Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 12:34   #21
ukratko:

kakav je, takav je
drzi ga, ne daj ga
jer je
muskarac


bezveze
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 12:34   #22
Za svaku situaciju treba malo vremena da se prilagodis.
Samoca uopce nije losa. Umjesto tupih i glupih raspravljanja s partnerom ili nerviranaj zbog njegovih postupaka imas puno vise vremena za dijete i mogucnosti da osmislis i uljepsas i svoj i djetetov zivot.

Meni je npr bio problem to sto s nekim 'novim' nisam htjela ozbiljnu vezu, a opet mi je trebao partner za povremeno druzenje.. sve je to normalna ljudska reakcija.. nije normalno biti sam, nit zdravo uostalom, covjek je na kraju krajeva socijalno bice.

Na kraju sve dodje na svoje ne kad mi to hocemo nego kad je za to pravo vrijeme

Ja sam npr primjetila da se okolina ( ona tradicionalna) malcice promijenila prema meni, no tko ti je prijatelj s tobom je u svakoj situaciji, tko nije i ne treba ti.

Bitno je sacuvat dostojanstvo, zdravlje, bit sama sebi privlacna i sretna sa sobom i svojim izgledom, i naravno - bit financijski neovisna..

Hahaha..tu onda nastaje novi problem ( ako pretjeras) a to je superiornost koja je cak manje pozeljna u drustvu nego susta suprotnost toga.. no to je vec neka druga prica, sama za sebe..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 13:22   #23
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
Ir@, nije ti jasan strah od samoće???? Onda si izuzetak, jer većina ljudi ima taj strah ili svjesno ili podsvjesno. Zamisli se da imaš dvoje male djece, da imaš samo oca(majka je umrla) i umjesto da lijepo 'zaživiš' sa svojim partnerom i dječicom, ostaneš sam u svemu tome, a tvoj partner, iako neodgovoran, ipak nije "bilo tko". Ima on mnogo dobrih karakteristika, zato ga je i izabrala. Teška situacija. Naravno riješiva, ali teška.
Ne moram ja to zamišljati, ja sam to doživjela i nisam imala ni mamu ni tatu. Nikad nisam požalila što sam se odlučila na taj korak. Djeca mi odrastaju u miru božjem, bez stresova i trauma. I, mogla sam se brzo ponovo udati, ali nisam jer sam procjenila da to ni je "to", iako bi mi financijski bilo puno lakše.
Ir@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 14:40   #24
Quote:
Ir@ kaže:
Ne moram ja to zamišljati, ja sam to doživjela i nisam imala ni mamu ni tatu. Nikad nisam požalila što sam se odlučila na taj korak. Djeca mi odrastaju u miru božjem, bez stresova i trauma. I, mogla sam se brzo ponovo udati, ali nisam jer sam procjenila da to ni je "to", iako bi mi financijski bilo puno lakše.
Svaka čast Ir@
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 17:48   #25
Eh, žene. Treba problem strukturirati i rasčlaniti na razna pitanja. Pa ustanoviti dali postoji ikakva korelacija, uzročno slijedbovni lanac ili štoveć između njih. U ovom slučaju je to skroz lako (da je bar uvijek tako):
1. Dali ostaviti neodgovornog, problematičnog muža (pretpostavimo da je žena već sve problala, i ništa nije upalilo)?
2. Hoće li žena sa dvoje djece ikad naći drugog muža?

2. nema veze sa 1., odgovor na 1. je jasno "da". A za 2.: Ako snizi kriterije na sadašnji nivo, sigurno će nači ponovo muža, makar imala i petero djece. Zapravo nema što izgubiti.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 03:05   #26
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
Frendica s malom djecom (1,5 god, blizanci) namjerava raskinuti brak s tipom koji se pokazao neodgovornim, problematičnim (pije i tako 'bježi' od odgovornosti). Kaže ona meni: "Kako da ostanem sama s dvoje male dječice?" A ja joj kažem - pa i sad si skoro uvijek sama i sve sama radiš i brineš za njih.
Ona se boji da će ostati cijeli život sama, da neće upoznati osobu s kojom joj može biti lijepo i dobro, zato što ima dvoje male djece.
Ja joj kažem - pa ima velik broj tipova koji su se rastali i koji imaju djecu iz prvog braka, kojima neće biti nekakvo 'čudo' što imaš djecu i što si majka....
Uglavnom, da ne duljim, na njenu molbu postavljam temu, a pitanje bi bilo
kako muškarci na to gledaju, znate li za slične slučajeve itd.
(ja joj kažem, ako upoznaš pravu osobu, ona će se potruditi prihvatiti i djecu....) (?)
ja imam dvoje.ne vidim problem u nicemu kaj se muskaraca tice ,veza opcenito zato kaj imam dvoje djece.mozda zato jer si ne trazim muza.to me ne zanima.za sada djecu dijelim od ljubavnog zivota.za mene su to dvije razlicite stvari.i uzivam oboje.u ovom trenutku mi je ok imati ljubavnika ili biti ista.a to je lako sa i bez djece.mozda bi bilo drugacije da trazim muza posto poto...sto jest malo teze.no,znam puno zena koja ni sa time nisu imala problema.licno meni bi to bilo tesko,jer bi za tako nesto zbilja trebala naci tipa koji obozava moju djecu...cak vise nego mene.za sada mi je ok ovako i ne kanim mjenjati...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 07:03   #27
mene sam zanima po kojim kriterijima birate/biraju muzeve kada price tako zavrse?

ono, jel po izgledu, kemiji, vicevima, autu ili necem malo 'dubljem'
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 10:50   #28
Quote:
Secundo kaže:
Eh, žene. Treba problem strukturirati i rasčlaniti na razna pitanja. Pa ustanoviti dali postoji ikakva korelacija, uzročno slijedbovni lanac ili štoveć između njih. U ovom slučaju je to skroz lako (da je bar uvijek tako):
1. Dali ostaviti neodgovornog, problematičnog muža (pretpostavimo da je žena već sve problala, i ništa nije upalilo)?
2. Hoće li žena sa dvoje djece ikad naći drugog muža?

2. nema veze sa 1., odgovor na 1. je jasno "da". A za 2.: Ako snizi kriterije na sadašnji nivo, sigurno će nači ponovo muža, makar imala i petero djece. Zapravo nema što izgubiti.
Ona bi se mogla složiti s ovime. ALI.
ALI onda dođe on, igra se s s djecom, djeca ga obožavaju, svi zajedno idu na izlet, pa on skuha ručak, pospremi stan, idila, ono o čemu ona sanja - naravno, to ima svoj određeni rok trajanja. Onda opet 'sranje'.
I tako......
I inače u životu čovjek mora ponekad donositi 'teške' odluke. Zbog čega je to tako teško, zbog čega su ljudi neodlučni,.....Ako slušaš svoje osjećaje, nije dobro. Ako se prisiljavaš, opet nije dobro. Riješenje je
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 14:13   #29
ja ne razumijem da netko tko upravo izlazi iz braka dakle-razočarao se i opekao,može uopće sebi postavljat takve dvojbe,hoće li me tko htjeti???!!
da mi ovaj brak tako skonča nema Boga da bih ikad više o takvom nečem razmišljala,ili možda bih ali bi trebalo proći puno,puno godina!
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 14:42   #30
Quote:
Taroth kaže:
mene sam zanima po kojim kriterijima birate/biraju muzeve kada price tako zavrse?

ono, jel po izgledu, kemiji, vicevima, autu ili necem malo 'dubljem'
To je jedna stvar, sto se i ja pitam.
Druga stvar je sam nastup, problematican muz; kao da je sve bilo ok., pa onda on( ne daj Boze ona), postaje problematican. S toga stanovista se krece...To je osnova za sve..A znamo da su stvari puuuuno , puuuuno kompleksnije u zivotu i inace...Tako i te odluke, hocu frajera , necu muza, djeca su tu po defaultu...Ako si ti sebe doveo u situaciju da se cijeli zivot pripremas u profesiji, ili bilo cemu drugome, i ako ti se ipak "desi debakl", pa prvo je da nesto na sebi napravis da ti se to ne "desi" opet..Sve ostalo mi lici na postajanje retorike u tome smislu...
A k tome mi je to i licemerno jer su to sve osobe iz Hrvatske u kojoj je 80 ili 90 % Katolika...Niko ovdje ne spominje vjeru kao nacin zivota...Ono , i ako ides u crkvu , kada dodjes kuci sve po starome...A negdje se reklo tamo da je zivot - vjera...Stari mi se skurval, cuj...Ko zivotinje, ono vjera (bilo kakva) ne postoji...Postoji sam o carsija i ovakve internet diskusije, kao "temelj zivota"...
Jebote kakve vi debile hranite u svojoj djeci...
Jedna od njih rece , ja i moj sin...Ma ti si njemu samo mama i nista vise..A on ima i tatu...I sredinu , i rodbinu...
moyescsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:33   #31
da "mama i nista vise" u situaciji kad dijete pripadne samo majci, onda mu je ona vrlo cesto (srecom ne uvijek) i mama i tata

inace, sjetih se spasonosne ideje za frendicu-koja-se-boji-biti-solo:

nek fino ostavi djecu muzu da ih odgaja, i nadje si novu zrtvu. moze mu i slagat da nikad nije radjala, pa da vidis idile!

a sad ozbiljno:
nikad nikad nikad necu razmjeti odrasle osobe koje se boje da ih nitko nece htjeti uostalom, kako je toj lujki uopce pala napamet ideja da svoje stanje nakon razvoda opise kao "biti sama", pa ima troclanu obitelj - vise nego sto imaju mnoge sretno udane i zbrinute. tuka
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:56   #32
Quote:
violent_femmes9 kaže:
da "mama i nista vise" u situaciji kad dijete pripadne samo majci, onda mu je ona vrlo cesto (srecom ne uvijek) i mama i tata
Sto itekako moze biti opasno...
Kao da mi ga samo tata napravio , ali ne mama i rodila...


inace, sjetih se spasonosne ideje za frendicu-koja-se-boji-biti-solo:

nek fino ostavi djecu muzu da ih odgaja, i nadje si novu zrtvu. moze mu i slagat da nikad nije radjala, pa da vidis idile!
To bi isto bila solucija, ako se vec tako daleko ide. Ali onda treba ici djeci u posjetu, treba naci posao i raditi a - kome...Sebi samoj? Na ja...


a sad ozbiljno:
nikad nikad nikad necu razmjeti odrasle osobe koje se boje da ih nitko nece htjeti uostalom, kako je toj lujki uopce pala napamet ideja da svoje stanje nakon razvoda opise kao "biti sama", pa ima troclanu obitelj - vise nego sto imaju mnoge sretno udane i zbrinute. tuka
Ali to je ista osoba koja je dosla poslije kratkoga braka u - razvod...Ti si to nazvala tukom; ruzna rijec...
moyescsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:58   #33
puno je ruznije to sto ona misli na svoje dupe, umjesto da prvo razmislja kako ce odgojiti dvoje djece

naravno da ne mora ostati sama, ali u trenutku dok se odlucuje na razvod od sadasnjeg muza, njena glavna briga je hoce li je u buducnosti itko htjeti jer "nije slobodna"
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:13   #34
Quote:
violent_femmes9 kaže:
puno je ruznije to sto ona misli na svoje dupe, umjesto da prvo razmislja kako ce odgojiti dvoje djece

naravno da ne mora ostati sama, ali u trenutku dok se odlucuje na razvod od sadasnjeg muza, njena glavna briga je hoce li je u buducnosti itko htjeti jer "nije slobodna"

mislim da si malo preoštra...
Svi smo mi od krvi i mesa, pa nije tako užasno što joj te misao prošla glavom i što ju je nekom povjerila... Vjerujem da je svima, u toj situaciji, ta misao ipak negdje u glavi, jer nitko nije imun na razne strahove. A to ne znači da je nužno sebična ili da ne voli svoju djecu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:19   #35
Quote:
aloevera kaže:
ja ne razumijem da netko tko upravo izlazi iz braka dakle-razočarao se i opekao,može uopće sebi postavljat takve dvojbe,hoće li me tko htjeti???!!
da mi ovaj brak tako skonča nema Boga da bih ikad više o takvom nečem razmišljala,ili možda bih ali bi trebalo proći puno,puno godina!

Da... Ja je mogu razumijeti s aspekta da si možda tako razočaran tim "porazom" da imaš osjećaj da nikada nećeš ostvariti sreću i obitelj kakvu si htio...
To ne mora značiti da bi ona sutra krenula s drugim, to može značiti da je duboko razočarana, da se osjeća poražena, sama (ne vidim što je tu čudno, pa nije baš lako biti razveden s dvoje djece ili se to samo meni tako čini?) i da ju u takvom stanju obuzimaju razne "crne" misli...

Ne kužim što je taj osjećaj samoće toliko sajens fikšn... Ne kužim to drvlje i kamenje. Pa svi smo mi ljudi krvavi ispod kože. I svatko od nas ima svakakve strahove, koji se drugima mogu činiti glupima i besmislenima... lako je pričati kada nisi u tuđoj koži.


osim toga, možda je curi bio takav dan, faza... koliko sam nebuloza znala natrabunjati u napadima neke "depre" i crnih misli... srećom pa ih moja frendica nije odmah objavljivala na forumu... a drugog bih dana razmišljala posve drugačije i s puno više optimizma i snage.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:23   #36
Quote:
Anastasia kaže:
mislim da si malo preoštra...
Svi smo mi od krvi i mesa, pa nije tako užasno što joj te misao prošla glavom i što ju je nekom povjerila... Vjerujem da je svima, u toj situaciji, ta misao ipak negdje u glavi, jer nitko nije imun na razne strahove. A to ne znači da je nužno sebična ili da ne voli svoju djecu.
nije nam svima ta misao u glavi, sasvim sigurno. sasvim je u redu zasnovati novi brak nakon gubitka prvog muza, ali ono sto mi u ovoj prici smeta je stavljanje sebe i svojih emocionalnih potreba na prvo mjesto. takve osobe ne znaju biti i zivjeti same (tj. bez partnera) i to je ono sto je njihova tragedija. a ne to hoce li ih itko htjeti ili ne
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:23   #37
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
Kaže ona meni: "Kako da ostanem sama s dvoje male dječice?" A ja joj kažem - pa i sad si skoro uvijek sama i sve sama radiš i brineš za njih.
Ona se boji da će ostati cijeli život sama, da neće upoznati osobu s kojom joj može biti lijepo i dobro, zato što ima dvoje male djece.)
Pa bit će joj puno lakše sad kad umjesto troje male dječice ima samo dvoje.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:27   #38
Quote:
violent_femmes9 kaže:
nije nam svima ta misao u glavi, sasvim sigurno. sasvim je u redu zasnovati novi brak nakon gubitka prvog muza, ali ono sto mi u ovoj prici smeta je stavljanje sebe i svojih emocionalnih potreba na prvo mjesto. takve osobe ne znaju biti i zivjeti same (tj. bez partnera) i to je ono sto je njihova tragedija. a ne to hoce li ih itko htjeti ili ne

vjerojatno se ona tako i osjeća, prilično nemoćno i slabašno. Ali obično, u takvim situacijama, probudimo u nama samima snagu za koju nismo znali da je imamo. uostalom, ja ne želim suditi situaciju i bacati kamenje na nekoga, u čijoj situaciji nisam bila. teško da možeš s tolikom točnošću znati kako bi se ti osjećala u tim cipelama. jako teško.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:46   #39
pa sad, ja svakako ne spadam u zene koje ne mogu biti same.

a moja majka je ostala bez muza dok sam jos bila mala (a ona jako mlada), i sasvim sigurno znam da je situacija samohrane majke nije opterecivala na nacin da se bojala kako ce to utjecati na njenu buducu udaju

ja sam joj bila na prvom mjestu, i covjek za kojeg se na kraju udala jako se morao potruditi da ga pripustimo u nas zivot to ti je tako, kad jednom imas djecu.

ostajem pri zakljucku da je zvjezdicina frendica, ovako opisana, nezrela.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 17:43   #40
upravo sam se čula s prijateljicom......situacija između nje i njega je loša....on je nervozan, ljutit ("na cijeli svijet" u toj svojoj slabosti; zna on da ima problem, ali se ne zna "nositi" s njime, priznati si, osvijestiti ga, pokušati riješavati,....).
ona je opet počela ići na posao nakon porodiljskog i kaže mi da je ovih zadnjih tjedan dana nekako postala svjesna da neće biti bolje, da je odnos između nje i njega osuđen na propast, da je uspjela prihvatiti to saznanje, ali se trenutno ne usuđuje ništa drastično učiniti, kaže da joj treba još vremena....

(dječica se deru u pozadini..... )
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.