Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2015., 15:32   #121
Ne vidim razloga zasto bi to bio problem: http://community.payoneer.com/en/dis...ax-authorities
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:40   #122
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Volio bi vidit kako ce oni kontaktirat recimo Payoneer i kakve podatke ce njima Payoneer dat, hahahaha poskaklji me da se nasmijem . Ja kad dizem sa payoneera to je jednako kao kad turist Japanac dodje u HR i dize novce s naseg bankomata. Porezna nikako i ni na koji nacin ne moze imat uvid u to.
Payoneer ima HQ u USA s kojima HR ima potpisan sporazum o razmjeni podataka u poreznim stvarima koji je na snazi od nedavno. Porezna itekako moze imati uvid u to (odnosno - ima) ali nema resurse za obraditi svakoga gradjanina Hrvatske odnosno ljude sa HR drzavljanstvom, vec samo one koji "iskoce na radaru".
Cisto za info, taj sporazum se odnosi za podatke retrospektivno 10 godina unatrag pa sad...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 16:54   #123
Talking

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Volio bi vidit kako ce oni kontaktirat recimo Payoneer i kakve podatke ce njima Payoneer dat, hahahaha poskaklji me da se nasmijem . Ja kad dizem sa payoneera to je jednako kao kad turist Japanac dodje u HR i dize novce s naseg bankomata. Porezna nikako i ni na koji nacin ne moze imat uvid u to.
Cisto sumnjam u to, ako i zagrizu za tebe
Ne trebaju uopce kontaktirati payoneer
Samo uzmu izvatke sa lokalnih bankomata, jos ako dizes s paypala brijem da u opisu transakcije ima tvoje ime ili tako nesto

A i paypal ti salje poreznu prijavu kad pređeš 10 000$ godisnje ako se ne varam

@deckozgslavonac

http://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak

Do 2200

Edit: e jbg kurac, nije to to
Dok se sjetim di sam ja to našao
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 16:58   #124
HRPU (obozavam taj izraz) ima uvid u PayPal pa makar tamo bilo samo $1 godisnje. To takodjer od nedavno, kad je PayPal omogucio za Hrvatsku da se primljeni novci odmah trose, bez povlacenja prvo na bankovni racun.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:14   #125
Pronasao sam da se svuda piše kako je neoporeziva osnovica dignuta sa 1800 na 2200 kuna
Ali ne mogu pronaci direktni citat iz zakona

Al sad ne znam jel to važi samo za regularne place ili i za nas
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:17   #126
Neoporeziva osnovica je 0.00 kn. Rijec "do" znaci sve od 0.01 do 2,200.00.

Quote:
6. POREZNE STOPE

Članak 8. (NN 143/14)

(1) Porez na dohodak plaća se po stopi od 12% na poreznu osnovicu do visine 2.200,00 kuna, po stopi od 25% na razliku porezne osnovice između 2.200,00 kuna i 13.200,00 kuna te po stopi od 40% na poreznu osnovicu iznad 13.200,00 kuna.

(2) Porez na dohodak prema stavku 1. ovoga članka uvećava se za prirez porezu na dohodak koji uvedu jedinice lokalne samouprave prema posebnim zakonima, a umanjuje se ako jedinice lokalne samouprave propišu niži udio u porezu na dohodak od onog koji im pripada po posebnom zakonu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 20:14   #127
Ocito niste procitali sto pise na linku kojeg je postavio atoni: http://community.payoneer.com/en/dis...ax-authorities

A pise ovo:

Payoneer is not required to report your earnings to any tax authority, as we are not the company with which you are generating income. Any requirement of tax reporting would be on behalf of the partner company that is paying you; Payoneer simply provides them with payout solutions.

That being said, we are a fully regulated US company, and would be required to comply with any specific government requests (or requests of industry regulators).

I hope that answered your question.

Znaci, ukratko, da Payoneer kao tvrtka nema veze s tim niti su duzni javiti niti odgovoriti na upit iz RH vezano za zaradu. Za to su zaduzene kompanije preko kojih zaradjujete preko interneta. Znaci adsense i slicno.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 20:17   #128
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Neoporeziva osnovica je 0.00 kn. Rijec "do" znaci sve od 0.01 do 2,200.00.
ma da, stavio sam edit čim sam pročitao da nije to to

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
That being said, we are a fully regulated US company, and would be required to comply with any specific government requests (or requests of industry regulators).
.
to je sve što sam rekao, ako ih država zatraži, dat će im sve podatke
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 20:58   #129
To je neoporeziva osnovica 2200 kn za tuzemni dohodak.
Ali opet ne shvaćam da bi Paypal davao podatke sa balance-a.
Ja ako skupim novce i kupim mob za 300 dolara, što mi mogu oni, mob je iz EU i ne plaćam ništa ni carinu ni pdv niti porez
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 22:28   #130
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
to je sve što sam rekao, ako ih država zatraži, dat će im sve podatke
Dat ce im podatke o cemu ? O tome da sam ja, bubam, zaradio 200 $ ovaj mjesec preko juicyads ? I sta ce drzava onda ? Valjda je drzava duzna na neki nacin dokazati da sam ja to zaradio, a ne dobio od nekog ili da mi je neko to poklonio. Bas me interesira kako oni to mogu dokazat...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 00:39   #131
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ocito niste procitali sto pise na linku kojeg je postavio atoni: http://community.payoneer.com/en/dis...ax-authorities
Pa i postavio sam ga tebi da pročitaš. U stvari, imao sam prije neki link na fourmsku raspravu gdje je njihov support manager odogovorio da ne prijavljuju ništa, osim ukoliko ih ne zatraže u kojem slučaju će normalno predati podatke, a zašto i nebi.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 05:00   #132
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Dat ce im podatke o cemu ? O tome da sam ja, bubam, zaradio 200 $ ovaj mjesec preko juicyads ? I sta ce drzava onda ? Valjda je drzava duzna na neki nacin dokazati da sam ja to zaradio, a ne dobio od nekog ili da mi je neko to poklonio. Bas me interesira kako oni to mogu dokazat...


Ma daj ajde
Kakve gluposti pricas
Jedini koji bi nesta trebao dokazivati bi bio ti

Drzava je u pravu, dok se ne dokaze suprotno

Morao bi platit porez na tih 200$ i mozda kaznu za izbjegavanje poreza
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 19:24   #133
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Dat ce im podatke o cemu ? O tome da sam ja, bubam, zaradio 200 $ ovaj mjesec preko juicyads ? I sta ce drzava onda ? Valjda je drzava duzna na neki nacin dokazati da sam ja to zaradio, a ne dobio od nekog ili da mi je neko to poklonio. Bas me interesira kako oni to mogu dokazat...
Lol, pa sto mislis da Payoneer ne zna odakle si dobio novce? A Payoneer je pod USA zakonima i HR ima pravo od USA zatraziti da im daju podatke o tebi. Sad zbrojis 2 i 2...

Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Jedini koji bi nesta trebao dokazivati bi bio ti

Drzava je u pravu, dok se ne dokaze suprotno
Yep, most likely.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 00:41   #134
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Lol, pa sto mislis da Payoneer ne zna odakle si dobio novce? A Payoneer je pod USA zakonima i HR ima pravo od USA zatraziti da im daju podatke o tebi. Sad zbrojis 2 i 2...


Yep, most likely.
I uzmimo teoretski da dođe masovno do te situacije da se daju podaci čime bi to rezultiralo?

Kao prvo vjerujem da bi Payoneer i/ili slični izgubili dosta svojih klijenata, a kao drugo to što netko dobije neki iznos na neki račun to ne značni nužno da je to internet zarada...

Čak i ako se vodi kao isplata od nekog vida internet zarade vrlo je teško odrediti točan iznos zarade.

Znači npr ja uložim xy $ u neki biznis na internetu, kupim računalo da bih taj isti biznis mogao odrađivati, potrošim električnu energiju, internet priključak i promet, podrazumjeva naravno i neki prostor s režijskim troškovima jer k vragu ne mogu na sred neke livade sjediti i raditi na računalu itd itd...

Poanta je da je internet zaradu jako teško dokazati bez obzira na razmjene podataka, a kao drugo pa neće neka ozbiljna online banka radi nekoliko stotina dolara upuštati se u takve procedure.

Ipak je svima najvažnija stvar profit i sve se vrti oko toga pa čak ako treba i u nekoj mjeri zaobilaziti zakone - budimo realni...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:08   #135
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
I uzmimo teoretski da dođe masovno do te situacije da se daju podaci čime bi to rezultiralo?

Kao prvo vjerujem da bi Payoneer i/ili slični izgubili dosta svojih klijenata, a kao drugo to što netko dobije neki iznos na neki račun to ne značni nužno da je to internet zarada...

Čak i ako se vodi kao isplata od nekog vida internet zarade vrlo je teško odrediti točan iznos zarade.

Znači npr ja uložim xy $ u neki biznis na internetu, kupim računalo da bih taj isti biznis mogao odrađivati, potrošim električnu energiju, internet priključak i promet, podrazumjeva naravno i neki prostor s režijskim troškovima jer k vragu ne mogu na sred neke livade sjediti i raditi na računalu itd itd...

Poanta je da je internet zaradu jako teško dokazati bez obzira na razmjene podataka, a kao drugo pa neće neka ozbiljna online banka radi nekoliko stotina dolara upuštati se u takve procedure.

Ipak je svima najvažnija stvar profit i sve se vrti oko toga pa čak ako treba i u nekoj mjeri zaobilaziti zakone - budimo realni...
ovako care, nemaju šta gubit mušterije

kad je svaki servis, ne samo payoneer dužan isto napraviti, predati iste podatke ako to nadležni narede

nije uopće bitno jel to internet zarada

ti kada primiš pare na račun, ti si DUŽAN prijaviti taj prihod u roku 8 dana taman da ti ga je pokojna nana poslala
ne moraju oni dokazivati ništa, ti moraš dokazat odakle su ti novci, ako ne dokažeš, nećeš platit samo porez nego će te jebat i za utaju poreza jer isti dohodak nisi prijavio

i da, stoji da te nitko neće dirat za par stotina dolara

nakon 105 000 kuna godišnje mislim (ne uzimajte me za riječ) banka šalje automatski prijavu i onda te valjda pregledavaju ili tako nešto

mislim da paypal isto ili nešto slično radi nakon 10 000$ godišnje

za male iznose neće nitko nikog dirat, čak za 4-5 milja na mjesec mislim da ne bi trebalo bit problema
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 02:29   #136
Quote:
Purim kaže: Pogledaj post
Kada netko primi novcani iznos na svoj devizni racun, na njegovoj uplati pise npr "Uplata iz inozemstva". Kako onda u banci ili u poreznoj mogu znati od kuda je netko primio 100$ ili 1000$.

Da se radi o uplatama od puno vecim iznosima, onda je jos i razumljivo da se isputuju neki racuni ali ako covjek kao freelancer zaradi recimo 5000 kuna svaki mjesec, i to mu je evidentirano na deviznom racunu kao uplata iz inozemstva, na koji nacin mogu covjeka prozivati da mu je to dohodak jer postoje ljudi, obitelji, itd., koji svaki mjesec primaju uplate od svojih rodbina, muzeva, ljubavnika, whatever, iz inozemstva po nekakve "male" iznose.

Ovo "male" naglasavam jer se ne radi o basnoslovnim ciframa nego o par tisuca kuna ( 2000, 3000 itd). Dakle, na koji nacin porezna moze osporiti nekome da recimo decko curi uplacuje svaki mjesec nekakvu kunu i ako je covjek vani onda jedino moze na devizni racun.

Koje je vase misljenje vezano oko ove tematike tumacenja uplate na devizni racun. Sve ako se u banci i evidentira da je uplata sa paypala pa takvu transakciju moze napraviti fizicka osoba negdje na Havajima svojoj curi u Zagreb, samo karikiram. Da li se i na takve racune treba placati porezi, prirezi i doprinosi :-)))?
Prvo, navodno su banke u dosluhu s poreznom i pričalo se da postoji neki limit pojedinačne uplate i neki mjesečni limit, koji, kad ga uplate premaše, negdje nekom "pali crvenu lampicu". Ne znam koji bi to iznosi bili, niti je li ova poluinformacija točna.

Drugo, za financijsku pomoć koju ljudi primaju od rodbine, postoje točne formulacije, koje kad su napisane kao svrha uplate, čine da je ta uplata neoporeziva. Prijmjer jedne takve uplate je "Pomoć djeci nakon smrti roditelja" (sad vidim da je primjer morbidan, ali to je jedina formulacija koju stvarno zanm da tako glasi).

Ovo Havaji -- Zagreb će podleći oporezivanju ili ne, ovisno o tome što piše kao svrha uplate.

Više od napisanog ne znam.
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 02:41   #137
Oke... i koja je na kraju onda najbolja opcija za one kojima je mjesečna zarada iznad tih 4 milja mjesec, i bliža 4 milja dolara?
multivitamol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:13   #138
Quote:
multivitamol kaže: Pogledaj post
Oke... i koja je na kraju onda najbolja opcija za one kojima je mjesečna zarada iznad tih 4 milja mjesec, i bliža 4 milja dolara?
Plati porez bajo moj

Ima nacina kojima mozes dobit keš u ruke ali ako nemas posao?
Ne znam kako ces opravdati sav taj prihod

Mislio sam na 4-5 milja kuna, ne $ :P

25 milja kuna na mjesec bi moglo upalit neke lampice
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:48   #139
Mislim da je konkretno payoneeru u interesu da ne gubi musterije jer po svakoj mojoj transakciji i oni zaradjuju...
Edit: Sad bas citam da za US residents vrijedi da Paypal automatsku salje prijavu US poreznoj sluzbi ako su transakcije premasile 20000 $ godisnje ili ako je bilo vise od 200 transakcija u godini.
Edit no.2: Evo sto odgovara clan payoneer tima na jednom stranom forumu:
Hi guys,

As Tomer mentioned a couple years ago (), we are not a company that pays for jobs, we only facilitate payments. As such, we have nothing to report to begin with. This includes the private loading feature - at no point are you requested to enter why you are receiving the payments, and we don't have any way of knowing why the money is being transferred. For all we know, it's a parent transferring money to their kid's card.

Please note that we DO adhere to all application laws and regulations (USA and worldwide), however, and if a government agency were to come to us with a court order for information, we would comply, but all we could do is show what your bank would be able to show, what funds have gone in and out of your account, not what type of funding it was.

As I mentioned above, we have no way of knowing where your funds are coming from, so even if we had to "report" something (which we haven't so far), it wouldn't be anything that could hurt you. But your partner, were they contacted, may be required to, so you really should talk to them to find out their policy.

Sto bi ukratko znacilo da ako netko iz Porezne kontaktira payoneer, oni su im duzni dati samo listu transakcija i nista vise. A onda ce porezna recimo kontaktirati adsense, juicyads, adcash i slicno, i sa njima vidjeti tocne iznose zarade.

A koliko sam ja upoznat, recimo google adsense vec plati porez na zaradu, a kako je svima dobro poznato, isti iznos se ne moze oporezivati dva puta. Ajde sad neka mi netko opet kaze da ja moram platit porez ?! Pa sta dvaput ?!
__________________
https://cracklingsound.com/

Zadnje uređivanje dr.mrgood : 18.05.2015. at 12:01.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 02:48   #140
Quote:
multivitamol kaže: Pogledaj post
Oke... i koja je na kraju onda najbolja opcija za one kojima je mjesečna zarada iznad tih 4 milja mjesec, i bliža 4 milja dolara?
Plaćaš pajdašima da ti dignu lovu i svakome neka sića u džep mjesečno za džeparac?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.