Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 00:20   #41
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ma svačega nečega ima u Zemlji čudesa.

Kad već govorimo o sranjima, ima onaj zgodan dijalog između Alice i Mačke:

- Kakvi ljudi žive u ovom kraju? - upitala je Alica Mačku.
- U onom smjeru – rekla je Mačka, mahnuvši desnom šapom – živi neki Klobučar; a u onom smjeru – mahnula je drugom šapom – živi Ožujski Zec. Posjeti kojeg ti je volja; obojica su ludi.
- Ali ja neću među lude ljude – ogradila se Alica
- Ah, tu ti nema pomoći – rekla je Mačka – svi smo mi ovdje ludi. Ja sam luda. Ti si luda.
- Odakle znaš da sam luda? – upitala je Alica
- Mora da jesi – rekla je Mačka – inače ne bi došla ovamo.


... i eto, to ti je to. Tko god da je svojevoljno došao u ovu našu zemlju čudesa, mora da je lud. Inače ne bi dolazio ovamo.



A što jest, jest. Postali su nalik bogu. Ne baš kao On ali nalik.
Bog je onaj koji sve zna. I dobro i zlo. Sve. Ljudi tek trebaju naučiti. Pa uče. I uče. I uče ... i uče ... i ...

Tko je kriv Evi što je ubrala tu jabuku ili gljivu ili što je već ubrala. I tom njenom tukcu što ju je zagrizao.

A lijepo su mogli živjet i bez spoznaja o gljivama ili čemu već.
Ja najvolim onaj dio kad kraljica veli da treba svakodnevno vježbati vjerovanje u nemoguće stvari. Po mogućnosti, na prazan želudac. I zeca volim. Na ovom mi forumu najviše fale smajliji sa svojim ušima.

A sad me ispričaj, idem malo vjerovati u to da su Isus i Anakin Skywalker bezgrešno začeti. I da se Firefly i dalje snima. Jutros prije doručka sam uspjela postići rezultat 2 od 3. Sutra moram biti malo bolja. Preksutra ću dodati Marijino uznesenje na nebo, a nakon toga beskonačnost Šivinog lingama. I ako svemu tome uspijem dodati vjerovanje u to da je Alah jedini pravi bog, gljive mi neće više biti potrebne da bih se u ovom svijetu konačno osjećala kao kod kuće.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 00:34   #42
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A sad me ispričaj, idem malo vjerovati u to da su Isus i Anakin Skywalker bezgrešno začeti. I da se Firefly i dalje snima. Jutros prije doručka sam uspjela postići rezultat 2 od 3. Sutra moram biti malo bolja. Preksutra ću dodati Marijino uznesenje na nebo, a nakon toga beskonačnost Šivinog lingama. I ako svemu tome uspijem dodati vjerovanje u to da je Alah jedini pravi bog, gljive mi neće više biti potrebne da bih se u ovom svijetu konačno osjećala kao kod kuće.


zamisli što će tek bit od tebe nakon još 500 inkarnacija.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:07   #43
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post


zamisli što će tek bit od tebe nakon još 500 inkarnacija.
Joj, samo to ne. Ja bih odmah nakon ove u kompost, ako može.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:10   #44
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Joj, samo to ne. Ja bih odmah nakon ove u kompost, ako može.
Sve ovisi što želi Bog. Imamo li zadatak na Zemlji ili možemo u Kraljevstvo nebesko.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:40   #45
Ti i ja imamo - moramo trolati. Dok nas netko ne zamijeni. Srećom, našla sam par kandidata koji obećavaju. Ti i nisi nešto originalan pa bi ti trebalo biti lakše.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:34   #46
Milijarde je razlicitih svjetova nakon ove zemaljske epizode i svaki je kreirao vec za sebe gdje ce.
Neki ce medju djevice neki ce da idu u shoping centre bez da placaju robu a neki ce da sviraju flaute andjelima a neki da budu sami s svojim izmisljenim bogom a neki ce da budu s svojom familijom a neki da budu astronauti kroz svjetove itd
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.