Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2005., 14:08   #21
žene su te koje u VEĆINI slučajeva poduzimaju korake.
muškarci kao da ne znaju donijeti odluku kad se radi o prekidu.
uglavnom, žene prekidaju, a oni učine sve što 'znaju i mogu' da
do toga dođe
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 14:08   #22
Quote:
nataniel kaže:
Vrlo je jednostavno, jednom sam o tomu pisala.
Dakle - muškarac je realističniji, praktičniji tip, emocionalnost mu nije prioritet u smislu u kojem i zheni....ali je i bez muda, veliki broj vas, budite iskreni sebi, a ne meni, prije nego me napadnete ( izuzetaka naravno ima i ja im se klanjam, ali ih ne znam puno, sorry, surova istina)

Elem - tip ti to ovako slozhi u vezi, braku kada neshto sa zhenom shteka....(njegova glava vodi monolog i kazhe - "Pa šta, zhena mi dopizidila, covjek sam jebiga, evo naisla druga, pojebo, a jebajga nije mi bas savjest cista, ali ljudi smo", misli baja tako ...
Za to vrijeme paralelno misli i:" Okej - ajmo malo prakticnosti- zena kakva takva, tu je, oprano, skuhano, ispeglano, dvoje nejake djece....a di cu sad, koja ce me trpit, ne da mi se nigdje, jebajga....ma shevit cu ja sa strane dok ide......ali vooooooloim, ma volim ja svoju zhenicu" (pfuj, ofkorz)

TO TI JE MUŠKO.

Kod zhene ti se sve odvija velikim dijelom na emocionalnoj razini, ona je manje prektična u odnosima općenito.....Osim u kućanskim poslovima gdje mora biti praktična, interijer, uređivanje, organizacija vremena, djeca, sto uloga - jer bi ispalila na živce da bar TU nije praktična.
U ženinoj glavi ti je monolog tuge i bijesa....i ljubavi....koji se otprilike vrti-----"Ah....ali volim ga, zasto me ne privije uza sebe malo sasvim malo, okej, oprostit ću mu, ma volim gaaaa" - tako se ludara uvjerava u to iz raznoraznih sociološki nametnutih ratova sproću razvedenih i ostavljenih zena, te zbog strahova, tjeskoba, sta cu s djecom, tolike godine i tako.....)

I taj dugotrajni i nemili uzhas u njezinoj glavi koshmara i samoponizhavanje, te ponizhavanja od strane dragoga joj brachnoga druga - ako je materijalno kolikotoliko situirana - rezultira time da jedan dan ZAMRAČI.PUKNE.ISPALI OD SRCA.

U narodu poznatije - kao pale joj roletne. Čuje ratnički krik u glavi, ter se od sveg tog uzasa, licemjerja i spašavanja komocije dupeta svoga i svoga supatnika ipak odluchuje REZATI.

Podnijeti rastavu braka.

TO SU TI ŽENE (ako zmemo u obzir da stereotipi ipak postoje ma kako se opirali)


ONA, ŽENA uglavnom gasi "televizor".

Zašto žene prve?

Pripiši to našoj silnoj potrebi, da ma kako se prijetvorne činile - ipak imamo više muda ne temeljiti život na grande laži.

Očekujem razapinjanje nakon ovoga posta.
Odgovarat mi se na to neće dati.
Ili sam prelijena....ili se tu vise zaista nema sto reci.Osim nekih jazz varijacija koje bi mi dosadile....

Tuliko.
Potpisujem !!!!!!


geaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 06:04   #23
Quote:
llilly kaže:
žene su danas samostalnije i samosvjesnije. jasno im je da njihova uloga u braku nije samo kuhanje, spremanje i briga za djecu. žele ravnopravnost i žele da se ispune neke njihove potrebe.
Koje su to njihove potrebe?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 06:07   #24
Quote:
u prolazu kaže:
Pa...ako pretpostavimo da večina brakova propada ili zbog nevjere ili zbog obostranog neslaganja onda bi se moglo zaključiti da su muškarci skloniji nevjeri od žena!!
Samo i ti muskarci koji su skloniji nevjeri moraju naci neke zene koje bi im pomogle da budu skoniji nevjeri.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 06:09   #25
Quote:
Lali Puna kaže:
zato što su obično žene te koje imaju 'muda' izreći da veza ne štima i da bi prekid

muški su kao jači i dominantniji spo, ali moš si mislit...znam za milijun primjera, a i iz vlastitog iskustva, da sve poteze zapravo trebaju povući žene...

muški - em ne promišljaju o vezi, ne analiziraju, em su inertni, skloni 'lijenosti'.....zakukulje se u neku vezu...nije im baš sve superduper i bajno, ali njemu nebi u sto godina iz guzice u glavu došlo da prekine...kaj, pa niš mu bitno ne fali?


i ne samo prekidi...ja sam uvijek inicirala i prekide i pomirenja (čak jednom i zato jer sam vidjela da on to jako hoće, ali nekak ne može izreći) i inicirala casual seks poslije prekida i svašta...
Mozda greska i jeste u tome "pretjeranom analiziranju" Ko puno analizira cesce nadje gresku.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 06:12   #26
Re: 80% brakova i veza PREKIDAJU ZENE !

Quote:
parsifal kaže:
ne sjecam se gdje, ali dobro znam da sam procitao negdje neku studiju koja govori da 80% brakova i veza PRVE prekidaju zene

Puno ocekuju od veze, imaju nerealne standarde, brzo poklenknu pred prvim problemima, mediji im serviraju lazni i nerealni svijet u kojem bi zene trebale da zive isto kao i muskarci.

Trazimo previse jedni od drugih.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 09:27   #27
Nataniel, Zvonka
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 09:41   #28
prekidaju oni koji bolje znaju što žele, a što ne žele
__________________
Diiiiiiiiiiinamo ja te vooooooooolim
foxtrottwelve is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 11:34   #29
Pa nisu muski tak ni bedasti!

Pa kaj bi vi otisli iz okoline u kojoj vas hrane, spremaju za vama, redovito vam daju kuhane obroke, a ponekad zadovoljavaju i ostale vase potrebe?!?! Sta njima fali? Tu i tamo dobiju jezikovu juhu, ali sve je to vrijedno onoga u cemu uzivaju svakodnevno.
Najbolje ih je ne zenit, pa se nikad nece toliko opustit i reci vam da vam je mjesto u kuhinji ili da je pranje i pospremanje zenski posao. Ja sam skoro na guzi.. opala kad sam cula takvu izjavu iz usta mojeg tate! A mislila sam sve ove godine da je on napredniji od drugih muskaraca!
Svi su oni isti! Treba ih iskoristit pa ostavit i nabavit mladje meso!!
__________________
Cigareta skracuje zivot za 2 minute, butelja vina za 4 minute,
a jedan radni dan skracuje zivot za 8 sati.
pika2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 12:02   #30
sve su žene iste-samo se hoće udat da više ne moraju glumit folirati šminkati se dotjerivati glumiti orgazme lakirati nokte.ima toga još a zašto prekidaju veze? pa zato jer ih ti prokuže!
__________________
Diiiiiiiiiiinamo ja te vooooooooolim
foxtrottwelve is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:25   #31
Quote:
foxtrottwelve kaže:
prekidaju oni koji bolje znaju što žele, a što ne žele
tj. ŽENE (u 80% slučajeva)
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 14:11   #32
Quote:
u prolazu kaže:
Pa...ako pretpostavimo da večina brakova propada ili zbog nevjere ili zbog obostranog neslaganja onda bi se moglo zaključiti da su muškarci skloniji nevjeri od žena!!
Da naravno, kada muškarac vara onda je to sex, a kada žena vara onda su to jebeni Mostovi okruga Madison.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 14:35   #33
Quote:
Modesti kaže:
Da naravno, kada muškarac vara onda je to sex, a kada žena vara onda su to jebeni Mostovi okruga Madison.
ne več drolja!
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 23:26   #34
Re: Re: 80% brakova i veza PREKIDAJU ZENE !

Quote:
ADEX kaže:
Puno ocekuju od veze, imaju nerealne standarde, brzo poklenknu pred prvim problemima
oh maj gad! toliko o realnosti
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 00:03   #35
Quote:
foxtrottwelve kaže:
prekidaju oni koji bolje znaju što žele, a što ne žele
Prekidaju oni sto znaju sta ne zele a neznaju sta zele.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 12:56   #36
...prekidaju žene i njihove mame....
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 14:21   #37
a da ih prestanes hranitipeglatipusiti?

---ko zna,zna---
lawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 14:22   #38
Quote:
ADEX kaže:
Prekidaju oni sto znaju sta ne zele a neznaju sta zele.


tuzi me tati,i ja sam jedna od tih

lawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 14:33   #39
Quote:
ADEX kaže:
Prekidaju oni sto znaju sta ne zele a neznaju sta zele.
Točno, ali kad te jednom krene (mislim prekidanje), onda te ide.

Jeli moguće da vi svi uvijek naljećete na tu jednu te istu žensku.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 22:53   #40
Quote:
d@d@ kaže:
Jeli moguće da vi svi uvijek naljećete na tu jednu te istu žensku.
100% ili je stvar u lijenosti
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.