Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2024., 09:44   #1
Mobing na poslu

Bok svima! Imam "šeficu" koja terorizira većinu ljudi u timu. U timu smo mi mladi ljudi do 30 godina. Ne terorizira izravno nego dođe uvijek s napadačkim pristupom na teams i bombardira porukama. Prvo sam mislila da žena ima nešto protiv mene dok jedna druga kolegica nije pitala mene da li je i mene uzela za zub pa organizirala sastanak. Na kraju sam saznala da druge ljude isto zlostavlja.

Špijunira naš rad umjesto da radi nešto pametno, forsira suptilno da nam budu rezultati bolji tako da može menadžerima iz druge države pokazati kako je to sve postignuto zahvaljujući njoj. Pred nadređenima je rekla da nismo zaslužili dobiti slatkiše za božić zbog loših rezultata (prije nego sam saznala za to sam razmišljala da je jadno odrasle potkupiti čokoladicama). Nikad mene nije izravno napdala, ali je uvijek išla džonom i bahato bi komunicirala.

Sada uzurpira planiranje godišnjeg odmora. Stavila je prekasno tablicu i kako je nas oko 15+ 4 novih, rekla je nema preklapanja za više od troje u tjednu što je u redu iako je mogla komotno odobiriti da četvero ode na more. Moj tim je zgašen pa su mene i kolege prebacili u tim od te "kalašture". Naredila je da moramo pod obavezno pet radnih dana prije lipnja iskoristiti što mi apsolutno nema ikakve logike.
Godišnji mi baš služi da odem na produžen vikend ili registrirati kola, otići na preventivne preglede itd. Predložila sam nakon deset radnih dana da iskoristim po jedan dan u petak da imam i njoj to ne paše (namjerno znam da to radi, jer hoće da imam radne subote).

Ljudima je frka, jer se nije očitovala konkretno oko godišnjih pa svi misle da joj je namjera da se svi posvađamo, jer je u zadnji čas odlučila potvrđivati termine. Zatim, voli nam staviti po cijele dane telefone čak i kad nema gužve iz inozemstva. Nakuplja nam se mailova i onda prijeteći piše kolegici kako ona nešto nije taknula. Naravno kad ne stigne i zbombardiraju nas chatom te telefonom!

Trećoj kolegici je prijetila otkazom radi loših rezultata, a upravo ona doprinosi da nemamo volje više raditi dobro kao prije. Druga šefica koja je iz mog bivšeg tima je ili odlučila okrenuti glavu u stranu (a isto ju je druga osoba zlostavljala) ili jednostavno ne shvaća da je njena kolegica apsolutna vještica. Već sam joj uživo probala objasniti da je neugodna i da nekada imam strah ići na posao. Pred svaki njen random sastanak mi srce lupa kao da ću dobiti srčani udar. Promijenim više puta boju kože, mučnina me hvata i ne mogu spavati dane pred sastanak s njom.

Imali smo kolektivni sastanak zbog nekog izgreda od strane bivše kolegice pa je izvela performans kao da je ona jadna žrtva te kako ona treba opet steći povjerenje u nas (LOL). Televisia presenta! Umalo da nije počela na silu suze puštati. Nemamo nikakvu zaštitu i zanima me kako mogu njoj "priprijetiti" ako me bude šutala još više? Ne želim toj ženi zlo niti otkaz ili bilo što treće. Samo neka pusti mene i kolege na miru. Nemamo pravu upravu u firmi. Uprava je u Zagorju, a jedina osoba iz kadrovske je nama šef koja je isto zmija.
__________________
Sve sam pare spisko kod Djoku u disko!
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.