znači sutra neko sa svastikom na ruci može doći i da začepi usta antifašisti tima da je nacijofob jer eto namerno pogrešno tumači nacionalističku ideologiju i hoće namerno ocrniti nas nacionaliste koji su inače pošteni i porodični ljudi.

Hoću reći da je PC otišla predaleko po pitanju islama , i sad to desničari i svi ostali iskorišćavaju sa rečima :"Svako može da se posere na našeg Isusa , i svako može da priča protiv našeg naroda i naših vođa , a nas čim počnemo o islamu nazivaju fašistima".

Zbog ovoga je Trump dobio izbore između ostalog , i sve su prilike da će dobiti i Le Pen u Francuskoj.

Quote:
Sljedeći primjer nije tu da krenemo raspravljati o njemu, već ga dajem kao prikaz ovoga o čemu pričamo:

1. Je li islamski terorizam prijetnja Europi? Da.
2. Je li nekontrolirano puštanje desetaka i stotina tisuća ljudi preko granice nerazumno? Da.
3. Živi li 99% muslimana u Europi potpuno mirno i bez ikakvih terorističkih poriva? Isto da.
Ovo sam kvotao izz tvog prošlog posta jer hoću ga nadopuniti.

4.99% muslimana u Evropi i svetu kad su pobili teroritisti karikaturiste iz Šarlija su rekli da ne podržavaju ubijanje i da je to za svaku osudu ali su karikaturisti sami tražili to što su dobili jer ipak ne sme se vređati nečiji prorok i verska osećanja.

Tome je kriva PC u vezi islama i za to nisu krivi sami muslimani jer se od njih takvo šta i očekuje s obzirom na način kako kontaju svoju religiju , već je za to kriva blesava liberalna struja koja je do neviđenih granice izfetiširala islam da se pojavio neverovatni pojam kao što je "islamofobija".
I još kažu da je PC u vezi islama najviše zarad toga da se muslimani integrišu u evropska društva?? , pa onda samo čovek da se uhvati za glavu i da počne vrištati koliko je to glupo i koliko je upravo kontraproduktivno.

I zbog toga smo dobili Trumpa i Le Penovu,Orbana,....za ove naše prostore ne treba ni trošiti reči.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:53   #35
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Sve zavisi ko će biti zadužen za istinu , a kad je neko zadužen za istinu onda opet dolazimo u totalitarizam.

Nema istine već samo mišljenja i stavova oko kojih se dogovaramo da postanu "istina" zarad sveopšteg dobra.

2000 godina je bila "istina" da su žene kurve i po prirodi sklone grehu , i zbog te istine su bile neravnopravne , ali ako je ta istina bila stvarno istina onda žene treba vratiti u taj "istinski položaj" , nadam se da se slažeš?!

Svaka učtivost je laž iliti politička korektnost , ali ona je neophodna zarad nas samih jer kad bi svako govorio šta misli svi bi danas bili mrtvi ili osakaćeni.

Dakle, poenta je u doziranju i u prestanku zloupotrebe PC , a ne da se ljudi vraćaju "istini".
Istina proizlazi iz slobode govora.....u sukobu ideja u kojima jedna drzi vodu a druga ne drzi prije ili kasnije prevlada ona koja ima vise smisla ...................cim je netko zaduzen za istu dovidjenja... a to smo zapravo imali od pocetka civizacije do nedavno. U tom smislu je PC zapravo posljednji ostatak mraka.


btw. Ovo boldano...odakle ti to? To mi zvuci kao nesto potpuno neobranjivo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.04.2017. at 22:18.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:31   #36
I ovo je pojednostavljen pogled. Civilizirani svijet danas mora nekog novog Hitlera zatući u startu, svim sredstvima. A ne pustiti da prevladavaju njegove ideje, zato jer mnogo toga utječe na to koja će ideja prevladati, a ne samo "recite svoje pa ću ja trezveno odlučit".

Dakako, ogroman je problem što je izuzetno teško naći pravu granicu. Nema sumnje ni da je PC otišla preko te granice.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:43   #37
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
I ovo je pojednostavljen pogled. Civilizirani svijet danas mora nekog novog Hitlera zatući u startu, svim sredstvima. A ne pustiti da prevladavaju njegove ideje, zato jer mnogo toga utječe na to koja će ideja prevladati, a ne samo "recite svoje pa ću ja trezveno odlučit".

Dakako, ogroman je problem što je izuzetno teško naći pravu granicu. Nema sumnje ni da je PC otišla preko te granice.
Pa to je otprilike teza koja je prevladavala cijelom drugom polovicom 20 stoljeca i prvim desetljecem 21.
Na prvi pogled plemenita ideja.



A sve je zavrsilo sa time da se novim Hitlerom proglasi tip koji se usudi debeloj zeni kazati da je debela.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:48   #38
Slažem se, zato ovaj drugi dio mog komentara.

Ali nije baš pametno ni pustit skroz slobodu svemu i svačemu.

A jbg, najteže je nać granicu.

Zadnje uređivanje KLCCLK : 23.04.2017. at 23:01.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:20   #39
Sutra baš tema o političkoj korektnosti na HRT-u u "Na rubu znanosti" u 20:40.
Quote:
Danas se sve češće u mnogim situacijama čuje pojam "politička korektnost". Što je u njoj korektno, a što ne, to je već predmet rasprava. Izvorno se pojam "politička korektnost" ticao izbjegavanja gesti, ponašanja ili riječi koje bi se mogle protumačiti kao vrijeđanje ili omalovažavanje neke društvene skupine i manjine. Cilj naizgled jasan i svakako pozitivan. No, putem je pojam "političke korektnosti" skupio i druga značenja. U pogrdnom obliku smatra ga se nastojanjem da se kroz neku vrst čišćenja jezika ili kroz nadzor nad značenjima riječi društvu nametne određena ideologija ili ograniči sloboda govora. Što je od toga dvoga točno? Ili je možda u isto vrijeme sve točno, a stvar je kao i obično, u mjeri i interpretaciji?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 04:22   #40
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Istina proizlazi iz slobode govora.....u sukobu ideja u kojima jedna drzi vodu a druga ne drzi prije ili kasnije prevlada ona koja ima vise smisla ...................cim je netko zaduzen za istu dovidjenja... a to smo zapravo imali od pocetka civizacije do nedavno. U tom smislu je PC zapravo posljednji ostatak mraka.


btw. Ovo boldano...odakle ti to? To mi zvuci kao nesto potpuno neobranjivo.
Ovako:

Sloboda govora je vrlo delikatna stvar jer je uvek u opasnosti da ode u svoju suprotnost zato što pravo na slobodu govora ima i onaj koji bi tu istu sloobodu govora ukidao , tako da teza da će pobediti uvek ono što ima više smisla ne pije vodu jer razum i poštovanje je stvar konsenzusa a ne slobode govora tako takve.

Osnovni primer za je monoteistička religija koja počiva na negiranju drugih religija a traži za sebe slobodu govora i tzv.dužno poštovanje.
Pre 2000 godina je slično bilo kao danas , pojavili se hrišćani koji su negirali sve rimske bogove i samu rimsku vlast a tražili za sebe slobodu od te iste vlasti i od svih ljudi praveći od sebe mučenike ako im se ne dozvoli da mrze i negiraju.

PC koliko god bila grozna ona je svakako bolja od druge sulucije , a druga solucija je opcija koja bi ukidala slobodu govora , jer ti i ostali kojima samo eto smeta PC i ništa više a u suštini ste slobodarski ljudi nećete niti možete pobediti u svemu tome , jer nesvesno dajete vetar u leđa fašistima zato jer se i oni bore protiv PC i zalažu za slobodu govora(dok im odgovara) tj.stajete na istu stranu protiv ovih koji fu,raju PC.

Tako da sam mišljenja zapravo da će biti ona stara :"Zaželeće drumovi političkih-korektaša ali njih više biti neće" nego će uzjahati fašisti koji će donaeti "istinu" jer mu je dozvoljena sloboda govora da mrzi i da negira sve drugo i drugačije.

Fašisti i religijaši nemaju u sebi racionalnu osnovu zašto je njegov stav dobar već im bog ili čista narcisoidnost iz iracionalnih razloga govori o svojoj ispravnosti.
Tako da oni moraju biti uvek na udaru kritike , i PC za njih uvek mora važiti , jer oni će uvek pokušati napraviti os sebe mučenike i na osnovu emocija a ne razuma tj.prave slobode govora preuzeti vlast i društvo , a onda možđemo samo se pozdraviti sa slobodom za sva vremena tj.moraće opet dolaziti do revolucija i slično.

E onda oni uspostvljaju svoju "istinu" i održavaju je silom i propovedanjem da svaka sloboda govora ubija istinu koja eto postoji sama od sebe.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.