Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 07:17   #1441
Ako si ti banci dao ovršnu ispravu (a pretpostavljam da jesi, jer banka treba neku garanciju) onda sud nema s tim ništa.
Banka šalje tu ispravu poslodavcu i on po njoj mora postupiti.

Nešto se pričalo da poslodavac ne mora, ali članak 197 je napisan nebulozno, pa ga niti pravnici ne mogu rastumačiti.

Zaštićeni račun ne moraš otvarati kod ovrhe na plaću, al kako poslodavac to ne želi provoditi, banka će ti vrlo vjerovatno (opet ovisi što si kod dizanja kredita potpisao i koje si instrumente osiguranja dao), poslati ovrhu na sva novčana sredstva i blokirati sve tvoje račune.
Tada otvaraš zaštićeni račun. Čim dobiješ obavjest od banke da će ti ići ovrhom na račune, otvori zaštićeni.

Jednostavnije bi ti bilo da ti je poslodavac provodio ovrhu na plaći jer ti nebi blokirali tekući , al ako nećeš tako, onda čekaj blokadu računa.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:42   #1442
I sad sam se sjetila.
Poslodavac bi ti ovrhu na plaću provodio badava, a ako dođe do ovrhe preko FINE, onda će ti to FINA uredno i naplatiti. Čisto da znaš.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:40   #1443
Ok hvala,

Ako mi je plaća 4800.00kn netto koliko od toga poslodavac smije ovršiti u korist banke?, a koliko meni mora ostati na raspolaganju, hvala.
dean130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 18:45   #1444
prema ovršnom zakonu 2/3 plaće je zaštićeno primanje, 1/3 ide pod ovrhu
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:37   #1445
Zašto u PBZu ne mogu staviti kovanice na devizni račun? Imam 20-ak CHF u kovanicama i kako nemam namjeru putovati skoro u Švicu, htjela sam ih staviti na račun u slučaju da izađu iz opticaja (što mi se jednom desilo sa starim funtama ) No žena na šalteru ih nije htjela primiti.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:44   #1446
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Zašto u PBZu ne mogu staviti kovanice na devizni račun?
jer ne primaju kovanice stranih valuta. ikakvih. i tako je od uvijek. preskupo je hendlanje za malu vrijednost.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:44   #1447
Iz istog razloga zbog kojeg se ne mogu uplatiti bangladeške take; banka nema kamo s njima, nitko ih neće uzeti.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:54   #1448
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Iz istog razloga zbog kojeg se ne mogu uplatiti bangladeške take; banka nema kamo s njima, nitko ih neće uzeti.
Nema kamo sa švicarskim francima? Mkay.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 14:17   #1449
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Nema kamo sa švicarskim francima? Mkay.
Ne radi se o švicarskim francima nego o kovanicama švicarskih franaka sa kojima stvarno nemaju što raditi.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 16:20   #1450
Evo pitanje za PBZ poznavaoce, kćer mi je uzela studentski paket i mPBZ uz mtoken. Ja imam isto račune u PBZ-u i htio bih napraviti punomoć na kćerine račune. Dali bi ja onda imao na PBZ365 pregled njenih računa i vršiti neka plaćanja sa svojim tokenom, a koristio bih karticu opunomoćenu karticu od njezina računa?
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 16:47   #1451
@ivan_29 - ako ti kćer da punomoć možeš pristupiti njezinim računima (kao i svojim) preko internetskog bankarstva. ali moraš imati IB na sebe ugovoreno. ili ako ga nemaš, onda moraš koristiti njenu karticu za prijavu jer se prijavljuješ na njenu uslugu.

dakle internetsko bankarstvo može koristiti isključivo osoba koja ga ima ugovoreno, bilo kojom svojom karticom (nebitno je li vlasnik ili opunomoćenik po tom računu čiju karticu koristi).
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 17:14   #1452
Znači, ja imam internet bankarstvo i svoj token, ako sad napravim punomoć za kćerine račune, ja ću kod prijave na svoje račune putem IB imati na pregledu i njezine račune, tako bar imam od ove druge kćeri, samo ona nema mPBZ.?
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 10:07   #1453
Quote:
ivan_29 kaže: Pogledaj post
Znači, ja imam internet bankarstvo i svoj token, ako sad napravim punomoć za kćerine račune, ja ću kod prijave na svoje račune putem IB imati na pregledu i njezine račune, tako bar imam od ove druge kćeri, samo ona nema mPBZ.?
imat ćeš kao opunomoćenik uvid preko svog mpbz-a 100%.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:54   #1454
Quote:
ivan_29 kaže: Pogledaj post
Znači, ja imam internet bankarstvo i svoj token, ako sad napravim punomoć za kćerine račune, ja ću kod prijave na svoje račune putem IB imati na pregledu i njezine račune, tako bar imam od ove druge kćeri, samo ona nema mPBZ.?
da bi imao uvid u račune druge osobe preko svog IB, trebaš imati punomoć po njezinim računima. ta druga osoba može imati 100 godina, ne imati komp i nemati pojma što je internet te shodno tome ne imati internetsko bankarstvo.
to što vlasnik računa ima ili nema internetsko bankarstvo nema apsolutno nikakve veze s tvojim raspolaganjem po njegovim računima (u poslovnici, na bankomatu, POS uređaju ili preko tvog IB).

Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
imat ćeš kao opunomoćenik uvid preko svog mpbz-a 100%.
mPBZ nije isto što i PBZ365@NET. no da ima mPBZ jednako bi imao pristup računima po kojima je opunomoćen.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 11:17   #1455
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post



mPBZ nije isto što i PBZ365@NET. no da ima mPBZ jednako bi imao pristup računima po kojima je opunomoćen.
kako nije isto? samo šta je pbz net pristup sa kompa a mpbz sa moba? aplikacija je ista šta se funkcija tiče
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 11:57   #1456
a nije
radi se o dvije usluge koje se mogu koristiti paralelno ili svaka zasebno. i mpbz ima nešto manje funkcionalnosti nego pbz365@net
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:32   #1457
ma imala sam prije pbznet i ugasila sam ga i uzela mpbz. Sve isto samo još bolje, lakše, brže. Skeniram uplatnicu mobom i ukucam pin i plaćeno. Cca 10 sec mi treba dok na kompu upisuj sve ručno pa ubacuj pin u čitač pa onaj chalenge pa opet u komp. I kopaj karticu po novčaniku svaki put i ubacuj u čitač koji šteka btw stalno. Ja sam se spasila sa mpbz.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:12   #1458
skažem se s tobom.
no ono što meni fali na mpbz-u, a recimo normalno je na internetskom, je skeniranje cijele hrpe uplatnica i onda da ih se autorizira odjednom. za sad se mora skenirati, autorizirati. pa skenirati, autorizirati. pa opet... ispizdi me ona random tipkovnica nakon druge autorizacije i onda često radije odem na internetsko i tamo sve poplaćam iz predložaka.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:05   #1459
I jednostavno mPBZ nema sve funkcije - recimo mjenjacnica, povijest uplata u fondove itd.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:30   #1460
kako nema mjenjačnicu?
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.