Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 11:38   #21
Nestanak struje zbog hipotetičke ekstremne solarne oluje:
Odmah skupit obitelj i bliske prijatelje i bjež na selo...
Oružje poželjno zbog potencijalne samoobrane.


Postnuklearno doba:
Grr...šema iz Road meni se čini...


Virus iz 29 dana kasnije...
A jebate...daj votku i cigare...
Otok je najbolja opcija ukoliko mene pitate...te neka stara utvrda, da se prilagodi za život...
Utvrđena pozicija...hrana iz mora...te dobra jedrilica...za uživanje na moru....


Meteor
Ukoliko znam di pada...opet votka i cigare...te dobra, visoka zgrada...
Ukoliko ne znam...jbg...onda ne znam...


Vanzemaljci
Ako su ratoborni...ma jbg...opet votka i cigare...pa neka dođu...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 12:04   #22
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Imam i Stalkera ali nikako da ga pogledam. Navodno je atmosferčuga za poludit jaka.
Ja sam ga baš jučer dodao na torrent download. Ajmo se dogovoriti da ćemo ga pogledati preko vikenda, pa se tu nađemo u ponedjeljak ujutro.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:42   #23
Kritični faktor vrijeme

Ne vidim te nagle pojave koja bi uništila svijet, pa i homo sapiensa. Dok se stvari razvijaju razmjerno sporo (AIDS), dok se katastrofe najavljuju (promjena klime, ali i meteor), imamo dobru šansu da se pripremimo. A ako i nemamo, ima nas toliko, i tako smo raznovrsni, da će dio nas preživjeti.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 14:47   #24
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Ne vidim te nagle pojave koja bi uništila svijet, pa i homo sapiensa. Dok se stvari razvijaju razmjerno sporo (AIDS), dok se katastrofe najavljuju (promjena klime, ali i meteor), imamo dobru šansu da se pripremimo. A ako i nemamo, ima nas toliko, i tako smo raznovrsni, da će dio nas preživjeti.
potpisujem ljudi su ko gljivice na vlažnom zidu
možeš ih promjeniti ali one se opet vrate
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 02:04   #25
10 Ways to Destroy Earth

Evo sta nas sve moze pomesti. Mi zapravo zivimo u svemiru koji nije bas prijateljski raspolozen prema zivotu.

Sigurno je jedno, svemir ce jednom biti vrlo hladno i vrlo pusto mjesto. Nocno nebo nece biti ispunjeno zvijezdama, a temperatura ce biti pozitivna samo oko crnih rupa.
To je kraj svijeta. I bit ce hladan i mracan, kao u najgorim nocnim morama.
Sve do tada, neka vrsta koja zivi u svemiru ce moci izbjeci unistenje ako je dovoljno sposobna preseliti se s jednog planeta na drugi.

Ali ovaj kraj o kojem pricam zahtjeva seljenje u drugi svemir, a to jos nismo sigurni da postoji.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 11:38   #26
ma mi cemo unistit sami sebe
prvo ce nastat nestasica, oskudica svega
i glad
a onda cemo se medjusobno poubijat i unistit ovo planeta oruzjem koje smo razvili

a onda ide ona postnuklearna shema
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:03   #27
Pokupit oruzje, na barku pa na kakav otok. Makar, hrvatski mi se ne cine kao idealna destinacija, bolji odabir je nekakav tropski otok, ugodnija klima, izobilj hrane. Jedini je problem bolestine, to je isto tako vazno, ne bi bilo zgodno pobjeci od zombija pa dobiti kakvu egzoticnu bolest

za nastavak vrste me boli k, vazno da sam ja ziv
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:55   #28
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Čitam često paranoje na račun kataklizme planeta i zanima me, što mislite, hoće li do takvog momenta doći dok smo upravo mi živi?

Bolesti, tornada, tsunamiji, pad kometa, potresi, žeđ, ekstremni mesožderluk, nestanak Hello Klitty sjajila za usne... Što će nam presuditi i možemo li na to utjecati? Koji je uopće rok trajanja planeta ?
Ne bih rekao. Barem ne kataklizme koja bi bila uzrokovana direktno ljudskom aktivnošću. A što se tiče ovih izvanjskih u vidu nekakvih većih meteora/kometa/planetoida ili agresivne vrste izvanzemaljaca tipa Klingonaca, Aliena ili Scarana vjerojatnosti za takvo što u sljedeće stoljeće-dva je izrazito malo vjerojatno, a poslije se nadam da ćemo biti u mogućnosti skrenuti ili raznijeti meteorit i pružiti barem koliko-toliko brutalan i krvav otpor ili biti toliko diplomatično-sposobni da ih uvjerimo da je bolji izvor za oboje da smo saveznici nego neprijatelji (i to je korak do Carstva terrana )
One moguće ali malo vjerojatne (poput eksplozije supernove blizu nas koja bi nas spržila ogromnom količinom gama zračenja, veći poremećaji Sunca itd.) ću također zanemariti.

Što nas može satrti?
1. Svjetski nuklearni rat koji bi uključio i napade strateškim nuklearnim oružjem.
Nije nemoguće, ali je nevjerojatno da bi itko išao svjesno riskirati potpuni rat do istrebljenja koji ne znači istrebljenje samo jedne strane nego najvjerojatnije i svih ostalih. Iz tog razloga postoje "crveni telefoni" i nuklearno naoružanje se ne može samo tako staviti u pogon, kad se ćefne nekom generalu ili admiralu. Naravno, uvijek može neki kapetan neke nuklearne podmornice s ICBM i nuklearnim bojevnim glavama prolupati, skupa s svojih par časnika i lansirati par raketa, ali ne vjerujem da bi čak i u tom slučaju slijedila masovna odmazda, čega su se bojali tokom hladnog rata i zbog čega je zapravi i bio mir. Barem između najjačih igrača.

A da se to dogodi, ako ne bi nestali u prvom valu, a mi Hrvati, s obzirom na to koliko smo važni vjerojatno ne bi, skončali bi tokom sljedećih nekoliko desetljeća radi zagađene hrane i vode, i njihovog nedostatka. Bilo bi vjeroatno hladnije, ali s tim se moguće nositi. Preživljavanje? Prvenstveno je ovisno o sreći i naravno - prijevremenom i duhotrajnom planiranju i pripremi - ogromni podzemni kompleks, po mogućnosti blizu geotermalnih izvora energije, možda i s kojim kompaktnim nuklearnim reaktorom (kakvi su se već počeli razvijati ) , s dovoljno uskladištene hrane, hidropontskim farmama, pročišćivačima, dovoljan da zadovolji sve potrebe kroz nekoliko desetljeća. Nešto slično Vaultima iz legendarnog Fallouta

2. Kolaps radi bioloških razloga i poremećene fiziologije ljudi.
Broj spermatozoida opada, ljudi imaju sve više alergija i problema s imunološkim sustavom, sve je veći broj neplodnih parova bla bla bla...
Neću reći nevjerojatno, ali još manje vjerojatno od nuklearnog scenarija jer smo dovoljno razvijeni da bi uspjeli napraviti/promijeniti nešto što bi nas održalo. Ako ništa drugo tu je genetski inženjering i različite zgodne tehnike

3. Armagedon uzrokovan različitim parazitima.
Hm, moguće, ali ne znamo za prikladnog uzročnika koji bi to mogao napraviti. Najviše šansi dajem virusima koji bi se mogli širiti zrakom, vodom i kontaktom, koji dugo vremena npr. bar tjedan dana ne bi izazivali nikakve problema ali tokom kojeg perioda bi se mogli širiti i koji bi na kraju, nakon dugotrajne inkubacije ubijali u vrlo visokom postotku izazivanjem različitih simptoma. Ali opet bi velik broj ljudi koji bi se zarazio uspio preživjeti, i radilo bi se o milijunima, isto kao što bi preživjeli i ljudi u izoliranim područjima.
To bi bio scenarij iz 12 majmuna.

4. ...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 20:11   #29
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Nestanak struje zbog hipotetičke ekstremne solarne oluje:
Odmah skupit obitelj i bliske prijatelje i bjež na selo...
Oružje poželjno zbog potencijalne samoobrane.
...
A što kad dođeš na selo i tamo te dočeka tucet mrzovljnih, fizički jakih ljudi, naoružanih lovačkim i automatski naoružanjem i vele ti da će primiti tvoju curu, ženu, kći i prijateljicu, ali tebe, tvojeg prijatelja, brata, oca i ostarjelu majku neće i bolje vam je da se gubite jer će vas pobiti i zakopati u gnoj ili nabiti na kolce da plašite ostale dotepence (a vrlo je neznatna razlika između zabijanja noža u krmaču i čovjeka, osobito kad je vlastiti opstanak u pitanju)?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:27   #30
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A što kad dođeš na selo i tamo te dočeka tucet mrzovljnih, fizički jakih ljudi, naoružanih lovačkim i automatski naoružanjem i vele ti da će primiti tvoju curu, ženu, kći i prijateljicu, ali tebe, tvojeg prijatelja, brata, oca i ostarjelu majku neće i bolje vam je da se gubite jer će vas pobiti i zakopati u gnoj ili nabiti na kolce da plašite ostale dotepence (a vrlo je neznatna razlika između zabijanja noža u krmaču i čovjeka, osobito kad je vlastiti opstanak u pitanju)?
Tada ću ih mrzovoljno pogledati i slediti ih svojim hladnim pogledom, te pokositi munjama iz guzice...kako bi rekao Vilijam Volis...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.