Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 23:11   #41
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Sunce je baš to - srce, polazište, a energije ostalih planeta se nadovezuju na njega. Mislim da zapravo malo toga može potrajati ako nije podržano samim srcem - Suncem.
Baš dobro pitanje od Dersette,a i lijep odgovor od tebe
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 12:16   #42
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Upravo to, meni se brkaju sve karakteristike ostalih planeta, sa karakteristikama Sunca, jer kao da je Sunce zapravo sve te planete....možda i jest, jer se sve te planete vrte oko tog Sunca, a i sunce je to koje ih osvjetljava, a ne oni sunce.....
da, mogu ga znači kao polazišnu točku za sve uzeti?
Tebi fale osnove astrologije, ja ti ih sad nemam vremena pojašnjavati pa ću se ograničiti samo na Sunce. Svaka planeta ima neko osnovno značenje i ono šta predstavlja. Sunce pokazuje naš ego, našu, volju, moć, vitalnost, našu osobnost. Sunce pokazujemo kad smo sigurni u sebe, kad smo ono što jesmo, a to ne možemo u svim situacijama, nekad smo prisiljeni u životu glumiti ili se skrivati, to onda nije Sunce. Sunce je najvažnija planeta u horoskopu jer kad izgradimo sebe lakše ćemo i nastupati i u komunikaciji(Merkur), ljubavi(Venera i Mars), obavezama(Saturn)itd. Sunce(identitet) se izgrađuje između 18 i 30 godine, kod nekoga prije a kod nekoga kasnije. A Sunce u horoskopu simbolizira oca, šefa, predsjednika, drugim riječima sve autoritete izvan nas kakvi ćemo i mi kad se osamostalimo postati.
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:17   #43
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Tebi fale osnove astrologije, ja ti ih sad nemam vremena pojašnjavati pa ću se ograničiti samo na Sunce. Svaka planeta ima neko osnovno značenje i ono šta predstavlja. Sunce pokazuje naš ego, našu, volju, moć, vitalnost, našu osobnost. Sunce pokazujemo kad smo sigurni u sebe, kad smo ono što jesmo, a to ne možemo u svim situacijama, nekad smo prisiljeni u životu glumiti ili se skrivati, to onda nije Sunce. Sunce je najvažnija planeta u horoskopu jer kad izgradimo sebe lakše ćemo i nastupati i u komunikaciji(Merkur), ljubavi(Venera i Mars), obavezama(Saturn)itd. Sunce(identitet) se izgrađuje između 18 i 30 godine, kod nekoga prije a kod nekoga kasnije. A Sunce u horoskopu simbolizira oca, šefa, predsjednika, drugim riječima sve autoritete izvan nas kakvi ćemo i mi kad se osamostalimo postati.
a sta kad ti otac nije autoritet?
(Sunce mi je u skorpiji u 11 u konjunkciji sa Saturnom u strelcu i separacionom sextilu sa Mo u aqu, nema vise aspekata)
ja taj nedostatak autoriteta , labilnost, nesposobnost za zivot u mom Suncu ne vidim
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:01   #44
Smile

Quote:
Tebi fale osnove astrologije, ja ti ih sad nemam vremena pojašnjavati pa ću se ograničiti samo na Sunce. Svaka planeta ima neko osnovno značenje i ono šta predstavlja. Sunce pokazuje naš ego, našu, volju, moć, vitalnost, našu osobnost. Sunce pokazujemo kad smo sigurni u sebe, kad smo ono što jesmo, a to ne možemo u svim situacijama, nekad smo prisiljeni u životu glumiti ili se skrivati, to onda nije Sunce. Sunce je najvažnija planeta u horoskopu jer kad izgradimo sebe lakše ćemo i nastupati i u komunikaciji(Merkur), ljubavi(Venera i Mars), obavezama(Saturn)itd. Sunce(identitet) se izgrađuje između 18 i 30 godine, kod nekoga prije a kod nekoga kasnije. A Sunce u horoskopu simbolizira oca, šefa, predsjednika, drugim riječima sve autoritete izvan nas kakvi ćemo i mi kad se osamostalimo postati.
Da vjerojatno mi fale...ali nisam pitala za ovo što si ti odgovorio...Ovo podebljano znam i nije mi trebalo, međutim ovo podvučeno govori o onome o čemu je 12. kuća govorila ,a što sam pitala, u biti nadopunjuje na jednako zanimljiv način... hvala...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:51   #45
pozdrav!
Mene zanima što predstavlja sunce u 6.kući?? i u sekstilu s jupiterom??

http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif
leticija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:49   #46
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a sta kad ti otac nije autoritet?
(Sunce mi je u skorpiji u 11 u konjunkciji sa Saturnom u strelcu i separacionom sextilu sa Mo u aqu, nema vise aspekata)
ja taj nedostatak autoriteta , labilnost, nesposobnost za zivot u mom Suncu ne vidim
Sunce u natalu u odnosu na pojam oca ne mora znaciti da ti je tata recimo strog.Ono ti vise simbolizira sve ono sto je "iznad" tebe.S obzirom da sunce opcenito predstavlja oca u 11.kuci moze znaciti da vas svoje imate dosta prijateljski odnos,ali uz brojna ogranicenja i to najvjerojatnije nametnuta s njegove strane(zbog so0sat).Imam identican aspekt i osijecam se ptica u zlanom kavezu.
Takoder,sam taj aspekt ti znaci i da si od ranog djetinjstva konstantno bila poticana sa oceve strane na strogu disciplinu i to ce sada do tvoje 29. na 30. godinu postati sastavni dio tvoje licnosti...U biti na taj nacin,odnos sa tvojim ocem postaje dio same strukture tvoje licnosti.Aspekt sa mjesecom opisuje odnos sa majkom koji prema ovome sto si navela je ok,ali svakako ti je naglaseniji odnos sa ocem.Otac ti je zasigruno bio dominantniji u tvom odgoju ili u samoj tvojoj percepciji zivota kroz odrastanje si se cesto mogla/voljela oslanjati na ocevo misljenje ili iskustva.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 16:48   #47
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Sunce u natalu u odnosu na pojam oca ne mora znaciti da ti je tata recimo strog.Ono ti vise simbolizira sve ono sto je "iznad" tebe.
A vidiš, ova analogija sa Suncem i ocem meni nikako ne leži jer, OK, imam Sunce u trećoj u Ribama koje je jako lijepo aspektirano, trigon s Mjesecom, sekstil s Uranom i Saturnom, uglavnom, sve aspekte koje pravi su pozitivni. Jedino što mogu zaključiti jest da me malo razmazio. Nigdje traga lošem odnosu koji nas dvoje inače imamo. Stalno se svađamo, pretpostavljam zato što smo slični karakteri.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:22   #48
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
A vidiš, ova analogija sa Suncem i ocem meni nikako ne leži jer, OK, imam Sunce u trećoj u Ribama koje je jako lijepo aspektirano, trigon s Mjesecom, sekstil s Uranom i Saturnom, uglavnom, sve aspekte koje pravi su pozitivni. Jedino što mogu zaključiti jest da me malo razmazio. Nigdje traga lošem odnosu koji nas dvoje inače imamo. Stalno se svađamo, pretpostavljam zato što smo slični karakteri.
Nije poanta saturna i sunca u losem/dobrom odnosu,nego u onome sto se kroz oca ocrtava na nas same i inkorporira u nasu licnost(sunce).Dakle,da li ces se ti recimo sutra posvadati sa starim opisuje sinastrija,ali ono sto je tebi dozivotno otac prenio "u nasljede" opisuje saturn/sunce u tvom natalu. Vi se mozete svadati do nebesa,ali aspekt so60sa opisuje stabilan odnos,i pod stabilan mislim da nema recimo prekida od 2 godine da ne razgovarate.

Ti uz saturn 60 sunce ne mozes biti razmazena.To je mozda samo tvoja predodzba,ali kompletno pogresna.To bi prije znacilo da sam udar njegove licnosti na tvoju nije bio na nacin da tebe previse ogranicava jer je ipak u pitanju trigon.Saturn apsolutno nikog ne moze razamaziti.Trebas napraviti distancu u aspektima izmedu onih koje ti predstvalja majka,a koje otac.

Ovako,objasnit cu ti na vlastitom primjeru...meni je sa0so...i cijeli zivot zivim u zlatom kavezu,a da pritom od svog starog u sinastriji primam kvadrat urana na stelij u skorpionu(gdje je ujedno moje so0sa),mars90 moj stelij,neptun konjukcija moj stelij...dakle,po samom mom natalu zbog takvog saturna,meni je stari full dominantan u zivotu koliko god ja to ne htjela i ponekad pokusavala pobjeci od toga.A aspekti u sinastriji koje imamo opisuju samo na koje nacine on "tuce" po meni i zbog cega zivim u "kavezu".Dakle,ja sa aspektom so0sat idem u zivot-to je moj natal i opisuje kako sam ja odrastala uz njega,kakav odnos smo izgradili zivotno gledajuci,sto ja iz sveg tog zivota s njim odnosim sa sobom u zivot-kod mene je to disciplina,a sinastrija je vazna da se vidi kompatibilnost karaktera i nista drugo.

To ti je kao kad udaras žig na papir.Otac ti žig,a ti si papir koji ide dalje s onim sto je otisnuto na njega.I da se kompletno u zivotu maknes od njega,tvoj odnos s njim te je definirao kao osobu u ovom ili onom smjeru i to je postalo dio tvoje licnosti.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 01:22   #49
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Kad god tražim sunce na netu, ovijek ga poetski opisuju, a meni za analizu trebaju jasno opisane
psihološke karakteristike...stoga:
Što sve Sunce predstavlja u našem karakteru? kažu da Sunce predstavlja naš karakter, ali karakter se sastoi od segmenata, a svaki segment je obuhvaćen nekom planetom, paa....koji segment našeg karaktera je Sunce?
Ne može Sunce biti ono što pokazujemo, ono može biti samo energija, koja se ispoljava u vanjski svijet ovisno o kući...Planete u znakovima i aspektima govore o tome kakvi smo mi, kakva je naša psiha, a planete u kućama kako se ta psiha, manifestira prema van...
Ipak, Sunce ima jaku moć ispoljavanja....malo kontradiktorno, što sam propustila?
Ne zanima me da li sunce simbolizira oca, muža u ženskom horoskopu, mjesto gdje se najviše ističemo....zanima me isključivo unutrašnji svijet...
poetski opisi
neću na dugačko.nemam cajta,a nema ni smisla jer bi mogli knjigu na to pitanje napisat.
naše sunce(kao i mjesec)je naša osnova,osnovni arhetipski procesi povezuju se sa sunašcem.instinktivne reakcije su povezane sa suncem i mjesecom.također,naše svjesne reakcije, naš ego-sunce.
samouvjerenost(ili nedostatak),samovolja,autoritativnost,snaga volje persone,ali i kreativnost-sunce.
sunce je središte naše!
....
sunce=postojanje.
....
pod domenom sunca je i vitalnsot.
sunce je naša osnovna ličnost,osnovna struktura.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 01:33   #50
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
pod domenom sunca je i vitalnost.
sunce je naša osnovna ličnost,osnovna struktura.
... uz Sunce se veže i pojam vitalnosti, znači li to da, kod Sunca u 12. kući određeni vid odricanja jača tu istu vitalnost?

Možda je pitanje i za temu " Planete u kućama " ....
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 03:07   #51
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... uz Sunce se veže i pojam vitalnosti, znači li to da, kod Sunca u 12. kući određeni vid odricanja jača tu istu vitalnost?

Možda je pitanje i za temu " Planete u kućama " ....
ovisi o aspektima koje radi.takvo sunce treba puno vremena i prostora za sebe.ako je neko nježnije sunce sa izazovnijim aspektima-ličnost može biti sklonija burno reagirati na arhetipe,podjednako svjesno i nesvjesno ispoljavanje ličnosti.takvo sunce mora imati "odricanje".i da,može ga to jačati.takvo sunce može samo sebi biti veliki neprijatelj,ali i najbolji prijatelj kad se osvjesti.ovisi kao što sam rekla-a aspektima,znaku,stupnju...
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 12:59   #52
Sunce u 5.kući

Sunce u ovoj kući rađa ljude ''vrijedne ljubavi i svakog poštovanja''.Skromni su to ljudi koji ne obraćaju mnogo pažnje na časti i visoke položaje.
Sunce u konjukciji ili s sextilu s Venerom nagovještava krunisanje;drugim riječima rođeni će postati kralj!
Ako Mars ili Saturn stoje u konjukciji sa Suncem,ovi zlotvori neće doduše,ispoljiti svoju zlu moć na rođenim,ali će se dogoditi nešto još gore,stradat će njegova djeca(astrolozi su nam i tu kao i na mnogim drugim sličnim mestima,ostali dužni odgovora:da li će djeca stradati obavezno,bez obzira pod kakvim se se znakovima i u kakvim konstalacijama rodila?).Merkur u 9.kući predviđa vrlo unosne poslove u inozemstvu.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 16:15   #53
... koliko je Sunce kao simbol autoriteta i kao vatrena planeta podložno apsorpciji energije druge planete ako se nalazi u 12. kući - ako je " slabo "?

Primjerice, ako je Sunce u 12. u konjukciji sa Marsom iz 11.? Uspije li taj Mars svojom energijom ipak dominirati slabijim i podložnim Suncem (pošto je ono u 12.) ili je Sunce ipak i u ovom slučaju jako - jače od Marsa?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:38   #54
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Jep, jep...
I još taj utjecaj 12...
Za detaljnije odgovore u vezi ovog, trebalo bi dalje pogledati vladare kuća i dispozitore, ako se ne varam, i ostale aspekte koje rade ove planete.

Bravo za tebe
Ima Sunce na mocnom polozaju ali upravo i to sunce govori susretanje sa mrtvima. Sunce u Lavu u prvom dijelu 8. kuca

Nesjecam se vise karte, mislim da je dispozitor Pluton postavljen tako da trazi transformaciju unutarnjeg i vanjskog kroz Vagu..
Smaragdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:14   #55
Hvala vam oboje. Da, to Sunce mora ici duboko i trazi uzroke/istinu pod svaku cijenu, ali me taj strah blokira, valjda to moram savladati. Mislim da me zapravo uzasava gubitak kontrole i strah da me zivot nece podrzati, a to bi valjda bio i Saturn u Lavu u 9.oj. @ Smaragdin - zasto mi je Sunce na mocnom polozaju? Meni se ovako cini da se Sunce bas ne osjeca dobro u 8. kuci.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 20:00   #56
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Hvala vam oboje. Da, to Sunce mora ici duboko i trazi uzroke/istinu pod svaku cijenu, ali me taj strah blokira, valjda to moram savladati. Mislim da me zapravo uzasava gubitak kontrole i strah da me zivot nece podrzati, a to bi valjda bio i Saturn u Lavu u 9.oj. @ Smaragdin - zasto mi je Sunce na mocnom polozaju? Meni se ovako cini da se Sunce bas ne osjeca dobro u 8. kuci.
Sunce je mjesto na kojem pokušavaš naći svoje unutarnje ja i mjesto gdje ga ekspresioniraš.
Svi se mi kroz nešto pokušavamo pronaći.
Osma kuća je kuća okultnog, seksa, smrti, tuđe love, pa vjerojatno imaš afinitete prema tim stvarima.
Tvoje Sunce, prema tome, osim znaka u kojem ti se nalazi, tako dobija i primjese škorpionske energije.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 20:56   #57
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Sunce je mjesto na kojem pokušavaš naći svoje unutarnje ja i mjesto gdje ga ekspresioniraš.
Svi se mi kroz nešto pokušavamo pronaći.
Osma kuća je kuća okultnog, seksa, smrti, tuđe love, pa vjerojatno imaš afinitete prema tim stvarima.
Tvoje Sunce, prema tome, osim znaka u kojem ti se nalazi, tako dobija i primjese škorpionske energije.
A ne bas tako... sunce je svijesno ja, osoba vidi sebe i svoj stav, ego, fizicko tijelo to je sunce. Unutarnje ja mislis, nesvijesni dio licnosti ona druga polovina, prikazana je Mjesecom... Al treba imati osjecaj koja planeta igara vodecu ulogu u kojoj oblasti,dobi i sl...

Recimo Tvoje sunce u Lavu 8. kaze da si osoba jake volje, snage i takva se prikazujes, pomalo i nagonski reagiras, instinktivno, jer se izrazava kroz 8. koja je u Raku.

Itd.
Smaragdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:04   #58
Quote:
Smaragdin kaže: Pogledaj post
A ne bas tako... sunce je svijesno ja, osoba vidi sebe i svoj stav, ego, fizicko tijelo to je sunce. Unutarnje ja mislis, nesvijesni dio licnosti ona druga polovina, prikazana je Mjesecom... Al treba imati osjecaj koja planeta igara vodecu ulogu u kojoj oblasti,dobi i sl...

Recimo Tvoje sunce u Lavu 8. kaze da si osoba jake volje, snage i takva se prikazujes, pomalo i nagonski reagiras, instinktivno, jer se izrazava kroz 8. koja je u Raku.

Itd.
Mućas grasijas
Mada u tim astrološkim knjigama sve drugačije piše.
Negdje sam čitala da je Sunce tvoje ja, negdje da je mjesec, negdje čak i merkur...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:11   #59
izvinjavam se ako sam pogrijesila temu, ali pitanje je jasno, a ne znam gdje bih ga postavila...kako tumaciti sunce na 11 stepenu bika, pad urana.. hvala
http://www.astrosoft.mojanatalnakart...=27695&lang=hr
majabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 00:12   #60
Lijepo bi molila da mi netko kaže što znači Sunce u Ribama u 7. kući, a vladar 7. Neptun u 4. kući u Strijelcu i oni međusobno tvore kvadrat ?
riba34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.