Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 19:45   #2021
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
se ja varam il ja to vidim 3 tipa stražnjeg vizira ??
tri razlicita kuta vidnog polja? naravno, zadnji je za klouz kombet, aj supoz
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 13:26   #2022
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
tri razlicita kuta vidnog polja? naravno, zadnji je za klouz kombet, aj supoz
pa znam da ameri imaju 2 ; jedan noćni tj. za kraće udaljenosti a drugi za podanu tj. na veće udaljenosti i razlikuju se samo po promjeru rupe...a tu vidim 3 različita promjera rupe na stražnjem viziru...votafak ??
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 17:43   #2023
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
od bratica frend koji radi u konzumu u bjelovaru ima tetu koja zivi u americi. e sad oni tak imaju nekakve udruge/grupe koje se bave furanjem na razne vojske i razna razdoblja istih pa bas decko od njene kcerine frendice je clan jedne takve grupe koja se fura na hrvatsku vojsku i domovinski rat pa kad smo pricali ovo ljeto dok je bila kod nas u trojstvu rekla je da ce mi poslat slike kak izgledaju i kakvo oruzje imaju...pa eto, odrzala zena obecanje i kaj ces sad?

http://www.picstation.net/gallery.ph...e4477eeca63acf
bilo bi dobro da neko napravi review filmić o pušci...al taj izvor od kud si ti dobil fotografije mi zvuči ko da te ljude nebi ni CIA mogel naći
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:09   #2024
usput ljudi...mi može neko reći dali je moguće na VHS-ici zaključati vijak u stražnjoj poziciji i ak je to moguće, di se onda nalazi tzv. "bolt release" ??
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:22   #2025
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
bilo bi dobro da neko napravi review filmić o pušci...al taj izvor od kud si ti dobil fotografije mi zvuči ko da te ljude nebi ni CIA mogel naći
Pa vidiš da mora tako kada je kod nas sve Top Secret i da se boje da će dobiti otkaz ako slikaju bez dozvole.

CIA snajka
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:46   #2026
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
pa znam da ameri imaju 2 ; jedan noćni tj. za kraće udaljenosti a drugi za podanu tj. na veće udaljenosti i razlikuju se samo po promjeru rupe...a tu vidim 3 različita promjera rupe na stražnjem viziru...votafak ??
pa kaj je tu cudno? mala rupica za suncani dan, srednja za oblacni i velika za noc/klouz kombet

Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
bilo bi dobro da neko napravi review filmić o pušci...al taj izvor od kud si ti dobil fotografije mi zvuči ko da te ljude nebi ni CIA mogel naći
je, bilo bi super kad bi to neko napravil

Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
usput ljudi...mi može neko reći dali je moguće na VHS-ici zaključati vijak u stražnjoj poziciji i ak je to moguće, di se onda nalazi tzv. "bolt release" ??
na slici 2 se lijepo vidi iznad rukohvata i iza okidaca

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da mora tako kada je kod nas sve Top Secret i da se boje da će dobiti otkaz ako slikaju bez dozvole.

CIA snajka
kaj vi meni stvarno ne vjerujete???
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:30   #2027
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
pa kaj je tu cudno? mala rupica za suncani dan, srednja za oblacni i velika za noc/klouz kombet


je, bilo bi super kad bi to neko napravil


na slici 2 se lijepo vidi iznad rukohvata i iza okidaca


kaj vi meni stvarno ne vjerujete???
malo mi čudno zgleda...pročital sam na nekom reviwe-u od jednog amera da bi se trebal zvadit van magazin i pritisnut neki gumb unutar puške da se zaključa vijak u stražnjoj poziciji...sve mi je to jako čudno kod te puške...stvarno kompliciraju bezveze

pa ak imaš tak "bliske" veze s tim ljudima(LOLZ) onda ih nagovori nek naprave video o pušci...svi bi u tome uživali

Zadnje uređivanje genKotade : 15.11.2010. at 20:36.
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:31   #2028
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da mora tako kada je kod nas sve Top Secret i da se boje da će dobiti otkaz ako slikaju bez dozvole.

CIA snajka
kod nas se nit nesmiju objaviti podaci o operacijama u afganistanu dok ameri imaju novinare u postrojbama na samoj fronti
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:02   #2029
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
malo mi čudno zgleda...pročital sam na nekom reviwe-u od jednog amera da bi se trebal zvadit van magazin i pritisnut neki gumb unutar puške da se zaključa vijak u stražnjoj poziciji...sve mi je to jako čudno kod te puške...stvarno kompliciraju bezveze

pa ak imaš tak "bliske" veze s tim ljudima(LOLZ) onda ih nagovori nek naprave video o pušci...svi bi u tome uživali
vijak? bolt? bolt release? kaj mi pricamo o istoj stvari?

ovak ja to zamisljam: ispucas zadnji metak i zatvarac ostane u zadnjem polozaju. promjenis okvir, povuces "bolt release" i metak uleti u cijev...

cuj bum pisal teti gore nek pita ekipu no to su ti seljaci americki i nemaju bas pojma o video editiranju a nemaju ni postene kamerice. sirotinja ti je to stari moj... no javim vam cim mi odgovore
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:41   #2030
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
vijak? bolt? bolt release? kaj mi pricamo o istoj stvari?

ovak ja to zamisljam: ispucas zadnji metak i zatvarac ostane u zadnjem polozaju. promjenis okvir, povuces "bolt release" i metak uleti u cijev...

cuj bum pisal teti gore nek pita ekipu no to su ti seljaci americki i nemaju bas pojma o video editiranju a nemaju ni postene kamerice. sirotinja ti je to stari moj... no javim vam cim mi odgovore
"bolt release" pritisneš i vrati vijak iz zaključane stražnje pozicije...ista stvar al sam ja još i pital na početku dali uopće ima vijak mogučnost da se zaključa u stražnjoj poziciji ili dal se treba svaki put repetirat nakon mjenjanja okvira...a o ovom review u sam govoril o jednoj drugoj svrhi zaključanja vijka u stražnjoj poziciji...naime ako se zaglavi čahura u cijevi il nekaj slično bi bilo lakše da se da vijak ko kod M1 Garanda povleći tak daleko da se jednostavno zaključa...onda je amer opisal da bi se trebal izvadit magazin, povleći vijak iza i pritisnut neki gumb unutar puške...siroti ameri...imaju 10 soma za bacit u vijetar za pušku a nemaju za kameru

Zadnje uređivanje genKotade : 15.11.2010. at 21:47.
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:48   #2031
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
"bolt release" pritisneš i vrati vijak iz zaključane stražnje pozicije...ista stvar al sam jajoš i pital na početku dali uopće ima vijak mogučnost da se zaključa u stražnjoj poziciji ili dal se treba svaki put repetirat nakon mjenjanja okvira...siroti ameri...imaju 10 soma za bacit u vijetar za pušku a nemaju za kameru
vijak = zatvarac? zbunjujes me covjece! ipak je zasun/zatvarac prikladniji naziv no ako pricamo o tome-ne moras repetirati nakon mijenjanja okvira ...
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:01   #2032
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
vijak = zatvarac? zbunjujes me covjece! ipak je zasun/zatvarac prikladniji naziv no ako pricamo o tome-ne moras repetirati nakon mijenjanja okvira ...
dobro nisam stručnjak nit za puške nit za nazive al skužil si kaj sam mislil
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:18   #2033
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
vijak? bolt? bolt release? kaj mi pricamo o istoj stvari?

ovak ja to zamisljam: ispucas zadnji metak i zatvarac ostane u zadnjem polozaju. promjenis okvir, povuces "bolt release" i metak uleti u cijev...

cuj bum pisal teti gore nek pita ekipu no to su ti seljaci americki i nemaju bas pojma o video editiranju a nemaju ni postene kamerice. sirotinja ti je to stari moj... no javim vam cim mi odgovore
A valjda imaju nekakav mobitelčić ne mora biti baš u HD formatu.

Pozdravi ekipu
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:10   #2034
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
A valjda imaju nekakav mobitelčić ne mora biti baš u HD formatu.

Pozdravi ekipu
mora !!
i još k tome snimljeno u 3D-u
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:20   #2035
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o HK416, M4, i ostalim izvedenicama. Znanje crpim iz Call of Dutya. Ili ipak ne.


puška kod koje je jedina razlika imeđu nje i M4-ke ta da nema DI sustav nego obični klip...i to je bila štamparska greška, izgorjeva ulje a ne osušuje pardon al na kraju krajeva ulje brže nestane i puška postaje suha i prestaje raditi..

Puška ne "postaje suha" , već je pojačano(dakle u slučaju DI sustava) taloženje ostataka izgaranja baruta, što dovodi do povećane mogućnosti zastoja, u slučaju neodgovarajućeg održavanja puške.

A koliko je DI sustav loš, govori činjenica da taj sustav(kroz izvedenice AR15 dizajna) koriste najelitniji svjetski "specijalci" SAS, SEALs, izraelski Sayeret(Duvdevan, Matkal...). A svi oni mogu birati DI ili klasični sustav s klipom.






Jeli ti bar prošla kroz ruke?

Ajd malo prouči ovu sliku:


Obrati pažnju na nosač zatvarača, pa opet reci jel se radi o DI sustavu, kao primjerice na AR15 dizajnu.


Đenerale Kotade, jel vam slika sad malo bistrija?



https://www.forum.hr/showthread.php?t=477722&page=68

Kako volim pametnjakoviće.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 22:16   #2036
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Đenerale Kotade, jel vam slika sad malo bistrija?


Kako volim pametnjakoviće.
čestitam...odgovoril si na post koj sam napisal prije nekoliko mjeseci...u međuvremenu mi je dokazano da se radi o klipu (priznajem) i kasnije smo diskutirali kak je klip preuzet sa G36 i kak su bezveze dodali jednu ekstra bradavicu na vijak...sad se molim te streli da te možemo nagraditi Darwin Award-om...žao mi je al malo si zaostal

Zadnje uređivanje genKotade : 16.11.2010. at 22:23.
genKotade is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.11.2010., 23:51   #2037
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
i kak su bezveze dodali jednu ekstra bradavicu na vijak

A kako izgleda zatvarač na HK416?


BTW - vijak.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:59   #2038
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
A kako izgleda zatvarač na HK416?
zgleda ko sviježe ubrana tratinčica
evo ti jedan citat od mustanga : "unutrasnji sistem ti je prekopiran sa hk g36 sa sitnim kozmetickim promjenama koje cak i kompliciraju ciscenje tako ti zatvarac umjesto 6(ko na g36) ima 7 "bradavica" za zabravljivanje i tako je između njih manji prostor kojeg je teze cistiti i sl." enjoy, douchebag
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:16   #2039
Quote:
nabavu još tri tisuće komada novih jurišnih pušaka VHS domaće proizvodnje za potrebe Hrvatske vojske
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ke/162417.html
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 15:22   #2040
da je ta lova bez stavke 'Ostale zadaće Oružanih snaga RH' bilo bi ok
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.