Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2006., 16:30   #1
Jesu li rastavljeni - ''obilježeni''?

Primjećujem da me ljudi gledaju drugačijim očima otkad sam rastavljena.

Prva me takva lekcija strefila par dana nakon šta sam se odselila. Došla sam u vrtić na priredbu (bivši nije bio) i dvije mame iz susjedne ulice, s kojima sam si inače dobra, najprije počele ispitivat ''pa što pa kako pa zašto'' da bi u finalu jedna od njih ''pametno'' zaključila: - Ti si sad rastavljena i mi druge moramo čuvat svoje muževe, jer sad si potencijalna opasnost.

Za boga miloga! Kud mi je bilo zlo odgovarat na pitanja o tome, još dobijem i porciju. Zaustih da joj kažem ''ne morate, ionako su vam muževi takvi bezveznjakovići da ih ne bih ni da su slobodni'', ali ajde prešutim.

Kasnije je bilo još par sličnih situacija. Pogledajte samo epitete koji nas prate:
polovnjača, raspuštenica, ''slobodna'' (u negativnom smislu, kao gadura je potjerala muža) s prikolicom (ako imaš dijete), s dosta kilometraže... I još kad me netko poslovno nazove pa pita ''gospođa ili gospođica?'' a ja ni sama ne znam šta sam.

Jedno vrijeme sam se zezala na svoj račun pa sam na takva pitanja odgovarala ''mogu bit šta god vama paše, mladiću'', a onda su me i zbog toga počeli poprijeko gledati. Ili suprotno, vide da sam sama a spomenem svoje dijete pa pitanja odakle mi, onda kažem rastavljena, a oni ''joj pa žao mi je, pa nismo znali, pa oprosti šta pitam...''

Pa šta ne bi pitao?! Ja se toga ne sramim jer sam tu gdje jesam. Kao da smo mi neka druga kategorija ljudi i da želimo specijalan tretman. Ne tražimo ni da nas žale, ali ni da nas se boje.

Sad sam se već privikla. I da, jesmo li mi gospođe ili gospođice?
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:55   #2
Ja s tim gospođa ili gospođica nisam imala problema,jer nismo bili vjenćani,samo smo živjeli skupa,ali definitivno sam bila nedefinirana.A epiteti koji nas prate su već klišei,mogli bi već smisliti i nove.Meni je najgore bilo mišljenje da zato što sam sama s djetetom,da sam i očajna što me nitko neće pa ću dati svakome.Al su se seljačine iznenadile.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:57   #3
Quote:
Pero Perić kaže:
Zaustih da joj kažem ''ne morate, ionako su vam muževi takvi bezveznjakovići da ih ne bih ni da su slobodni'', ali ajde prešutim.
Šteta što joj nisi rekla.

A koliko me sjećanje služi, u poslovnom bontonu su sve žene gospođe.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 17:01   #4
Quote:
Pero Perić kaže:
jedna od njih ''pametno'' zaključila: - Ti si sad rastavljena i mi druge moramo čuvat svoje muževe, jer sad si potencijalna opasnost.
Drugi put odgovori: "Čuvala ne čuvala, opasnost sam uvijek" i prikladni

I odi ća.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 17:14   #5
Na žalost, živimo u primitivnom svijetu gdje se na rastavljene žene gleda negativno. Ovo što ti govore te "frendice", pokazuje koliko su tupe i da od njih trebaš vrišteći zbrisati.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:38   #6
Quote:
Pero Perić kaže:
Sad sam se već privikla. I da, jesmo li mi gospođe ili gospođice?
Nisam jedina koja se bori za status!!!
Na žalost - rekli su mi da mogu mijenjati što god hoću ali Gđa. ostaje!
Uglavnom - kad se jednom "okitimo" sa Gđa- nema natrag!!!
Tako da ja svima odgovorim : gospođa, ali osjećam se kao gospođica!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:40   #7
Quote:
Pero Perić kaže:
Primjećujem da me ljudi gledaju drugačijim očima otkad sam rastavljena.
Moraš samo promijeniti tekst... Kad su me pitali što sam, ja sam im odgovorila uz širok osmjeh : "Sretno rastavljena". I tu nije bilo komentara. I time me nisu ni sažaljevali.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:45   #8
Ma mene to uopće ne sekira kakvim me očima tko gleda. Stvarno mi je ravno. Onaj tko me poznaje - zna tko sam i što sam, a to što sam rastavljena ne igra kod tih ljudi nikakvu ulogu. Tko će me promatrati očima "rabljene robe" taj mi ni ne treba u životu - ni kao prijatelj ni kao poznanik.
Ja se i sama zezam na temu "raspuštenica" "polovnjača" i slično, jer se uopće ne osjećam tako pa se s tim mogu zezati koliko me volja.
To su razmišljanja i terminologije od 50-100 godina unatrag kada su žene ulazile u brak nevine, pa jednom kad su već bile "okaljane"... Ma gluposti!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:48   #9
Quote:
daru kaže:
Tako da ja svima odgovorim : gospođa, ali osjećam se kao gospođica!

E pa moram ti reći to je moj odgovor... samo nekad kad sam dobre volje preko telefona nadodam, pa to zvuči...
gospođa, ali se osjećam i izgledam kao gđica...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:50   #10
Quote:
suncemojemalo kaže:
E pa moram ti reći to je moj odgovor... samo nekad kad sam dobre volje preko telefona nadodam, pa to zvuči...
gospođa, ali se osjećam i izgledam kao gđica...
Nadodaj još i : dostupna kao gđica!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:51   #11
Mislim da to kakvim te tko očima gleda više govori o toj osobi, nego o nama...
Ja bih rastaavljenim ženama umjesto onih epiteta iz prvog posta... prije dodala neke poput, hrabri, požrtvovni, odlučni itd.
jer koliko god mi dobro obavljale sve one roditeljske i ine dužnosti, obavljamo ih same sve...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:55   #12
Quote:
suncemojemalo kaže:
Mislim da to kakvim te tko očima gleda više govori o toj osobi, nego o nama...
Ja bih rastaavljenim ženama umjesto onih epiteta iz prvog posta... prije dodala neke poput, hrabri, požrtvovni, odlučni itd.
jer koliko god mi dobro obavljale sve one roditeljske i ine dužnosti, obavljamo ih same sve...
Ma pusti ih nek pričaju što hoće. Moraju nam malo "spustiti" jer smo ovako "samostalne" - "preopasne" Kako je ono Den1s rekao : lavice života a ispred brloga ispljunute kosti nekog nesretnika...
Da nas gledaju na način na koji "zaslužujemo" - nikad nam nitko više ne bi ni prišao
(šala naravno!)
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:03   #13
Quote:
daru kaže:
Ma pusti ih nek pričaju što hoće. Moraju nam malo "spustiti" jer smo ovako "samostalne" - "preopasne" Kako je ono Den1s rekao : lavice života a ispred brloga ispljunute kosti nekog nesretnika...
Da nas gledaju na način na koji "zaslužujemo" - nikad nam nitko više ne bi ni prišao
(šala naravno!)
e jesi me nasmijala
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:55   #14
Jako mi je zanimljivo čitati vaše komentare. One koje su rekle da sam opasnost nisu mi frendice, više poznanice.

Još sam se nečeg sjetila, a netko je od vas to i spomenuo. A to je kako muškarci percipiraju mladu dobroizgledajuću raspuštenicu. Nekad mi dođe da poludim od nemoralnih ponuda. Svima sam, kako im se čini, laka meta, ranjiva, još nije stala na svoje noge pa će ju bit lakše smotat, i to svi od 20 do 65, od kopača s lopatom i bagerista do generalnih direktora i predsjednika uprava. Ponude: od kave do putovanja u inozemstvo. A SVI DOMA IMAJU I ŽENICU I DJEČICU. E od toga sam stvarno umorna. Jedno vrijeme sam običavala govorit da imam nekog, no efekt je bio taj da im je to bio čak i dodatni poticaj, bar bi me okrenuli, a ja ih poslije ne bih gnjavila. Jooooooj...

Jeste i vi imale takvih stvari?
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:13   #15
Quote:
Pero Perić kaže:
Jako mi je zanimljivo čitati vaše komentare. One koje su rekle da sam opasnost nisu mi frendice, više poznanice.

Još sam se nečeg sjetila, a netko je od vas to i spomenuo. A to je kako muškarci percipiraju mladu dobroizgledajuću raspuštenicu. Nekad mi dođe da poludim od nemoralnih ponuda. Svima sam, kako im se čini, laka meta, ranjiva, još nije stala na svoje noge pa će ju bit lakše smotat, i to svi od 20 do 65, od kopača s lopatom i bagerista do generalnih direktora i predsjednika uprava. Ponude: od kave do putovanja u inozemstvo. A SVI DOMA IMAJU I ŽENICU I DJEČICU. E od toga sam stvarno umorna. Jedno vrijeme sam običavala govorit da imam nekog, no efekt je bio taj da im je to bio čak i dodatni poticaj, bar bi me okrenuli, a ja ih poslije ne bih gnjavila. Jooooooj...

Jeste i vi imale takvih stvari?

Ja sam to spomenula,jelda je grozno?Ja sam takve spuštala sa onim:neka hvala imam kod kuće vibrator i godišnju zalihu baterija pa neka hvala!Zvući odvratno ali bar zaćepi takve kretene.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:23   #16
Quote:
Pero Perić kaže:
jedna od njih ''pametno'' zaključila: - Ti si sad rastavljena i mi druge moramo čuvat svoje muževe, jer sad si potencijalna opasnost.
Jezuš koja primitivka
Da je meni na takvu naletit
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:25   #17
Quote:
Pero Perić kaže:
Jeste i vi imale takvih stvari?
U mojoj radnoj okolini je više muškaraca nego žena. Primijetila sam da otkada sam rastavljena da se mnogi brinu dal mi fali one stvari.
Mislim, bilo je ponuda i dok sam bila u braku, ali sada ih je više.
Nude se da dođu na kavu, vide novi stan...
Kao što si i rekla većina misli da će me lako dobiti.
I da, ali svi, baš svi su oženjeni.
pa ti sad vjeruj u brak.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:27   #18
Quote:
mole30 kaže:
Ja sam to spomenula,jelda je grozno?Ja sam takve spuštala sa onim:neka hvala imam kod kuće vibrator i godišnju zalihu baterija pa neka hvala!Zvući odvratno ali bar zaćepi takve kretene.

Primijetila sam da mnogi muškarci imaju loš stav prema vibratoru.
I sama sam ga spominjala u tom kontekstu.
Jednom tipu sam rekla da me ne bi imao pa da je zadnji muškarac na svijetu, te da više šanse ima vibrator u sexy shopu, pa makar i baterije crkle.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:30   #19
Quote:
Pero Perić kaže:
Jako mi je zanimljivo čitati vaše komentare. One koje su rekle da sam opasnost nisu mi frendice, više poznanice.

Još sam se nečeg sjetila, a netko je od vas to i spomenuo. A to je kako muškarci percipiraju mladu dobroizgledajuću raspuštenicu. Nekad mi dođe da poludim od nemoralnih ponuda. Svima sam, kako im se čini, laka meta, ranjiva, još nije stala na svoje noge pa će ju bit lakše smotat, i to svi od 20 do 65, od kopača s lopatom i bagerista do generalnih direktora i predsjednika uprava. Ponude: od kave do putovanja u inozemstvo. A SVI DOMA IMAJU I ŽENICU I DJEČICU. E od toga sam stvarno umorna. Jedno vrijeme sam običavala govorit da imam nekog, no efekt je bio taj da im je to bio čak i dodatni poticaj, bar bi me okrenuli, a ja ih poslije ne bih gnjavila. Jooooooj...

Jeste i vi imale takvih stvari?
Čuj, takvih ima i kad si slobodna i neudata, i kad si udata i kad si raspuštenica. Možda se više usude kad nemaš muža, ali ja to ne uzimam k srcu. Na njima je da - probaju. Na tebi da - prihvatiš ili odbiješ. Ja to obično "sredim" s osmjehom... "Dragi, ja želim biti jedina, a ne jedna od"
i game over. Ili bar znaju da će im i drugi pokušaji biti - promašaji.
Ili ih volim "podsjetiti" da ima netko kome se to ne bi sviđalo... npr - što bi mu žena rekla na to? Ma uglavnom - ne dira me to što oni žele, jer bitno je u priči da ja to ne želim, pa se mogu postaviti na trepavice
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:55   #20
Ma ja imam jedan dodatni problem, imam privatni biznis koji mi ovisi isključivo o dobrim poslovnim kontaktima. Dok sam bila zaposlena u firmi, takve sam stresla ko od šale. Sad mi je već malo veći problem na grub način to rješavati jer, na kraju krajeva, moram im na pametan način uzet lovu. To su mi sve poslovni partneri i moram bit s njima u kakvim-takvim dobrim odnosima. Pa onda lupetam ''to bi narušilo profesinalnost'' ili čak kažem ''vidjet ćemo, dogovorit ćemo se'' jer to nisu nikad ponude direktno u bebu, nego više mi to izgleda kao potenciranje druženja, s jednim jedinim ciljem naravno.
(Da budem iskrena, samo jednom sam ''pala'', ali to stvarno na pravog komada i zbog čistog zadovoljstva i gdje mi poslovna korist nije bila ni blizu u mislima a tip je jako moćan i uspješan i kasnije mi je puno pomogao, a da to nisam ni očekivala. Tako da je to bilo ugodno s korisnim. Sve ostalo - daj fak of)
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.