Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 11:40   #121
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Meni nesto nije jasno.
Ako pilule sprjecavaju ovulaciju i jajnici miruju, da li to znaci da (s obzirom na to da imamo ogranicen broj jajasaca) si ih dugogodisnjim uzimanjem pilula posparala i da ih nakon toga imas vise nego sto bi ih imala da su se trosila (jajasca, jel) tijekom redovitog dugogodisnjeg rada jajnika i ovuliranja?
I ako AMH, tj parametar kojim se odredjuje okvirno broj jajnih stanica, a time i okvirno predvidja vrijeme ulaska u menopauzu, vadis tako postedjenih jajnih stanica, da li ce nalaz biti kao da si mladja, a menopauza nastupiti kasnije?
Ako ne, zasto ne?
Ako si 20 godina sparala, zasto se onda za toliko ne produzi plodna dob i odgodi menopauza?
Ili da?
Meni su rekli da žene koje su dugo uzimale pilule mogu kasnije ostati trudne, u kasnijoj dobi, baš zato jer su se jajašca čuvala.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:04   #122
Mene je strah tih pilula.

Žao mi je i svih vas s obilnim krvarenjima. Ja cijelu mengu prođem s "normal" tamponima. :kuca o drvo:
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:26   #123
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Aha, kuzim. : )
Jesi ikad istrazila detaljnije o cemu se radi? :misli :
Malo hormoni, vadjenje itd?
Moze biti da je neki underlying cause.
ma ja stvarno mislim da nemam nekih hormonalnih problema, ali ajde, pitat ću za šizu kad sljedeći put odem ginekologu.
jedino underlying što sam primijetila je da su mi blaže te epizode otkad sam ja više ok sama sa sobom. pošto ima tu tendenciju da izvuče sve nešto najgore iz čovjeka + stvari koje inače nisu dio mog karaktera (nasilje i agresija ).

mene je jedino zanimalo jel žene imaju osjećaje slične mojima jer ok, milijun puta čujem da su nadrkane i svakakve, ali na ove paranoje i slično mi se nitko nije žalio, pa rekoh' da provjerim jesam ja skrenula s pameti ili šta.
sad mi je lakše. još sam jučer i rl žene gnjavila s tim.

Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Svjesna sam da je to hormonalno jer su mi ciklusi pravilni, ali ništa mi ne pomaže to što ZNAM da je to to vrijeme, i što bi trebala znati da će proći za par dana.
da, a kad mi netko u tom trenu kaže da je pms izmišljotina, dođe mi da ga tavom umlatim.

doduše, mislim da meni pomaže što sam svjesna da je to, jer otkad sam svjesna, nisam još iščupala nijednu kvaku, potrgala police u frižideru ni bacila svoju robu u smeće jer se usudila ofarbati u mašini.

zato u glavi održavam deračke monologe na ljude iz sasvim razumnih razloga, tipa KOJUPIČKUMATERINU ja nju moram zvati, nek nazove ona mene, šta uvijek ja sve moram zvati, tko mene pita jesam slobodna taj dan, uvijek ja sve moram, nitko nema poštovanja prema meni i mom vremenu, E SAD BAŠ NEĆU IĆI.
zato jer sam trebala poslati jedan sms
inače uopće ne psujem toliko.

baš dobro da postoji forum da se kolješ s ljudima

Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Isadora, ti si vjerovatno najrazumnija osoba na forumu uopce. Malo mi je sok bio citati tvoj prvi post : zubo:
velo, ne vjeruj ženi koja menstruira

Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Anegdotica: meni su za izrazito bolne menge, nakon svih pretraga i dobrih nalaza, rekli da je na psihičkoj bazi. Da ne prihvaćam svoju ženstvenost, odraslost, što li. Pa sam išla s nekim lujkama u sred brda bubnjat dva dana na festivalu u čast i slavu velike M.

Rajt. To je pomoglo. Not.
oprosti, ali

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Ćao, ja bih samo spomenula kako pilule ne garantiraju izostanak pms-a,


Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Imam i drugu vrstu PMSa gdje sam konstantno gladna i napuhana i zadržavam vodu. Ali ne da žderem, nego sam ekšli gladna. Odurno.
daaa. i ono kad normalno ručam, pa me za 20 minuta opere glavobolja, bijeli mi se pred očima, bol u želudcu i treskavica od gladi kao da nisam jela mjesec dana, pa iskopam neke napolitanke koje čekaju da ih uvalim gostima, samo da nešto ubacim.

misar i xanax, pretpostavljam, zahtijevaju recept?

Zadnje uređivanje isadora w. : 06.08.2017. at 12:38.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:37   #124
izgleda da sam ja jedina sretnica koja u pms-u dobije i jebene hemeroide
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:42   #125
Ima li tko bolne ovulacije i spotting u prilogu? Meni je to standard. Tupa cijelodnevna bol u donjem dijelu stomaka i leđa. Nekad žestoki grčevi. Nekad mi treba i uložak dan-dva. I posljedična nadrkanost.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:45   #126
Imam ja spotting.
Koliko ti traje?

I bas bude puno one sluzi, ono ne mozes fulati nikako
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:46   #127
Pilule nisu pomogle. Pila sam 2 tipa, al' da me ubiješ ne mogu se sad sjetit koje.

Paranoja je moj prijatelj, nitko me ne voli, svi umiru, najbolje da si prerežem žile dok sam još pri mozgu i prisebna (ovo su ekstremni slučajevi).
U malo normalnijem PMS-u jede mi se sve živo, stalno sam gladna, sise mi se napušu i užasno su tvrde, plačem na sve ikad, nervozna sam užasno i sve mi smeta.

Trudim se kontrolirat to, ali ne ide. U nekom trenutku skužim da sam u PMS-u i da zato cmizdrim na neku totalno bezveznu stvar koja se vrti na radiju. Kad sam doma onda se pustim da plačem i cvilim, kad sam vani onda se trudim da ne .

Na poslu je ekstra pain. I ovako mi je stres, ali u PMS-u bi svima bacala monitore u glavu i koji kurac me već deseti put danas pitaš istu stvar . Onda dođem i totalno nadrkana doma i tu i tamo MM dobije rubne izljeve. O tome da ako me slučajno ne pogleda kad ja mislim da treba i onda plačem da me više ne voli i ostavit će me nećemo .

Objašnjavam ja njemu da se trudim kontrolirat, ali da to nije uvijek moguće. Ne pomaže

edit: Što sam starija to je gore, a bolne menge imam oduvijek. Prva dva dana sam nadrozirana ketonalom ili knavonima k'o zmajo. Jedva hodam.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:49   #128
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
izgleda da sam ja jedina sretnica koja u pms-u dobije i jebene hemeroide
au

nemam spotting.

al sad kužim zašto su u davna vremena žene slali u kolibe.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:54   #129
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

al sad kužim zašto su u davna vremena žene slali u kolibe.
Jel ostalo ista od tih koliba kad bi izisle?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:54   #130
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Paranoja je moj prijatelj, nitko me ne voli, svi umiru, najbolje da si prerežem žile dok sam još pri mozgu i prisebna (ovo su ekstremni slučajevi).


E da, ja sam mengu dobila gotovo punoljetna pa mi je objašnjeno da je to zato što sam nezrela u glavi.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:57   #131
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jel ostalo ista od tih koliba kad bi izisle?
možda ako su im oduzeli šibice, suha drva, sjekire...

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post


E da, ja sam mengu dobila gotovo punoljetna pa mi je objašnjeno da je to zato što sam nezrela u glavi.
wat, tko ti je to rekao?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:59   #132
Ma babe i bablji umovi, ali svejedno.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:00   #133
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ima li tko bolne ovulacije i spotting u prilogu? Meni je to standard. Tupa cijelodnevna bol u donjem dijelu stomaka i leđa. Nekad žestoki grčevi. Nekad mi treba i uložak dan-dva. I posljedična nadrkanost.
Ta sam, da. Samo što je taj spoting kod mene poprimio nenormalne okvire. Više nema nikakvih pravila, javlja se nekoliko puta u tijeku ciklusa, nevezano za dane ciklusa. Ja to pripisujem 35oj godini.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:03   #134
Ja ga imam vise dana cesto ali to je uvijek oko ovulacije, znaci unutar tog tjedna
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:10   #135
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ta sam, da. Samo što je taj spoting kod mene poprimio nenormalne okvire. Više nema nikakvih pravila, javlja se nekoliko puta u tijeku ciklusa, nevezano za dane ciklusa. Ja to pripisujem 35oj godini.
joj da.počelo je sa bolnim ovulacijama i spottingom.onda se spotting pretvorija u pravo krvarenje.onda su ta krvarenja usred ciklusa postala sve češća.vadila hormone,nalaz odličan,perimenopauza nije.nemaju pojma zašto mi progesteron naglo pada usred ciklusa.nisam naglo smršavila,ne vježbam luđački i nisam u nekom posebnom stresu.
pa su me stavili na duphastone,nije pomoga.pa su me stavili na logest i nakon 3 miseca je uspija uravnotežit ciklus.još sam na logestu.do kad,ne zna se.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:19   #136
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ima li tko bolne ovulacije i spotting u prilogu? Meni je to standard. Tupa cijelodnevna bol u donjem dijelu stomaka i leđa. Nekad žestoki grčevi. Nekad mi treba i uložak dan-dva. I posljedična nadrkanost.
spotting, bolovi, ibuprofeni od 400 pomognu.
ne pomaže što sam paralelno napaljena.


Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post


E da, ja sam mengu dobila gotovo punoljetna pa mi je objašnjeno da je to zato što sam nezrela u glavi.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:42   #137
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne pomaže što sam paralelno napaljena.
Baš htjedoh reći kako čudno da još nitko nije spomenuo ekstremnu hornines za vrijeme ovulacije. Tih dana jadan muž ne zna što ga je snašlo, sav sretan nekad se ponada da će potrajati... not... nakon toga kreće pms. Tek sad kužim koliko je jadan uhvaćen u klopku mojih hormonalnih ispada.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:55   #138
Isuse, žene!

Inače i ja čuh od jednog ginića, u neobaveznom razgovoru, da jedan dio smetnji u reproduktivnom dijelu najvjerojatnije ima podlogu u psihi. Naravno, ne sve i ne uvijek ali ne bih psihosomatiku ovdje isključila po defaultu.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)

Zadnje uređivanje Malo Derište : 06.08.2017. at 14:13.
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:03   #139
Nemam spotting, ali ovulaciju nekako osjetim, bude kao menstrualni grč, samo puno blaže.

Neš si razmišljam, jako malo je dana u mjesecu kad ja mogu bit normalna skroz, dakle i do tjedan prije proklete menge mi počnu neki simptomi PMS-a, par dana prije baš demonski PMS, prva dva, tri dana menge imam užasne grčeve i funkcioniram natabletirana. To je nekako previše dana koji imaju neko obilježje vezano za ciklus. Kako god, u sljedećem životu želim bit muško
__________________
I've always been an introvert
Happily bleeding
Novembre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:29   #140
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Baš htjedoh reći kako čudno da još nitko nije spomenuo ekstremnu hornines za vrijeme ovulacije. Tih dana jadan muž ne zna što ga je snašlo, sav sretan nekad se ponada da će potrajati... not... nakon toga kreće pms. Tek sad kužim koliko je jadan uhvaćen u klopku mojih hormonalnih ispada.
kak nisam još tamo na prvoj stranici

al meni to ne traje danima, nego u jednom trenutku me šusne sve odjednom, vrućina, željica ( ) i navlaženost na 100% i onda par sati iza toga prva kap najodurnijeg ženskog dodatka


Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Isuse, žene!

Inače i ja čuh od jednog ginića, u neobaveznom razgovoru, da jedan dio smetnji u reproduktivnom dijelu najvjerojatnije ima podlogu u psihi. Naravno, ne sve i ne uvijek ali ne bih psihosomatiku ovdje isključila po defaultu.
muškog ginića, naravno :rolajz:

ja sam se s prvom mengom ikad srušila od bolova. s prvom. s 12 godina.

sigurno je to sve bilo u mojoj glavi. aha.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.