Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2015., 08:45   #81
Quote:
slavisa kaže: Pogledaj post
Ne, ovo je sufinaciranje samo za obnovu postojećih obiteljskih kuća sa važećom građevinskom/uporabnom dozvolom.

I jedna bitna stvar. Ako se prijavite recimo za fasadu, ona spada u ovojnicu kuće. I da bi dobili poticaje, morate zadovoljiti određene indexe propusnosti CIJELE ovojnice. Znači ako vam je krov loš, ništa od toga.
Bio mi je certifikator jučer na izvidu i rekao mi je da mi treba još 20cm vune na krov (uz postojećih 5) i 15cm stiropora na fasadu (sad je stara termožbuka 2-5 cm). I uz to mogu dobiti najviše 30000kn poticaja za ovojnicu, znači na 20000€ investicije...

Inače sve vam piše na http://www.fzoeu.hr/hrv/index.asp?s=natjecajifzoeu
Pročitao sam ja sve. Sad, što se tiče propusnosti oojnice ko ste naveli nije problem jer imam dovoljno izolacije na krovu i postavljenu PVC stolariju. Možda bi mogao prijaviti prebivalište na toj adresi jer za samo dobivanje kunog broja ne treba uporabna. Prema ovim dokazima legalnosti koji su navedeni pretpostavljam da zahtjevaju samo jedan od dokaza legalnosti (imam Rješenje o uvijetima građenja). Samo ne znam kako sa zemljišno-knjižnim izvatkom, jer u njemu nije navedena kuća (nema uporabne). Radi toga sam postavio ovo pitanje.
tomislav83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 09:32   #82
Mislim da nece ici tako. Gradevinska vrijedi za objekte prije 68', sve iza 68 s građevinskom bez uporabne je nelegalno. Ali moze se provjerit.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 23:34   #83
toliko je zahtjeva i zavrzlama da je u biti i napravljeno da propadne.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 11:36   #84
Pozdrav

evo i ja prijavljujem svoju kuću iz 64. godine na taj fond i idem sa stolarijom novom i kondenzacijskim bojlerom... Energetski cert. imam već...bio mi je certifikator i rekao da je sve u redu i imam sve uvjete...

i sad sinoć čitam ove neke nove "Upute za certifikatore" u kojima ima neki dijagram sa svim koracima i sad odjednom tam ima cca 10 dokumenata koje još treba priložiti u prijavi kak mi se čini...

Papiri za legalnost, neke izjave, ZK izvadak itd.

Pa jel to sve treba ili samo ova dva lista iz prijave, energetski i ponude izvođača i cd s tom prijavom kako sam i dogovarao sa certifikatorom?

Jučer su imali neko usavršavanje baš za taj fond, pa ću danas doznati valjda više kad se s njim čujem...

EDIT: nakon razgovora s certifikatorom...

Treba i one nove dokumente poslati, uvjerenje o prebivalištu za prijavitelja, u slučaju da postoji suvlasnik (1/2) za njega ne treba, treba ZK izvadak, treba dokument o legalnosti (građevinska recimo, uporabna dozvola itd.)

Plus od certifikatora neki ugovor i njegovo izvješće...
__________________
<< Vlak je uvijek brži ! ! ! >>

Zadnje uređivanje Darude1506 : 10.05.2015. at 11:45. Reason: EDIT: sad sam se čuo s certifikatorom...
Darude1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:52   #85
Ha, ha. Najbolje se grije moj ujak u Trnskom koji ima otvorene sve radijatore i sve prozore. Pa se ti misli!

Ma kakvi razdjelnici! Ni na kraj pameti mu nije.
__________________
Dajte čovjeku ribu, nahranili ste ga za jedan dan. Naučite čovjeka da lovi ribu, nahranili ste ga za cijeli život.
maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 16:58   #86
Energetska obnova zgrade

Pozdrav svima!
Molila bih za pomoć a vezano za energetsku obnovu fasade stambene zgrade i dobivanje poticaja.
Predstavnik sam zgrade u koji je 6 stanova te smo se nakon dugog natezanja konačno uspjeli dogovoriti da krenemo u obnovu fasade i mijenjanje vanjske stolarije (zgrada je izgrađena 53.god.).
Zanima me, od onih koji imaju iskustva, koliko nam se isplati ići preko EU fondova ili je bolje riješiti to u aranžmanu “sam svoj majstor“? Stanoupravitelj kojeg imamo daje nam čas jedne a čas druge informacije pa je zadnje što nam je rekao bolje ići mimo fondova jer ćemo tako proći jeftinije.
Izrađen je energetski certifikat zgrade (zgrada spada u E razred), te me interesira što nam je još potrebno? Stanoupravitelj je spominjao dokumentaciju za natječaj koja bi nas koštala cca 20 tisuća kuna.
Kako kasnije teče ta cijela procedura (nakon predaje dokumentacije koliko se čeka na odluku fondova, koliko se može dobiti povrata i koliko se na taj povrat čeka)?
alenka052 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 21:33   #87
ja sam u slicnoj nedoumici. upravitelj je gskg koji nije nesto pretjerano ljubazan i zainteresiran za objasnjavanje i davanje konkretnih informacija ali ono sto znam je da vam u svakom slucaju treba izrada kvalitetnog projekta.
dakle trebate angazirati samostalno ili ce vam upravitelj preporuciti projektanta koji treba obici objekat i u dogovoru sa vama (vase zelje) napraviti projekat u kojem su tocno popisani svi potrebni radovi i kolicine potrebne za zeljene radnje. cijena cca 10000-20000kn. kvalitetan projektant ce uvidom u stanje zgrade popisati sve radove i kolicine a nekvalitetan ce nesto izostaviti i imati cete u toku radova neplanirane troskove. raspitajte se da li se kod vas mogu dobiti subvencije na izradu projekta. u zagrebu se ako se ide u enegretsku obnovu mogu dobiti sredstva do cak 70% ako ce se radovi izvesti unutar 2 godine. ako ne morate vratiti novce

ako cete ici na energetsku obnovu biti ce vam potreban en.certifikat na temelju kojega ce se napraviti projekt za povecanje energetske obnove. u pravilu vam je bolje u pocetku dobiti sto losiji razred jer cete nakon obnove dobiti veci razred odnosno na papiru ce ispasti veca razlika u razredu pa je veca vjerojatnost da dobijete poticaje za ozvedbu radova. za certifikat isto postoje poticaji ako je u svrhu en.obnove ali se isto radovi moraju izvesti u 2 godine.

nakon certifikata i projekata slijede radovi. kod upravitelja se raspitajte za potrebnu papirologiju vezanu za dobivanje poticaja i natjecaj. koliko sam ja cuo energetska obnova na racun drzave se vise ne provodi jer vec godinu dana nemamo vladu pa stoje svi projekti i nema novaca ali raspitajte se kod upravitelja.
također se morate raspitati da li ste u kakvoj zoni zastite i da li uopce smijete provoditi takve radove (stiropor, kamena vuna, pvc prozori....)
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 08:58   #88
Quote:
alenka052 kaže: Pogledaj post
Energetska obnova zgrade

Pozdrav svima!
Molila bih za pomoć a vezano za energetsku obnovu fasade stambene zgrade i dobivanje poticaja....
Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost će, nadam se uskoro, raspisati natječaj za sufinanciranje energetske obnove višestambenih zgrada.

Za to vam je potrebna projektna dokumentacija - cijena projekta je otprilike ovako kako je naveo jones85, ali važno je znati da Fond, u slučaju da projekt prođe natječaj, refundira 85% od ovoga iznosa! Zato je možda bolje odabrati boljeg (skupljeg) projektanta, jer će vam se ovaj novac vratiti samo ako projekt prođe. Najbolje vam je tražiti nekoga tko ima uspješne projekte obnove višestambenih zgrada. (puno njih ima iskustva s obnovom obiteljskih kuća, ali to nije isto).

Ako natječaj krene ove jeseni, rezultati se mogu očekivati tek na proljeće. Tada, ako je projekt prošao, raspisuje se natječaj za izvođače (a prema troškovniku kojega je izradio projektant u projektu).

Inače, jedan od uvjeta natječaja jest da projekt predvidi najmanje 50% uštede energije. Dakle, što je zgrada u lošijem stanju, to su joj bolje šanse za uštedu, a time i za prolazak na natječaju. S druge strane, Fond refundira 50% ukupne vrijednosti projekta. Tako da ne razumijem što vaš upravitelj želi reći kada vam sugerira da idete u obnovu sami... Možda on ima neki svoj interes...

Više informacija potraži na stranicama FZOEU, a tamo imaš i direktne kontakte za ono što te još bude zanimalo.

Uglavnom, ovaj se natječaj čeka još od proljeća (zbog političke situacije u zemlji sve je odgođeno par puta). Ako ste se odlučili za obnovu, svakako požurite s izradom projekta. Inače, u tijeku su e-savjetovanja gdje možeš pogledati Nacrt Poziva na dostavu projektnih prijedloga - tu možeš vidjeti što je sve potrebno pripremiti za natječaj. Sretno.
__________________
“To answer power with power, the Jedi way this is not. In this war, a danger there is, of losing who we are.” Yoda
ja_bih_na_kviz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 00:55   #89
Jones i ja bih na kviz su manje više sve napisali. Nama je upravo završila obnova. Kažem upravo jer je sad FZOEU isplatio novce sa neki 90 dana kašnjenja.
Napravili projekat, FZOEU je tada financirao projekte sa max 35000,00kn. Naš je bio 27000,00. Izabrali izvođače nakon hrpu peripetija ponovljenih natječaja...i ispunjenja uvjeta banke.
Zamjenili stolariju na svim stanovima, ulazna vrata i napravili fasadu, krov. Projekat MORA biti kvalitetan jer češ kod izvođenja imati problema ako nisu pokriveni svi detalji. To ti onda potroši vrijeme, novce pa ti onda taj dio Fond ne plati jer nije u troškovniku koji je kod njih.
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:05   #90
Quote:
alenka052 kaže: Pogledaj post
Energetska obnova zgrade

Pozdrav svima!
Molila bih za pomoć a vezano za energetsku obnovu fasade stambene zgrade i dobivanje poticaja.
Predstavnik sam zgrade u koji je 6 stanova te smo se nakon dugog natezanja konačno uspjeli dogovoriti da krenemo u obnovu fasade i mijenjanje vanjske stolarije (zgrada je izgrađena 53.god.).
Zanima me, od onih koji imaju iskustva, koliko nam se isplati ići preko EU fondova ili je bolje riješiti to u aranžmanu “sam svoj majstor“? Stanoupravitelj kojeg imamo daje nam čas jedne a čas druge informacije pa je zadnje što nam je rekao bolje ići mimo fondova jer ćemo tako proći jeftinije.
Izrađen je energetski certifikat zgrade (zgrada spada u E razred), te me interesira što nam je još potrebno? Stanoupravitelj je spominjao dokumentaciju za natječaj koja bi nas koštala cca 20 tisuća kuna.
Kako kasnije teče ta cijela procedura (nakon predaje dokumentacije koliko se čeka na odluku fondova, koliko se može dobiti povrata i koliko se na taj povrat čeka)?
Trebalo bi se isplatiti ići preko EU fondova, kod nas preko FZOEU, samo treba pričekati službeni natječaj za ovu godinu.
I dokumentacija bi trebala biti sufinancirana preko fondova.
Iz osobnog iskustva, najbolje je sam naći projektanta, nadzor i izvođača. Upravitelji zgrada imaju firme s kojima već surađuju, ali na kraju najgore prođe investor, odnosno u ovom slučaju stanari koji i plaćaju obnovu. Razlog je jer se svi međusobno znaju i ne rade u interesu investitora, iako su to sve firme sa "velikim" iskustvom u obnovi zgrada.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:29   #91
Nisam siguran da li je prava tema, a nema vremena za tražiti bolju pa eto neka se nađe ili neka modić prebaci u pravu:

http://www.strukturnifondovi.hr/natjecaji/1297

Raspisan natječaj za energetsku obnovu višestambenih zgrada.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost

Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.10.2016. at 00:03. Reason: ne bi ti se prstić osušio da si kliknuo na popis tema. Potpis: modić
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:07   #92
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da li je prava tema, a nema vremena za tražiti bolju pa eto neka se nađe ili neka modić prebaci u pravu:

http://www.strukturnifondovi.hr/natjecaji/1297

Raspisan natječaj za energetsku obnovu višestambenih zgrada.
Kad ce bit natjecaji za obiteljske kuće i u kojen iznosu ?

Taman san legalizira kuću. Krov iman, kuća je ožbukana, sjeverna strana je stavljena izolacija ( stirpor i mrižica )..

Prominija bi ulazna vrata te izolira ove ostale strane i opitura cilu kuću...
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 10:07   #93
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da li je prava tema, a nema vremena za tražiti bolju pa eto neka se nađe ili neka modić prebaci u pravu:

http://www.strukturnifondovi.hr/natjecaji/1297

Raspisan natječaj za energetsku obnovu višestambenih zgrada.
Dobro pa uopće nisu zakomplicirali

60 strana uputa prijaviteljima i 60 strana općih uvjeta, obrazaca, priloga i aneksa
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 18:13   #94
Pozdrav!! Što je sve potrebno kako bi tavan pretvorio u definiciju "grijanog prostora" imam kakve takve prozore.Osb ploče na krovištu.Rupe su sve pokrpane.Zid je cigla.Stavim grijaća tijela .....da li bi to bio onda grijani prostor za kojeg bi mogao iskoristit energetske poticaje?Zanima me konkretno izolacija vunom krovišta i zidova.
coroner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:14   #95
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Kad ce bit natjecaji za obiteljske kuće i u kojen iznosu ?

Taman san legalizira kuću. Krov iman, kuća je ožbukana, sjeverna strana je stavljena izolacija ( stirpor i mrižica )..

Prominija bi ulazna vrata te izolira ove ostale strane i opitura cilu kuću...
Boldano, to i mene zanima. Jel ima kojih novosti?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:22   #96
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Boldano, to i mene zanima. Jel ima kojih novosti?
Ministarstvo je najavilo prema godišnjem planu objavu natječaja za 3. mjesec (http://gradnja.net/).
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:57   #97
Hvala

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:08   #98
Quote:
mtbxc kaže: Pogledaj post
Ministarstvo je najavilo prema godišnjem planu objavu natječaja za 3. mjesec (http://gradnja.net/).
Imam par pitanja, pošto ste vjerojatno iskusniji od mene. A i nemogu nigdje doći do natječajne dokumentacije od prošlih godina.

Nadograđujem ovo proljeće obiteljsku kuću, pa me zanima na koji način se pripremiti za ovaj natječaj tj. koje sve akcije treba obaviti za prijavu? Bilo kakve savjete na koje trebam paziti kod dogovora sa izvođačem i kod same gradnje.

Zanima me fasada + otvori; krov + strop + pod; solarni izvor energije.

Saznao sam u kratkim crtama da terba po završetku gradnje izraditi energetski certifikat, koji se prilaže natječaju. I da treba imati troškovnik (vjerojatno sa ispostavljenim računima) dakle zaposliti ovlaštenog izvođača radova. Što još točno treba obratiti pozornost tokom gradnje?
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:36   #99
imam i ja pitanje;
da li je "bolje" napraviti energetski certifikat prije objave natječaja?
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:01   #100
pitanje: kakva je procedura s plaćanjem energetske obnove? prvo platim izradu fasade sam pa čekam pare ili fond to riješi kad predam sve račune?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.