Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 17:27   #61
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
...........
Bog prihvača obitelj,zajednicu vjernika, koji su jedno, u Crkvi koja je jedna. Isus uvijek govori o obitelji,čak se i u getsemanskom vrtu pred muku moli, da svi budu jedno kao što su Sin i Otac.

Ići protiv ovoga misleči da je pojedinac bitan znači iči protiv riječi samoga Gospodina!
ovo je apsolutno netočno, svaki pojedinac je bitan
Ivan 3,14 I kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji tako ima biti podignut Sin Čovječji
Ivan 3,15 da svaki koji vjeruje u njemu ima život vječni.
Ivan 3,16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:51   #62
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
........
Upravo je Katolička crkve razlučila i utvrdila koji ranokršćanski spisi jesu nadahnuti, a koji nisu. Bez Katoličke crkve ne bi bilo Biblije.
a ja sve do sada mislio da je Bog taj koji je nešto utvrdio, i da bez Boga ne bi bilo biblije....

i to baš samo katolici...pravoslavci nemaju nikakvih zasluga ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:30   #63
Zoki nije daleko od istine jer vjerujete u ono što je crkva kreirala u 4 stoljeću...

Malo je sizofreno kritizirati crkvu a vjerujete u ono što je kreirala.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:40   #64
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
a ja sve do sada mislio da je Bog taj koji je nešto utvrdio, i da bez Boga ne bi bilo biblije....
Več sam jednom rekao, kad je Isus uzašao na nebo ,nije vikao,čitajte moju knjigu , več znamo da je iza sebe ostavio 12 apostola i predaju koja se nastavlja do dana današnjeg. Nemoj mi samo i ti reči da je Biblija pala s neba?!

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
i to baš samo katolici...pravoslavci nemaju nikakvih zasluga ?
Možda nisi znao ali i pravoslavci su Katolici!

"katholikon" se upotrebljava kao naziv za pravoslavnu katedralu (u srpskom prijevodu: saborna crkva)

Inače, termin Katolička crkva je bio osnovni kojim se cjela ova institucija imenovala tijekom prvih 1000 godina.

Ili kako kaže sv.Ignacije još u prvom stolječu "Gdje je Isus Krist ,tamo je Katolička Crkva.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:53   #65
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovo je apsolutno netočno, svaki pojedinac je bitan
Ivan 3,14 I kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji tako ima biti podignut Sin Čovječji
Ivan 3,15 da svaki koji vjeruje u njemu ima život vječni.
Ivan 3,16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
Blagdan Svete obitelji Isusa, Marije i Josipa svjedoči o potrebi da se životno zajedništvo muškarca i žene pretvori upravo u obitelj, zajednicu koja se nadahnjuje na Božjem idealu.

U istinskoj obitelji događa se neponovljivo zajedništvo u kojem pojedinac pronalazi svoju čvrstu zaštitu, a društvo svoj temelj. Ne bi se stoga smjelo dogoditi da pojedinci i društvo rade protiv ove zajednice, nego da rade na njezinu učvršćenju, kao što je i Bog radio cijelu povijest spasenja dok na posljetku nije poslao i svoga Sina da on bude konačni zaglavni kamen svake obitelji.

Ako je Bog htio da i njegov Sin živi u ljudskoj obitelji, onda bi svaka obitelj po tome trebala postati svjesna svoje svetosti, to jest ozračja koje je Bog htio da bude sveto. Zato je htio da obitelj ispunjava svoju svetu zadaću, to jest da se izgrađuje po mjeri Boga.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:05   #66
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Več sam jednom rekao, kad je Isus uzašao na nebo ,nije vikao,čitajte moju knjigu , več znamo da je iza sebe ostavio 12 apostola i predaju koja se nastavlja do dana današnjeg. Nemoj mi samo i ti reči da je Biblija pala s neba?!
upravo to želim reći
(naravno u prenesenom značenju)
prvo-
biblija se ne sastoji samo od novog zavjeta
drugo-
to što je Bog koristio različite ljude da se njegova riječ pronosi po svijetu pa i u pismenom obliku, i što su u nekom vremenu bili pogodni baš katolici jer su imali 'vlast i čast' i mogućnosti....nije isključiva zasluga te crkve (kako ti insinuiraš) negi je jednostavno Bogu poslužila kao alat

Bog je u povijesti koristio različite ljude, od kraljeva do bijednika da ostvari svoj naum, pa što ne bi i katoličku crkvu da poreda rukopise

znači biblija je ipak "pala s neba", jer ako nije tako, onda niti vjera u Boga nije neophodna, samo treba slavu i čast davati katoličkoj crkvi
Quote:
možda nisi znao ali i pravoslavci su Katolici!
probaj im to reći uživo, pogotovo našim susjedima
Quote:
"katholikon" se upotrebljava kao naziv za pravoslavnu katedralu (u srpskom prijevodu: saborna crkva)

Inače, termin Katolička crkva je bio osnovni kojim se cjela ova institucija imenovala tijekom prvih 1000 godina.

Ili kako kaže sv.Ignacije još u prvom stolječu "Gdje je Isus Krist ,tamo je Katolička Crkva.
ma ok. samo što to nije ista vjera....čak i temeljnu dogmu o trojstvu različito tumače katolici i pravoslavci....znači da je raskol u toj 'katoličkoj' crkvi došao zbog različitog tumačenja i pisane riječi i usmene predaje
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:17   #67
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Blagdan Svete obitelji Isusa, Marije i Josipa svjedoči o potrebi da se životno zajedništvo muškarca i žene pretvori upravo u obitelj, zajednicu koja se nadahnjuje na Božjem idealu.

U istinskoj obitelji događa se neponovljivo zajedništvo u kojem pojedinac pronalazi svoju čvrstu zaštitu, a društvo svoj temelj. Ne bi se stoga smjelo dogoditi da pojedinci i društvo rade protiv ove zajednice, nego da rade na njezinu učvršćenju, kao što je i Bog radio cijelu povijest spasenja dok na posljetku nije poslao i svoga Sina da on bude konačni zaglavni kamen svake obitelji.

Ako je Bog htio da i njegov Sin živi u ljudskoj obitelji, onda bi svaka obitelj po tome trebala postati svjesna svoje svetosti, to jest ozračja koje je Bog htio da bude sveto. Zato je htio da obitelj ispunjava svoju svetu zadaću, to jest da se izgrađuje po mjeri Boga.
sve je ovo ok.
(ali odudara od prakse celibata u katolika, a pravoslavni popovi ne mogu dobiti 'stado' dok se ne ožene, dakle bliže su Božjoj volji (po ovome) od katolika)

mada sve to nikako ne govori da i svaki pojedinac nije bitan, kako si prije rekao.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:23   #68
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Zoki nije daleko od istine jer vjerujete u ono što je crkva kreirala u 4 stoljeću...

Malo je sizofreno kritizirati crkvu a vjerujete u ono što je kreirala.
ovo mi je promaklo....
ja ne vjerujem da je bibliju crkva kreirala, nego da je Bog iskoristio njen položaj u svijetu da stavi na papir ono što želi.
što će reći- crkva nije imala izbora (mada nesvjesna svoje uloge) i da to nisu bili katolici, bili bi neki drugi, a rezultat isti što se tiče rukopisa.

ja tako vjerujem, jer u drugačijem slučaju sve skupa ne bi imalo smisla
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:56   #69
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovo mi je promaklo....
ja ne vjerujem da je bibliju crkva kreirala, nego da je Bog iskoristio njen položaj u svijetu da stavi na papir ono što želi.
što će reći- crkva nije imala izbora (mada nesvjesna svoje uloge) i da to nisu bili katolici, bili bi neki drugi, a rezultat isti što se tiče rukopisa.

ja tako vjerujem, jer u drugačijem slučaju sve skupa ne bi imalo smisla
A ti nemaš izbora isto kao ni crkva i nesvjestan si čega?

Ne razumijem uopće tu situaciju.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:04   #70
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ako čitaš djela apostolska uvidit češ nešto...

Biblija se razvijala u procesu koji nije bio dovršen sve do kraja četvrtog stoljeća.
Kada su odbacili knjigu Proroka Henoka.
Quote:

Ipak, članovi prve Crkve od samog početka vjerovali su u stvarnu Isusovu prisutnost u Svetoj Pričesti, i promatrali su Gospodnju Večeru kao žrtvu. Vjerovali su u važnu ulogu krštenja u uobičajenom procesu spasenja. Također, vjerovali su u autoritet biskupa i svećenika, posebno rimskog biskupa, kao pape, kojeg se promatralo kao vrhovni autoritet među crkvama raširenim po cijelom svijetu.
Sumjam da bi smatrali onog koji ljubi Kuran nekakvim uzorom.
https://www.google.de/search?q=Ivan+...=1501786113768
Quote:


Biblija rane Crkve bila je apostolska Predaja.
Isusovo Evanjđelje.

Quote:



Tako je,Isus je uspostavio jednu Crkvu za sve , i rekao da je ona stup i uporište istine. Ta Crkva je Bibliju uklopila u cjelinu i dala narodu.
Sumnjam da bi Isus pohvalio Katoličku organizaciju, u otkrivenju je ona bludnica koja leži na 7 brijegova.

A Biblija je skup knjiga koje je netko skupio skupa, po svojoj ideji a ne po Duhu Svetom.

Quote:


Bog prihvača obitelj,zajednicu vjernika, koji su jedno, u Crkvi koja je jedna. Isus uvijek govori o obitelji,čak se i u getsemanskom vrtu pred muku moli, da svi budu jedno kao što su Sin i Otac.

Ići protiv ovoga misleči da je pojedinac bitan znači iči protiv riječi samoga Gospodina!
Bog prihvaća zajednicu vjernika koji su pravedni, a ne zato jer pripadaju nekoj organizaciji.

Biti u KC ili biti vjernik nije jamstvo spasenja, jer i đavli vjeruju i dršću.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:16   #71
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
A ti nemaš izbora isto kao ni crkva i nesvjestan si čega?

Ne razumijem uopće tu situaciju.
neke stvari su previše jednostavne da bi se mogle tek tako razumjeti, kao što je i teško primjetiti drvo u šumi
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:23   #72
Znači možda ovako : mama je bila jehov svjedok imala sina jedinca i sin iz ljubavi prema majci da ju ne povrijedi je postao jehovim svjedokom iako ga to nije uopće privlačilo.To bi bilo nema izbora npr

A sin nije svjestan bio da preko toga je zapravo došao do boga na način prisile.


Lol
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:27   #73
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Možda nisi znao ali i pravoslavci su Katolici!
Možda nisi znao da Hrvati su nekdanašnji Srbi samo što su pokatoličeni.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:28   #74
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Znači možda ovako : mama je bila jehov svjedok imala sina jedinca i sin iz ljubavi prema majci da ju ne povrijedi je postao jehovim svjedokom iako ga to nije uopće privlačilo.To bi bilo nema izbora npr

A sin nije svjestan bio da preko toga je zapravo došao do boga na način prisile.


Lol
niđe veze
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:55   #75
Čitao sam neki dan jedan text koji je autentičan i potvrđen od samih Jezuita a slučaj je takav da Jeuziti u Americi su imali robove u doba kad u Americi je vladalo takvo uređenje da imati afrikanca kao roba je sasvim legalno.
Jezuiti su se pravdali da su imali robove zato da ne bi ti robovi završili u rukama još gorih robovlasnika navodnih protestanata koji su tobože prednjačili u držanju robova.
Narvno na taj način svako zlo se može razvodniti u korist nekog dobra a da dobro ni ne postoji.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:44   #76
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Čitao sam neki dan jedan text koji je autentičan i potvrđen od samih Jezuita a slučaj je takav da Jeuziti u Americi su imali robove u doba kad u Americi je vladalo takvo uređenje da imati afrikanca kao roba je sasvim legalno.
Jezuiti su se pravdali da su imali robove zato da ne bi ti robovi završili u rukama još gorih robovlasnika navodnih protestanata koji su tobože prednjačili u držanju robova.
Narvno na taj način svako zlo se može razvodniti u korist nekog dobra a da dobro ni ne postoji.
dok čovjek vlada nad čovjekom, teško da može biti bolje.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:07   #77
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
dok čovjek vlada nad čovjekom, teško da može biti bolje.
Manjina je tih zlotvora ali je moć u njihovim rukama a ovu mnogo veću većinu se uvjerava da bude pasivno da može ova manjina duže da vlada nad ljudima.

Ti si kontradiktoran sebi,kažeš dok je tih koji vladaju nad drugima neće biti bolje a podržavaš status quo..

Tu si upao u ambis.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:16   #78
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
upravo to želim reći
(naravno u prenesenom značenju)
prvo-
biblija se ne sastoji samo od novog zavjeta
drugo-
to što je Bog koristio različite ljude da se njegova riječ pronosi po svijetu pa i u pismenom obliku, i što su u nekom vremenu bili pogodni baš katolici jer su imali 'vlast i čast' i mogućnosti....nije isključiva zasluga te crkve (kako ti insinuiraš) negi je jednostavno Bogu poslužila kao alat

Bog je u povijesti koristio različite ljude, od kraljeva do bijednika da ostvari svoj naum, pa što ne bi i katoličku crkvu da poreda rukopise

znači biblija je ipak "pala s neba", jer ako nije tako, onda niti vjera u Boga nije neophodna, samo treba slavu i čast davati katoličkoj crkvi
Zapitaj se samo koliko je Isus ustanovio Crkvi i koliko Crkvi je stup i uporište istine.

Ako je uspostavio jednu onda van te jedne nema spasenja,ako je uspostvio više onda je spasenje moguče kroz više njih.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:23   #79
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Možda nisi znao da Hrvati su nekdanašnji Srbi samo što su pokatoličeni.
Kad ne znaš što da kažeš onda provociraš ha...

Postoje mnogi dokazi da prahrvati potječu s područja današnjeg Irana i Iraka, gdje su živjeli nekoliko tisuća godina prije Krista i odakle su migrirali sve do Indije i natrag, pa kasnije na područje Europe. Hrvati su, dakle, jedan od najstarijih svjetskih naroda koji baštini jednu od najstarijih sačuvanih svjetskih kultura, jer su kao gotovo niti jedan drugi narod svoju baštinu uspjeli sačuvati više od 6500 godina!

I Hrvati su Katoličanstvo prihvatili svojevoljno,a ne pod nekakvom prisilom...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:27   #80
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Kad ne znaš što da kažeš onda provociraš ha...

Postoje mnogi dokazi da prahrvati potječu s područja današnjeg Irana i Iraka, gdje su živjeli nekoliko tisuća godina prije Krista i odakle su migrirali sve do Indije i natrag, pa kasnije na područje Europe. Hrvati su, dakle, jedan od najstarijih svjetskih naroda koji baštini jednu od najstarijih sačuvanih svjetskih kultura, jer su kao gotovo niti jedan drugi narod svoju baštinu uspjeli sačuvati više od 6500 godina!

I Hrvati su Katoličanstvo prihvatili svojevoljno,a ne pod nekakvom prisilom...
Ne padam ja na te fore kako ti kažeš onoj jehovki tako ja i tebi.Nemoj meni te jeftine fore Zoki ne meni !
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.