Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 22:38   #61
Angry

Ma da napravio sam glupost ,al to me nagovorila moja osobna bankarica ,i sad sam u velikom minusu ,grizem nokte i čir bum dobil ...
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 23:10   #62
gledajte ljudi ovo sa fondovima je veliko sranje i preljevanje šupljeg u prazno, od 2007 do sad je 4 godine i fondovi ne mrdaju ni nutra ni van,4 do 5 godina je razdoblje ako vam lova stoji unutra izgubljeno vrijeme i praktički izgubljen novac. ja sam definitivno vani sa minimalističkim gubicima, ovo zaista nema više smisla, ako pogledate povijest većina fondova je tu gdje je bila prije 10 godina, neki par kuna više, neki puno kuna manje od početne vrijednosti, to zaista nema smisla, četri do pet dana mrljaju u plusu pa četri do pet dana u minusu i tako već pet godina nakon sloma 2007, tendencija i prognoze su takve da to može stagnirati godinama.zaista mi je žao ljudi koji su popušili lovu i ušli prije par godina jer zaista ne znam kada će vrijednosti doći na pozicije iz 2007 godine.ovo nije ništa drugo nego prijelevanje šupljeg u prazno, neka me neko razuvjeri argumentima samo molim ne tehničkom analizom1
pizdoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:37   #63
Evo javlja se još jedan pacijent koji je kupio kada je trebalo prodavati. Nadam se da kako sada fond pada da će uskoro i posljedično opet narasti barem do neke solidne razine, a onda VAN!!

Nema kruha bez motike.
Šala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:35   #64
E vidiš tak sam i ja napravil glupost kupil u totalno krivo vrijeme, sad imam veliki minus a bojim se da će biti i veći kak je to sve krenulo ,znam ja sve da su to rizični fondovi ,ko ni spreman na to netreba ulagati ali ovo me zabrinjava i mislim da ću dići sve progutati pušionu dok nije i gore .....ja sam u zaba aktivu
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 19:31   #65
fakat ti sigurno pogađaš kada treba ući, zaboravio sam da si povezan s buffetom, ajd da to pričaš za dionice ali za dioničke fondove da pogađaš ulaze i izlaze, em baš ti u posljednje vrijeme ni valovi nisu baš visoki da bi mogao na njima surfati, a valjad pošto rijetko prodaješ udjele iz priloženog nemaš ulazne i izlazne naknade ili si oslobođen plaćanja po članku to mi tom
pizdoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:57   #66
Možda danas sutra, krene gore, podrška postoji.. Ako opet krene dole nije dobro!!

Ali se više ne vraćamo na stare razine.
Šala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:14   #67
bogme danas katastrofa da pukneš od brige
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:24   #68
Quote:
filavi kaže: Pogledaj post
bogme danas katastrofa da pukneš od brige
ZB BRIC+05.05. 95,2500 €-1,70-10,65 -8,33 1,03

sad je vrijeme za ulaz filavi
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:17   #69
kaj ti misliš da bi se usudil ,ko zna kaj se sprema
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:19   #70
Tako nisi razmisljao kada si prvi puta ulozio?
Osobni bankar nije financijski savjetnik.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:51   #71
Sad znam ,ali kaj da delam, ispaštam svoju glupost ,
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:02   #72
Nista , nemoj se (pretjerano) uzrujavati.
Kaze jedna stara kineska il cija vec poslovica :
Quote:
Padni sedam puta, ustani osam puta!


svatko ima pravo na pogresku , zamisli da si digao kredit pa ga nemozes otplacivati ili neka slicna situacija...kod fondova je optrilike ovak : sto vise mjeseci za redom rastu , to je matematicki veca vjerovatnost da ce upravo sad pocet padati..

Sto se brica tice , ja sam se isto skoro opekao.Iliriki sfalilo sredstava pa maknuli ulaznu naknadu do kraja 4og mjeseca za BRIC fond (izlazne nema).
Vago , gledo , razmisljo , i konacno sam nakon sto sam dobrih deset puta pogledao 2y graf (jos smo desetak posto od lowpointa) zakljucio da ostajem u kunama ( ) .

a ako se sad hvatas za glavu , znaci da si usao~zadnjih 6 mjeseci , kad je bio ozbiljan pad.

edit:ufff , pogledo sam onaj graf na drugoj strani ovog topika pa sam ga sad otvorio opet, bacite oko
http://moneycentral.msn.com/investor...INDU&CP=0&PT=9

nije vrijeme..

Zadnje uređivanje MMachéte : 06.05.2011. at 18:13.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:48   #73
Ma ja sam u zaba aktivu on je kunski ,ali dosta sam uložio u 3 mjesecu ,onda kad ni bilo vrijeme za kupnju ,
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 09:01   #74
Quote:
filavi kaže: Pogledaj post
Ma ja sam u zaba aktivu on je kunski ,ali dosta sam uložio u 3 mjesecu ,onda kad ni bilo vrijeme za kupnju ,
Relativno je to što si "dosta uložio"...

Sadašnji oporavak lijepo izgleda, mali ali siguran rast.
Šala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 17:46   #75
mali da ..ali siguran ne
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:47   #76
kako god, uzeh juce malo ZB BRIC+, cisto da se nadje
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:12   #77
Quote:
Herzeg Bosanac kaže: Pogledaj post
kako god, uzeh juce malo ZB BRIC+, cisto da se nadje
hm.. fino je pocelo.. prvo eure promijenio u kune da bih dao nalog za kupnju udjela EUR fonda koji mogu platiti samo u HRK ?!?
onda se nalog kiselio 3 dana u ZBInvestu da bih danas postao ponosni vlasnik ZB BRIC+ udjela sa pocetnim gubitkom od cca 5% glede svih konverzija valuta i rasta EUR u procesu.... sa izlaznom naknadom od 2% i troskovima mogu reci da sam na glavi 10% u startu.... dobra lekcija iz ZBI linka

svejedno, ovo je ono nesto sklonjeno za crne dane
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:40   #78
Ajde ne pretjeruj i ne zbunjuj ljude
Nalog ti se nije kiselio, nego se čekalo da se izračuna cijena udjela na dan na koji si kupio

A cijena udjela je tu negdje ovih dana, pa ni na njoj nisi izgubio nešto značajno
| 18.05.2011 97,1200
| 17.05.2011 96,8400
| 16.05.2011 96,0400
| 13.05.2011 97,1200
| 12.05.2011 96,7300
| 11.05.2011 98,3100
|

Izlaznu naknadu ne računaš dok ne izađeš, troškova nema, dakle jedino mjesto gdje si mogao izgubiti je na konverziji - a to je tvoj problem što si mijenjao eure
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:30   #79
hvala na pojasnjenju i sam sam bio zbunjen jer sam malo mnogo novi u svemu

uglavnom, ZBI link koji sam dobio za sad mi daje samo opciju kupnje u HRK a mojeprihode koji su u EUR moram prvo prebacit u HRK preko e-zaba... sto je prilicno glupo ali ne vidim 'way arond it' buduci da nisam u HR ovih mjeseci
svaki savjet je dobrodosao i moze rezultirati sa pivom na moj racun
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:48   #80
Pa glupo ti je mijenjati eure da bi u kunama kupio fond koji je u eurima. Mislim da preko ZBI linka možeš i oročiti devize, tu nema konverzije. Nije neka lova ali bar da nadoknadiš ovo što gubiš
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.