Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 17:35   #1
Red face Bučni susjedi u predgrađu

Lijep pozdrav,

Imam jedno pitanje koje me već godinama muči zapravo. Točnije, otkad su nam se u kuću do doselili novi susjedi. Oni su veliku trokatnu kucu otkupili od prijasnjih starih vlasnika.

Što se tiče buke, nesnosni su. Brusilice, štemalice, motorne pile, maljevi, varenje...uvijek je nešto. Mislim, svaka čast na radišnosti, no to je skoro već tri godine. I to ne tipa ujutro dok nema nikog (penzioneri su) ili do ranog popodneva. NE! radovi uvijek počinju u 3-4 popodne i traju dok ne padne mrak.

Znači ja, koji radim, dolazim u 3 sa posla, ustao sam se u 15 do 6 ujutro da bi bio na smijeni u 7 i kad dođem želim zaleći uru dve da odmorim. I tako dodem, operem se, legnem i počinje njihovo piljenje, brušenje, lomljava mog mozga, tako da ne mogu zaspati. Inace je jako mirna cetvrt (zamet u Ri) i kroz svu tu tišinu (nema ni prometa baš) zvuk njihovih aparata je ubitačan.

Znaci, nemoguce je leci nakon posla.

Moje pitanje je, dal se moze tu ista napravit. Jer to je uvijek ali bas uvijek u vrijeme izmedju 3 popodne i 8 navecer. Sta nema neki zakon? Javni red i mir? trazio sam ali nisam nista nasao

P.S. buku ne stvaraju samo na blagdane i drzavne praznike. Ako nije jedno od ta dva, netko je umro
ShinB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:07   #2
ako želiš tjerat kapric, morao bi izmjeriti nivo buke...mislim da ima neka regulativa. .https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._145_2548.html

.ipak, zbog dobrosusjedskih odnosa bih ti preporučio da porazgovaraš sa ljudima i da im pokušaš obhasniti svoju poziciju...znaš kako se kaže " bolje dobar susjed nego daleki rod"...ili tako nekako...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:16   #3
koliko su oni udaljeni od tebe? možda bi ti pomogla stiropor fasada na kući, pvc prozori, i iznutra oblaganje mineralna vuna i gips...tj pomoglo bi sto posto jako, ali jebiga moraš iskrcat masu para za to sve. To i mene živcira kad netko drugi radi buku a onda ja moram snosit trošak puste izolacije i čuda da bi imao svoj mir umjesto da se on smiri , ili izolira, a on se smirit neće. Moš ga ići pitati da se smiri, ali znaš i sam što će ti reći, pa delam moram, to mi je kruh blabla...ili će reć je je sused, dva dana si u miru i onda ajmo opet.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.