Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 18:52   #21
Quote:
Ludasedamdeseta kaže: Pogledaj post
Djelomično si u pravu, ali zar autorica nije rekla da su oni jednostavno različiti, nemaju istih interesa?
Druga bi stvar bila da je ispočetka postojala ogromna kemija pa je to s vremenom nestalo, nego oni to nikada nisu imali, a smatram da se to ne može popraviti.
Ne vidim zašto bi veza s početnom velikom kemijom bila bolji kandidat za popravak od one gdje je nije bilo u tolikoj mjeri. Čak mi se čini da je gori, jer se radi o silaznoj putanji, a ovdje je barem ravna crta.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:00   #22
Nije stvar kemije. Naravno da kemija prođe a ostanu neke druge stvari, pa nemam 20 godina! Stvar je u tome da jednostavno nismo kompatibilni u karakterima, interesima, a ja ne znam kako bi se to moglo popraviti. Da ja tjeram njega na nešto, on mene na nešto drugo? 0 bodova. Ili da ostatak života ustvari imamo potpuno odvojene živote, odvojene godišnje, i sretnemo se doma u krevetu. Sigurna sam da ima ljudi koji to rade, kojima to čak i odgovara, ja se samo pitam da li sam ja jedan od njih.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:05   #23
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
, ja se samo pitam da li sam ja jedan od njih.
pa ti sama znaš jesi li ili nisi taj tip.
zapitaj samu sebe: "jesam li to ja?".

ili je prava ja u meni neispunjena, prazna, željna nekakvog drugačijeg života i zna da takav drugačji život postoji?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:09   #24
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
....
Nisam nikad bila ludo zaljubljena u njega (mislim da možda uopće), jednostavno se iz druženja rodila lijepa i mirna veza, bez puno kemije.
Može li čovjek biti sretan cijeli život u takvim okolnostima? ..
neki mogu
čak sam slušala neku indijku, sretnu u dogovorenom braku, parafraziram: mi se kroz upoznavanje zavolimo, a vi se kroz upoznavanje zamrzite
ipak, zaljubljenost je divna (meni bitna) osnova za početak odnosa

slažem se s nekim tko je rekao da nije bitno što će biti s likom s kojim si kliknula nego to što s ovim nemaš o čemu razgovarati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:23   #25
Nema kemije niti imate o čemu razgovarati. Na čemu se ta veza uopće temelji?
Mislim da ti je pametnije izaći iz toga. Ne vidim kako bi itko mogao biti sretan u takvom aranžmanu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:44   #26
Na čemu? Povjerenju. Sigurnosti. Toplini. Povremenoj pivi s društvom. Povremenom filmu. To je otprilike to. Nekom malo, nekom puno, pretpostavljam.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:06   #27
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Na čemu? Povjerenju. Sigurnosti. Toplini. Povremenoj pivi s društvom. Povremenom filmu. To je otprilike to. Nekom malo, nekom puno, pretpostavljam.
Ali takav odnos ljudi obično imaju s kolegama s posla
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:40   #28
idi za kemijom... nema boljeg osjecaja na svijetu nego kad si zaljubljen ko tele... nista te ne stresa nista te ne zivcira, leptirici u trbuhu, koljena klecaju smijes se ko budala.... kad nekog vidis a oci se sjaje ..... ah..... volim zaljubljenost :P
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 22:23   #29
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Na čemu? Povjerenju. Sigurnosti. Toplini. Povremenoj pivi s društvom. Povremenom filmu. To je otprilike to. Nekom malo, nekom puno, pretpostavljam.
Naravno da trebas izaci iz te veze.

Jedna stvar je da je bilo velike kemije, zajednickih interesa, burnih dozivljaja zajedno, i da sad imate troje djece, posao, psa, vrt, dodatni posao (sama nastavi), i da je povremeni film i povremeno pivo maksimalno sto u toj zivotnoj fazi imate vremena i energije.

Ali sada.. ne, to nikako ne valja. Ne kazem da biste sada trebali zajedno s ruksakom po Aziji, ali biste morali imati zajednickih interesa i tema za razgovor. Inace.. zaista, kakva razlika izmedju njega i kolege s posla?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:23   #30
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Kažem to zato što u mojoj okolini su uglavnom ljubavi reda radi, zato što mi ti isti prijatelji govore da klikanje, strast i slične nebuloze prođu prije ili kasnije, i da su svi muškarci/žene na kraju isti: da je bitno 'naći si nekog tko je dobar i drag, ne vara te, poštuje'.
i onda te dobre, draga i poštene varaju sa svakim ko naiđe.

Quote:
i da su svi muškarci/žene na kraju isti
sigurno
bitno je samo čopiti jednog
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:13   #31
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
... Kažem to zato što u mojoj okolini su uglavnom ljubavi reda radi, zato što mi ti isti prijatelji govore da klikanje, strast i slične nebuloze prođu prije ili kasnije, i da su svi muškarci/žene na kraju isti: da je bitno 'naći si nekog tko je dobar i drag, ne vara te, poštuje'.
Ima istine u tome.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:16   #32
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
I šta dalje sad?
ovo si se trebala pitati prije stupanja u vezu bez kemije.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:30   #33
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je moguće kaj pametno reći na ovu moju temu, ali nekako si mislim da je više glava pametnije od jedne .
U vezi sam preko 3 godine, oboje u srednjim 30ima, slažemo se ok, viđamo se par puta tjedno. Negdje prije sam ja bila spremna i da živimo skupa, ali on je to razvlačio (sin jedinac, živi sam s mamom, ima sve što poželi - možda ne bi ni ja na njegovom mjestu). On je divan prema meni, ali sve se vrti oko njegovog posla. Nemamo puno zajedničkih interesa, što me u početku nije smetalo, ali zadnjih mjeseci razmišljam kako bi bilo provesti život s nekim s kim gotovo nemaš o čemu ni razgovarati (osim o njegovom poslu jelte). Ja sam dosta aktivna, volim sport, putovanja, a on je totalni pasivac.
Nisam nikad bila ludo zaljubljena u njega (mislim da možda uopće), jednostavno se iz druženja rodila lijepa i mirna veza, bez puno kemije.
Može li čovjek biti sretan cijeli život u takvim okolnostima? Ima li smisla u ovim godinama tražiti više od toga? Uvijek sam mislila da se nikada neću zadovoljiti s tim, a sad vidim da upravo idem u tom smjeru.
Da stvar bude zajebanija, na zadnjem putovanju sam upoznala nekog s kim sam odmah kliknula. Upoznali smo se u ta 3 tjedna u najgorim izadnjima i dalje se sviđamo jedan drugom, dopisujemo se non stop skoro mjesec i pol dana. Dakle nije to samo ona kemija zbog koje prestaneš razmišljati racionalno, već se poklapamo u 10000 stvari, mislim da nisam s nikim do sad kliknula tako.
I šta dalje sad?
Ne mozes zivjeti cijeli zivot tako. Ne mozes ga odradjivati. Poceces ga mrziti i bice ti odvratan.
ako mislis da je sad kasno, sa 40+ ces misliti da nemas izbora nego otici, inace ces krepati.
mozda bi i tebi i njemu bilo dobro da zatalasate tu baricu.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:17   #34
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Na čemu? Povjerenju. Sigurnosti. Toplini. Povremenoj pivi s društvom. Povremenom filmu. To je otprilike to. Nekom malo, nekom puno, pretpostavljam.
nakon burne veze koju si imala,ova ti je možda 'bila' utočište. Ali nažalost, samo to. Sad si vjerojatno oporavljena,spremna za nastavak 'života',željna jačih emocija i bliskosti. Ovo u čemu si, nazivaju 'životarenje'. Premlada si da bi pristala na to.
Zvoncica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:37   #35
draga imaš 30+
kaj ti nije jasno?
čovjek se može zaljubiti i u starosti..
a život je kompromis, ovakav ili onakav.
nema pravila
al zato si iskusna, i valjda dovoljno mudra da znaš kako u tvojoj blizini svijet vibrira.
prilagodi se svojim potrebama, jednostavnije ne može
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 04:38   #36
ljubav je bitna, slušaj svoje srce i razum, nekako ne mogu glavom preko srca,ni srcem preko glave, ja bih ostavila partnera da se tako osjećam u vezi, pa čak i pod cijenu da ostanem sama...
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 12:24   #37
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Bit će da sam ipak htjela čuti da još ima ljudi koji misle da je ljubav ipak bitna .
Nije bitna, najbitnija je .

Quote:
Kažem to zato što u mojoj okolini su uglavnom ljubavi reda radi, zato što mi ti isti prijatelji govore da klikanje, strast i slične nebuloze prođu prije ili kasnije, i da su svi muškarci/žene na kraju isti: da je bitno 'naći si nekog tko je dobar i drag, ne vara te, poštuje'.
Takve savjete ti daju oni koji sami nisu imali muda i bili spremni na rizik, koji se boje vlastitih i tuđih emocija, a savjetuju te tako jer su zavidni ili razočarani zbog toga nečega za što znaju da je najvažnije od svega dok sami nisu imali sreću da im se dogodi. To su oni kasnije očajno isfrustrirani cinični muževi i nedojebane kuje. Slušaj svoje srce, ono nikada neće pogriješiti.

Quote:
strast i slične nebuloze prođu prije ili kasnije
Kao i život. Sve je prolaznog karaktera, ali što će ti ostati za pamćenje? Ako te savjetuje netko za koga su ljubav i strast nebuloze takav savjet primi s velikim oprezom.

Zadnje uređivanje siddharta : 20.12.2014. at 13:52.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 10:24   #38
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
U vezi sam preko 3 godine, oboje u srednjim 30ima, slažemo se ok, viđamo se par puta tjedno. Negdje prije sam ja bila spremna i da živimo skupa, ali on je to razvlačio (sin jedinac, živi sam s mamom, ima sve što poželi - možda ne bi ni ja na njegovom mjestu)...
I šta dalje sad?
Ako muškarac u srednjim 30im nije spreman za samostalan život,a da ne pominjemo zasnivanje porodice...pa šta reči? Bez komentara.
Da li ti ne želiš imati svoju djecu? Mislim da povremena piva i povremeni film nikako nisu protuteža naprijed navedenom i sličnim životnim očekivanjima i potrebama.
Mislim da ti duboko u sebi znaš "šta sad dalje". Skupi snagu i hrabrost i bori se za sebe,za bolji život. Dok si još mlada. Život je jedan. Nemoj poslije nepovratno žaliti. Zaslužuješ nekog tko ne da će "biti spreman da živite skupa" nego će htjeti,želiti i boriti se za puno,puuunnnoooo više od tog.
__________________
Što te ne ubije to te ojača!

Zadnje uređivanje Astera : 22.12.2014. at 10:29.
Astera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 09:14   #39
Eto hvala svima što ste odvojili vremena za moje jadikovke i što ste mi otvorili oči, tj 'natjerali' me da se zamislim.
Pretpostavljam da je bilo jednostavnije ne razmišljati o svemu, nego rješavati stvari. U sebi sam već odlučila samo moram nekako skupiti hrabrosti da to i napravim. Navika je gadna stvar, nedostajanje i sve to skupa... Sva sreća, s novom godinom mi dolazi i puno novih obaveza, pa će biti lakše.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 09:38   #40
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Ova tema me sjetila na citat iz Sex i grada, “I am someone who is looking for love. Real love. Ridiculous, inconvenient, consuming, can’t-live-without-each-other love.” Mislim da je to jedino što (po meni) dolazi u obzir i za što vrijedi živjeti i voljeti.
Heh ja upravo mislim da je ova "ljubav" lažna ljubav. Ne u smislu da se stvarno ne volite nego kao kokainski high daje ti energiju i euforiju neko vrijeme i onda se vratiš u realnost. Tada tražiš opet isponova taj high i nađeš ga te traje određeno vrijeme i odljubiš se. Dođeš u 40-tu i vidiš da taj sex and city fairy tail nije stvaran. Emocije su divna stvar i ono što dobre stvari čini boljima i loše lošijima, al to ne znači da ni um nebi trebao imati neki udio u tome. Meni se sad ljubav čini "dosadnija" nego kad sam imao 17. Tada si bio pod naponom hormona, euforije zbog novog iskustva i općenito te mladenačke naivnosti. Nije da ljudi nemaju prave ljubavi niti da se ne vole nego taj high je vremenski ograničen. To je sasvim prirodno, a te "klikove i kemije" i ostale mistične sile su kako ih zovete su upravo taj high. Autorici jedino mogu poručiti da dobro stane i razmisli što želi. Da li želi stabilnost ili high? Nemojte mi sada kao dijete, ali ali ljubav je najvažnija stvar u životu. Da, tako je, ali ne ljubav kakvu vi zamišjate ili kakvu vam prodaje TV. To ne postoji.
Patriarchy999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.