Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 19:40   #41
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa ako se nešto može materijalizirati onda se može materijalno terminirati

Može se svakako probati
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:23   #42
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
samo trebas pasti u neki trans i skros se prepustiti svemu...pustiti sve da izlazi iz tebe...zacudilo te bude kaj se sve dogadja
i instinktivno sljedi taj trans pusti tjelo i osjecaje da se krecu kak zele...

bilo bi dobro samo da neko pazi da se ne lupis u nekej da de malo barem kontrolira...

jako je tesko kad si sam

To mi je poznato, naravno.
No, meni osobno to služi za- 1. meditaciju u pokretu, 2. oslobađanje od stresa, 3. dizanje energije odnosno emotivnog naboja.

Glazba je neizostavan dio u svemu tome, u zadnje vrijeme mi je Wardruna odlična za to i sve u tom smjeru.

Broj 2 i 3 radim ciljano i planirano..u principu.
Broj 1 mi najčešće dođe onako,instiktivno, najviše mi paše ujutro, odnosno kad se probudim pa uz jaku tursku kavu a ponekad su i noći jake pa me povuče

Istina je da osjećam naboj oko sebe i u sebi,znam kriknuti, ispustiti tu i tamo koji 'zvijerski' zvuk ali to nikako nebih nazvao demonskim. Mislim da je postupak da bi se dozvao demon puno složeniji..ili se varam ?

Kada želim ili moram iz bilo kojeg razloga to privesti kraju mogu to napraviti svjesno i svojom voljom.
Isto tako me ne treba nitko paziti cijelo vrijeme da se ne lupim jer nisam toliko van kontrole i nesvjestan...makar sam se 1-2 puta poskliznuo na parketu i pljusnuo ali nije bilo nikave veče neobuzdanosti

Daleko je to sve od levitiranja, pričanja na aramejskom i sl.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:24   #43
http://m.youtube.com/watch?v=UuYqmFYLs6E

Ovaj sa maskama mije najbolji
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:02   #44
Ja sam u srednjoj školi učila latinski i starogrčki.
Šta ako bih prilikom egzorcizma počela na latinskom pričati?
Jel bih se prisjetila svih deklinacija?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:02   #45
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja sam u srednjoj školi učila latinski i starogrčki.
Šta ako bih prilikom egzorcizma počela na latinskom pričati?
Jel bih se prisjetila svih deklinacija?
Onda ti ne bi nitko vjerovao, barem ne oni koji znaju da si učila te jezike..kao što rekoh da počneš npr. aramejski brbljat onda bi bilo za razmisliti
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 01:39   #46
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja sam u srednjoj školi učila latinski i starogrčki.
Šta ako bih prilikom egzorcizma počela na latinskom pričati?
Jel bih se prisjetila svih deklinacija?
Da, u slučaju egzorcizma sigurno bi se najviše pažnje dalo deklinacijama
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 01:46   #47
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 02:00   #48
...nego.... Baphomet, kakvo je tvoje stajalište o tome? Uzevši u obzir da si dosta ne samo proučavao nego i radio prizive...

Da li si promjenio možda mišljenje o postojanju demona. Da li si otkrio na svojem putovanju kroz taj svijet nešto što do sada nisi našao u niti jednoj knjizi?

Radiš li još uvijek prizive?
..i na kraju, da li su možda na tebi radili egzorcizam s obzirom na to da si bio u direktnom kontaktu?

Možeš mi i na PM napisati ako ti više odgovara, neću širiti dalje.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:28   #49
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
To mi je poznato, naravno.
No, meni osobno to služi za- 1. meditaciju u pokretu, 2. oslobađanje od stresa, 3. dizanje energije odnosno emotivnog naboja.

Glazba je neizostavan dio u svemu tome, u zadnje vrijeme mi je Wardruna odlična za to i sve u tom smjeru.

Broj 2 i 3 radim ciljano i planirano..u principu.
Broj 1 mi najčešće dođe onako,instiktivno, najviše mi paše ujutro, odnosno kad se probudim pa uz jaku tursku kavu a ponekad su i noći jake pa me povuče

Istina je da osjećam naboj oko sebe i u sebi,znam kriknuti, ispustiti tu i tamo koji 'zvijerski' zvuk ali to nikako nebih nazvao demonskim. Mislim da je postupak da bi se dozvao demon puno složeniji..ili se varam ?

Kada želim ili moram iz bilo kojeg razloga to privesti kraju mogu to napraviti svjesno i svojom voljom.
Isto tako me ne treba nitko paziti cijelo vrijeme da se ne lupim jer nisam toliko van kontrole i nesvjestan...makar sam se 1-2 puta poskliznuo na parketu i pljusnuo ali nije bilo nikave veče neobuzdanosti

Daleko je to sve od levitiranja, pričanja na aramejskom i sl.
Pa da taj trans je neki blazi efekt te "opsjednutosti" ovisno o jacini transa i kolko se prepustis tome...

sve je stvar kolko slozene svjest dodje u tebe moze doci i "demon" pa ga islo lako i svojom voljom maknes iz sebe isto ko i kad trans prekines svojevoljno...

probaj se cim vise prepustiti cak i svoju svjest prepusti promatraj sve sa nekog gledista i onda si u potpunoj kontroli a opet u potpunom transu...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 02:12   #50
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
...nego.... Baphomet, kakvo je tvoje stajalište o tome? Uzevši u obzir da si dosta ne samo proučavao nego i radio prizive...

Da li si promjenio možda mišljenje o postojanju demona. Da li si otkrio na svojem putovanju kroz taj svijet nešto što do sada nisi našao u niti jednoj knjizi?

Radiš li još uvijek prizive?
..i na kraju, da li su možda na tebi radili egzorcizam s obzirom na to da si bio u direktnom kontaktu?

Možeš mi i na PM napisati ako ti više odgovara, neću širiti dalje.
Ovo pitanje je bila šala naravno...
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 09:17   #51
JEDAN FENOMEN:

Svojevremeno je na TV bila emisija o egzorcizmu i sličnim religijskim temama i to na TV – Zagreb 1. program. Između ostalog govorio je jedan naš poznati svećenik koji se bavi egzorcizmom. Spominjao je fenomene kao što su: nadnaravna snaga opsjednutog, govorenje raznim glasovima i nepoznatim jezicima, levitaciji, pomicanju predmeta itd. Ali najčudnija stvar koju je spomenuo bio je slučaj neke žene koja se bavila magijom i sotonizmom, godinama bila član sekte, prošla kroz inicijalizaciju. Stegli ju problemi, nedokučiva bolest, liječnici bespomoćni. Po preporuci nekog psihijatra izvršen egzorcizam. Taj svećenih vršio nad njom obred svaki dan uzastopno a stanje joj se počelo poboljšavati tek nakon 6 mjeseci svakodnevnog obreda kad je tokom obreda povratila ŽIVU ŽABU KRASTAĆU. Živa žaba doslovno joj izašla iz usta. Pa eto, kako to objasniti? Jedino ako dotični svećenik laže ali za tu laž bi vjerojatno bio izbačen iz Crkve ali nije, nekoliko puta je služio misu prikazanu sa prijenosom na TV.
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:03   #52
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
...nego.... Baphomet, kakvo je tvoje stajalište o tome? Uzevši u obzir da si dosta ne samo proučavao nego i radio prizive...

Da li si promjenio možda mišljenje o postojanju demona. Da li si otkrio na svojem putovanju kroz taj svijet nešto što do sada nisi našao u niti jednoj knjizi?

Radiš li još uvijek prizive?
..i na kraju, da li su možda na tebi radili egzorcizam s obzirom na to da si bio u direktnom kontaktu?

Možeš mi i na PM napisati ako ti više odgovara, neću širiti dalje.
Promjenio sam mišljenje i smislu da sad još manje znam o čemu se radi. DA li su to demoni, vanzemaljci, druge dimenzije, izgubljene duše, buduća sebstva ili umišljaji....a vrag će ga znati

Subjektivni doživlja ne možeš pronaći ni u jednoj knjizi.

Ponekad, rijetko, ponešto i zivnem

A najbolji su mi padobranci koji ulete sa klasičnom floskulom "opasno je to, nemoj to raditi....ja sam čuooooo...." Da je to istina na meni bi trebali napraviti već par egzorcizma, hospitalizirati me, napuniti tabletama, umočiti u svetu vodicu.....

Ali ništa od toga
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:36   #53
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Promjenio sam mišljenje i smislu da sad još manje znam o čemu se radi. DA li su to demoni, vanzemaljci, druge dimenzije, izgubljene duše, buduća sebstva ili umišljaji....a vrag će ga znati

Subjektivni doživlja ne možeš pronaći ni u jednoj knjizi.

Ponekad, rijetko, ponešto i zivnem

A najbolji su mi padobranci koji ulete sa klasičnom floskulom "opasno je to, nemoj to raditi....ja sam čuooooo...." Da je to istina na meni bi trebali napraviti već par egzorcizma, hospitalizirati me, napuniti tabletama, umočiti u svetu vodicu.....

Ali ništa od toga
Koliko sam uspio shvatiti iz tvojih postova ti si možda i najoprezniji, najracionalniji okultist

To je dobro, naviknuo sam da su ljudi iz tih voda isključivi..manje-više, pogotovo oni koji koji su ozbiljno u tom radu ili barem tako tvrde..

Padobranci čim meni počnu držati prodike okrenem se i odem, nema se smisla sa takvima natezati..u biti u zadnjih nekoliko godina uopće ne razgovaram o tome vani...živim u prilično zatucanoj okolini u Zagorju čak i moji vršnjaci reagiraju na tu temu kao i bakice od 70g.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:49   #54
Ja vjerujem u sve te pizdarije - demone, opsjedanja, egzorcizam. Gledao sam puno nastavaka one serije A Haunting na Discovery-u (ima je na jutubu) i to mi je dovoljno da se klonim bilo kakvih dozivanja duhova i izazivanja vraga. Ono što se kroz tu seriju povlači skoro pa konstantno je da ne može baš svatko samo tako biti opsjednut. Ima više faktora koji utječu na to - psihička i fizička sprema, bolest, stres, droga, alkohol i sl.
Naravno, postoje i rizični oblici ponašanja poput sotonizma, dozivanja duhova i sl. koji mogu doprinijeti tome da netko bude opsjednut (iako se to ne mora dogoditi). Sjećam se primjera ženske iz te serije koja je bila kao neki istraživač paranormalnog i s frendovima je obilazila mjesta koja su kao bila ukleta (zvali bi ih ljudi i tak to). Tamo bi snimali zvukove i slike i jednom su naletjeli na neku staru štalu u kojoj je bio nacrtan pentagram i bili su neki sotonistički rekviziti. Dogodilo se da je nešto palo samo od sebe i zabilježili su neki glas u tom trenutku, ali to je bilo sve. Nakon toga apsolutno joj se ništa nije događalo sljedećih 6 mjeseci. Tada joj se mama jako razbolila i nije bilo sigurno da li će preživjeti i to je tu ženu psihički jako dotuklo. E u tom trenutku ju je napao taj demon iz štale i mučio ju opsjeo ju tako da je morala na egzorcizam. Dakle, nakon 6 mjeseci dok je psihički bila u jako lošem stanju, čekao je svoj trenutak.
Zato se ja klonim bilo kakvih takvih ezoterija da se ne poigravam sa sudbinom jer je to oblik rizičnog ponašanja za ovakve slučajeve - može biti da se neće dogoditi ništa, ali može biti da će te dohvatiti i nakon tko zna koliko godina kad budeš najranjiviji.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:59   #55
Ja se poigravam dvadesetak godina i ni jedan vrag nije ušao u mene tako da čisto sumnjam u sve to. Probao sam sve osim teških droga tako da ni to ne drži vodu.

Tumačenje koje je meni prilično zgodno jest da nismo mi ti koji biramo da li ćemo biti opsjednuti već to radi demon/entitet/duh. Mi eventualno možemo napraviti
uvjete koji su ugodni kada nas posjeti. Nešto kao posjeta porezne u firmu. Oni su ti koji izaberu koga će posjetiti a na nama je da nam knjige bude uredne i spremne za pregled
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:07   #56
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ja se poigravam dvadesetak godina i ni jedan vrag nije ušao u mene tako da čisto sumnjam u sve to. Probao sam sve osim teških droga tako da ni to ne drži vodu.

Tumačenje koje je meni prilično zgodno jest da nismo mi ti koji biramo da li ćemo biti opsjednuti već to radi demon/entitet/duh. Mi eventualno možemo napraviti
uvjete koji su ugodni kada nas posjeti. Nešto kao posjeta porezne u firmu. Oni su ti koji izaberu koga će posjetiti a na nama je da nam knjige bude uredne i spremne za pregled
A zašto bi uopće htio proći kroz opsjednuće?
Polazim od ovog što pišeš da se poigravaš već dvadesetak godina.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:19   #57
Quote:
lav1 kaže: Pogledaj post
Svojevremeno je na TV bila emisija o egzorcizmu i sličnim religijskim temama i to na TV – Zagreb 1. program. Između ostalog govorio je jedan naš poznati svećenik koji se bavi egzorcizmom. Spominjao je fenomene kao što su: nadnaravna snaga opsjednutog, govorenje raznim glasovima i nepoznatim jezicima, levitaciji, pomicanju predmeta itd. Ali najčudnija stvar koju je spomenuo bio je slučaj neke žene koja se bavila magijom i sotonizmom, godinama bila član sekte, prošla kroz inicijalizaciju. Stegli ju problemi, nedokučiva bolest, liječnici bespomoćni. Po preporuci nekog psihijatra izvršen egzorcizam. Taj svećenih vršio nad njom obred svaki dan uzastopno a stanje joj se počelo poboljšavati tek nakon 6 mjeseci svakodnevnog obreda kad je tokom obreda povratila ŽIVU ŽABU KRASTAĆU. Živa žaba doslovno joj izašla iz usta. Pa eto, kako to objasniti? Jedino ako dotični svećenik laže ali za tu laž bi vjerojatno bio izbačen iz Crkve ali nije, nekoliko puta je služio misu prikazanu sa prijenosom na TV.
Hmm, ne znam što reći na to...

Prvo što ja pomislim u takvim slučajevima kada se ljudi počnu žaliti na 'pucanje' i kada se jave zdrastveni problemi jest moć autosugestije...a razlog pojave svega toga grižnja savjesti ili jednostavno nemoć suočavanja sa nečim prilikom ozbiljnijeg rada, najčešće sa nekim svojim obrascima koji budu zakopani duboko u podsvijest..

Upravo čitam jednu knjigu od Slavinskog i on sam kaže da često budu u te vode privučeni ljudi sa ne tako čistim namjerama..
Naravno, mogučnost psihičkog napada uvijek postoji..a zašto je napadnuta nikad se ne zna.
Uzevši u obzir teške simptome (ne mislim na ovo sa žabom sad) radi se o puno uložene energije i truda u napad..možda je zaslužila

Ipak, ljudi sami sebe znaju kažnjavati zbog osjećaja krivice.

Za žabu neznam stvarno što da kažem, čuo sam razne priče do sada po tom pitanju a jako popularno je i dan danas, recimo u mom selu gdje živim da se žabe povezuju sa vješticama, 'vragima' itd.

Svećenici rade pune gore stvari od laganja pa često prođu nekažnjeni, tako da je malo nerealno očekivati da bi ovoga otpustili zbog ove laži, pogotovo ako je u hijerarhiji malo više
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:20   #58
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
A zašto bi uopće htio proći kroz opsjednuće?
Polazim od ovog što pišeš da se poigravaš već dvadesetak godina.
Pa ne bih htio proći, samo kažem da nije pravilo da je opsjednutost nuspojava bavljenja tim stvarima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:30   #59
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ja se poigravam dvadesetak godina i ni jedan vrag nije ušao u mene tako da čisto sumnjam u sve to. Probao sam sve osim teških droga tako da ni to ne drži vodu.

Tumačenje koje je meni prilično zgodno jest da nismo mi ti koji biramo da li ćemo biti opsjednuti već to radi demon/entitet/duh. Mi eventualno možemo napraviti
uvjete koji su ugodni kada nas posjeti. Nešto kao posjeta porezne u firmu. Oni su ti koji izaberu koga će posjetiti a na nama je da nam knjige bude uredne i spremne za pregled
stvarno zloćesta usporedba
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:06   #60
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa ne bih htio proći, samo kažem da nije pravilo da je opsjednutost nuspojava bavljenja tim stvarima.
Što će reći da ti demoni actually ni ne postoje?
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.