Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 14:18   #2041
Koji aspekti kojih planeta međusobno daju mogućnost dobrog prijateljskog slaganja? Nebitno je su li muško-ženski, ili žensko-ženski ili muško-muški. Dakle koje planete u sinastriji se trebaju podržavati za kvalitetan prijateljski odnos?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:37   #2042
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Koji aspekti kojih planeta međusobno daju mogućnost dobrog prijateljskog slaganja? Nebitno je su li muško-ženski, ili žensko-ženski ili muško-muški. Dakle koje planete u sinastriji se trebaju podržavati za kvalitetan prijateljski odnos?
opet slaganje po elementima jer ono ukazuje na temeljnu kompatibilnost, zatim 3p komunikacije i ME, te 11p i UR koji govore o zajedničkim interesima.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:46   #2043
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
opet slaganje po elementima jer ono ukazuje na temeljnu kompatibilnost, zatim 3p komunikacije i ME, te 11p i UR koji govore o zajedničkim interesima.
Hvala.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 04:04   #2044
da li bi se ovi silni kvadrati mogli kanalizirati nekako, i ima li nade za ozbiljniju vezu, ne nuzno i papirnati brak ako se uzme da je decko pomorac i da bi se fizicki vidjali svega par mjeseci godisnje (6)?

http://i50.tinypic.com/24o6o47.png
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:24   #2045
Pozdrav , evo zanima me kako vidjeti iz sinastrije, da postoji seksualna napetost/privlačnost među osobama? Da li se mora gledati odnos Sunce/Mjesec, Mars/Venera, ili se gledaju i njegov Mars/moj Mars, njegova Ve/moja Ve, njegov Mjesec/moj Mjesec i sl. ?

I da li npr. kvadrat između Marsa i Venere, Sunca i Mjeseca,(i ako se gledaju Sunca i Sunca, Marsa i Marsa itd.) daje tu napetost ili je bolji trigon/sekstil?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 23:18   #2046
Talking

Pozz svima,imam jedno pitanje u vezi sinastrije.

Zanima me dali je moguce ako npr. u sinastriji imamo lose aspekte Venere i Urana sto bi govorilo o nekoj nestalnosti veze sa stalnim prekidima,rastancima i slicno.
Dali se to moze izbijeci ako je osoba ciji je uran trosi tu energiju tj. osoba je uranovski tip. npr astrolog ili nesto slicno. Dali to igra ikakvu ulogu?

Hvala unaprijed vec duze me vrijeme ovo zanima i nemogu da nadem odgovor.
marioo19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 23:35   #2047
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
bitno je slaganje po elementu (a još bolje kad je i aspekt), žensko SO i MA, sa muškim MO i VE. Tako se slažu vatra i zrak, te zemlja i voda. Venera i Venera je aspekt 'prijateljica'...nebitna za muško/ženske odnose. Marsovi kvadrati unose napetost i svađe.
zašto se gleda slaganje ženskih planeta kod muškog s muškim planetama kod ženske? ali nije obrnuto, tj. da se ponašate u vezi na isti način, iako su to planeti suprotnog ponašanja (pogotovo Venera i Mars)? dakle da muško ispoljava svoju marsovsku i sunčevu energiju, a žena onu ženstvenu (Venerinu) i emotivnu (Mjesec)...
__________________
Infarkt, kakav god bio, od srca je.
noliđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 22:55   #2048
Kada nečiji PL (osobe A) pada na vladara ascendenta (osobe B) do kakvog odnosa dolazi, mislim do odbijanja ili privlačenja? Ja sam primjetila da ne mogu nikako uspostaviti dobar kontakt sa osobama čiji PL pada na vladara mog ascendenta odn. da me te osobe na neki način odbijaju,ne žele me u svojoj blizini, burno reaguju kada im se približim, to je ono što me zapravo i buni jer zar ne bi trebalo da je suprotno?
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 23:42   #2049
Quote:
mirnabr kaže: Pogledaj post
Kada nečiji PL (osobe A) pada na vladara ascendenta (osobe B) do kakvog odnosa dolazi, mislim do odbijanja ili privlačenja? Ja sam primjetila da ne mogu nikako uspostaviti dobar kontakt sa osobama čiji PL pada na vladara mog ascendenta odn. da me te osobe na neki način odbijaju,ne žele me u svojoj blizini, burno reaguju kada im se približim, to je ono što me zapravo i buni jer zar ne bi trebalo da je suprotno?
Zanimljivo...Pluton mog partnera pada na moj ascendent.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 01:43   #2050
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Zanimljivo...Pluton mog partnera pada na moj ascendent.
Nisi čitala pažljivo... Na vladara ascendenta, ne na ascendent
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:44   #2051
primjer jedne teške sinastrije koja traje



sinastrija sa mojim deckom je zivuci pakao, a ne mozemo se maknuti jedno od drugoga.mučimo se u zadnje vrijeme vise nego ikada.

no,da doprinesem topicu.

Dakle,ono sto je dosta naglašeno kod nas je PLUTON.
Konjuknkcija mog mjeseca i plutona je na njegovom mjesecu ( sve u škorpionu). Zatim taj moj isti mjesec i pluton rade opoziciju na njegovo sunce.

Ono što sam primjetila da je privlačsnot magnetična. A ujedno i vrlo bolno iskustvo. Nikada nisam bila ljubomornija i sumnjičavija ( premda jesam i inace sklona tome,ali u ovom odnosu je to pojačano na n-tu potenciju). Kao da su u meni pobuđeni svi plutonvski osjećaji. S druge strane na njega znam vrsiti pritisla vezan za bliskost, kao da zelim da se spojimo emocionalno u jedno.
Tu je negdje u puno širem orbisu i moj saturn u škorpiji,koji bi mozda isto mogao vrsiti pritisak na njegov mjesec.
Tesko mi je dok ovo uopće pišem...
Vaša iskustva?

Njegov saturn u lavu ( njegova 1.kuca) radi kavdrat na moj mars u škorpionu ( 2.kuca)...tu je isto onako dosta nekog pritiska na mene po pitanju reda, optuživanja da sam djetinjasta,nedisciplinirana. što dosta pridnosi mom osjećaju manje vriejdnosti, kao da mi svojim kritikama narušava samopoudzanje ( vjerojatno to ima veze sa 2.kucom - vrijednosti).
Ono jedino pozitivno sto vidim je sto zaista uz njega počinjem više ostavrivati ono sto zelim.
Kakva su vaša iskustva s ovim aspektom?

Od lijepih aspekata imamo trigon njegovog mjeseca ( škorpion) na moju veneru ( riba), zatim njegov jupiter u raku radi trigon na moju veneru.

I imamo onako lijepa preklapanja kuca...njegovo sunce u mojoj 7.-oj kuci, venere su nam obostrano u 8.-oj kuci, ja punim planetama njegovu 4.-kucu...

Molim vaša isksutva u navedenim aspektima.
Dosta je tesko...evo recimo jucer se posvađamo,on govori kako ce ujutro otici..i dođe jutro on ne ode, nego počne spremati po stanu, ode u nabavku,skuha ručak...onak' gledam i ne kuzimm vise nnista
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 05:15   #2052
Koje bi bilo tumacenje konjukcije AC 0 AC (doslovno egzaktna) u sinastriji?

Kakav to ima utjecaj na prijateljstvo/ljubav/vezu/flert?

Hvala.
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:22   #2053
Quote:
noliđ kaže: Pogledaj post
zašto se gleda slaganje ženskih planeta kod muškog s muškim planetama kod ženske? ali nije obrnuto, tj. da se ponašate u vezi na isti način, iako su to planeti suprotnog ponašanja (pogotovo Venera i Mars)? dakle da muško ispoljava svoju marsovsku i sunčevu energiju, a žena onu ženstvenu (Venerinu) i emotivnu (Mjesec)...
iz razloga što u muškoj karti MO i VE opisuju tip žene koji ga privlači i koji mu paše, a u ženskoj karti to važi za SO i MA, govori o tipu muškarca. Zato je bitno da se spoje muški MO/VE (njegova ideal/predodžba žene) sa ženskim SO/MA (njezin ideal/predodžba muškarca). Drugim riječima, potrebno je da te dve predodžbe budu usklađene, kompatibilne, da MO/VE bude zajedno sa SO/MA. Evo neki primjer. Muškarac nek ima MO Aq, a žena SO Aq. Znači on treba ženu koja će biti MO Aq - društvena, humana, inteligentna itd....a njoj treba SO Aq - znači isti takav muškarac. Naravno da onda idu zajedno kad traže isto/slično . Ovo se može primjeniti onda i na VE i MA.
Drugi primjer nek bude nekompatibilnost. Recimo muškarac ima Mjesec u Raku, a žena ima Sunce u Lavu. To su voda i vatra elementi koji se prirodno ne podržavaju. On traži ženu rakovskih osobina: brižna, osjećajna, koja voli i brine se o domu i porodici. Kod nje SO Leo znači da njoj treba čovjek koji voli eksponiranje, zabave, koji je popularan, i sl. U odnosu takve dve osobe, njihova su očekivanja različita. Njemu paše porodični tip žene, dok ona sa Suncem u Lavu teži izlascima, pokazivanju, nije baš za domaćicu. To dugoročno ne funkcionira u zajednici. Shvaćaš, ovo je jedno uopćavanje, al u osnovi tako ide.
Ili na primjeru Venere i Marsa. Muškarac sa Venerom u Vodenjaku teži partnerici/ljubavi slobodnijeg tipa, društvena, mentalna, bez nekih većih obaveza, dok žena ako je npr nekompatibilna sa svojim Marsom ukoliko je on zemljan: treba joj ozbiljnost, stabilnost i tradicija. Traže različito. Odnos gdje teško funkcioniraju.
Zato je bitno da se poklope na taj način. Ako traže slične stvari i teže sličnom obliku veze tada i skladno funkcioniraju zajedno.
Muškarac će uvijek tražiti u ženi ono što govore njegov Mjesec i Venera, a žena u muškarcu onako kako to kazuje njeno Sunce i Mars. To je važno za njihov dugoročni opstanak.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:48   #2054
Imam pitanje , da li je neko od vas pratio Lilith i Kiron u sinastriji i da li zna kako bi trebalo da reaguje Lilith konjukcija neciji Kiron?
Ja sam primetila da u tri meni bitne sinastrije sam imala ovaj aspekt i ok u svakoj sam osecala jaku privlacnost i svaki je boleo , ali opet ne znam kako bi teorijski ovaj aspekt mogao da se opise u sinastriji?
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:21   #2055
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje , da li je neko od vas pratio Lilith i Kiron u sinastriji i da li zna kako bi trebalo da reaguje Lilith konjukcija neciji Kiron?
Ja sam primetila da u tri meni bitne sinastrije sam imala ovaj aspekt i ok u svakoj sam osecala jaku privlacnost i svaki je boleo , ali opet ne znam kako bi teorijski ovaj aspekt mogao da se opise u sinastriji?
Lilit često radi u paralelnim vezama, te kod prevara....žena nekome može biti Mjesec, Venera ili Lilit, što je prikazano stanjem tranzita/progresija na natal u momentu početka odnosa....bitno je čija je Lilit, a čiji Kiron. Lilit može biti i treća osoba koja se miješa i kvari odnos.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:31   #2056
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Lilit često radi u paralelnim vezama, te kod prevara....žena nekome može biti Mjesec, Venera ili Lilit, što je prikazano stanjem tranzita/progresija na natal u momentu početka odnosa....bitno je čija je Lilit, a čiji Kiron. Lilit može biti i treća osoba koja se miješa i kvari odnos.
Znam slucaj gdje pored niza katastrofalnih i losih aspekata samo jedan muski Lilith na zenskom Suncu odrzava brak skoro pa 30 godina.Ali bas katastrofalna sinastrija.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:37   #2057
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Lilit često radi u paralelnim vezama, te kod prevara....žena nekome može biti Mjesec, Venera ili Lilit, što je prikazano stanjem tranzita/progresija na natal u momentu početka odnosa....bitno je čija je Lilit, a čiji Kiron. Lilit može biti i treća osoba koja se miješa i kvari odnos.
E hvala ti Saradonija

U dve sinastrije ja sam bila Lilith a tip Kiron , a jedanput (i ta prica mi je najteze pala tj najduze trajala i prilicno bolela ) ja Kiron on Lilith...
To uopste nisam primetila do pre par dana dok nisam uzela da gledam sve sinastrije i nasla to. Ono sto mogu da kazem je to da sa moje strane prevara nije bilo ni kad sam ja bila Kiron ni kada sam bila Lilith
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:52   #2058
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Znam slucaj gdje pored niza katastrofalnih i losih aspekata samo jedan muski Lilith na zenskom Suncu odrzava brak skoro pa 30 godina.Ali bas katastrofalna sinastrija.
ne vjerujem.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:55   #2059
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ne vjerujem.
Poslacu ti na Pp podatke.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:57   #2060
sto znaci kad je njegov saturn u konjukciji s mojim marsom
stamera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.