Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2004., 11:09   #21
Ja predlažem da se vratite u Rvacku ako želite spasiti brak. Ovdje je puno lakše biti nezaposlen.A i sestra mu je u blizini kad se ti ne želiš dizati ujutro i svome čoeku spraviti pristojni, rvacki obrok.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 12:24   #22
ne mogu zamislit zivot s nekim i stalne svadje, taman da su i zbog sitnica... mrzim neurotike... vjecitu nervozu... sitnicarenje...
dokazivanje, nadmetanje, popovanje, komplekse, nesigurnost...

svaka stvar se moze okrenut na humor i zayebanciju... ali svi nemaju talenta za to... na zalost...

oprostite mi... ali nikad nisam smatrala te sitne svadjice bezopasnima... a pogotovo one nakon kojih je sex jos bolji...

ja volim da nasi zajednicki trenuci budu puni smijeha i relaxirani... i hocu takav i zajednicki zivot... tako mi je na poslu... i hocu da je tako i doma...
dozvoljavam i sebi, a i Njemu da bude dishperatan i da mu nije ni do cega... i da je bubani ili nesretan...
ali zashto me ima (a i ja njega) ako ne zato da smo sretni...
svadje i napetosti 'oko sitnica' su meni horor u vezi...
sorry...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 13:42   #23
kad sam ja na odmoru , a moja cura radi , ja sam tak dobra domacica , da me sve sram
sve ocistim , skuham , priredim ...
i kaj je najgore , uopce se ne osjecam lose zbog toga
ponosan sam kad usrecim svoju ljubav i kad kad se vrati s posla osjeti da je voljena i da je netko mislio na nju
neki drugi ljudi bi mozda trebali potraziti u rjecniku pojasnjenje pojma : zajednica , zajednicko
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 14:18   #24
Quote:
Cats kaže:
To uopće ne mora biti istina.
Moje iskustvo je na neki način slično vašem, Cutie: počeli smo živjeti zajedno i biti potpuno orijentirani isključivo jedno na drugog nakon što smo odselili u drugu državu. On je od prvog dana radio, ja nisam znala jezik, nisam imala posao i nisam nikoga poznavala. I tih par mjeseci, dok se nisam zaposlila, bili su užasni. Sve moje frustracije zbog takvog položaja, sve zajedničke frustracije zbog činjenice da počinjemo ne od nule nego daleko ispod nje, svi nesporazumi u komunikaciji... Sve je to rezultiralo neprestanim iskrama koje su frcale i frcale i vrlo često razbuktale u natezanje i svađu.
A onda je s vremenom sve dobilo svoj tok. I vrijedilo je izdržati taj proces prilagodbe.
Budi strpljiva. Bar još neko vrijeme.
Ovo je bit cijele price....znam jer je i moja vlastita.

I dan-dans ponekad muzu skidam kapu sto je uz mene pretrpio prve-druge godine braka, otrgnuta iz svojeg miljea, grada, posla, dovedene u novu sredinu sa jezicnom barijerom...sve me to ponekad (iz nemoci!) natjeralo u mislima u bijeg...
Ipak sam izdrzala, a i on sa mnom te tu i ti Cro-cutie trebas vise podmetnuti ledja jer si ti svoja na svojem, a on se jos uvijek osjeca strancem...
Sretno,
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 14:26   #25
Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
Cro-cutie kaže:
Ja i dragi smo u braku cca. 4 mjeseca.

Jako se volimo (normalno) al otkad živimo zajedno, stalno se svađamo. Nije normalno koliko se svađamo, pa se pomirimo, pa opet svađa. Zbog glupe stvari.


nevjerojatno!

prije nego kaj sam se udala, mislila sam si: jebote, kak ću ja to - kuhat, pospremat kuću, peglat ... doma to nikad nisam radila... i moja je mama bila uvjerena u to da sam ja nesposobna sama živjeti... ali, kad sam počela živjeti s njim, sve je to nekak (al stvarno) došlo samo po sebi, i mama se još uvijek čudi kak sam ja tak uredna ko da nisam ona ista njena kćer.

ALI - ono što mi je bilo GROZNO je taj zajednički život: spavati pokraj nekoga (oduzima mi više od polovice kreveta a ja moram imati puuuuno mjesta)... počela sam živjeti s nekim tko ima potpuno drugačije životne navike (drugačije kuha, drugačiju hranu jede, drugačije se odnosi prema svojoj odjeći...) a još je i muško i ima MAMU ...

jedva sam preživjela tu krizu... čak sam htjela sve to prekinuti, samo da mogu biti sama ali uspjeli smo se izorganizirati i priviknuti jedno na drugo, tako da smo izmislili jedan svoj, zajednički način života.

u svakom slučaju preporučujem zajednički život prije braka... znam neke ljude koji su počeli živjeti zajedno tek kad su se vjenčali, a ako su uskoro dobili i dete, to je bio totalni kaos, ako se već i nije raspalo..
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 14:39   #26
Tješi se, druga je gora od prve, jer tek onda shvatiš s kim stvarno živiš???!!!
Šala!
Hm, rekao bih, kojega klinca se ženiš pa tek onda ideš živjeti s nekim, no sad je kasno. Sad jedino strpljenje. Tek se sada stvarno upoznajete. Puno sreće!
aton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:05   #27
Quote:
prometej kaže:
Ja predlažem da se vratite u Rvacku ako želite spasiti brak.
Ovo (za sad) ne dolazi u obzir.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:14   #28
Quote:
Claire kaže:
ne mogu zamislit zivot s nekim i stalne svadje, taman da su i zbog sitnica... mrzim neurotike... vjecitu nervozu... sitnicarenje...
dokazivanje, nadmetanje, popovanje, komplekse, nesigurnost...

svaka stvar se moze okrenut na humor i zayebanciju... ali svi nemaju talenta za to... na zalost...

oprostite mi... ali nikad nisam smatrala te sitne svadjice bezopasnima... a pogotovo one nakon kojih je sex jos bolji...

ja volim da nasi zajednicki trenuci budu puni smijeha i relaxirani... i hocu takav i zajednicki zivot... tako mi je na poslu... i hocu da je tako i doma...
dozvoljavam i sebi, a i Njemu da bude dishperatan i da mu nije ni do cega... i da je bubani ili nesretan...
ali zashto me ima (a i ja njega) ako ne zato da smo sretni...
svadje i napetosti 'oko sitnica' su meni horor u vezi...
sorry...
Claire, i ja zamišljam (ili zamišljala sam) da će brak biti kao u bajci, da će sve naši zajednički trenuci biti baš kao oni kad smo se tek upoznali i kad smo se ljubili na klupicama na Manduševcu

Ali realnost nije bajka (bar onima koje ja poznajem) i svi trenuci nisu baš lijepi.

Sad ćete mislit da smo nesretni u braku. Ne, nije istina. Ima puno i ali više se svađamo kad smo u braku nego prije. To je kaj sam mislila reć. I nisu bogznakakve svađe (niš sa pljuskama ili šakama ) nego tipa "Zakaj me nisi zvala ak si mislila biti duže s frendicama na kavi" (nikada nisam trebala starcima se javit da će kasnit) ili ja njemu "zakaj ostavljaš četkicu za zube tu? Četkica OVDJE ide" i takve stvari. Mislim, skroz glupo.

Valjda će proč....ili ću se mjenjati....
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:19   #29
Quote:
Cro-cutie kaže:
I nisu bogznakakve svađe (niš sa pljuskama ili šakama ) nego tipa "Zakaj me nisi zvala ak si mislila biti duže s frendicama na kavi" (nikada nisam trebala starcima se javit da će kasnit) ili ja njemu "zakaj ostavljaš četkicu za zube tu? Četkica OVDJE ide" i takve stvari. Mislim, skroz glupo.
Jebačkih li svađa. Naučite uživati u njima. Blesirajte se. Zajebavajte se. Kad je jedan od vas ljut, nek mu drugi na simpatičan način pokuša objasniti koliko je smiješan. Iako to često izaziva kontraefekt. I mačak, o svađama pričajte kad nema svađa. Bez nekih velikih očekivanja od takvih razgovora. Ispričavajte se jednom drugom kad ste hladni, a ne prisiljavajte se ispričati na silu. I kad se derem na tebe, ja te volim. To je prilično snažna rečenica. Ponekad popizdim zbog sitnice i to nije u redu, i pokušavam biti bolja/bolji. Jer mi je stalo do tebe. I želim da budeš sretna/sretan. Više smijeha, moja je preporuka.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:26   #30
Quote:
walter kaže:
I kad se derem na tebe, ja te volim. To je prilično snažna rečenica. Ponekad popizdim zbog sitnice i to nije u redu, i pokušavam biti bolja/bolji. Jer mi je stalo do tebe. I želim da budeš sretna/sretan. Više smijeha, moja je preporuka.
Ovo mi se sviđa! Thanks!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:26   #31
joj shto od nicega pravite slona cutie

shta te briga di stavi chetkicu? zar tebe ne bi ljutilo da ti se on ne javi kad misli duzhe ostat negdje - ja se brinem ako mi muzh, mama, sestra, prijateljiia veli eto me do tebe u 4 npr a dodje u 6 - mislim ko zna shto se dogodilo

mozhda se i on brine, mozhda ti htio pripremit iznenadjenje pa se nachekao

ne mosh ti ocehkivat od njega da sve radi kako si ti nauchila - mora te se "sresti na pola puta"


ps. kad se upotrebe shake i pljuske to nije svadja - to je kraj!

samo polako, dan za dan i sretno
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:28   #32
Quote:
margarita kaže:
ps. kad se upotrebe shake i pljuske to nije svadja - to je kraj!
Sreća da samo Cro Cutie od muhe pravi slona.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:44   #33
Quote:
walter kaže:
Sreća da samo Cro Cutie od muhe pravi slona.
jel da?

a kod tebe vrijedi ona: ma samo je shamar - da me ne voli shakom bi me tuk'o ?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:46   #34
Quote:
margarita kaže:
jel da?

a kod tebe vrijedi ona: ma samo je shamar - da me ne voli shakom bi me tuk'o ?
Ne... Mojoj ženi ta razlika je ionako beznačajna. Kako da kažem, uvijek se nakon seanse onesvijesti i ne sjeća se više ničeg nakon što se probudi. Njoj je svejedno jesam li ju štosom ili gajtanom...

Pusa margie.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:57   #35
Quote:
walter kaže:
Ne... Mojoj ženi ta razlika je ionako beznačajna. Kako da kažem, uvijek se nakon seanse onesvijesti i ne sjeća se više ničeg nakon što se probudi. Njoj je svejedno jesam li ju štosom ili gajtanom...

Pusa margie.
braco kad udara ne zhali jel ?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:58   #36
Quote:
margarita kaže:
braco kad udara ne zhali jel ?
Fulala si ceo fudbal. Ajde, ja idem, a ti ostani pizdit.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:59   #37
Quote:
walter kaže:
Fulala si ceo fudbal. Ajde, ja idem, a ti ostani pizdit.
aman ne pizdim

zar tebi uvijek smajlici trebaju da skuzish o cemu se radi ?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 18:02   #38
Quote:
walter kaže:
Fulala si ceo fudbal. Ajde, ja idem, a ti ostani pizdit.
Mala ispravka: Mašila si ceo futbal!
Iva Todoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 19:48   #39
Quote:
walter kaže:
o svađama pričajte kad nema svađa. Bez nekih velikih očekivanja od takvih razgovora. Ispričavajte se jednom drugom kad ste hladni
ah, kakvi su to razgovori! debelo preporučam
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 20:50   #40
Quote:
Cro-cutie kaže:
"Zakaj me nisi zvala ak si mislila biti duže s frendicama na kavi" (nikada nisam trebala starcima se javit da će kasnit)
Sama si rekla da je tek dosao, cuci doma u njemu nepoznatoj sredini i kaj nije ljudska reakcija cangrizavost zbog zapostavljanja. Tvoje "nejavljanje zato kaj racune nisi polagala ni roditeljima" moguce je shvatiti kao ingnoriranje. Daj mu vremena da si i on stvori drustveni zivot, a do tada vrijeme provodite vise zajedno.
Quote:
Cro-cutie kaže:
ili ja njemu "zakaj ostavljaš četkicu za zube tu? Četkica OVDJE ide" i takve stvari.
Ma cak i u hotelu ne prigovaraju ak posemeris stvari.
Cuj, on je dosal u tvoj prostor, pa zakaj nemre bar nekaj dekorirat po cefu?
Meni se cini da si ti stvorila svoj zivot i zapravo od njega ocekujes prilagodbu jer je to tebi iz nekog opravdanog razloga (u canadi je drugacije neg u hr) sasvim normalno.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.