Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 01:42   #1
Registar ulagača u fondove

Postoji li uopče nekakav javni registar ulagača u fondove(konkretno zabini)Tj može li se na neki zakonski način saznati dali osoba raspolaže nekim udjelima u fondovima(ne nužno i koliko)
dubiframe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 07:56   #2
Postoji. Samo nisam siguran kod koga.

Kada kupiš udjele dobiš potrdu o kupnji udjela i ukupan broj udjela (ako ih imaš o prije) i onda kaže da je to taj ukupan broj ak se slaže s stanjem u registru.

Iz toga proizdlazi da društvo za upravljanje fondovima, u tvom slučaju ZB Invest ima registar u kojem vodi sve ulagače, što je i logično

Možda takvo nešto postoji i kod HANFA-e. Nemam pojma.

E sad kako doći doći do informacije, na legalan način, nemam pojma. to ti je ko da u bnaku dodješ i pitaš jel pero imam račun kod njih otvoren. možeš si misliti da će ti reći.

morao bi imati neku pravnu osnovu. O čemu se radi kod tebe? Ostavinska raprava ili ti netko duguje lovu pa provjeravaš njegovo imovinsko stanje?

Probaj prvo kontaktirati ZB Invest
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:54   #3
nema šanse da će ti to itko dati na uvid

ono što znam je da možeš za određenu kompaniju dobiti popis svih dioničara - ali to je poptuno druga priča, to su "suvlasnici" komapnije i to je javna stvar.

Zadnje uređivanje Edgar : 09.02.2009. at 21:50.
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 09:31   #4
Znati će sada Šuki preko OIB-a!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:59   #5
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Znati će sada Šuki preko OIB-a!
nisam siguran da ćeš preko OIB-a moći pratiti udjele u inv. fodnovima
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:07   #6
zašto misliš da ne?

kad si ispunjavao zahtjev za kupnju, upisivao si jmbg...ubuduće ćeš oib.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 16:37   #7
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
zašto misliš da ne?

kad si ispunjavao zahtjev za kupnju, upisivao si jmbg...ubuduće ćeš oib.....
ono što znam površno...
Min.Fin. tj. OIB će te vezati sa SDA, a ako imaš udio u fondu tebe nema u SDA, zar ne?
Ti si u registru određenog fonda, e sad jedino ako će te liste svakodnevno slati min. fin. ?
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:15   #8
vezati će se i sa SDA, i sa bankama, sa mirovinskim fondovima, sa investicijskim fondovima....sa svim živim i mrtvim, tako bar tvrde

sda je samo jedan dio priče.........
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:41   #9
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
vezati će se i sa SDA, i sa bankama, sa mirovinskim fondovima, sa investicijskim fondovima....sa svim živim i mrtvim, tako bar tvrde

sda je samo jedan dio priče.........
Ovaj se taman nadovezuje na tvoj post!
sry zbog OT-a...


Operator: "Pizza Kut. Mogu li dobiti Vaš... "

Mušterija: "Dobar dan! Htio bih naručiti klopu za van."

Operator: "Mogu li prvo dobiti Vaš OIB gospodine?"

Mušterija: "Moj OIB, ah da, pričekajte malo, eh! Moj Osobni Identifikacijski Broj je 61020499981"

Operator: "Hvala Vam, Gospodine MArko. Vidim da živite u Ulici jablana 13 i Vaš telefonski broj je 332 971. Vaš broj na poslu je 301 243 i Vaš broj mobitela je 095 301 2431. S kojeg broja zovete Gospodine? "

Mušterija: "Huh? Kod kuće sam. Od kuda Vam samo sve te informacije?"

Operator: "Pa umreženi smo Gospodine."

Mušterija: (začuđeno) "Oh, da, htio bih naručiti dvije velike slavonske pizze extra ljute..."

Operator: "Mislim da Vam to nije dobra ideja Gospodine."

Mušterija: "Kako to mislite?"

Operator: "Gospodine, Vaši zdravstveni podaci upućuju na to da imate visok krvni tlak i iznimno visoku razinu kolesterola. Polica dopunskog zdravstvenog osiguranja ne pokriva i taj rizik..."

Mušterija: "Pa što mi onda možete preporučiti?"

Operator: "Mogli biste probati našu bezmasnu soja-pizzu od soje. Siguran sam da će Vam se svidjeti."

Mušterija: "Zašto to mislite?"

Operator: "Pa, prošli tjedan ste u knjižnici podigli knjigu "Gurmanska jela od soje". Zato sam Vam to predložio."

Mušterija: "U redu, U redu. Dajte mi onda dvije jumbo soja-pizze. I koliko to košta?"

Operator: "To bi trebalo biti dosta za Vas, Vašu ženu i četvero djece. Sve skupa, zajedno sa troškovima dostave je 115,00 kn."

Mušterija: "Dat ću Vam broj svoje kreditne kartice."

Operator: "Oprostite gospodine, ali bojim se da ćete to morati platiti gotovinom. Prekoračili ste dopušteni iznos po kreditnim karticama."

Mušterija: "Skoknut ću do bankomata i donijeti novac prije nego Vaš dostavljač stigne do mene."

Operator: "Neće ni to ići gospodine! Imate prekoračenje i na tekućem računu."

Mušterija: "Nema veze. Samo pošaljite pizze. Pripremit ću novac. Koliko Vam treba za dostavu?"

Operator: "Malo smo zatrpani u ovom trenutku. Oko 45 minuta. Gospodine, ako Vam se žuri možete doći do nas ali bit će Vam nezgodno voziti pizze na motociklu."

Mušterija: "Kako znate da vozim motocikl?"

Operator: "Ovdje stoji da kasnite s otplatom kredita za auto pa Vam ga je banka oduzela. Ali Vaš skuter je u potpunosti otplaćen pa sam samo pretpostavio da ćete voziti njega."

Mušterija: "@#%/$@&?#!"

Operator: "Preporučio bih Vam da pazite što govorite Gospodine! Već imate dvije prekršajne prijave zbog remećenja javnog reda i mira 2002 i vikanja na policajca 2008."

Mušterija: (Bez riječi)

Operator: "Želite li još nešto Gospodine?"

Mušterija: "Ne ništa više. Ali, nemojte zaboraviti dvije gratis Coca Cole - piše u Vašem oglasu!"

Operator: "Oprostite gospodine ali naš oglas je ima klauzulu da ne smijemo nuditi besplatnu Colu dijabetičarima!"
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.