Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 10:14   #1061
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Čekaj ti spominješ sporazumni ali koliko znam, sporazumni su u slučajevima gdje postoje malodobna djeca vrlo rijetki.

Dakle ja ne vidim nijedan razlog na inzistiranju da su nečija prava veće od prava nekog drugog kao ni na inzistiranju na selektivnoj primjeni zakona. Nije li to onada -diskriminatorno? Ono umanjenje prava na osnovi boje, kože, spola, vjere?
Sad si fakat zabrijao,ovo već nema veze,osim ako me ne želiš uvjeriti da je tvoj stav ispravan.
Pitanje je bilo što mislimo.
Ja mislim tako,ti ovako,jednog koji je htio da mislim ko i on sam sterala,drugi mi ne treba,čak ni na forumu
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:15   #1062
Quote:
okano kaže: Pogledaj post
-p.s.molim pomoć-tj informaciju.....u slučajaju kad alimentacija nikad nije bila plaćena (u mom slučaju bivši već tri godine nikad ništa nije uplatio),postoji li zastara slučajno il slično i šta uopće više poduzeti.thx unaprijed
Dok je dijete maloljetno ti podnosiš tužbu za naplatu,ako je punoljetno,podnosi samo,ne zastarijeva.Pitaj na CZSS.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:47   #1063
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Sad si fakat zabrijao,ovo već nema veze,osim ako me ne želiš uvjeriti da je tvoj stav ispravan.
Pitanje je bilo što mislimo.
Ja mislim tako,ti ovako,jednog koji je htio da mislim ko i on sam sterala,drugi mi ne treba,čak ni na forumu
Nisam zabrijao, komentiramo sudsku odluku, ne? A tiče se alimentacije, ne? Čemu napad? Uobičajni postupak? Je li toliko teško se (ne)složiti/(ne)slagati s nečim i/ili nekim?

Na osnovu činjenica,ne? Oprosti što žalim sve na Haitiju, ne samo bijele.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:50   #1064
Quote:
okano kaže: Pogledaj post
-p.s.molim pomoć-tj informaciju.....u slučajaju kad alimentacija nikad nije bila plaćena (u mom slučaju bivši već tri godine nikad ništa nije uplatio),postoji li zastara slučajno il slično i šta uopće više poduzeti.thx unaprijed
Jesi li posjetila CZSR?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 10:45   #1065
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Nisam zabrijao, komentiramo sudsku odluku, ne? A tiče se alimentacije, ne? Čemu napad? Uobičajni postupak? Je li toliko teško se (ne)složiti/(ne)slagati s nečim i/ili nekim?

Na osnovu činjenica,ne? Oprosti što žalim sve na Haitiju, ne samo bijele.
Upravo to sam rekla,ti imaš svoje mišljenje,ja svoje.
Ja tuđa mišljenja i stavove poštujem,i nikada nikoga nisam uvjeravala da je samo moje ispravno,naprotiv,ako mi daš dobro objašnjenje,reći ću sorry,imaš pravo.

Žališ sve na Haitiju,i ja, i ne samo tamo,ali žalim i nezaposlenu ženu koja mora smoći 10 000kn.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:42   #1066
...bila sam u CZSR,još prije dvije godine,nisam sad išla još,tad su mi rekla da se malo strpim jer bivši navodno nigdje ne radi,tj odjavio ga je gazda firme u kojoj radi tako da on tamo više nije prijavljen,ali radi,tada mi se sve to zgadilo i odustala sam i ev tako vec tri godine nis,djete je maloljetno,....pa onako da pitam ima li zastare u vezi alim pošto sam ne upućena...
okano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:22   #1067
Smile

ovako, novi sam član i zanima me par stvari pa se nadam da će mi netko moć odgovoriti na to....
Imam jednu poznanicu čiji je dečko drugoj curi napravio djete, on ima 18, a ona 15, zanima me da li ga ona ima pravo tužiti na silovanje, i ako se utvrdi stvarno očinstvo da li to znaći da će morati plačati alimentaciju i u kolikom se to iznosu inaće plača, i koliko dugo uopće traje taj proces na sudu da bi se dobilo to pravo na plačanje alimentacije...
hvala vam unaprijed..
martina.18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 15:53   #1068
ako se ne varam, prijedlog je zakona koji još nije usvojen da je dobna granica za tužbu do 16 godina ako partner ima više od 21 godinu. Znači da se ona još uklapa ali on je premlad.
__________________
zadnji romantik
anyway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 19:40   #1069
Kolika bi bila realna alimentacija za dečka starog 3 godine. Suprug ima plaću 7100 kn a supruga 5000 kn?

zajedno su kupili stan ne kredit, otplaćeno je 4 godine kredita plus 15% učešća. uređenje stana isto zajedno napravljeno.
za stan. dali je realno da onaj koji ostaje isplati ovog koji odlazi, i to u iznosu 1/2 onoga što je uloženo u stan. znači 4*12 rata. to na pola. i pola učešća.??
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:43   #1070
A šta su to zapravo djetetove potrebe?
kako to odrediti?

Treba li otac sudjelovati u kućnim poslovima?!
Kakva glupost majko moja. Od rastave slušam sada već doktrinu o tome kako žena nakon razvoda ima pravo na sreću, na novu ljubav i lijep život i tome slično.
A šta je sa nama?
Imamo li mi pravo na obiteljsku sreću, novu suprugu i novo dijete možda. Najbolje da njih zapostavimo kako bi rintali kod bivše. A šta bi sadašnja na to rekla. I ona je žensko posesivna kakve već jeste. I ona bi da ju se drži na dlanu kao kap vode kako to znate lijepo reći.
A tko će to sve financijski namiriti sa današnjim plaćama i standardom.
Ako radimo dodatni posao vikendom, kada i kako se možemo družiti sa djecom u terminima kada su nam određeni pazi sad službenog naziva "termini za susrete i druženja". Kao da smo u zatvoru.

A kad umorni zaspemo na fotelji ispadamo muška stoka, neromantična blaga i tome slično.

Šta je sa ženama koje su ostale živjeti u stanu od srotinjak kvadrata, imaju 5000 njesečne plaće, suprug im je ostavio automobil novi i odlučio da ništa neće potraživati i još su im ostala djeca.
Dok je muž u kreditima do grla, radi u smjenama, živi kao podstanar, sam kao pas,vozi se po dijete autobusom i još mora slušati sranja o alimentaciji i o tome kako je loš otac jer eto dijete želi kod njega a on se udostoji uzeti djete samo jednom mjesečno, i nikad mu ne kupi igračku i tome slično...

Koliko vas je prilikom razvoda bilo spremno dati djecu očevima. Možda par promila. Koliko vas je spremno podnesti ocu mjesečne račune o tome što se to točno potrošilo na dijete. Zašto se o tome ne priča?

Ajde ne budite licemjerne i odrastite i prestanite živjeti u ken i barbi svijetu. Emancipirane ste kada to paše vašoj guzici, tada možete i morate i hoćete sve same i ne treba vam glupo muško, osim kada je u pitanju novac i pažnja.Tada ste jadan slabiji spol i treba vam snažno muško ili bolje reći njegova kičma i ruke.

Na kraju je sve novac. Ljubav danas traje dok ima novca i ni sekunde više...
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:44   #1071
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
A šta su to zapravo djetetove potrebe?
kako to odrediti?

Treba li otac sudjelovati u kućnim poslovima?!
Kakva glupost majko moja. Od rastave slušam sada već doktrinu o tome kako žena nakon razvoda ima pravo na sreću, na novu ljubav i lijep život i tome slično.
A šta je sa nama?
Imamo li mi pravo na obiteljsku sreću, novu suprugu i novo dijete možda. Najbolje da njih zapostavimo kako bi rintali kod bivše. A šta bi sadašnja na to rekla. I ona je žensko posesivna kakve već jeste. I ona bi da ju se drži na dlanu kao kap vode kako to znate lijepo reći.
A tko će to sve financijski namiriti sa današnjim plaćama i standardom.
Ako radimo dodatni posao vikendom, kada i kako se možemo družiti sa djecom u terminima kada su nam određeni pazi sad službenog naziva "termini za susrete i druženja". Kao da smo u zatvoru.

A kad umorni zaspemo na fotelji ispadamo muška stoka, neromantična blaga i tome slično.

Šta je sa ženama koje su ostale živjeti u stanu od srotinjak kvadrata, imaju 5000 njesečne plaće, suprug im je ostavio automobil novi i odlučio da ništa neće potraživati i još su im ostala djeca.
Dok je muž u kreditima do grla, radi u smjenama, živi kao podstanar, sam kao pas,vozi se po dijete autobusom i još mora slušati sranja o alimentaciji i o tome kako je loš otac jer eto dijete želi kod njega a on se udostoji uzeti djete samo jednom mjesečno, i nikad mu ne kupi igračku i tome slično...

Koliko vas je prilikom razvoda bilo spremno dati djecu očevima. Možda par promila. Koliko vas je spremno podnesti ocu mjesečne račune o tome što se to točno potrošilo na dijete. Zašto se o tome ne priča?

Ajde ne budite licemjerne i odrastite i prestanite živjeti u ken i barbi svijetu. Emancipirane ste kada to paše vašoj guzici, tada možete i morate i hoćete sve same i ne treba vam glupo muško, osim kada je u pitanju novac i pažnja.Tada ste jadan slabiji spol i treba vam snažno muško ili bolje reći njegova kičma i ruke.

Na kraju je sve novac. Ljubav danas traje dok ima novca i ni sekunde više...
Teba je naka gadno naljutila!
Briga i skrb o djeci bi trebala biti zajednička,i boljela bi me neka stvar da bivši ima novu....
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:52   #1072
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
I pri naplati alimentacije plaća se potrošeno ( od Ono što je interesantno i znakovito, različitost pristupa u slučajevima kad se u ime djeteta naplaćuje ( tj. za djetetove potrebe ) i kad se u ime djeteta mora vratiti.
Nije li to - licemjerno? U najmanju ruku, dvostruko mjerilo.
Da, slažem se. Neka se majka zaposli, ili neka joj se napravi ovrha kad bude imala novca.

Meni isto nije sud uzeo u obzir nemogućnost plaćanja. Retroaktivno sam dužan bivšoj 17000 kuna, 1000 kuna za 17 mjeseci neplaćanja. Nakon rastave sam promijenio posao, na žalost u lošoj firmi, a došla je i kriza.
Plaća mi je 3000 kn a kredit koji plaćam 2100 kn. Novac je potrošen na kuću u kojoj mi žive bivša i dijete. Kuća je u vlasništvu njenog oca tako da ništa od povrata tog novca u slučaju podjele imovine. kad otplatim ovaj kredit dignuti ću drugi da isplatim te zaostatke ili će mi napraviti ovrhu na plaću ili imovinu. Takav je zakon i tko me pita imam li ili nemam. Je li pravedno ili ne.

Jesam subjektivan ali meni osobno je dosta dvostrukih mjerila.

Žao mi je te majke, ali nije jedina kojoj je sudbina dodijelila loše karte.
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:02   #1073
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
A šta je sa nama?
Imamo li mi pravo na obiteljsku sreću, novu suprugu i novo dijete možda. Najbolje da njih zapostavimo kako bi rintali kod bivše.
A trebao bi zapostavit dijete iz prvog braka
Quote:
A šta bi sadašnja na to rekla.
Sadasnja od prvog casa valjda zna u sto se upusta i moze birati hoce ili nece



Quote:
Šta je sa ženama koje su ostale živjeti u stanu od srotinjak kvadrata, imaju 5000 njesečne plaće, suprug im je ostavio automobil novi i odlučio da ništa neće potraživati i još su im ostala djeca.
Stan od stotinjak kvadrata + djeca + 5000kn = cista idila, para ko u prici

Quote:
Koliko vas je spremno podnesti ocu mjesečne račune o tome što se to točno potrošilo na dijete. Zašto se o tome ne priča?
Ja sam spremna. I vjeruj niti kune od alimentacije mi ne ostaje za neke moje "uzvisene" prohtjeve

Quote:
Ajde ne budite licemjerne i odrastite i prestanite živjeti u ken i barbi svijetu.
Ken i barbi se nisu rastali ili sam ja propustila nesto...
Kolko on placa alimentaciju

Quote:
Emancipirane ste kada to paše vašoj guzici, tada možete i morate i hoćete sve same i ne treba vam glupo muško, osim kada je u pitanju novac i pažnja.Tada ste jadan slabiji spol i treba vam snažno muško ili bolje reći njegova kičma i ruke.
Emancipirana sam i nitko mi ne treba, moja djeca nisu, alimentacija je njihova, a ne MOJA!!!


Mogu razumjeti da su neki ocevi u teskoj situaciji nakon rastave i da alimentacija cini pozamasni izdatak od mjesecnog budjeta. No, nisu zene iskljucivi krivac za to. Spominjes krizu, pa nije kriza samo tebi!
Sto ako tvoja bivša sutra ostane bez posla? Dijete nece jesti jer ona nema love
Lako je reci " nemam otkud placat alimentaciju pa ni necu..."
Kako obitelji (govorim o nerastavljenim roditeljima) uspiju kako tako uvijek namiriti potrebe svoje djece, bez obzira na krize, ostajanje bez posla itd.?
I moji starci su bili u fazama kad su jedva spajali kraj s krajem, ali nisu u tim trenutcima rekli: "prepustit cemo brigu o vama nekom drugom jer eto, mi namamo para..."
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:37   #1074
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post

Ken i barbi se nisu rastali ili sam ja propustila nesto...
Kolko on placa alimentaciju



"

Rastali su se

Kuća je oduvijek bila njena- tako da s imovinom nije bilo problema,a kako nisu imali djece alimentacija isto nije bila tema.
Ken nije ni mjeseca morao uzdržavati Barbie jer ona bila i instruktorica aerobika, i liječnica, i astronautkinja.
Ozbiljno
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 10:24   #1075
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
Rastali su se

Kuća je oduvijek bila njena- tako da s imovinom nije bilo problema,a kako nisu imali djece alimentacija isto nije bila tema.
Ken nije ni mjeseca morao uzdržavati Barbie jer ona bila i instruktorica aerobika, i liječnica, i astronautkinja.
Ozbiljno
Malo šale ne škodi.

U stvarnom svijetu uglavnom mama ostaju sa djecom,i krpaju,tate se ne tiče ako ponestane,oni su jadni i nemaju-a kako smo živjeli kad smo bili zajedno...

Moja djeca žive od al. i moje plaće,tata im kupuje ponešto ,ali ima prihode 3x veće od mene.Nije ih "prijavio" kod određivanja al.I ne prestaje naglašavati da on nema.

A onda djeca i ja "plačemo",...

A dobro znamo svi koliki su mu stvarni prihodi,jer se uvijek volio hvaliti koliko on ima...

Naravno nisu svi isti,ali ovdje uglavnom vidimo mame koje se jadaju na forumu,jer u RL ih nitko ne čuje....
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 10:44   #1076
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
Kolika bi bila realna alimentacija za dečka starog 3 godine. Suprug ima plaću 7100 kn a supruga 5000 kn?

zajedno su kupili stan ne kredit, otplaćeno je 4 godine kredita plus 15% učešća. uređenje stana isto zajedno napravljeno.
za stan. dali je realno da onaj koji ostaje isplati ovog koji odlazi, i to u iznosu 1/2 onoga što je uloženo u stan. znači 4*12 rata. to na pola. i pola učešća.??
ima tko neku realnu procjenu.

dali je zakonski 17-22% prosječne plaće u HR?
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 10:49   #1077
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
ima tko neku realnu procjenu.

dali je zakonski 17-22% prosječne plaće u HR?
Imaš u Obiteljskom zakonu točno određen minimum po godinama djeteta.
Potraži na internetu.
Naravno moguće je i manje,ako sud odredi.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 11:08   #1078
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Imaš u Obiteljskom zakonu točno određen minimum po godinama djeteta.
Potraži na internetu.
Naravno moguće je i manje,ako sud odredi.


dali griješim ako računam cca 5400kn(prosječna plaća u hr)*0.18 nekih 1000 kn za dijete staro 3 godine.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:06   #1079
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
dali griješim ako računam cca 5400kn(prosječna plaća u hr)*0.18 nekih 1000 kn za dijete staro 3 godine.
Minimum je 920kn za dijete od 3 god.

Sud moze odrediti vise, a mozete se i sporazumno dogovoriti za 1000kn
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:05   #1080
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Minimum je 920kn za dijete od 3 god.

Sud moze odrediti vise, a mozete se i sporazumno dogovoriti za 1000kn

znači 1000 kn za djete od 3 god s obzirom na plaće oboje roditelja je relativno dovoljna svota?


a stan i sve spada pod bračnu stečevinu. a stečeno je onoliko koliki postotak stana je otplaćen?
skupa sa namještajem, uređenjem bez obzira ako je netko od starci dobio novac na poklon?

dakle onaj koji ostaje trebao bi isplatiti onog koji odlazi.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.