Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2013., 08:54   #4021
Ma već su mi glupe te priče koliko vrijedi m2 u Novom Jelkovcu,naime i sam sam prije jedno dvije godine bio uvjeren da bude cijena drastično pala. Mislim da od toga nebu ništa,ako i bude još vrlo malo se cijene budu korigirale. Neznam jel netko prati ostatak foruma o stanovanju,pa ljudi koji su osjetno više plačali svoje kvadrate imaju skoro iste probleme (barem kaj se stanova tiće). Možemo mi pričati kaj hoćemo ali bude nam onak kak si sami složimo,a mislim da nam u naselju ipak nije tak loše (mada uvijek može biti bolje). Naravno da bi nam bilo bolje kad bi se stanovi prodali jer bi onda i grad imao veći pritisak da se riješe infrastrukturni problemi (dok utrpavaju socijalu nema tog pritiska).
Kaj se tiće POS-a pa kaj nije bilo u planu da se gradi u Sigetu(kad se rasproda Novi jelkovec),a ne u Klari.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 10:41   #4022
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Ma već su mi glupe te priče koliko vrijedi m2 u Novom Jelkovcu,naime i sam sam prije jedno dvije godine bio uvjeren da bude cijena drastično pala. Mislim da od toga nebu ništa,ako i bude još vrlo malo se cijene budu korigirale. Neznam jel netko prati ostatak foruma o stanovanju,pa ljudi koji su osjetno više plačali svoje kvadrate imaju skoro iste probleme (barem kaj se stanova tiće). Možemo mi pričati kaj hoćemo ali bude nam onak kak si sami složimo,a mislim da nam u naselju ipak nije tak loše (mada uvijek može biti bolje). Naravno da bi nam bilo bolje kad bi se stanovi prodali jer bi onda i grad imao veći pritisak da se riješe infrastrukturni problemi (dok utrpavaju socijalu nema tog pritiska).
Kaj se tiće POS-a pa kaj nije bilo u planu da se gradi u Sigetu(kad se rasproda Novi jelkovec),a ne u Klari.
Pa, kako je prošao sastanak u srijedu s Margaretom Mađerić, čijem da se odazvalo samo tridesetak ljudi
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 22:35   #4023
od svih gradskih tema, jelkovec je postao nešto čime se bave kandidati za lokalne izbore

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...as/673637.aspx

http://www.jutarnji.hr/-milan-bandic...varta/1098134/

primjećujem da je ovo prvi članak jutarnjeg koji nije u korist Bandića, do sad je samo večernji objavljivao članke koji nisu u korist Bandića
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf

Zadnje uređivanje jelko : 19.04.2013. at 22:46.
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 23:00   #4024
Danas na vijestima na dotičnom radiju

http://www.soundset.hr/vijesti/zagre...mo-to-rijesiti
Gabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 08:37   #4025
Quote:
MIM kaže: Pogledaj post
Pa, kako je prošao sastanak u srijedu s Margaretom Mađerić, čijem da se odazvalo samo tridesetak ljudi
Nemam pojma nisam njihov glasač,a i mislim da ona nije ozbiljan kandidat.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 10:06   #4026
nije ni bitno da bude mnogo ljudi na sastanku, dosta je i 5 ljudi koji će iznijeti probleme kako treba. gdje je mnogo ljudi tu se obično nađu i neki koji samo galame, a ništa pametno ne kažu
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 10:37   #4027
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
nisi pažljivo čitala - isti broj autobusa na duplo duljoj relaciji može voziti upola manji broj vožnji
ja osobno podržavam nek voze svakih 5 minuta, ali niko ti to neće odobriti jer nema dovoljno autobusa i vozača na raspolaganju
što se tiče autobusne linije prema centru grada odn. glavnom kolodvoru, ponavljam, smatram da je najbolje rješenje za novi jelkovec :

BRZA LINIJA NOVI JELKOVEC-GLAVNI KOLODVOR


(Kao što Velika Gorica ima svoju brzu liniju)

Zašto?

1. Stanovnicima bi se uveliko skratilo vrijeme dolaska do gl.kolodvora
( totalni je apsurd da s autom po Slavonskoj do glavnog radnim danom treba otprilike 20-25 min a s 281 + tram 2 dvostruko duže: bus 10-15min a tram 2 barem pola sata)

2. Konačno bi se u cijelosti iskoristila Slavonska avenija

3. Postojeća linija 281 se ne bi ukinula nego produžila

4. Brza linija podrazumijeva nekoliko stanica; sigurno bi prva mogla biti CC1

5. Vjerovatno bi i dalje učestalost polazaka ostao isti ili sličan

6. Ako bi to zetovi stručnjaci mogli realizirati, možda bi druga stanica mogla biti blizina tram kod Hyundai centra

7. Gl.kolodvor zauzima vrlo važno prometno značenje i nadam se da smo svi toga svjesni

8. Razmišljam o budućnosti svoje djece. Vjerovatno će srednju školu polaziti negdje u Zagrebu. Zar je stvarno potrebno da putovanje u jednom smjeru traje više od jednog sata? Vlak s obzirom na udaljenost, kvalitetu usluge i cijenu nije u izboru. Smatram da plaćanje karte i za zet i za hž nije nikome od stanovnika u interesu.

I ako ćete mi odgovarati kako mislite da ne trebamo ovu liniju nego liniju do borongaja, da vam odmah odgovorim: borongaj za daljni prijevoz nudi samo 3 tram linije dok gl.kolodvor neusporedivno mnogo više- tramvajskih, autobusnih linija...i nije samo stvar u povezanosti nego i u vremenskoj razlici u putovanjima!
Previše puta sam čula roditelje koji rade u centru da se žale kako ne stignu po djecu u vrtić. 281 im pobjegne pred nosom jer se dvojka vukla radi gužvi.

Dajte mi argumente zašto mislite da nam ova linija ne treba/ne bi koristila.
Nemojte pisati da zet nema love za to-kažem to bi bio produžetak linije 281.

Quote:
Cpu79 kaže: Pogledaj post
Dal netko zna dal uopce postoji sansa da se uvede autobusna linija od kvarta do gl. kolodvora?? Brzo sam preletio po forumu i svi uglavnom pljuju po kvartu. Zivim ovdje vec 3 godine i nikad nisam imao problema s romima niti s bilo cim drugim. Kvart je normalan kao i svaki drugi kvart u zagrebu samo sta je malo daleko od grada

molim te reci svoje mišljenje zašto bi ti htio liniju do glavnog?

Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
uz postojeću liniju do Žitnjaka teško da će ići linija do glavnog kolodvora jer bi praktički išle istom trasom. s obzirom da se u ZETu uvijek žale da imaju manjak autobusa možda bi dobro rješenje bilo produžavanje postojeće linije tako da ide do glavnog kolodvora, ali recimo sa rjeđim polascima. ja nekoristim usluge ZETa, ali nekako pretpostavljam da većina onih koji idu do Žitnjaka love tramvaj negdje prema centru grada
imaš dobar predosjećaj!

Quote:
Cpu79 kaže: Pogledaj post
Ma bilo bi super i da rijede voze al samo da ide do kolodvora. Mislim da bi se i vecina ljudi koji idu vlakom poceli vozit tim autobusom jer bi vremenski trebalo isto ako cak ne i brze
ne samo da bi bilo brže nego i financijski isplativije

Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
mora da imaš povjerljive informacije, jer su do sad tvrdili da ih prodaju po cijeni troška i da ne može niže, odnosno da je sadašnja cijena realna s obzirom na trošak gradnje
da,riječ je o 720 e

jedini smo mi hrvati stručnjaci, na vlastitom zemljištu, sami sebi u stanju izgraditi mrtvi kapital koji nas košta milijune godišnje,sa uobičajenim troškovima + troškovi zaštitarskih službi

Zadnje uređivanje solar : 21.04.2013. at 23:34.
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:30   #4028
http://www.vecernji.hr/zagreb/bandic...-clanak-541825

da stanari traže bus do mjeseca i to bi nam obećao u roku dva tjedna
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 18:00   #4029
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post

molim te reci svoje mišljenje zašto bi ti htio liniju do glavnog?
Pa zato sta svaki dan putujem vise od sat vremena do posla i isto toliko nazad,placa mi i nije bas bajna tako da mi je hz preskup,a i ako vozi linija 222 remetinec zitnjak ili 107 jankomir zitnjak mislim da nebi bio problem uvest novi jelkovec gl. kolodvor pa makar da vozi do kolodvora kad ljudi idu s posla i na posao a ostatak dana da vozi do zitnjaka
Cpu79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 21:44   #4030
Quote:
Cpu79 kaže: Pogledaj post
Pa zato sta svaki dan putujem vise od sat vremena do posla i isto toliko nazad,placa mi i nije bas bajna tako da mi je hz preskup,a i ako vozi linija 222 remetinec zitnjak ili 107 jankomir zitnjak mislim da nebi bio problem uvest novi jelkovec gl. kolodvor pa makar da vozi do kolodvora kad ljudi idu s posla i na posao a ostatak dana da vozi do zitnjaka
koliko ljudi znaš da rade u centru?
ja ih znam desetak
nama koji idemo s autom na posao je dodatni trošak plaćanja parking mjesta u centru, vjerovatno bi zetu bilo drago čuti da ljudi uzmu godišnje pokaze umjesto da putuju s autom na posao. a i nama bi bilo to prihvatljivije s obzirom na cijenu parkinga i rastućih cijena benzina
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:17   #4031
4 godine govori da ga ne zanimaju oni koji prigovaraju, a sad kad se po reakcijama ostalih kandidata na izborima vidi da tu ipak nešto nije dobro,
nudi rješenje 5 do 12, a što će biti nakon izbora?
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:21   #4032
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
da,riječ je o 720 e

jedini smo mi hrvati stručnjaci, na vlastitom zemljištu, sami sebi u stanju izgraditi mrtvi kapital koji nas košta milijune godišnje,sa uobičajenim troškovima + troškovi zaštitarskih službi
takvih naselja ima svugdje u svijetu (nađi na webu od Rotima emisiju Paralele - 30 min o tome),

u španjolskoj izvan Madrida samo 10% stanova je useljeno u naselju za 50.000 ljudi kojemu je kvadrat trebao biti 3.500 eur, i nakon krize nitko ne kupuje

u kini ima praznih novosagrađenih gradova...

takva su naselja predodređena za rušenje
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf

Zadnje uređivanje jelko : 21.04.2013. at 09:27.
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:23   #4033
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
nije ni bitno da bude mnogo ljudi na sastanku, dosta je i 5 ljudi koji će iznijeti probleme kako treba. gdje je mnogo ljudi tu se obično nađu i neki koji samo galame, a ništa pametno ne kažu
slažem se, nekoliko ljudi koji su u stanju jezgrovito u 10 min iznijeti najvažnije probleme
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 10:06   #4034
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
slažem se, nekoliko ljudi koji su u stanju jezgrovito u 10 min iznijeti najvažnije probleme
Ispalo je da samo jedan čovjek iz B14 ima problem , ostali su uglavnom iznosili svoje osobne financijske probleme u smislu besplatnh poslovnih prostora i garaža. Uglavnom su to i najveći problemi uključujuči bazen i tramvaj do Dugog Sela
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 08:04   #4035
jućer sam opet primjetila onog čelavog mršavog beskučnika u naselju, spavao je na rubu pločnika između A i B bloka, dugo ga nije bilo a i svakakve su priče kružile o njemu...
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 12:50   #4036
danas je u večernjem objavljen bandićevski članak po principu "zavadi pa vladaj": Korisnici socijalnih stanova protiv kupaca stanova:
predstavnica korisnika socijalnih stanova pita: Zašto si nisu kupili stan na Pantovčaku? Neka im je susjed Jospiović ako im je ispod časti Novi Jelkovec.
Bila je bijesna kao ris kada je pročitala da se kupci stanova žale da je previše stanova podijeljeno sirotinji i da bi trebalo useliti akademski obrazovane građane.

Eto, ono što je govorio bandić (sirotinja i to.), pripisano je da su rekli kupci stanova koji rašomon.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf

Zadnje uređivanje jelko : 25.04.2013. at 12:59.
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 13:07   #4037
I na kraju piše da su na posljednjem sastanku - u subotu - kupci stanova u gradskoj upravi dogovorili:
izravna autobusna linija od naselja prema centru grada,
24-satna policijska ophodnja,
dodatno uređivanje okoliša,
gradnja obrazovnog kompleksa,
kazne za one koji ne plaćaju režije i remete mir
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:35   #4038
Bila je bijesna kao ris kada je pročitala da se kupci stanova žale da je previše stanova podijeljeno sirotinji i da bi trebalo useliti akademski obrazovane građane.

Eto, ono što je govorio bandić (sirotinja i to.), pripisano je da su rekli kupci stanova koji rašomon. [/QUOTE]

a voli se zguza ( fotografirat )
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:37   #4039
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
danas je u večernjem objavljen bandićevski članak po principu "zavadi pa vladaj": Korisnici socijalnih stanova protiv kupaca stanova:
predstavnica korisnika socijalnih stanova pita: Zašto si nisu kupili stan na Pantovčaku? Neka im je susjed Jospiović ako im je ispod časti Novi Jelkovec.
Bila je bijesna kao ris kada je pročitala da se kupci stanova žale da je previše stanova podijeljeno sirotinji i da bi trebalo useliti akademski obrazovane građane.

Eto, ono što je govorio bandić (sirotinja i to.), pripisano je da su rekli kupci stanova koji rašomon.
Toj predstavnici korisnika socijalnih stanova je uz socijalnu potrebna i pomoć iz čitanja i razumijevanja pročitanog teksta.Ako je uopće pročitala šta se traži.
blid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 08:33   #4040
Da, gospođa baš i ne kuži poantu.

Izgleda da korisnici socijalnih stanova namjeravaju biti socijala do kraja života.
Ne isplati im se ni naći bolje plaćeni posao jer bi onda izgubili stan. Ili možda i ne postoji nikakva revizija?!
Smisao socijalnih stanova bi trebao biti kao pomoć ako se nađeš u nevolji, a ne cijeli život, kako to kod nas ide.
filmani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.