Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2014., 21:44   #41
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
Nemam neka velika znanja oko web-dizajna, ali pripreme za tisak, lom stranica, izrada plakata, logotipova i graf. obrada slika (+ digital art) mi zbilja idu dobro, i čak imam nekih uspjeha na tom polju.

e, sad, mislio sam staviti oglase na njuškalo, da nudim uslugu prevođenja tekstova, dokumenata, u biti bilo kakvih tekstova s eng na hrv i obrnuto. naplaćivao bih ili po europskom sistemu (riječ+proofing) ili po starijem, hrvatskom (kartica).
odi na elance freelance site ..puno vece sanse za neku zaradu su ti nego ocekivati od nasih ljudi ucestale potrebe za tim


...
ljudi ... digli ste buku oko svega a ujedno postavljate pitanja tipa.. ako kontinuirano zaradjujem od necega dal moram imati prijavljenu tvrtku? :-))

..
vase privatno vlasnistvo je privatno vlasnitvo. .nema veze jel stan il auto il neka sitnica.. i to mozete prodati a da ne spadate u obavljanje djelatnosti pa makar bilo i 100 prodaja
ali kao i kad prodajete auto ... na to bi trebao ici neki porez na promet / prodaju ... od 5-10 % al tu vec nisam ziher da li i koliko

ali ako prodate preko aukcija 20 istih stvari onda znaci da se time bavite
i da od toga zaradjujete a to je vec drugi par carapa i onda je normalno da fakticki se bavuite neregistriranom djelatnoscu

anonimni internet je odavno stvar povijesti. mozda je danas anoniman za 1%
ljudi koji imaju dovoljno znanja da se sakriju a da im se ne moze lako uci u trag.
oib je oblik javnog djelovanja . to ne znaci da je informacija o prodaji isla u poreznu.. nije to fiskalni racun ...ali ..to znaci da bi recimo na zahtjev porezne... aukcijska kuca morala dati podatke o vasim kupoprodajama...

oib je i oblik dokaza kojim se postavljate za vlasnika tog artikla na aukciji
a ne da ste artikl negdje maznuli pa ga prodajete na aukciji ..

90% ljudi ce biti totalno nezanimljivo za poreznu ali ce onih 5-10% ljudi koji prodaju iste stvari biti zanimljive a na kraju krajeva takva mjesta gdje privatna osoba prodaje privatnoj osobi svoje vlasnistvo bi i trebala biti oslobodjena od prekupaca i nakupaca ko da smo na zelenoj trznici.

ako kupujete bilo sta preko interneta morate ostaviti svoj oib..
ja sam morao dati oib kod kupnje domene .nista strasno ...
pa to je isto ko da ste stavili svoje ime i prezime i adresu

ali ovi tekstovi tipa ..........
ja stavim kraljevic marko ..
zemlja nedodzija
oib 2222222

to jednostavno ne bu islo :-))
tj ici ce dok i internet ducani ne skuze da mogu dobit kaznu ako su vas pustili da sa takvim oib-om prodajete nesto
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 08:08   #42
Davanje instrukcija

Zanima me je li neregistrirano davanje instrukcija učenicima prekršajno ili kazneno djelo?
Također me zanima, ako je to prekršajno djelo, da li se može vidjeti na "potvrdi o nekažnjavanju" koja se vadi u ministarstvu radi odlaska na rad u inozemstvo?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!
Iva-instrukcije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 08:36   #43
Prekršaj pa se neće vidjet.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:19   #44
Čisto me zanima što se smatra obavljanje neregistrirane djelatnosti ni mi baš sam zakon jasan? Recimo ja hoću nekome nešto napraviti/pomoći i ne uzmem novac kao naknadu, tj... gdje prelazi ta granica, tj. jel to kao nadripisarstvo sve smiješ dok god ne uzimaš naknadu za obavljeni posao? neznam popravim ti auto, mobitel., tv.. ali ne naplatim?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:42   #45
(4) U smislu stavka 1. ovoga članka ne smatraju se obavljanjem neregistrirane djelatnosti sljedeće aktivnosti: rad za vlastite potrebe te obiteljska pomoć, prijateljska pomoć i susjedska pomoć ukoliko se rad obavlja bez plaćanja ili druge materijalne koristi te ako se rad ne obavlja redovito.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.