Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 13:45   #81
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Proverio sam sad,sekta je Nazareni i Pavle je njhov lider piše u delima apostolskim.
Izgleda iz neka razloga ti to izbegavaš ili nisi znao.

Moram priznati da sam malo razočaran,pratio sam desetak tvojih postova delovali su vrlo slojevito i smisleno i da barataš velikim poznavanjem temologije.
Nađi mi gdje u Novom Zavjetu Piše da je Pavle bio lider Nazarena.

Tko si ti da budeš razočaran. Zar si ti netko tko ocjenjuje moj rad. Pa po tvojim se upisima vidi da ti nemaš pojima o čemu pišeš. Tema je zadana mojim upisima. Novi Zavjet.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:58   #82
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Nađi mi gdje u Novom Zavjetu Piše da je Pavle bio lider Nazarena.

Tko si ti da budeš razočaran. Zar si ti netko tko ocjenjuje moj rad. Pa po tvojim se upisima vidi da ti nemaš pojima o čemu pišeš. Tema je zadana mojim upisima. Novi Zavjet.
Toliko si me razočarao radi toga što nisi primetio na svojoj temi taj upis.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:02   #83
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Današnje hrišćanstvo i Ebijoniti?

Ebijoniti su sekta Jevrejstva/Judeizma,hrišćanstvo tada nije ni postojalo u današnjem obliku.Tako da poređivanje je besmisleno.

Bilo bi zanimljivo znati radi čega su sekta Judeizma jer taj Jakob je bio ubijen od strane nekih Jevreja radi razlika u teološkim učenjima bio je heretik u njihovim očima.Radi hereze je platio.
Ebioniti nisu Hrišćani jer kod njih nema Hrista boga u teologiji.Tako da Ebijoniti nisu pra Hrišćani uopće.
Tvoja teze ne pije vodu.


Prahrišćani su jedna druga sekta toga vremena iz koje se granalo više sekti poslije.Ako me sećanje ne vara,davno sam bio to čitao.
Ima lepa jedna knjiga Jakob brat Isusa gotovo 1000 i kusur stranica..
Ebioniti i Nazareni su bili kršćani.

O čemu ti pišeš. Novi Zavjet govori o Jeruzalemskoj crkvi i kršćanima. Jakov je bio kršćanin i prvi od stubova. I nakon svega ti meni kažeš da moja teorija ne drži vodu a ja ti govorim što piše u Novom Zavjetu.

Rani kršćani su bili Isusovi učenici što je tebi.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:07   #84
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Mešaš te grupacije.Zeloti su jedno a Nazareni su drugo.

Ubaciti ću posle pasos iz biblije o Nazarenu Pavlu
S tobom se ne može raspravljati.

Kršćane su zvali Naztaenima. Svi znaju za natpis na križu: Isis Nazarečanin.

Nazareni, rani kršćani i zeloti su jedno a može im se pridodati i Ebionite.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:08   #85
Tri stuba su tri čoveka lidera triju sekti toga doba a ne jedna družina.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:18   #86
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ebioniti i Nazareni su bili kršćani.

O čemu ti pišeš. Novi Zavjet govori o Jeruzalemskoj crkvi i kršćanima. Jakov je bio kršćanin i prvi od stubova. I nakon svega ti meni kažeš da moja teorija ne drži vodu a ja ti govorim što piše u Novom Zavjetu.

Rani kršćani su bili Isusovi učenici što je tebi.
Hrišćani su tek dobili naziv u Antijohiji ,ti ne poznaješ ni novi zavet poslanice.
Neverovatno a što drugo reći ?
Toliko osnovnih stvari ...

Koja je tvoja svrha oko ovoga svega? Sve te silne copy paste plahte?
Evo 5 ljudi ovde ne može s tobom da ima dijalog uopće jer je to sve zbrkano zbunjeno preširoko i nazivaš ih trolovima jer primećuju tvoje off topičarenje.

Fokusiraj se na jedno za početak ali prije toga pročitaj malo svetu knjigu.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:21   #87
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Tema je zadana mojim upisima. Novi Zavjet.
Dogovoreno.

E sad...
dal i Ivan krstitelj spada pod Novi zavjet?

Znate, onaj koji je nosio neobičnu odjeću od devine dlake i kožni pojas, a hranio se skakavcima i divljim medom ; onaj koji je krstio Sina Božjeg a da mu zapravo nije bilo jasno zašto ga treba krstiti ; onaj koji je uzviknuo "pokajte se, jer se približilo kraljevstvo nebesko ; onaj za kojeg tvrde da se on sam nije krstio ; onaj kojem je rečeno "na koga vidiš da duh silazi i ostaje na njemu, to je onaj koji krsti svetim duhom" ; onaj koji je doslovce vidio kako "duh Božji silazi kao golub i dolazi na Isusa" čim se podigao iz vode (Ivan 1:33; Matej 3:16) ; onaj koji je kasnije zatvoren u tamnicu na tri godine a potom i ubijen ;

Da, taj Ivan. Ne onaj koji je pisao Evanđelje i poslanice.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:37   #88
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Dogovoreno.

E sad...
dal i Ivan krstitelj spada pod Novi zavjet?

Znate, onaj koji je nosio neobičnu odjeću od devine dlake i kožni pojas, a hranio se skakavcima i divljim medom ; onaj koji je krstio Sina Božjeg a da mu zapravo nije bilo jasno zašto ga treba krstiti ; onaj koji je uzviknuo "pokajte se, jer se približilo kraljevstvo nebesko ; onaj za kojeg tvrde da se on sam nije krstio ; onaj kojem je rečeno "na koga vidiš da duh silazi i ostaje na njemu, to je onaj koji krsti svetim duhom" ; onaj koji je doslovce vidio kako "duh Božji silazi kao golub i dolazi na Isusa" čim se podigao iz vode (Ivan 1:33; Matej 3:16) ; onaj koji je kasnije zatvoren u tamnicu na tri godine a potom i ubijen ;

Da, taj Ivan. Ne onaj koji je pisao Evanđelje i poslanice.
Znamo da spada u Novi Zavjet. Ali nisam govorio o svemu što piše jer govorim o ranoj crkvi naročito u razdoblju od oko 60 do 80te godine. Ivan krstitelj je na početku Isusova djelovanja.

Da, točnho je i taj dio spada u temu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:41   #89
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Tri stuba su tri čoveka lidera triju sekti toga doba a ne jedna družina.
Tko ti je to rekao.

A ja sam mislio da ti mene provociraš. Pa piše ti u Djelima a i u poslanicama Rana crkva je Jeruzalemska crkva ili crkva u Jeruzalemu. Tu crkvu su vodili sveti apostoli a bilo ih je dvanajst. To su isti ti Isusovi učenici.

Stupovi su vodstvo a glavni je Jakov.

Nemoj me zamarati tolikim neznanjem.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:54   #90
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Tko ti je to rekao.

A ja sam mislio da ti mene provociraš. Pa piše ti u Djelima a i u poslanicama Rana crkva je Jeruzalemska crkva ili crkva u Jeruzalemu. Tu crkvu su vodili sveti apostoli a bilo ih je dvanajst. To su isti ti Isusovi učenici.

Stupovi su vodstvo a glavni je Jakov.

Nemoj me zamarati tolikim neznanjem.
Isusovi učenici? Pa oni su se razbežali kad su udarili pastira.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:02   #91
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Znamo da spada u Novi Zavjet. Ali nisam govorio o svemu što piše jer govorim o ranoj crkvi naročito u razdoblju od oko 60 do 80te godine. Ivan krstitelj je na početku Isusova djelovanja.

Da, točnho je i taj dio spada u temu.
Znaš, to sužavanje prostora na 60-80 godine n.e. u principu neće uroditi ploda.

Velim ti, al ti kak hoćeš, idi pa izvidi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:07   #92
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Isusovi učenici? Pa oni su se razbežali kad su udarili pastira.
Da, proročanstvo navedeno još u Starom zavjetu.

No ali...
vratiše se učenici, bolji neg ikad, spekli zanat, dobili certifikat, održali vjeru, nisu odustali unatoč svemu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:50   #93
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Hrišćani su tek dobili naziv u Antijohiji ,ti ne poznaješ ni novi zavet poslanice.
Neverovatno a što drugo reći ?
Toliko osnovnih stvari ...

Koja je tvoja svrha oko ovoga svega? Sve te silne copy paste plahte?
Evo 5 ljudi ovde ne može s tobom da ima dijalog uopće jer je to sve zbrkano zbunjeno preširoko i nazivaš ih trolovima jer primećuju tvoje off topičarenje.

Fokusiraj se na jedno za početak ali prije toga pročitaj malo svetu knjigu.
Ovo što radi forumaš SvFrancisko su provokacije i trolanje. Hvata riječi pa napada, a niti nezna o čemu govori.

Svakome bi trebalo biti jasno da kad se govori o Raqnim ili prvim kršćanima da se tada misli na Isusa i njegovih 12 učenika. Mada je postojao i krug od 70 učenika.

Manipulira sa Nazarenima i Ebionitima. Onda manipulira sa kršćanstvom i svašta. Ebioniti su bili kršćani. I Nazareni su bili kršćani. Zapravo se najvjerojatnije radi o različitim nazivima za Isusa i Njuegove učenike.

Nazareni su i bili Isus i njegovi učenici.

U Palestini su ih pogrdno nazivali NAZARENIMA. Kad se govori o Antiohiji tu su ih nazvali kršćanima, ali oni koji su ih tako nazvali su to ime koristili kao pogrdu. Međutim Isus i Njegovi učenici su bili Judeokršćani i to je teorija koju svatko neće prihvatiti. U Antiohiji oni još nisu bili pravi kršćani.

Kršćanstvo koje poznamo danas se razvilo iz Pavlinskog kršćanstva.

Ova tema je tako i zamišljena da istražuje znakove u tekstu Novog Zavjeta iz kojih se to može potvrditi. Jer su tekstove Novog Zavjeta napisali poslije 70. godine izvan Palestine kad je Pavlinsko kršćanstvo preuzelo vodstvo u crkvi. Prije toga je vodstvo imala Jeruzalemska crkva.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:34   #94
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Kršćanstvo koje poznamo danas se razvilo iz Pavlinskog kršćanstva.

Ova tema je tako i zamišljena da istražuje znakove u tekstu Novog Zavjeta iz kojih se to može potvrditi.
Neverovatno, ljudi, neverovatno. Zamišljena tema od Pavla pa na vamo, jerbo prije Pavla ničeg nije bilo. Ček malo, puno nešto oko Pavla, još malo pa će ispast božanski.

Autore, red je za uozbiljit se. Kršćanstvo je nastalo otprije Pavla, a sam termin "kršćanstvo" je nastao poslije Isusovog uznesenja na nebo. S terminom "kršćanstvo" Pavao sam po sebi nije imao veze, sam je rekao da je stigla objava s neba, time onda NEBO je odlučilo kršćane nazvati "kršćanima".

Sve to piše u Novom zavjetu. Samo treba znati čitati. Kako kažu "čitaj s razumijevanjem".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:29   #95
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Neverovatno, ljudi, neverovatno. Zamišljena tema od Pavla pa na vamo, jerbo prije Pavla ničeg nije bilo. Ček malo, puno nešto oko Pavla, još malo pa će ispast božanski.

Autore, red je za uozbiljit se. Kršćanstvo je nastalo otprije Pavla, a sam termin "kršćanstvo" je nastao poslije Isusovog uznesenja na nebo. S terminom "kršćanstvo" Pavao sam po sebi nije imao veze, sam je rekao da je stigla objava s neba, time onda NEBO je odlučilo kršćane nazvati "kršćanima".

Sve to piše u Novom zavjetu. Samo treba znati čitati. Kako kažu "čitaj s razumijevanjem".
Prije Pavla je bilo ono što piše u evanđeljima. Marko Matej Luka i Ivan su pisali o dolasku Isusa Krista i o krštenju i o sukobima sa svećenicima herodeovcima i Rimljanima, pa onda dolazak u Jeruzalem, onda raspeće i uskrsnuće.

Da bi Pavle u poslanicama na to rekao da je Isus umro za naše grijehe, bio položen u grob i za tri dana uskrsnuo.

O tome se govori u evanđeljima. A na to se nastavljaju događaji u Djelima. Pavle je pisao poslanice.

Da li je sada bolje.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:13   #96
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Tko ti je to rekao.
a tebi netko treba reći da shvatiš nešto? Jesu li ti u školi davali zadatke tipa 2+2 ili 2+3?

Quote:
A ja sam mislio da ti mene provociraš. Pa piše ti u Djelima a i u poslanicama Rana crkva je Jeruzalemska crkva ili crkva u Jeruzalemu. Tu crkvu su vodili sveti apostoli a bilo ih je dvanajst. To su isti ti Isusovi učenici.

Stupovi su vodstvo a glavni je Jakov.

Nemoj me zamarati tolikim neznanjem.
Ja te zamaram neznanjem rekavši ti ono što nisi znao da je Pavle lider Nazarena.lol A i još neke stvari koje nisi znao ali proglasiš nebitnim.
Zgodna shema zamjeni teze jer si uhvaćen u dreku kojeg si sam kreirao.


A što se tiče tih tkzv "složnih" stubova kako ti prezentiraš ne teraj me da listam koliko je sukoba unutar tih tkzv naslednika Isusa.

Da ponovim , tri stuba su lideri tri različitih sekti to su stubovi Jerusalima Lideri su im Jakov Ivan Simon .
Josif Flavius govori o njima no nisu onda imali perfiks apostoli,apostoli je tek posle isto kao i Hrist nije uopće Jevrejski termin to su naknadne interpolacije.

Pametan ćovek se upita kako to da nema niti jednog lika iz evandjelja u Flavijevim knjigama osim jedne rečenice te o Hristu bratu Jakova?
Pa zato jer nema prefiksa apostoli a slep narod ne može da vidi ako nije to nacrtano u celosti kao što ni ti ne možeš da zbrojš dva i dva i treba ti sve biti napisano.

Ne razumem čemu sve ovo od tebe ti ne razmišljaš ne povezuješ ti si ao neki poštar pisama kao da ljudi ne znaju za ta pisma imaju sve u novom zavetu.Mlatiš praznu slamu !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:40   #97
1. Jeruzalemska crkva i vanjski odnosi.

Zanima nas razdoblje 60. do 80. te godine a o tome se možemo informirati u djelima i u poslanicama.

Zbog oštečivanja i gubljenja poslanica može se zaključiti da jedno vrijeme , od odlaska sa Rimskim vojnicima u Rim, poslanice nisu čuvane nego su prepuštene slučajnim okolnostima koje su dovele do gubitaka tekstova.

Drugi problem je što se smatra da neke poslanice nije napisao Pavle.

Smatra se da su autentične: P. Galačanima, Prva i druga Solunjanima, Prva i druga Korinčanima, P. Rimljanima, P Filipljanima, P. Kološanima i P. Filemonu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:47   #98
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Zanima nas razdoblje 60. do 80. te godine a o tome se možemo informirati u djelima i u poslanicama.

Zbog oštečivanja i gubljenja poslanica može se zaključiti da jedno vrijeme , od odlaska sa Rimskim vojnicima u Rim, poslanice nisu čuvane nego su prepuštene slučajnim okolnostima koje su dovele do gubitaka tekstova.

Drugi problem je što se smatra da neke poslanice nije napisao Pavle.

Smatra se da su autentične: P. Galačanima, Prva i druga Solunjanima, Prva i druga Korinčanima, P. Rimljanima, P Filipljanima, P. Kološanima i P. Filemonu.
Ne piše to u novom zavetu a tema je ograničena strogo na novi zavet.
Novi zavet nigde ne pominje nikakve godine odakle ti te godine pobogu čoveče?
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:46   #99
2. Zemljopis.

Pavle je uvijek ponavljao da je on Apostol za pogane. Imao je posebne simpatije za pogane i njegovo vjernici su bili večinom Pogani.

Područje njegova djelovanja liči na polumjesec. Mala Azija, Makedonija, Ahaja. Sirija i Cilicija gdje se nalazi i Tarz treći grad po veličini i sveučilišni centar.

Napustio je Palestinu i išao u Damask.

Nisu sve crkve Pavlove. U Palestini i u Galileji je bilo crkvi. Ali crkva u Jeruzalemu je glavna.

Poslanica Galačanima govori o Antiohiji i Sisriji, Poslanica Rimljanima o Rimu.

Petar je misionario i u Pavlovom području.

Ali Jeruzalemska crkva je glavna.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:22   #100
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Prije Pavla je bilo ono što piše u evanđeljima. Marko Matej Luka i Ivan su pisali o dolasku Isusa Krista i o krštenju i o sukobima sa svećenicima herodeovcima i Rimljanima, pa onda dolazak u Jeruzalem, onda raspeće i uskrsnuće.
Napokon nešto 'prije' Pavla.

Ivan je, izgleda, pridobio čast da baš on piše o zajednici, skupštini, vi nazivate crkvom , koja će postojati u vjeke vjekova. Otkrivenje.



Nego, šta da se radi sa zemljopisom? Karte svijeta onda nisu što i karte danas.
(ovo čak i prenesenog smisla)

Pripadnik si Jeruzalemske crkve?
(samo pitam, vidim da ju non stop naglašavaš)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.