Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 07:49   #1
Franklin Templeton Investement Found

Jučer mi je tip to ponudio... mislim sve lijepo zvuči, čak i predobro... Ima li tko iskustva s tim? Jel neto ušao? Imaju ulaz od 900 eura.. naknada.. no to je sve što se njima plaća uopće i nemaju izlaznu naknadu .. zbunjena
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:56   #2
Čuo jesam ali sam protiv investicije gdje novac koji uplačujem ide nekim čudnim kanalima van države.
Pitanje glasi:

Dali imaju oni neko sjedište u RH?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:00   #3
Nemaju sjedište u RH..samo posrednike. Račun se otvara u Grazu
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:21   #4
kratko i jasno
bježi od toga
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:19   #5
Quote:
only kaže: Pogledaj post
Jučer mi je tip to ponudio... mislim sve lijepo zvuči, čak i predobro... Ima li tko iskustva s tim? Jel neto ušao? Imaju ulaz od 900 eura.. naknada.. no to je sve što se njima plaća uopće i nemaju izlaznu naknadu .. zbunjena
http://www.templeton.ca/ca/retail/en...mance_fund.jsp
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:21   #6
uz takve prinose, čovjek bi poželio radije uložiti u domaće obvezničke fondove, bar bi si ušteio 900€ za ulaz
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:38   #7
Već smo imali temu s NELEGALNIM fondovima koje nude usluge u HR i upravo glede toga Priopćenje s kojim se oglasila HANFA!

Dakle...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:40   #8
Ja imam nesto u njihovim zatvorenim fondovima (TDF, TRF); imaju sasvim solidne performanse. Ali ak to nemres legalno kupit onda je malo banana za tebe, neznam bas da bi so u to upusto
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 21:23   #9
Amo, ljudi, dajte malo više informacija o ovome za nas amatere koje redovno neki "agent" opsjeda.
Dajte mi barem laičke kontraargumente, neki link na hanfino priopćenje ili takvo što.
Pretty please with sugar on top...
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 21:25   #10
Quote:
celavi2 kaže: Pogledaj post
Ja imam nesto u njihovim zatvorenim fondovima (TDF, TRF); imaju sasvim solidne performanse. Ali ak to nemres legalno kupit onda je malo banana za tebe, neznam bas da bi so u to upusto

Zašto ne bi mogao to legalno kupiti, daj malo pojasni tu izjavu.
Kako ti možeš?
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:14   #11
pročitaš s za početak zakon o deviznom poslovanju, pa zakon o vtržištu vrijednosih papira a zakon o investicijskim fondovima.....

a priopčenje od hanfe, vjerujem, možeš naći na njihovim stranicama
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 00:02   #12
https://www.forum.hr/newreply.php?do=...e=1&p=10924075
Članak 22.
(2) Rezidenti fizičke osobe i poduzetnici pojedinci upisuju, uplaćuju, odnosno kupuju i prodaju vrijednosne papire u inozemstvu samo preko ovlaštenog društva.

Hoće reći da je protuzakonito kupovati udjele u Templetonu zbog toga što nemaju ovlaštenoo društvo za prodaju istih?

Članak 63.


4. ako na tržištu kapitala u inozemstvu kupi vrijednosne papire čiji izdavatelji ne ispunjavaju uvjete propisane ovim Zakonom ili odlukom Hrvatske narodne banke,

5. ako upis, uplatu, kupnju ili prodaju vrijednosnih papira u inozemstvu ne obavi posredovanjem ovlaštenog društva kada je to ovim Zakonom predviđeno,

6. ako na tržištu novca u Republici Hrvatskoj u poslovima s nerezidentima proda blagajničke zapise Hrvatske narodne banke ili trezorske zapise Ministarstva financija, te ako proda ili otkupi prije dospijeća ostale kratkoročne vrijednosne papire kada to prema odluci Hrvatske narodne banke nije dopušteno,

7. ako na tržištu novca u inozemstvu kupi vrijednosne papire koji nemaju ocjenu boniteta propisanu odlukom Hrvatske narodne banke,

To je sve što sam uspjela povezati s ovim iz zakona o deviznom poslovanju, ali on je iz pred-hanfa ere.
Što znači ovlašteno društvo?
Ima li to Templeton? Ako ne, zašto?
Konkretno, bi li bilo ilegalno ulagati u te fondove?
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 00:26   #13
OvlaŠtena druŠtva (prema zakonu o tržištu vrijednosnih papira)

Članak 35.

(1) Poslove s vrijednosnim papirima kao djelatnost smiju obavljati samo brokersko društvo i banka, koji su za obavljanje tih poslova dobili dozvolu Komisije i upisali ih kao djelatnosti u sudski registar.

Dakle ovo se odnosi na ovlaštena društva o kojima govori zakon o deviznom poslovanju? I kako to da jedan toliko unosni fond (točnije zbir fondova ili kako se to već kaže) nema brokersku kuću koja za njih radi?

Dakle, molim za pokoje pojašnjenje.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:22   #14
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
OvlaŠtena druŠtva (prema zakonu o tržištu vrijednosnih papira)

Članak 35.

(1) Poslove s vrijednosnim papirima kao djelatnost smiju obavljati samo brokersko društvo i banka, koji su za obavljanje tih poslova dobili dozvolu Komisije i upisali ih kao djelatnosti u sudski registar.

Dakle ovo se odnosi na ovlaštena društva o kojima govori zakon o deviznom poslovanju? I kako to da jedan toliko unosni fond (točnije zbir fondova ili kako se to već kaže) nema brokersku kuću koja za njih radi?

Dakle, molim za pokoje pojašnjenje.
Kako i nakoji način ti neko može zabraniti da svoj novac ulažeš bilo gdje u svijetu, naravno ako je to kontrolirano (ISIN broj, depo banka, revizorska kuća...)
I zašto bi ti to zabranio, koji je njegov interes, boji li se nećeg, zna li možda nešto što ti ne znaš?
http://www.fondsprofessionell.at/dat..._company_id=79
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 22:13   #15
bježi od toga glavom bez obzira. govorim iz iskustva.

opekli smo se na vlastitoj koži. u roku godinu dana uspjeli smo jedva izvući uloženi novac. pod uvjetom da nam je onih 900 € propalo. tj nije propalo jer smo ostavili nešt sitno.

uglavnom, nemoj ići po vodu preko vode. naši fondovi rade predobro da bi išao ulagati van.
sven_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:56   #16
Svi pričate o 900€.... ...

Zadnje uređivanje Edgar : 26.10.2007. at 23:22. Reason: quote
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:21   #17
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Kako i nakoji način ti neko može zabraniti da svoj novac ulažeš bilo gdje u svijetu,
može ti zabraniti Zakon o deviznom poslovanju npr.

tma je točno opisano kako fizička osoba i u kojim slučajevima može iznijeti novac 8devize) iz zemlje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:25   #18
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Svi pričate o 900€.... ...
Pa naravno za što bi ja njima davao 900€?

i da još završim u minusu na kraju?

opal, uopće ne kužim zakaj se uzbuđuješ oko nekakvog stranog fonda s 12% godišnjeg prinosa

evo meni neki dan bilo 12 mjeseci u zb aktivu + 57,67% i to bez ulazne naknade ni postotne niti nikakvih 900€

jučer prošlo 12mj u PBZ Eq + 42,51% i to bez ulazne u bilo kojem obliku

kakvi templetoni kakvi bakrači, kakvi 900€..........
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 15:17   #19
Hvala, Edgar, lijepo si to stavio.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 03:13   #20
A meni je prinos u Templeton Dragon Fundu +62.17% od kraja 9og 2006, nakon svih naknada. :P

Nije da savijetujem ulaganje u te fondove preko nekakvih sumnjivih "brokera", samo hocu rec da nisu hrvatski fondovi tako bajni i nenadmasivi ko sta neki ljudi misle.

Zadnje uređivanje celavi2 : 28.10.2007. at 04:06.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.